TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

M.K.

New member
Czy komuś udało się wyświetlić klon ekranu smartfona na 803 (nie mówię o google cast np z YouTube) Mam telefon Huawei (Android 9) kiedy wybiorę projekcja znajduje mi różne tv sąsiadów ale mojego philipsa no cholery. Wiecie jak to zrobić?
Chciałbym np. pokazać komuś zdjęcia z komórki..
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Czy komuś udało się wyświetlić klon ekranu smartfona na 803 (nie mówię o google cast np z YouTube) Mam telefon Huawei (Android 9) kiedy wybiorę projekcja znajduje mi różne tv sąsiadów ale mojego philipsa no cholery. Wiecie jak to zrobić?
Chciałbym np. pokazać komuś zdjęcia z komórki..
Cześć,
1. Otwierasz Google Home
2. Na dole ekranu masz ikonę "człowieka"
3. Wybierasz "przesyłaj obraz i dźwięk"
4. Wybierasz swój TV z listy - YV i smartfon mają być podłączone do tej samej sieci wifi

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

M.K.

New member
Dzięki Guzioo_PL, nie miałem google home, działa. Ale obraz ma nie do końca proporcje jak w telefonie, na tv jest odrobinę zbyt wąski, masz na to jeszcze może patent? Tak jakby obraz w poziomie na tv był odrobinkę ściśnięty.. Proporcji w menu telewizora nie da się ustawić w trybie wyświetlania pulpitu z Androida...
 

muplos

New member
Cześć,
Czy ktoś może mi podać linka do jakiegoś przedłużacza hdmi obsługującego 4k i 60hz? Chodzi mi o przedłużacz czyli kabel z końcówkami męsko-żeńską. Najlepiej aby miał ok 0,5 metra.
 

zbig0

New member
Może ktoś sprawdzić pewną sprawę na swoim tv?

Mam problem z połączeniem ethernet, o wiele lepszą prędkość uzyskuje na wifi niż na połączeniu ethernet.

Prośba, czy ktoś może sprawdzić aplikacje steam link, jest tam test prędkości sieci wewnętrznej. Na połączeniu ethernet jest max 30mbit, a na wifi 100mbit bez problemu. Druga sprawa dziwne migotanie, lag, kiedy zaznaczy się używanie kodeka HVEC. Po zakupie miałem problemy z siecią, ale z kodekiem HVEC nie (nie wiem czy to nie kwestia aktualizacji oreo). Ostatnio chciałem uruchomić steam link ponownie i niestety mam problemy z prędkością po ethernet, jest jeszcze mniej stabilnie niż wcześniej, a dodatkowo problemy z dekodowaniem streamingu na steam link. HVEC czarny obraz jakieś artefakty, a x264 dziwne migotanie.

Próbowałem inne gniazdka ethernet, kable, a również factory reset, nic nie pomogło. Zgłosiłem to na infolinii, ale ciekawi mnie czy tylko problem dotyczy mojego TV?

Uzywalem tego Steam link app na 803 ale nie bylem zadowolony z plynnosci obrazu(ostatnio jak chcialem sprobowac ponownie po updejcie oprogramowania to wogole nie chcial mi sie polaczyc z WI-Fi(mimo ze TV nie ma z tym problemu) i dlatego wrocilem do Steam Linka hardwarowego i po problemie :p
 

skupi20

New member
Uzywalem tego Steam link app na 803 ale nie bylem zadowolony z plynnosci obrazu(ostatnio jak chcialem sprobowac ponownie po updejcie oprogramowania to wogole nie chcial mi sie polaczyc z WI-Fi(mimo ze TV nie ma z tym problemu) i dlatego wrocilem do Steam Linka hardwarowego i po problemie :p

No mam steam linka urządzenie, jednak ma jedną wadę, nie obsługuje h265, który znacząco poprawiał przy niskim bitrate jakość w szczególności, że mamy port 100mbit :) Dlatego walczę na philipsie, aby to zadziałało. Niestety h265 jak na android 7.0 działało, tak na oreo mam problemy. Najbardziej mnie zastanawia kwestia połączenia ethernet, bo jest ograniczona jego prędkość. Dlatego prosiłem, aby inni sprawdzili jak to im działa. Aplikacja steam link pozwala sprawdzić wydajność sieci wewnętrznej do Twojego PC, na kablu ethernet mam problemy ze stabilnością, max 30mbit, na Wifi 5GHz idzie do 100mbit bez problemu.

Stąd moja prośba do wszystkich użytkowników, aby sprawdzili każdy u siebie jak ma komputer PC w domu i używa steam. Zainstalować na philipsie ze sklepu play steam link app, dodać komputer ze swojej sieci i zrobić test sieci po kablu.

Drugi problem, zakupiłem dwa pady xbox one s, połączyłem po BT, ale kiedy oba są połączone, to mam opóźnienia podczas gry na nich. Raz połowa przycisków mi nie działała na obu. Jak jest jeden pad podłączony tylko to nie ma problemu. Coś mi się wydaje, że ten soft na naszych philipsach ma sporo bugów.

Druga sprawa, pady xbox mają na odwrót przyciski tylne :) na szczęście w aplikacji steam link można to skonfigurować, ale już w grach z sklepu google niestety nie. Gdzieś wyczytałem, że google miał błąd konfiguracyjny dla tych padów. Można to poprawić podmieniając go, jednak trzeba mieć roota i tutaj mamy problem :)

Kiki prośba, abyście się nachylili nad tymi problemami, bo wynika, że ten android na tym philipsie nadaje się tylko do netflixa :p i niczym nie wyróżnia się od zamkniętych systemów LG czy samsunga. Android przecież powinien dawać większe możliwości :)

Sprawa z ethernetem jest według mnie poważna. Lepiej mi odtwarza Netflixa po wifi niżeli po kablu, przecież to jakaś masakra :) Po Ethernet czasami mi odtwarzało w gorszej rozdzielczości, aby po jakimś czasie wskoczyć na 4k. Po wifi nie ma tego problemu. Jednak w moim przypadku mam przewód podprowadzony, sprawdzony, a muszę być zmuszony do używania wifi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie osobiście lepiej jak gra po wifi.
Na testach tylko sprawdzam po wifi, niestety nie ma kabla.

Nie sprawdzałem dwóch padów, bo sprawdzam sam i pod tym względem wszystko jest ok. Napiszę i zapytam u źródła.

Android pozwala na korzystanie z wielu aplikacji do których Tizen czy webOs nie maja dostępu.

Oczywiście złożę zapytania i Twoje wątpliwości.
 

mr_roba

Member
No mam steam linka urządzenie, jednak ma jedną wadę, nie obsługuje h265, który znacząco poprawiał przy niskim bitrate jakość w szczególności, że mamy port 100mbit :) Dlatego walczę na philipsie, aby to zadziałało. Niestety h265 jak na android 7.0 działało, tak na oreo mam problemy. Najbardziej mnie zastanawia kwestia połączenia ethernet, bo jest ograniczona jego prędkość. Dlatego prosiłem, aby inni sprawdzili jak to im działa. Aplikacja steam link pozwala sprawdzić wydajność sieci wewnętrznej do Twojego PC, na kablu ethernet mam problemy ze stabilnością, max 30mbit, na Wifi 5GHz idzie do 100mbit bez problemu.



Stąd moja prośba do wszystkich użytkowników, aby sprawdzili każdy u siebie jak ma komputer PC w domu i używa steam. Zainstalować na philipsie ze sklepu play steam link app, dodać komputer ze swojej sieci i zrobić test sieci po kablu.



Drugi problem, zakupiłem dwa pady xbox one s, połączyłem po BT, ale kiedy oba są połączone, to mam opóźnienia podczas gry na nich. Raz połowa przycisków mi nie działała na obu. Jak jest jeden pad podłączony tylko to nie ma problemu. Coś mi się wydaje, że ten soft na naszych philipsach ma sporo bugów.



Druga sprawa, pady xbox mają na odwrót przyciski tylne :) na szczęście w aplikacji steam link można to skonfigurować, ale już w grach z sklepu google niestety nie. Gdzieś wyczytałem, że google miał błąd konfiguracyjny dla tych padów. Można to poprawić podmieniając go, jednak trzeba mieć roota i tutaj mamy problem :)



Kiki prośba, abyście się nachylili nad tymi problemami, bo wynika, że ten android na tym philipsie nadaje się tylko do netflixa :p i niczym nie wyróżnia się od zamkniętych systemów LG czy samsunga. Android przecież powinien dawać większe możliwości :)



Sprawa z ethernetem jest według mnie poważna. Lepiej mi odtwarza Netflixa po wifi niżeli po kablu, przecież to jakaś masakra :) Po Ethernet czasami mi odtwarzało w gorszej rozdzielczości, aby po jakimś czasie wskoczyć na 4k. Po wifi nie ma tego problemu. Jednak w moim przypadku mam przewód podprowadzony, sprawdzony, a muszę być zmuszony do używania wifi.



Ja mam TV podłączony do rutera po kablu. Netflix i inne serwisy działają bezproblemowo. No może co jakiś czas Netflix puszcza mi sygnał 480p ale to raczej problem z apką/Androidem niż sieci Lan.
Kompa mam po WiFi więc nie sprawdzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Szybkie pytanie - za 4200 brać? Neonet ma w promocji,a że się promki łączą to można z ceną zejść do wspomnianych 4200 ( pewnie da się jeszcze kilkanaście złotych niżej jak się dobrze pokombinuje) - generalnie recenzje na plus,ale wolę zapytać. Jest to alternatywa dla Sony 55XF9005,ale w przypadku Sony liczyłem na BF i cenę w granicach 3,5-3,7k ale te 500-700 zł do oleda oczywiście dołożę
 

barty82

New member
Udało Ci się rzeczywiście uzyskać 4200zł? U mnie wyświetla się tylko odbiór w sklepie i nie można tego połączyć z promocją MEGAPROMOCJA a jedynie z HALLOWEEN. Gdyby udało mi się za 4200 zł kupić nowy i niepowystawowy, to uważam, że to dobra cena. Tylko czy to realne w Neonet?

