Philips OLED705 Telewizor Oled 4K Ultra HD, pierwsza seria telewizorów w cenie.

electron_

New member
Hello,

w związku z tym, że mogę go mieć nowego za 5.5k pln moje pytanie jest następujące:
Czy oled65705/12 to dobry wybór ?
Jaki OLED w 65'' z tych "tanich" oledów jest warty uwagi ?
 

filcek

Member
Hello,

w związku z tym, że mogę go mieć nowego za 5.5k pln moje pytanie jest następujące:
Czy oled65705/12 to dobry wybór ?
Jaki OLED w 65'' z tych "tanich" oledów jest warty uwagi ?

Oled 705 posiada starą matrycę , brak hdmi 2.1 , brak vrr , gsync, earc ... oraz wolno działający android 9 , lepiej dołożyć do Np C1 Lg
 

SDman

Banned
Owszem Philips może mieć wszystkie mankamenty świata ale jedno jest pewne,
po poprawnym ustawieniu daje jak to piszesz "o lata świetlne lepszy obraz" ze wszystkich źródeł niż LG.
 

wysio

Member
Bez reklam
Zgadzam się całkowicie. Siostra ostatnio kupiła Sony OLED 65 model 90 i obraz tam nie zrobił na mnie jakoś wrażenia. A brak hdmi 2.1 , brak vrr , gsync, earc.... Czy każdemu to jest potrzebne? Ja na konsoli np nie gram.
A ten wolno działający Android? Kurde, może mam jakiś inny, bo u mnie śmiga.
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Identyczna z pewnością nie jest. Różnica jest choćby w portach HDMI.
Czy wszystkie OLED Philipsa mają tą dziwną przypadłość nie wygaszania ambilight w ciemnych scenach? Dopiero w trybie gry działa pełne wygaszanie. Przed aktualizacją tego nie było...
 

wysio

Member
Bez reklam
W 705 jest to z pewnością skopane oprogramowanie. Jest sporo narzekań na ten fakt na avforums. Podobno Philips ma wydać poprawkę, tylko coś długo im się schodzi... Ciekaw jestem tylko, czy ten błąd jest tylko w 705, czy w wyższych modelach też.
 

wysio

Member
Bez reklam
Dokładnie to, że jeśli masz całkowicie czarną lub nawet szarą scenę, to podświetlenie świeci i to dość mocno na biało zamiast się całkowicie wygasić. Tylko w trybie Gra ambilight działa poprawnie, ale też ten tryb działa nazbyt "nerwowo" w przypadku filmów.
Natomiast jestem zachwycony systemem w tym TV. To najlepszy system, jaki istnieje. Wczoraj wrzuciłem sobie aplikację do filmów - Mx player, żeby móc przez sieć oglądać filmy z komputera w 4k. Działa to rewelacyjnie - lepiej niż bezpośrednio z komputera przez kabel HDMI. Ten fabryczny tryb sieć przestał wykrywać mi multimedia na kompie...
 

tom357

New member
Dokładnie to, że jeśli masz całkowicie czarną lub nawet szarą scenę, to podświetlenie świeci i to dość mocno na biało zamiast się całkowicie wygasić. Tylko w trybie Gra ambilight działa poprawnie, ale też ten tryb działa nazbyt "nerwowo" w przypadku filmów.
Natomiast jestem zachwycony systemem w tym TV. To najlepszy system, jaki istnieje. Wczoraj wrzuciłem sobie aplikację do filmów - Mx player, żeby móc przez sieć oglądać filmy z komputera w 4k. Działa to rewelacyjnie - lepiej niż bezpośrednio z komputera przez kabel HDMI. Ten fabryczny tryb sieć przestał wykrywać mi multimedia na kompie...

Dokładnie to samo jest w modelu nowszym oled 706 :x -z trybem gra nie sprawdzałem.
 

Majkel705

New member
Cześć wszystkim :) dołączyłem do userów forum, mimo że forum znam i przeglądam już od dłuższego czasu.

Kilka dni temu kupiłem Philips oled705 (udało się upolować w sklepie reklamowanym przez Cleo w cenie poniżej 4k - nowy nieużywany). Szukałem ogólnie oleda w cenie do 4,5k - na moje potrzeby nie chciałem inwestować więcej natomiast musiał to być oled (do tej pory używałem LG nano także przepaść). Długo faworytem był LG b13, jednak widząc promocje na Philipsa 705 wybór padł właśnie na niego. Czy dobrze? Jeszcze nie wiem :) Przekopałem pół internetu a i tak najwięcej info znalazłem tu na forum, oledy Philipsa chyba nie są tak popularne jak LG.

