Telewizor Philips 65PUS7601 - firma TP Vision prezentuje go w Berlinie .

dzardzi

New member
Heh pytanie czy to już czas czy jeszcze cena zjedzie poniżej 8 tys. W sumie jestem zdecydowany na ten TV i chciałbym go zakupić w przeciągu miesięca.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

barburian

New member
Bez reklam
|Ceny

Heh pytanie czy to już czas czy jeszcze cena zjedzie poniżej 8 tys. W sumie jestem zdecydowany na ten TV i chciałbym go zakupić w przeciągu miesięca.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Jeśli masz pieniądze odłożone to kupuj, cena 8390 jest dobra za ten model, jest to nowość , na rynku
dopiero od 2 m-cy za chwilę cena znów skoczy do 9500, a jak spadnie to za pół roku i pewnie do ceny
8500
 

tombik87

New member
Mam prośbę...czy ktoś z użytkowników tego TV może sprawdzić czy działa Wam film HDR z Youtube "The World in HDR"

U mnie po uruchomieniu obraz totalnie się zawiesza, tnie...tak że muszę wyłączyć tv
 

barburian

New member
Bez reklam
7601

Mam prośbę...czy ktoś z użytkowników tego TV może sprawdzić czy działa Wam film HDR z Youtube "The World in HDR"

U mnie po uruchomieniu obraz totalnie się zawiesza, tnie...tak że muszę wyłączyć tv


Witaj, z tego co wiem to ten model nie obsługuje HDR z Netflixa
i HDR z Youtuba też nie obsługuje, ma wyjść kiedyś aktualizacja softu, ale kiedy
i czy wyjdzie diabli wiedzą.
Na aktualizację HDR do modelu 8601 czekamy już rok i nadal nie ma.
 

tombik87

New member
to lipa...myślałem, że coś nie tak z tv albo z oprogramowaniem u mnie...niebawem będę miał ps4 pro to zobaczę czy na konsoli pójdzie hdr z youtuba i netflixa...a w ogóle to coś trzeba przestawiać na obraz hdr czy automatycznie tv wykryje konsole?
 

Kolu

New member
Witam uprzejmie,

Da się w warunkach domowych zminimalizować artefakty pojawiające się wokół szybko poruszających się obiektów do minimum . :-|Do ustawień sklepowych należy podchodzić "z dystansem" tj. nie przywiązywać żadnej
wagi . :neutral:
W ustawieniach powinno się zwrócić szczególną uwagę między innymi na funkcję : Perfect Natural Motion . Ustawić ją w pozycji : Wyłącz , ewentualnie : Minimum . Natomiast funkcję : Clear LCD ustawić w pozycji : Włącz . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Witam,

wczoraj byłem w Saturnie i dokładnie tak zrobiłem. Przywróciłem ustawienia fabryczne (zainstalowałem ponownie TV). Skonfigurowałem połączenie z internetem. Wtedy okazało się, że TV ma już zaktualizowane oprogramowanie. Wybrałem tryb Dom, potem ustawilem Obraz na Film, upewniłem się, że wszystkie polepszacze obrazu są w tym trybie wyłączone. Clear LCD włączony a PNM na minimum, co by nie rwało obrazu. Źródłem sygnału był materiał Philipsa z wejścia HDMI. Niestety owej otoczki z artefaktów nie dało się wyeliminować a nawet zredukować w stosunku do tej, którą widziałem tydzień wcześniej nie wnikając w ustawienia TV. Czy użytkownicy tego modelu doświadczają identycznego mankamentu?

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

wczoraj byłem w Saturnie i dokładnie tak zrobiłem. Przywróciłem ustawienia fabryczne (zainstalowałem ponownie TV). Skonfigurowałem połączenie z internetem. Wtedy okazało się, że TV ma już zaktualizowane oprogramowanie. Wybrałem tryb Dom, potem ustawilem Obraz na Film, upewniłem się, że wszystkie polepszacze obrazu są w tym trybie wyłączone. Clear LCD włączony a PNM na minimum, co by nie rwało obrazu. Źródłem sygnału był materiał Philipsa z wejścia HDMI. Niestety owej otoczki z artefaktów nie dało się wyeliminować a nawet zredukować w stosunku do tej, którą widziałem tydzień wcześniej nie wnikając w ustawienia TV. Czy użytkownicy tego modelu doświadczają identycznego mankamentu?

Pozdrawiam
Witam uprzejmie,
Jaki tryb kontrastu ustawiłeś ?
A jaką wartość podświetlenia ustawiłeś ? Może ustawiłeś za wysoką i trzeba było ją zmniejszyć .

BTW , po to są ustawienia w menu TV , aby z nich korzystać .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Kolu

New member
Witam uprzejmie,
Jaki tryb kontrastu ustawiłeś ?
A jaką wartość podświetlenia ustawiłeś ? Może ustawiłeś za wysoką i trzeba było ją zmniejszyć .

BTW , po to są ustawienia w menu TV , aby z nich korzystać .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Witam,

Poza wspomnianymi zmianami polegałem na ustawieniach dla trybu Film. Nie pamiętam dokładnie jakie tam są wartości dla kontrastu i podświetlenia.

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Poza wspomnianymi zmianami polegałem na ustawieniach dla trybu Film. Nie pamiętam dokładnie jakie tam są wartości dla kontrastu i podświetlenia.

Pozdrawiam

Witam uprzejmie,

Wybacz , ale moim skromnym zdaniem samo ustawienie trybu Film nie gwarantuje przecież
uzyskanie najlepszego obrazu , gdyż trzeba pamiętać o innych funkcjach , które pomagają
takowy w przybliżeniu uzyskać w tym telewizorze , oprócz tego co napisałem wcześniej trzeba np. ustawić w
odpowiedniej opcji Format obrazu , gdyż inaczej krawędzie obrazu są obcinane w ustawieniach fabrycznych . Najlepiej mieć do sprawdzenia telewizora swój materiał , który się zna ,
a nie jakieś demo Philips , które zafałszowuje obraz , jaki ten telewizor może
wyświetlić . Ja tak robię , wpierw jednak zbieram jak najwięcej informacji o interesującym mnie modelu telewizora .

BTW , jak dotąd użytkownicy tego telewizora piszą , że są zadowoleni z jakości wyświetlanego obrazu i
nie zauważyli ułomności obrazu o których Ty piszesz . Również testującym ten telewizor recenzentom , wyświetlany obraz przypadł do gustu .


Oczywiście , możesz mieć jednak odmienne zdanie .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Po kalibracji 7601 gra dobrze i ma dobrą czerń, jedynie szkoda że nie obsługuje na razie
HDR z Netflixa i do HDR ma też małą jasność i słabe pokrycie DCI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci którzy byli na targach na AudioShow w Warszawie porównywali PUS7601 z Oledem i twierdzili, że nie widzą braków jasności.
I byli zadziwieni extra czernią - nawet w porównaniu z Oledem.
 

dzardzi

New member
No i stało się :) . Zamówiony w saturnie za 8349. Możecie polecić jakiś wieszak na ścianę z możliwością regulacji na boki i góra dół

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry