Aurea - ambilight

Robert Dy

New member
Moje zdjęcia z prezentacji na IFA. TV robi duże wrażenie.
Trudno mi jednakże ocenić, czy przy codziennym użytkowaniu, ta świecąca ramka nie będzie przeszkadzała.
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Wygląda bardzo interesująco i robi wrażenie ale ja czekam na opinie ekspertów i zwykłych użytkowników !!! :) :) :) :)

Już jest na oficjalnej stronie Philipsa !!! Parametry techniczne bardzo dobre ale ciekawe jak " gra " w rzeczywistości oraz jaka jest cena tego cudeńka ??? Mam nadzieję że Kiki i jego testerzy przetestują nowości Philipsa !!! Pozdrawiam :) :) :)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Cena to jedyne 15.000,- zł za 42 cale.

Lampki w IKEA wyjdą taniej :grin:

Masz rację, że cena jest kosmiczna !!! 15 tysiaków za 42 cale to zbyt dużo, rozumiem nowa technologia ale za taką kwotę ??? Inne modele z nowej serii 9732 też nie są tanie np. 37 cali za 8700 !!! Ś m i e s z n e !!!
Przy takiej polityce cenowej Philips nie ma szans na naszym rynku LCD !!!!!! Pozdrawiam :D :D :D
 

marcinkqqq

New member
text z http://gizmodo.com/gadgets/lcd/index.xml

Up Close and Personal Video of Philips Aurea


We were surprised at just how well Philips new Aurea (Europe only for now though probably US next year) looks in video. One part beautiful, one part hideous, it's an innovative product that will be perfect for a specific chunk of the market with the decor to support it (seriously, picture it next to a cement goose and twig wreath). But I think that the glowing itself works quite well. And if the frame is turned off, you quickly panic, wondering what evil force has cursed your viewing experience.
In this video, Philips Marketing Director Marc Harmsen walks us through their new product while we show plenty of action.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
We were surprised at just how well Philips new Aurea (Europe only for now though probably US next year) looks in video. One part beautiful, one part hideous, it's an innovative product that will be perfect for a specific chunk of the market with the decor to support it (seriously, picture it next to a cement goose and twig wreath). But I think that the glowing itself works quite well. And if the frame is turned off, you quickly panic, wondering what evil force has cursed your viewing experience.
In this video, Philips Marketing Director Marc Harmsen walks us through their new product while we show plenty of action.

Co z tego tekstu wynika ? Bo nie wszyscy znają angielski ! Pozdrawiam :):):)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ogólnie nic z tego nie wynika, piszą, że widzieli na targach i że jest to ciekawy produkt.
 

Paweł Dziuba

New member
Wygląda ten LCDik z taką technologią obiecująco , przekonująco , itp. , ale :
- konieczność oglądania ( dla uzyskania odpowiedniego efektu )
w zaciemnionym pomieszczeniu .
- front gł. centralnego ( z reguły - i słusznie - umieszczony pod TV ) MUSI być w całości zakryty maskownicą z " gęstego " BIAŁEGO materiału .
- LCDik MUSI wisieć na ścianie - nie może stać ( co oczywiste :hmm: ) .
- ściana musi być " czysta " ( - tzn. bez okien , czy czegoś innego w pobliżu - tj. tam dokąd się rozchodzi " poświata " z TV ) i pomalowana białą farbą , najlepiej specjalną , np. zastępującą ekran .
- ciekawe jakiej jakości dzwięk oferuje taki TV z tak umieszczonymi głośnikami - choć w sumie to sprawa drugorzędna , bo wiadomo że z TV nie uzyska się ( i nikt tego nie oczekuje ) kinowego-audiofilskiego dzwięku .

Poza tym cena jest " wysoce nieatrakcyjna " , raczej - mimo dużego efektu tej nowatorskiej tech. - niewarta takiej kwoty .

KIKI - już zebrałeś dane :rolleyes: ;) aby odpowiedzieć na moje pytanie :confused: :???: :rolleyes: .
 
Ostatnia edycja:

Paweł Dziuba

New member
Musio1968 napisał:
Masz rację ale Philips jest bardzo nowatorski i mam nadzieję że test wykaże czy wart jest aż tak " kosmicznych " kwot !!! :) :) :)

" Widzieliśmy " tą nowatorskość ( choć nie na żywo , nie z różnym materiałem , nie w różnych warunkach - co może mieć znaczenie ) i dla mnie to b.d. rozwiązanie . Ale nawet jeśli ( prawie ) zawsze się sprawdzi
to nie jest warte dzisiejszej ceny - " musi " ona znacznie spaść .
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Właśnie ! Super rozwiązanie i wygląda bajecznie ale z ceną przesadzili / znacznie / !!! Ciekawe kto w Philipsie wymyśla takie ceny ??? Pozdrawiam :) :) :)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
O kurcze ! Ta cena jest już atrakcyjna !!! Mam nadzieję że jeszcze spadnie a wtedy już tylko mały kroczek do zakupu / muszę przekonać żonę / Liczę że do tego czasu, ktoś kupi i opisze swoje wrażenia a może Kiki zrobi test ? Pozdrawiam :) :) :)
Ps. Dzięki marcinkqqq że to wyszperałeś !
 
Do góry