Pierwsze wrażenia - kosmos - ambilight, obraz, dźwięk.
Oczywiście jak pewnie każdy - chce wycisnąć z obrazu jak najwięcej i szukam dedykowanej/optmalnej konfiguracji Philipsa. Zdaję sobie sprawę, że tryb film to nie wszystko. Więcej ustawień można znaleźć dla innych oledów philipsa - posiłkować się nimi czy może jest jakiś zestaw dedykowanych ustawień konkretnie pod 705?

Pozdrawiam
 

sunnyluk

Member
Dokładnie to, że jeśli masz całkowicie czarną lub nawet szarą scenę, to podświetlenie świeci i to dość mocno na biało zamiast się całkowicie wygasić. Tylko w trybie Gra ambilight działa poprawnie, ale też ten tryb działa nazbyt "nerwowo" w przypadku filmów.
Natomiast jestem zachwycony systemem w tym TV. To najlepszy system, jaki istnieje. Wczoraj wrzuciłem sobie aplikację do filmów - Mx player, żeby móc przez sieć oglądać filmy z komputera w 4k. Działa to rewelacyjnie - lepiej niż bezpośrednio z komputera przez kabel HDMI. Ten fabryczny tryb sieć przestał wykrywać mi multimedia na kompie...

Potwierdzam, dokładnie to samo jest w modelu 65Oled806 :/ Na ekranie czarno całkowicie, a Ambilight delikatnie świeci dookoła. Mi akurat aż tak to nie przeszkadza, bo Ambilight włączamy tylko przy PS5, bardzo rzadko przy filmach. Przy filmach jakoś dużo bardziej skupiam się gdy jest ciemno dookoła TV, nie widzę ramek (chociaż cienkich) i gdy scena jest np. z elementami ciemnego tła to przy tej idealnej wręcz czerni Oleda przed sobą widzę po prostu tylko np. postacie. Gdy ściana za TV jest oświetlana, bajer jest fajny, ale nie czuję już tego kinowego skupienia się na samym filmie ;)
 

wysio

Member
Bez reklam
Cześć wszystkim :) dołączyłem do userów forum, mimo że forum znam i przeglądam już od dłuższego czasu.

Kilka dni temu kupiłem Philips oled705 (udało się upolować w sklepie reklamowanym przez Cleo w cenie poniżej 4k - nowy nieużywany). Szukałem ogólnie oleda w cenie do 4,5k - na moje potrzeby nie chciałem inwestować więcej natomiast musiał to być oled (do tej pory używałem LG nano także przepaść). Długo faworytem był LG b13, jednak widząc promocje na Philipsa 705 wybór padł właśnie na niego. Czy dobrze? Jeszcze nie wiem :) Przekopałem pół internetu a i tak najwięcej info znalazłem tu na forum, oledy Philipsa chyba nie są tak popularne jak LG.

Pierwsze wrażenia - kosmos - ambilight, obraz, dźwięk.
Oczywiście jak pewnie każdy - chce wycisnąć z obrazu jak najwięcej i szukam dedykowanej/optmalnej konfiguracji Philipsa. Zdaję sobie sprawę, że tryb film to nie wszystko. Więcej ustawień można znaleźć dla innych oledów philipsa - posiłkować się nimi czy może jest jakiś zestaw dedykowanych ustawień konkretnie pod 705?

Pozdrawiam
Ja mam ustawione tak:
Kolor 55
Kontrast OLED 90
Ostrość 10
Jasność 50
I zaawansowane....
Wzmocnienie kolorów - średnio
Gama kolorów - szeroka
Temperatura barwowa - normalny
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR - włącz
HDR Perfect - średnio
Doskonały kontrast - średnio
Kontrast obrazu 90
Czujnik światła -wyłącz ( czasami go włączam podczas oglądania normalnej telewizji w nocy, bo mniej daje po oczach...
Gamma 0
Ultra resolution - włącz
Czyszczenie obrazu - szumy i zniekształcenia na minimum
Style ruchu - kinowy.
Pamiętaj, że każde źródło ustawia się oddzielnie, więc jest trochę zabawy...
 
Do góry