Philips 2020: telewizory 7805/7855 UHD z wbudowanym Saphi, P5, HDR10 +, Dolby Vision i Alexa

Sawa81

New member
zakupiłem

jestem świeżo po zakupie 65PUS7855/12 i strasznie się rozczarowałem

tak nierównomiernego podświetlenia nigdy nie widziałem - rozumiem gdzieś delikatne tu czy ówdzie bo cena niska, ale tu oglądając cokolwiek ciemniejszego po prostu bije po oczach - chyba że to normalne w nowych TV w niższej cenie ?

W domu mam Samsunga UE48H6200 i Sony 50w829b i przy nich ten Philips to jest normalnie tandeta jeśli chodzi o podświetlenie i czerń.

Tylko nie wiem czy prosić o wymianę na nowy bo to felerny egzemplarz, czy po prostu oddać bez podania przyczyny bo wszystkie tak mają ?
 

Attachments

  • 20201016_202224.jpg
    20201016_202224.jpg
    388,1 KB · Wyś: 156
  • 20201016_202011.jpg
    20201016_202011.jpg
    485,1 KB · Wyś: 96
Ostatnia edycja:

Sawa81

New member
jednak stwierdziłem że oddaje bo mogę odwieźć niedaleko do sklepu- nie chce się męczyć z serwisem, a po drugie żona stwierdziła że za duży do pokoju (może i słusznie) , a po trzecie jednak VA a nie IPS - ten brak czerni ...

ma więc pytanie - który z tych trzech

PHILIPS LED 58PUS7304/12 - za 2599 zł

PHILIPS LED 58PUS7855/12 - za 2200 zł

LG LED 60UN71003LB - za 2250 zł


Ambilight fajna rzecz ale mogę bez tego żyć jeśli LG będzie oferował lepszy obraz.

58PUS7304/12 vs 58PUS7855/12 - czy poza Android TV będzie jakaś różnica w obrazie ?
 
Ostatnia edycja:

chocolaterie

New member
Rozważam zakup Philips 50PUS7805.
~ Czy na Saphi lepiej działa YouTube 4K niż na Androidzie - czy nie klatkuje? Wcześniej rozważałam TCL QLED 50C715 ale po opisach tutaj na forum z problemami na YT - odpuszczam.
~Druga sprawa czy na Saphi można pobrać Spotify? Czy nie ma problemu z transmisją dźwięku przez bluetooth?
~Czy telewizor ma tendencje do zawieszania się? Nie mam doświadczenia ze Smart TV. Potrzebuję TV do Netflixa, kablówki i okazjonalnie YT. No i ambilight jako tło do odtwarzania muzyki przez Spotify. Zależy mi na dobrej czerni, bo większość filmów jakie oglądam jest "mroczna". Nie korzystam z gier ani nie oglądam sportu. Wymóg konieczny to ciemna i niebłyszcząca ramka.
~Czy działa na nim bezprzewodowy przesył danych z laptopa lub dublowanie ekranu w formie np. Miracast, WiFi Direct, Google Cast? W specyfikacji widzę Wi-Fi direct ale w czyjejś opinii wyczytałam że nie jest w stanie przesłać obrazu z laptopa, jak to jest?

Czy ten TV będzie ok? Mam już serdecznie dość poszukiwań.
 
Ostatnia edycja:

chocolaterie

New member
Nie, nie będzie...tylko modele z Android TV, wszystko o czym piszesz będzie działać bez najmniejszych problemów!

Żadnych "wynalazków" pseudo systemowych...

A w takim razie ten Philips 50PUS7334/12? W teorii ma wszystko czego chcę (VA, Android, Bluetooth, gniazdo słuchawkowe, WiFi 5G, direct led, nie wiem tylko jak z jego jasnością). Minus za srebrną ramkę. Zależy mi na ambilight... i androidzie i czarnej ramce :D
 

Petru23

Banned
jednak stwierdziłem że oddaje bo mogę odwieźć niedaleko do sklepu- nie chce się męczyć z serwisem, a po drugie żona stwierdziła że za duży do pokoju (może i słusznie) , a po trzecie jednak VA a nie IPS - ten brak czerni ...

ma więc pytanie - który z tych trzech

PHILIPS LED 58PUS7304/12 - za 2599 zł

PHILIPS LED 58PUS7855/12 - za 2200 zł

LG LED 60UN71003LB - za 2250 zł


Ambilight fajna rzecz ale mogę bez tego żyć jeśli LG będzie oferował lepszy obraz.

