Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

boomaga

New member
Spokojnie ta cena będzie jak Sharp wprowadzi nowe modele...
większa konkurencja - niższe ceny :)
ale myślę że będzie to w drugiej połowie roku jak nie pod koniec.
Przed zakupem dokładnie oglądałem LG 42LA620S (bo brałem go pod uwagę) i naprawde godna konkurencja dla Philipka, tyle że ma gorszy dźwięk, no i nie ma "bajery" jakim jest ambilight a naprawde bardzo przyjemna rzecz :)
 

Grzegoslaw

New member
ambilight

Tak piszą, że fajna. Tylko, że u mnie nie będzie na ścianie a na podstawce, regaliku rzekłbym.
Nie ma miejsca na ścianie. I się zastanawiam, czy w tym przypadku ambilight spełni swoją funkcję.
W "oszołomie" jest promocja, raty 0% , w sumie ten Philips wychodzi 80 zł,-x 36 rat= ok.2880.
 

boomaga

New member
Z tego co wyczytałem optymalnie jest 25cm od ściany dla ambilighta, u mnie jest ok 6cm bo wisi na ścianie i może być, ale myśle odsunąć go troszke jeszcze z 5-10cm, to i dźwięk na tym powinien zyskać. Zresztą i do kabli lepszy będzie dostęp.
 

panfil

New member
Również czekam na testy tego odbiornika, po opiniach na forach, testach w sklepach nie potrafię się zdecydować czy ma to być przedmiotowy PFL 5008, a może Panasonic ET60 lub zeszłoroczny PFL 6007.
 

herman83

New member
Zauważyłem że w prawym górnym rogu ekranu, tam gdzie jest naklejona naklejka norm zużycia energii, plastikowa osłona matrycy jest źle spasowana. Objawia się to tym ze pod naciskiem rusza się. Zadzwoniłem do infolini Philipsa i stwierdzili że nie potrafią powiedzieć czy jest to wada :/. Czekam na wizytę technika który ma przyjechać i obejrzeć moj tv. Czy ktoś z posidaczy tego modelu zauważył taki mankament ?
 

boomaga

New member
U mnie jest wszystko ok z TV. Obejrzałem dokładnie. Spasowane tak jak trzeba. Choć materiały i wykonanie nie jest "hajendem" jak juz pisałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego nie pytałem, ale jest w piątek konferencja Philipsa to zapytam.
 

martinus123

New member
@ boomaga

Mam do ciebie pytanie a jak z płynnością w tym tv. Oglądasz na nim sport lub filmy akcji?
Trochę mnie martwi, że to matryca 50 Hz

Tak jak piszesz wykończenie nie powala jeśli chodzi o jakość materiałów (na zdjęciach wygląda super, w realu już nie koniecznie), ale spasowanie jest ok i pleksa ani się nie ugina pod naciskiem ani nie ma takiej szczeliny jak w 6008 czy nowych LG.
Szkoda tylko, że plastik z tyłu obudowy który zachodzi też na boki jest średniej jakości, to nie wygląda za dobrze, ten z 6008 sprawia dużo lepsze wrażenie.
Za to dźwięk bardzo mi się podobał.

Co do nagrzewania się obudowy to oglądając ten tv w sklepie nie zauważyłem czegoś takiego.
W Panasonicu ET60 bardzo grzeje się lewa strona (z tej strony jest podświetlenie), a Philipsie 6008 dolna ramka obudowy więc pewnie ma podświetlenie od dołu.
W sumie dopóki wszystko działa to nie wiem co to komu przeszkadza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oświetlenie - dokładnie jak napisałeś.
Dziś postawiłem obok siebie 5008 i 6008 .
Martinus 123 - potwierdzam Twoja słowa.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Jak wygląda zestawienie tych dwóch modeli, warto dopłacać do "obrazka" z 6008.

dorzucił bym do tego 7007 bo te 3 modele praktycznie kosztują tyle samo

jak 2 tegoroczne modele mają się do 7007 jeśli chodzi o obraz ( czy czerń nie jest zdecydowanie lepsza na 7007 ? matryce IPS w nowych modelach vs to w 7007 - samsung ? z natywnym 200Hz ? )
 

rajan.poland

New member
dorzucił bym do tego 7007 bo te 3 modele praktycznie kosztują tyle samo

jak 2 tegoroczne modele mają się do 7007 jeśli chodzi o obraz ( czy czerń nie jest zdecydowanie lepsza na 7007 ? matryce IPS w nowych modelach vs to w 7007 - samsung ? z natywnym 200Hz ? )
Tutaj na forum panuje zazwyczaj zasada, co jest nowsze, to jest lepsze (są wyjątki, ale rzadko), więc na to pytanie możesz odpowiedzieć sobie sam :)

Wiem to z doświadczenia (aczkolwiek stanowi przepaść do Twojego), bo zadawałem tego typu pytania niejednokrotnie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ustawiałem na razie innych modeli .
Stoją 5008 i 6008 , wg mnie zdecydowanie warto dopłacić.
 

boomaga

New member
Martinus123 nie oglądam sportu za to filmy akcji chętnie :) i nie mam zastrzeżeń.
Jednak jak oglądąłem na 6008 i 5008 (obok stały) sport to wydawało mi się ładniej sie prezentuje w 6008, za to filmy juz zdecydowanie odwrotnie nie cierpie efektu "teatru" ale płynność i tak jest lepsza niż na starym moim crt panasonica. ja jestem zadowolony (oczywiscie w ramach budżetu jaki wydałem na TV)
a co do grzania owszem jest ciepły z lewej strony ale mi to jakoś nie przeszkadza i nie jest to wysoka temperatura.
Za to mam pretensje do philipsa, że z ergonomią są na bakier i umieszczenie gniazd z tyłu to jakieś nieporozumienie, np kabel sieciowy, którego gniazdko jest prostopadłe do powierzchni tylnej obudowy o hdmi i nie wspomne. I umieszczenie wyłącznika z tyłu obudowy???? Tutaj po prostu medal za "pomyślunek".
 

martinus123

New member
Dzięki za odpowiedź.

Co do rozmieszczenia wyjść/wejść z tyłu tv, to masz jak najbardziej rację. Ja zamierzam powiesić tv na ścianie więc jest to dla mnie istotne. Niestety w większości tv ze średniej półki jest podobne rozwiązanie, choć w zeszłorocznym Philipsie serii 5 gniazda wychodziły do dołu albo w bok, szkoda że tu zmienili na gorsze.
I znowu 6008 wypada w tym względzie lepiej, ale ja do niego nie dopłacę, zresztą uważam, że już 5008 jak na razie kosztuje zbyt dużo w stosunku do tego co oferuje, cena w granicach 2500 byłaby adekwatna.
Wystarczy porównać z Samsungiem 40F6500 jako nowość był sporo droższy niż Philips, a teraz można go już kupić za 2700, a ma dobre parametry i świeci też nieźle.

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, co z Ambilight?
Czy efektu nie psuje to, że diody są właściwie tylko pośrodku obu boków tv?
W 6008 jest ich więcej, zaczynają się niżej i kończą wyżej.
 
Do góry