8404 i filmy z napisami przez DLNA

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam :)

właśnie odkryłem sposób na to aby tv odtwarzał filmy z napisami bez konieczności wtapiania ich w obraz :)
Sprawa jest tak banalnie prosta, że aż nie wierzę, że nikt na to nie wpadł do tej pory - nie pamiętam aby było podane takie rozwiązanie :)
Wystarczy mianowicie zainstalować inny serwer multimedialny niż WMP... a konkretnie PS3 Media Server :) To programik, który doskonale znają posiadacze PS3.
Osobiście korzystam z wersji beta, gdyż - w przeciwieństwie do aktualnej wersji stabilnej - odtwarza ona napisy w formacie txt.

PS3MS uruchomione na kompie -> program łatwo wykrywa włączony TV (u mnie jako Philips Aurea TV NetTV) -> TV widzi serwerek i tyle :)
I wreszcie koniec z obrabianiem filmów tylko po to aby dodać napisy:)

Sprawdźcie czy u Was też działa :)
 

kriswas

Member
Bez reklam
Witam :)

właśnie odkryłem sposób na to aby tv odtwarzał filmy z napisami bez konieczności wtapiania ich w obraz :)
Sprawa jest tak banalnie prosta, że aż nie wierzę, że nikt na to nie wpadł do tej pory - nie pamiętam aby było podane takie rozwiązanie :)
Wystarczy mianowicie zainstalować inny serwer multimedialny niż WMP... a konkretnie PS3 Media Server :) To programik, który doskonale znają posiadacze PS3.
Osobiście korzystam z wersji beta, gdyż - w przeciwieństwie do aktualnej wersji stabilnej - odtwarza ona napisy w formacie txt.

PS3MS uruchomione na kompie -> program łatwo wykrywa włączony TV (u mnie jako Philips Aurea TV NetTV) -> TV widzi serwerek i tyle :)
I wreszcie koniec z obrabianiem filmów tylko po to aby dodać napisy:)

Sprawdźcie czy u Was też działa :)

Czy PS3MS automatycznie wykrywa tylko włączony TV, czy trzeba coś konfigurować? Prosiłbym, abyś podał swoją konfigurację programu, ułatwi to sprawdzenie czy np. na 9704 też zadziała. Podaj również którą wersję beta PS3MS zainstalowałeś.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy PS3MS automatycznie wykrywa tylko włączony TV, czy trzeba coś konfigurować? Prosiłbym, abyś podał swoją konfigurację programu, ułatwi to sprawdzenie czy np. na 9704 też zadziała. Podaj również którą wersję beta PS3MS zainstalowałeś.

- tak, wykrywa tylko włączony TV;
- konfiguracja standardowa - osobiście włączyłem jedynie: miniatury, bufor na 450 (powyżej skacze), no i strona kodowa napisów na 1250; reszta ustawień zależy od konfiguracji...
- v 1.20.400

Myślę, że powinno działać niezależnie od modelu telewizora - grunt, żeby było DLNA.
PS3MS dekoduje wszystko na kompie i w tej postaci wysyła dalej, więc można pewnie odbierać nawet na lodówce z DLNA :)
 

slupek

Member
Ja od jakiegoś czasu używam PS3 Media Server na 9704. Napisy faktycznie czyta, ale jak są polskie czcionki, to mam "krzaki". Obecnie mam wersję 1.20.404 (beta).
Serwera używam raczej do muzy, jak nie chce mi się HDMI podłączyć do laptopa ;)

Edit:
no i strona kodowa napisów na 1250
nie zauważyłem tej opcji wcześniej, teraz jest OK. :)
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Ja od jakiegoś czasu używam PS3 Media Server na 9704. Napisy faktycznie czyta, ale jak są polskie czcionki, to mam "krzaki". Obecnie mam wersję 1.20.404 (beta).
Serwera używam raczej do muzy, jak nie chce mi się HDMI podłączyć do laptopa ;)

Edit:

nie zauważyłem tej opcji wcześniej, teraz jest OK. :)

Czy pod Windows XP PS3 MS można uruchomić, bo jakoś nie udaje mi się, natomiast TVersity pracuje poprawnie, ale nie czyta napisów wogóle? :???:
 
Do góry