58PUS7304/12 vs 58PUS7855/12 - czy poza Android TV będzie jakaś różnica w obrazie ?

PHILIPS LED 58PUS7304/12 - szwagier ma. Średnio zadowolony. Jasność i kąty ok, ale skalowanie z orange średnie. W zależności od programu jak i samego materiału raz jest ok a raz pikseloza w materiałach nieHD. Do tego kwestia ruchu. Troszkę widać szarpanie, klatkowanie, niekiedy obraz chyba delikatnie migocze. Osobiście bym go nie kupił po kilkunastu h oglądania go z różnym materiałem przy okazji wizyty u niego.
Już samsung TU71 lepiej radzi sobie z ruchem. Nie jestem zwolennikiem tej marki a wręcz jestem jej przeciwnikiem. Ale z tego co sam widziałem szukając dla siebie to ten samsung najlepiej sobie radzi z ruchem w tej klasie. Reszta jak obraz, wykonanie jest takie samo jak u pozostałych. A bywa nawet gorzej za większe pieniądze. Do tego stopnia jest ok, że się sam nad nim zastanawiam. Tani jak barszcz a lepszy niż drożsi. Paranoja :fool:

W tej klasie chyba lepiej brać coś 50-55" z racji efektywnosci podświetlania. Mniejszy ekran - mniejsza powierzchnia - dokładniejsze podświetlenie.
 

Sawa81

New member
oddałem 65PUS7855/12 , wziąłem 58PUS7855/12 i jest super. Podświetlenie bez żadnych uwag - jednolite etc., czerń czarna, kolory nasycone - teraz jestem zadowolony :)
 

Wixser

New member
Mam zamiar kupić tv 43pus7805. Typowo do 4k (bez tv) głównie gry. Jak to jest z tą matrycą ips czy va(mva) Może jest tu jakiś użytkownik tego modelu i mógł by napisać coś na temat tego modelu?
 

misieqk2

New member
Witam, mam zamiar zakupić telewizor Philipsa dokładnie rozważam dwa modele :

58PUS7805/12
58PUS8535/12

Różnica prawie 600zł i pytanie brzmi czy warto dopłacać? Telewizor głównie ma służyć pod konsolę, netflixa, spotify.

Btw. System Philipsa Saphi jest ciągle rozwijany? Na jakie aplikację mogę w nim liczyć?

Wgl mam zamiar połączyć telewizor Philipsa z lampami Hue Play i też takie pytanko czy będę musiał zakupić dodatkowo ten "mostek" czy telewizor sam sparuje się z lampami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie warto dopłacić.
Android ma nieporównywalnie więcej aplikacji, większe możliwości , zdecydowanie większe multimedialne.
Philips 58PUS8535 masz dla niebieskich za 3049 zł plus pakiet gratisów dodatkowo. Potrzebujesz mostek.
 

zwierzakdc

New member
Witam! Czy wersja 43" nada się na monitor do pracy z tekstem, przeglądaniem internetu, może jakiś film, gra? Jak wygląda inputlag w tej wersji? Szukam jakiegoś tv do zastosowań jako główny monitor 4k podłączony przez HDMI, większy niż 32" do 43".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nada się jako monitor bardzo dobrze. Input Lag 19 ms.
Do internetu sięgałbym jednak po Philipsa ale 43PUS8535.
 

rdbjenkins

New member
Mam 7855/12 i zauwazyłem bardzo słabą jakość filmów na Netflixie, ich support poinformował mnie że jest to znana przypadłość tv tej marki (brak 4k/ultra hd). Ktoś wie coś więcej o tym problemie albo ma rozwiązanie?
 
Do góry