Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

ferges

New member
Długo zastanawiałem się pomiędzy 6007 v 6008. Mam tego drugiego od czwartku. 55" zakupiony u Kikiego. Narazie ciesze się nim jak dziecko bo bardzo mi odpowiada:) Obraz to jakaś bajka w pozytywnym tego słowa znaczeniu, kanały HD wyglądają ślicznie. SD też nie najgorzej, ujdzie. Na ścianie prezentuje się rewelacyjnie, żona już mówi, że robi wystrój pokoju pod niego - mam nadzieje, że żartuje...:)
Czy chodzi wolno? Nie mam porównania za dużego ale mi ta prędkość w zupełności odpowiada. Menu ustawień przejrzyste. Do TV podpiąłem dysk przenośny przez USB 1 Tera z ok setką filmów czyta jak leci formaty od Divx do dużych 25 GB filmów. Bez zacięć, bez zwiech. Wieczorem wczoraj obejrzałem Avatara w 3D, ambilight spotęgował wrażenia. Dla mnie zakup bomba. Na razie nie widzę żadnych negatywów, w weekend będę dalej się nim bawił więc potem coś napiszę:)
Pozdrawiam.

Próbowałeś puścić film po DLNA? W poprzednim modelu podobno był problem z napisami.
 

martinus123

New member
Sprawdzałem ostatnio w salonie i pleksa rzeczywiście się ugina pod naciskiem, w dodatku pomiędzy jej krawędzią a okalającą tv ramką jest szczelina więc o ile w codziennym użytkowaniu to nie przeszkadza, to nie wiem czy nie będą dostawały się pod pleksę zanieczyszczenia.
Co ciekawe w 5008 nie ma tego problemu, chodź tutaj wykończenie jest gorsze jakościowo, bo okalająca ramka to po prostu plastik, ten sam co z tyłu tv, to pomiędzy nią i pleksą jest dodatkowa ramka. Nic się nie ugina i nie ma szczeliny, nie wiem czemu nie zrobili tej dodatkowej cieniutkiej ramki w 6008.
 

nicarm52

New member
Siemka. Na forum jestem nowy ale obserwuję od dłuższego czasu ponieważ noszę się z zamiarem kupna tv (do 24 maja - finał LM, rozumiecie :D). Obecnie mam LCD o przekątnej chyba 19 cali także oglądanie meczy nie jest zbyt komfortowe.

W kwestii nowego Tv najpierw byłem podjarany LG i serią LM620 ale poczytałem na necie, że sporo osób ma do tych telewizorów jakieś "ale". Nie mówię, że philipsy są idealne jednak robią na mnie jakieś takie lepsze wrażenie no i negatywnych głosów jest mniej.

Teraz do sedna - interesują mnie trzy konkretne modele:

42PFL6907K (najtaniej z 5l. normalną gwar. - 3100+250=3350 [REDCOON)
42PFL6057K (najtaniej z 5l. normalną gwar. - 3300+660=3960 [RTVeuroAGD)
42PFL6008K (najtaniej z 5l. normalną gwar. - 3500+700=4200 [RTVeuroAGD)

Który z tych modeli opłaca się wziąć najbardziej? TV będzie mi służyć do oglądania DVB-T/S, filmów i przeglądania neta będąc podłączonym do komputera jako monitor.

Pozdro i liczę na jakąś szybką pomoc w wyborze bo jak wiadomo ceny tv nie maleją zbytnio za to często skaczą do góry - co zrobić, kryzys.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Proponują abyś dopisał do swojej listy SONY 42W805. Jak dotąd ma dobre wpisy na forum. Z SONY-m na 100% będzie mniej problemu z softem. Ma doskonały procesor obrazu z ubiegłorocznego, otrzymującego najwyższe oceny HX 850. Na 100% uda się go ustawić tak aby nie było efektu teatru.

Pozdrawiam
 

nicarm52

New member
Kurczaki kręci mnie to ambilight ale...czy PFL7008 jest wart swojej ceny? W porównaniu do PFL6008 to jest to tylko ambilight 3-stronne zamiast 2-stronnego. A droższy o ponad tysiaka. ;o Pomijam te 500 i 700 hz bo to wiadomo, że żadna różnica dla widza a jedynie marketingowy trik.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No powiem szczerze dopoki go nie miałem to byłem sceptycznie nastawiony do ambilight, ale jak go mam to nie wiem jak kiedys zmienie na inna markę... :/
 

przemo73

New member
Bez reklam
Kurczaki kręci mnie to ambilight ale...czy PFL7008 jest wart swojej ceny? W porównaniu do PFL6008 to jest to tylko ambilight 3-stronne zamiast 2-stronnego. A droższy o ponad tysiaka. ;o Pomijam te 500 i 700 hz bo to wiadomo, że żadna różnica dla widza a jedynie marketingowy trik.

Poszukaj dobrze na forum. Różnic jest znacznie więcej...
 

nicarm52

New member
No ale np co? Głośniki mocniejsze? I tak jak pewnie większość nabywców podłączę własne.

Pytanie czy te różnice są warte dopłacenie tego tysiaka oraz czy są to różnice widoczne dla normalnego przeciętnego widza.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Trochę wysiłku proszę. Po co powielać to co już jest na forum. Za chwilę w każdym wątku o nowych Philipsach będą opisane różnice. IMHO różnice są warte dopłaty.
 

ferges

New member
Kurde, cena 47 cali spadła do 4299. Nie wiem, czy go brać już dzisiaj, czy kupić po długim weekendzie. Teraz i tak nie będę się nim cieszył, bo nie będzie mnie w domu.
 

sepuq

New member
Ja również walczę ze sobą, żeby wstrzymać się jeszcze trochę, bo cena szybko spada. Byłem dzisiaj w euro obejrzeć 47pfl6008. Czepiam się, ale ta ramka ze szczeliną nie daje jakiegoś szczególnego poczucia solidnej konstrukcji :/
 

marlej

New member
A ja dzisiaj oglądałem dwa LG47LA660s i 47 PFL 6008 i nie wiem co wybrać ?
Iponóje mi LG swoimi bajerami a philips nie wiem bo koleś nie mógł znaleźć pilota
:(
I zastanawiam się czy moje 3m do TV nie będzie za duże może 42
 

paczas

New member
mam ten sam problem marlej, nie wiem co wybrać z tych trzech tv :(
LG 47LA660s
Philips 47 PFL 6008k
Panasonic TX-L 47ET60e (a może poczekać na DT60?)
 
Do góry