Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

accu

New member
Bez reklam
Ale robią klientów w balona. Niedawno podali prawdziwe zmiany:

Changelog QF1EU-0.150.85.0

- Solution to connect to the Smart TV portal in Spain and the UK.
- Solution for the 60PFL9607S/12 regarding strong color flickering in picture with 3D max clarity and 2 player gaming mode.
- Solution for incorrect TXT characters for czech and slovak programms for DVBT and DVBC reception.
- Solution for External VGA can be selected, but video is not shown.
- Solution for Maxdome regarding movies stops streaming after a pause for a short time (3min+).
- Perfect Natural Motion performance optimizations.

Toengel@Alex

Chyba dobrze im wyszły TV na 2013 rok, bo kpią sobie z tych co kupili modele zeszłoroczne.

Pozdrawiam

Witam uprzejmie,
Masz rację , że istnieje jeden ostatni wydany soft 150.85.0 , tyle że posiada dwie różniące się wersje , jakie poprawki wprowadza . Wersja historii softu wydana w dniu 6 marca 2013 r. wydaje się być wersją aktualną co do wprowadzonych rzeczywistych poprawek, gdyż figuruje ona oficjalnie w historii wydanych softów.Proszę nie mylić z datą wykonania pliku z 24 lutego 2013 r. Człowiek ma wrażenie , że niezły "bałagan"
jest w zespole programistów zatrudnionych przez firmę TPVision-Philips.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
oooj nie masz racji .....
wersja 150.85 jest JEDNA - upubliczniona dnia 6 marca, a zrobiona na dzień 24 luty.
Podobnie było z poprzednimi wersjami - data upublicznienia nie równa się dacie kiedy zrobiono dany plik "autorun".

I mimo dość negatywnych "uczuć" do Philipsa, muszę przyznać że ten FW nieco wprowadził plusów w FW w stosunku do kpiny w postaci 150.83
 

kini0

New member
Bez reklam
Podzielam zdanie Emera. Dla mnie najważniejszy jest brak błyskających pasów. Mam też wrażenie że wygaszanie podświetlania jest mniej agresywne, co wiąże się z łagodniejszymi przejsciami ze scen jasnych do ciemnych i na odwrót. U mnie widać to dobrze na UI z dekodera Pace C+ podczas zmiany kanału. Zielony prostokąt z nazwą stacji na czarnym tle wygląda kolorystycznie naturalniej i lepiej
 

phips

New member
muszę przyznać że ten FW nieco wprowadził plusów w FW w stosunku do kpiny w postaci 150.83

Ja mam trochę inne wrażenia. Wydaje mi się, że z każdym nowym FW menu staje się trochę szybsze, ale jakość obrazu coraz gorsza. Odnoszę wrażenie, że jest coraz mniej odcieni czyli obraz się wypłaszcza i traci głębię kolorystyczną.
Oby nie wyłączali podzespołów odpowiedzialnych za jakość obrazu, żeby przyspieszyć menu. Jeszcze jeden FW i potem sprawdzę jaki będzie obraz na 133.5

Pozdrawiam

@accu TP Vision to nazwa spółki joint venture 70% TPV Technology i 30% Royal Philips Electronics. Według mnie te 30% to akurat BOKi w różnych krajach, fora dyskusyjne i serwisy WWW w różnych językach. Sprzęt i oprogramowanie są już chyba całkowicie w rękach TPV Technology (70%)
 

accu

New member
Bez reklam
oooj nie masz racji .....
wersja 150.85 jest JEDNA - upubliczniona dnia 6 marca, a zrobiona na dzień 24 luty.
Podobnie było z poprzednimi wersjami - data upublicznienia nie równa się dacie kiedy zrobiono dany plik "autorun".

I mimo dość negatywnych "uczuć" do Philipsa, muszę przyznać że ten FW nieco wprowadził plusów w FW w stosunku do kpiny w postaci 150.83

Witam uprzejmie,

Nie mogę się zgodzić z Twoim poglądem . Widzę , że nie przeczytałeś ze zrozumieniem treści postu ,który napisałem .

Data upublicznienia danej wersji softu oraz data wykonania pliku do danej wersji softu nie ma nic
wspólnego z treścią , co dana wersja softu zawiera .
Treść danej wersji softu jest jedna , nie może być tak , że 6 marca 2013 r. treść softu ma sześć poprawek, a 8 marca 2013 r.treść softu ma również sześć poprawek , tylko że ta treść z tych 6 poprawek pokrywa się tylko z jedną .(dotyczy poprawki do modelu telewizora firmy Philips 60PFFL9607S/12).W rezultacie treść wprowadzonych zmian jest prawie zupełnie inna niż wcześniej podana.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

