Problem z PHILIPS 32PFL5322

hbr

New member
Czesc. Przedwczoraj zakupiłem ten oto telewizor: http://www.ceneo.pl/590919
Problem mój polega na tym, że w trakcie oglądania filmów obraz co chwilkę lekko się ściemnia i się rozjaśnia. Podczas ogladania sportu, czy też innych programów takich jak tvn24 czy bajek obraz jest bardzo dobrej jakości. Jednak gdy zacznie się jakis film, czy to w TV czy na DVD obraz dziwnie się zachowuje. Doskonale widać to na napisach, raz są śnieżnobiałe, by za chwilę stać sie szarymi. Czy to wina telewizora, czy inna przyczyna? Dziekuje wszystkim za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam Paweł.
 

trapezik

New member
Spróbuj z ustawieniami. Być może używasz któryś z funkcji: Active Control z czujnikiem światła, Dynamiczny kontrast lub sam czujnik światła. Jeśli tak, to spróbuj je wyłączyć i wtedy sprawdź efekt.
 

kalina

New member
hbr napisał:
Czesc. Przedwczoraj zakupiłem ten oto telewizor: http://www.ceneo.pl/590919
Problem mój polega na tym, że w trakcie oglądania filmów obraz co chwilkę lekko się ściemnia i się rozjaśnia. Podczas ogladania sportu, czy też innych programów takich jak tvn24 czy bajek obraz jest bardzo dobrej jakości. Jednak gdy zacznie się jakis film, czy to w TV czy na DVD obraz dziwnie się zachowuje. Doskonale widać to na napisach, raz są śnieżnobiałe, by za chwilę stać sie szarymi. Czy to wina telewizora, czy inna przyczyna? Dziekuje wszystkim za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam Paweł.

Mam to samo z tym telewizorem. Jasność zmienia się przy odlądaniu filmów z odtwarzacza dvd po hdmi. O dziwo w tych samych filmach puszczanych z komputera (też po hdmi) już nie ma tego efektu... Za to na pulpicie jest - kiedy otwieram różne okna windowsa jasność w tv zmienia się...

Trochę można to załagodzić wyłączając active control, ale dla wrażliwców i tak będzie to zauważalne i niefajne...

Myślałem najpierw, że to wina odtwarzacza dvd i wysłałem go z gwarancją, ale na nowym sprzęcie jest tak samo...

Mam wysyłać tv?
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jakie macie kable połączeniowe HDMI - czy są dobrej jakości , widziałem podobny efekt u znajomych na kiepskich kablach , po wymianie ustąpiło , ale nie wiem czy o taki sam efekt chodzi.Ja mam połączony DVD przez komponent i prawde mówiąc nie mam takiego efektu że litery są raz białe a raz szare - obraz jest bardzo dobry , oczywiście przy gorszych jakościwo filmach takie bujanie jasnoscią może się zdarzyc , ale widziałem to też na Sharpach i JVC.
 

kalina

New member
Robertus64 napisał:
Jakie macie kable połączeniowe HDMI - czy są dobrej jakości , widziałem podobny efekt u znajomych na kiepskich kablach , po wymianie ustąpiło , ale nie wiem czy o taki sam efekt chodzi.[..]

Mam jeden tani hdmi i jeden tani dvi-hdmi... Wątpię, żeby to było przez kable, ale mogę dziś wieczorem obadać jak to wygląda przez komponent, albo nawet przez chinch...


Robertus64 napisał:
oczywiście przy gorszych jakościwo filmach takie bujanie jasnoscią może się zdarzyc , ale widziałem to też na Sharpach i JVC.