Szybkie pytanie - za 4200 brać? Neonet ma w promocji,a że się promki łączą to można z ceną zejść do wspomnianych 4200 ( pewnie da się jeszcze kilkanaście złotych niżej jak się dobrze pokombinuje) - generalnie recenzje na plus,ale wolę zapytać. Jest to alternatywa dla Sony 55XF9005,ale w przypadku Sony liczyłem na BF i cenę w granicach 3,5-3,7k ale te 500-700 zł do oleda oczywiście dołożę
 
Udało Ci się rzeczywiście uzyskać 4200zł? U mnie wyświetla się tylko odbiór w sklepie i nie można tego połączyć z promocją MEGAPROMOCJA a jedynie z HALLOWEEN. Gdyby udało mi się za 4200 zł kupić nowy i niepowystawowy, to uważam, że to dobra cena. Tylko czy to realne w Neonet?

A widzisz - nie doczytałem regulaminu bo skupiłem się jedynie na ikonkach - rabaty się nie łączą z innymi więc się nie da tak tego ogarnąć :/
 

barty82

New member
Cześć,

jestem bliski zakupu i zmartwiłem się Twoim komentarzem "zapomnij o oglądaniu 4K (...)". Czy to oznacza, że w praktyce nie dam rady płynnie odtwarzać:
1. filmu 4K np. z podpiętego dysku HDD/SSD;
2. filmu odtwarzanego przez komputer podpięty do TV przez HDMI;
3. np. youtube uruchomiony na TV?

Cześć "Kolvo"

Jestem ""?"" posiadaczem 803 dokładnie od roku.

Generalnie zapomnij o oglądaniu 4k przez wewnętrzny system tv lub aplikacje pobrane ze sklepu. Testowałem to sporo czasu za każdym razem coś się dzieje i kończy się w ten sam sposób. Musisz wyciągać kabel.
Poza tym wewnętrzny dekoder obsługuje płynnie bitrate tylko do mniej więcej 50Mbit/s.

Jedynym rozwiązaniem jest zakup zewnętrznego playera 4K. Ja kupiłem przez wielu na całym świecie unznawany za najlepszy na rynku model HiMedia Q10 PRO. Jest bardzo dobry. Bez problemu odtwarza materiały z bitrate'em powyżej 400 Mbit/s.
Wprawdzie jest na Androidzie ale odtwarza dosłownie wszystko. Wcześniej używałem modelu HiMedia 600 na linuxie i był jeszcze lepszy.
Częste aktualizacje i modyfikowane wersje firmware, świadczą, że liczy się bardzo na rynku. Obsługuje HDR 10.

W razie jakichś pytań pisz. Wiem praktycznie wszystko o tym TV.

Pozdrawiam
 

mr_roba

Member
Cześć,



jestem bliski zakupu i zmartwiłem się Twoim komentarzem "zapomnij o oglądaniu 4K (...)". Czy to oznacza, że w praktyce nie dam rady płynnie odtwarzać:

1. filmu 4K np. z podpiętego dysku HDD/SSD;

2. filmu odtwarzanego przez komputer podpięty do TV przez HDMI;

3. np. youtube uruchomiony na TV?



Rozumiem Twoje rozterki - też takie miałem.
Na początku oglądałem filmy z zewnętrznych źródeł i rzeczywiście przycinało przed aktualizacją.
Jednak teraz korzystam jedynie z platform streamingowych i jest bosko.
Nawet na Prime od Amazona bez HDR obraz powala.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

barty82

New member
Dziękuję za informacje odnośnie do odtwarzanych formatów.

Jeszcze sorry za off-top, ale chciałbym prosić o poradę kogoś bardziej doświadczonego ode mnie: Zastanawiam się nad wzięciem TV na fakturę. Wtedy jednak nie będę miał możliwości dokonania zwrotu, który przysługuje konsumentowi. Planuję TV zamówić przez internet, odebrać osobiście i w sklepie poprosić o uruchomienie sprzętu na miejscu.

Czy Waszym zdaniem jako laik będę w stanie w sklepie sprawdzić, czy "wszystko" działa poprawnie?

Nie mam doświadczenia w tym zakresie, a to dla mnie duży wydatek i chciałbym go zrobić w przemyślany sposób.
 
Do góry