:kom:
 

emer

Member
Bez reklam
troszke zawile tłumaczysz ... ;)
Pozostanę przy swoim zdaniu - IMO zrobiono wersję 150.85 do dnia 24luty, natomiast w okresie do 6marca testowano lub próbowano cośtam jeszcze zmienić, ale widocznie uznano ze te zmiany z dn 24luty są "wystarczające" lub na tyle stabilne ze mozna upublicznić.
Zwróć uwagę na tą samą sytuację z 150.83 - data pliku autorun to 14styczeń, a FW 150.83 upubliczniono 5luty.
Skoro twierdzisz o jakis dwóch wersjach 150.85 : 24luty i wersji 6marzec - wskaż mi plik autorun wersji 150.85 z datą inna niż 24luty ... ;)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
troszke zawile tłumaczysz ... ;)
Pozostanę przy swoim zdaniu - IMO zrobiono wersję 150.85 do dnia 24luty, natomiast w okresie do 6marca testowano lub próbowano cośtam jeszcze zmienić, ale widocznie uznano ze te zmiany z dn 24luty są "wystarczające" lub na tyle stabilne ze mozna upublicznić.
Zwróć uwagę na tą samą sytuację z 150.83 - data pliku autorun to 14styczeń, a FW 150.83 upubliczniono 5luty.
Skoro twierdzisz o jakis dwóch wersjach 150.85 : 24luty i wersji 6marzec - wskaż mi plik autorun wersji 150.85 z datą inna niż 24luty ... ;)

Witam uprzejmie ,

Nie mam zamiaru drążyć dalej tego wątku , bo nadal widzę że nie czytasz ze zrozumieniem tego
co w prosty sposób piszę .
Ale jak masz chwilę wolnego czasu to proszę przeczytaj post nr#1938 napisany przez miet55 ,
a następnie proszę przeczytaj post #1949 napisany przez phips i proszę porównaj treść jaką jeden i
ten sam soft podaje . Moim skromnym zdaniem powinieneś zobaczyć istotne różnice .
Prościej według mnie już nie można .Bez tłumaczenia widać różnice w treści , a dotyczy to przecież tego samego softu 150.85.0.
Natomiast co do daty wykonania pliku w dniu 24 lutego 2013 r. to tutaj muszę przyznać Tobie rację,ale to nie ma znaczenia co do treści softu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
oooki - ja tez nie będe więcej drążył tego, oraz to, że ktos wczesniej w Philipsie w jeden sposób opisał changelog, a później widocznie nieco inaczej opisał zmiany (własciwie dotyczące tych samych zmian inaczej opisanych).
Dla mnie jest jeden pewnik - autorun o czasie zapisania 24 ‎lutego ‎2013, ‏‎23:56:14 i rozmiarze 148 MB (bajtów: 155 702 748 ) jest JEDEN i MUSI miec te same dane, właściwości i TEN sam changelog)

No chyyba że ktoś zna inny autorun wersji 150.85 z innymi w/w parametrami :)
 

Tika

New member
Bez reklam
jak na razie najlepszy soft jaki wyszedł (wreszcie odrobinę się wysilili), ale jeszcze muszę po testować kilka dni :)
 

emer

Member
Bez reklam
tez tak uważam, choć artefakty i przekłamania w konturach obrazu w szybkim ruchu jak były tak są ...
Nie wiem czy mi sie wydaje, ale jakby wrażenie teatru przy włączonym HDNM było mniejsze :shock:
Co do szybkości działania menu i nawet uruchomieniu Smart - nie mam już zastrzeżeń. Oczywiście chodzi o szybkość działania, a nie o treść :D
 

kini0

New member
Bez reklam
Upłynniacz taki jak ten- czyli agresywny, zabija klimat filmowy. Powinni popracować nad HDNM bardziej.... ma w sumie 3 tryby pracy. Niech się czymś od siebie różnią. IMO obecny najniższy, powinien mieć status maksymalnego...
 

Puchaty86

New member
ciekawe123, że moja wersja softu to 150.82... ale czuję wyraźną różnicę w szybkości działania funkcji menu (pisaliście, ze poprawili to w 85), choć wydaje mi się, że rozdzielczość poszczególnych "buttonów" jest niższa.
No i najważniejsze, że szukając softu przez net wywala mi komunikat, że mam najnowszą.
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
podczas oglądania sportu HDNM ogólnie to daje radę, ale jakby go jeszcze dopracowali to byłoby fajnie, menu faktycznie szybkie (w porównaniu do tego co było wcześniej)
 

kini0

New member
Bez reklam
Tv sam się wyłączył po skończeni odtworzenia filmiku z YT...
-widać że jeszcze wieeeeele pracy przed chińczykami z TPVision....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale za każdym razem po jednym filmie Ci się wyłącza ?
Ja puszczałem teściowej kilka filmów i ani razu się nie wyłączył.
A może masz załączene Eco wyłączanie ???
Bo tak miałem u siebie.
 

Zielony_M

Member
No i owszem, wskoczyły 3 aplikacje wczoraj o których wspomniał kiki. Dajcie znać czy działa u Was tuba.fm tj nawigacja po aplikacji. U mnie się odpala app'ka owszem, ale nie można nic dalej począć. Jak szybko kliknę OK zaraz po zniknięciu planszy startowej to odpala się muzyka, ale dalej cała nawigacja jest niemożliwa. Próbowałem również spod aplikacji na iPhona oraz, instalować tuba.fm dwukrotnie.

OnetVOD póki co zapuściłem Dzieje Grzechu z 1975r i jestem pod wrażeniem jakości! Na plus oczywiście.

Filmbox mam spod dekodera nki.
 
Do góry