No i od czego to zależy przy tych gorszych jakościowo filmach? (no chyba, że chodzi Ci o to, że te filmy już tak są skompresowane...)
 

trapezik

New member
Spróbuj jeszcze ograniczyć do minimum lub wyłącz funkcję dynamicznego kontrastu. Im większy jest jego poziom tym większe mogą być zmiany w obrazie.
Dołączam się do opinii dotyczących kabli. Wbrew pozorom kiepski kabel może też dużo namieszać...
 

kalina

New member
No i przetestowałem komponent... I poza tym, że obraz jest trochę inny (niby ostrzejszy, ale bardziej pixle wyłążą z dvd; na pewno jaśniejszy) podobnie jak przy hdmi - zmienia jasność w niektórych scenach...
 

hbr

New member
Ja używam zwykłego kabla antenowego (nowego) kupiłem razem z tv. Dvd mam podłaczone przez zwykły kabel takie 3 końcówki zolta, czerwona i biala. Ext3. Przepraszam ale nie znam sie na tym w ogóle, nie wiem czy nieść na gwarancje.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jeżeli dysponujesz takim telewizorem to podłączenie które wykonałeś jest nie najlepsze i napewno jakośc obrazu nie będzie zadawalająca.Jeżeli masz DVD z wyjściem komponent to tak podłącz - w Philipsie jest to wejście jako EXT 4 , a gniazda masz oznaczone trzema kolorami : czerwony , zielony,niebieski.Audio połaczysz osobnymi kablami : czerwony i biały , czyli lewy i prawy kanał.Jeżeli masz taki TV to musisz wykorzystac jego możliwości , połaczenie które masz teraz nie zapewni Ci dobrego obrazu.
Jeżeli nie masz takiego wyjscie wDVD to sprzedaj swoje a kup np. Pioneera 400 v - ja mam takiego , posiada wszystkie wyjścia potrzebne to optymalnego połączenia z tv który posiadasz.
Pozdrawiam - Robert.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Przy odtwarzaniu obrazu z mojego Pionka czy Sonego nie ma bujania jasnością - jakie macie DVD , może mają słabe przetworniki C/A ?
 

kalina

New member
Robertus64 napisał:
Przy odtwarzaniu obrazu z mojego Pionka czy Sonego nie ma bujania jasnością - jakie macie DVD , może mają słabe przetworniki C/A ?

Mój to odtwarzacz z zestawu Samsung HT-TX35R.

A obraz z tunera tv nie miga - tylko z dvd (niezależnie od tego czy odtwarzam dvd, czy divx).
Kurcze, gdyby nie te setki kilometrów kabli to wziąłbym go do kolegi i stestował... a tak to mi się nie chce tego odłączać...

 

Robertus64

New member
Bez reklam
Włącz kontrast plus i activ control - ja mam włączone na stałe i nie mam bujania kontrastem.Właśnie activ control pomaga płynnie przechodzic różnice w kontraście.
 

kalina

New member
Robertus64 napisał:
Włącz kontrast plus i activ control - ja mam włączone na stałe i nie mam bujania kontrastem.Właśnie activ control pomaga płynnie przechodzic różnice w kontraście.

Niby lepiej, dzięki.

Ale delikatne zmiany kontrastu ciągle widać (nie wiem, czy każdy by to zauważył...), a to chyba nie jest normalne, prawda?
 

Robertus64

New member
Bez reklam
W tej chwili to jest podstawowy model Philipsa , za te pieniądze obawiam się że nie kupi się nic lepszego.Zawsze będzie jakiś mankament , jeżeli oczekiwania są większe to nie pozostaje nic innego jak zakupić z wyższej półki.To mój czwarty LCD i w tej grupie cenowej nie znalazłem nic lepszego.A odnośnie drobnych mankamentów obrazu w tym i innych tv nawet o wiele droższych to usłyszałem kiedyś w serwisie opinię którą w pełni akceptuje - to są telewizory cyfrowe HD i taki należy podawać im sygnał.Jeżeli podaje się sygnał SD to tylko drogie egzemplarze radzą sobie z tym naprawdę dobrze , ale to kwestia zupełnie innej ceny niż omawiany Philips.Jak się na niego poda HD to żadnych tu wymienianych mankamentów obrazu nie powinno być.
 

mwalczak90

New member
tez mam ten telewizor od 2 tyg i tez zauwazylem ze sie sciemnia i rozjasni i w tv i na satelicie i na dvd i tez z kompa jak puszczam sygnal i tez sie zastanawiam nad zgloszeniem tego do serwisu naprawczego bo raczej tak nie powinno byc mi sie wydaje bo on jak by calkowicie sie zmienia obraz do tla postaci nie ma takiego normalnego przejscia trzeba chyba fo wyregulowac pomocy czy to wada a
 
Do góry