Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Domely

New member
Gdyby Sony miał Ambilight to wolałbym na 100% trochę dopłacić i olalbym Philipsa. Mówię to jako użytkownik Philipsów z ponad 10 letnim stażem...
 

andrzejag

New member
jak by babka miała..........., warto kupić czy odpuścić i szukać czegoś innego ,z czym są największe kłopoty w tym tv
co do 55PUS7101 różnice są chyba niewielkie / nie chodzi o cenę/?
 
Ostatnia edycja:

RobertFilip

New member
Witam wszystkich.

Dzisiaj dokonałęm zakupu Philipsa 6561. Zwracam się do Was z pytaniem co by nie wyjść ba barana w sklepie. Mam 14 dni na zwrot. Otóż nie działa mi ambilight. Po włączeniu, po zresetowaniu i po ponownym zainstalowaniu TV nic się nie zmienia. TV ma opcję testowania podczas której odpala się standardowy filmik. Jest komunikat o tym, że wszystkie opsje w tym ambilight zostaną włączone (jeżeli są nieaktywne) w celu przetestowania. Nic się nie dzieje. Czy cos pominąłem czy może egzemplarz jest skopany? Szukałem info, ale google nic nie wie na ten temat.

Pozdrawiam i z góy dziękuję za pomoc :)
 

Felix

New member
Witam wszystkich.

Dzisiaj dokonałęm zakupu Philipsa 6561. Zwracam się do Was z pytaniem co by nie wyjść ba barana w sklepie. Mam 14 dni na zwrot. Otóż nie działa mi ambilight. Po włączeniu, po zresetowaniu i po ponownym zainstalowaniu TV nic się nie zmienia. TV ma opcję testowania podczas której odpala się standardowy filmik. Jest komunikat o tym, że wszystkie opsje w tym ambilight zostaną włączone (jeżeli są nieaktywne) w celu przetestowania. Nic się nie dzieje. Czy cos pominąłem czy może egzemplarz jest skopany? Szukałem info, ale google nic nie wie na ten temat.

Pozdrawiam i z góy dziękuję za pomoc :)

Nie chcę dać zbyt prostej odpowiedzi, ale rozumiem, że na pilocie (przycisk na samej górze po lewej; pomijając oczywiście najwyższy do wyłączenia TV) zmieniając kolejne tryby Ambilight nie ma światełek aktywnych?

Sprawdź też czy jak wyłączysz całkiem TV i przytrzymasz przez 3-4 sekundy przycisk do Ambilightu, to czy włączy się podświetlenie (Ambilight lounge).

Szczerze mówiąc to w przypadku Philipsa przeróżne rodzaje reklamacji już widziałem, ale niedziałający w ogóle Ambilight to dla mnie nowość. :D
 

RobertFilip

New member
Hej, dzięki za odpowiedź. Niestety wszystkiego już próbowałem. Przytrzymanie tego przycisku, zmienianie opcji w menu dot. Ambilight nic nie daje, filmik testowy również. Nawet diody nie mignęły. No coż, ja tez wiele czytałem odnośnie tego modelu i ambi ktory od nowości nie działa to abstrakcja. Widocznie przecieram szlaki. Niestety. Jutro jadę z nim do media. Zobaczymy co powiedzą. Dam znać. :)
 

cytak

New member
Hej, dzięki za odpowiedź. Niestety wszystkiego już próbowałem. Przytrzymanie tego przycisku, zmienianie opcji w menu dot. Ambilight nic nie daje, filmik testowy również. Nawet diody nie mignęły. No coż, ja tez wiele czytałem odnośnie tego modelu i ambi ktory od nowości nie działa to abstrakcja. Widocznie przecieram szlaki. Niestety. Jutro jadę z nim do media. Zobaczymy co powiedzą. Dam znać. :)
Jak bedziesz bral nowy w mm to obejrzyj na miejscu.Zwroc uwage przy wyciaganiu z kartonu czy nie ma sladow palcow na matrycy przykladowo. Jezeli tak to nawet go nie bierz tylko popros o nowy bo ten jest z jakiegos zwrotu i ma martwy pixele albo inne cuda ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Lionel

New member
Kurde boje się, żeby poprzez tego Philips'a nie wpierniczyć się tylko w kłopoty. Chyba pójdę w Sonego jednak, tylko którego, co myślicie ???

Od ponad miesiąca posiadam 49XD8005 i generalnie bajka. Nie mam z nim najmniejszych kłopotów. ANI RAZU andek się nie zawiesił. Obraz przepiękny - żadnych pasów jak w 6561. TV posiada szeroki gamut, HDR 10bit (niecałe 400 nitów).
Matryca 60hz, ALE działa o niebo lepiej niże te całe "marketingowe" 120hz w 6561. Żadnych artefaktów, "gorąco powietrza" czy tych zasranych pasów na całej matrycy.
Meczyki ogląda się wyśmienicie, a głównie do sportu szukałem TV.
Jakość wykonania poezja - cudna aluminiowa ramka, każdy detal perfekcyjnie wykończony.
To co przeszedłem z Philipsem i PUS6561 to bania mała. Takiego szrotu dawno nie widziałem.
3 sztuki oddałem do sklepu (zwrot 14dni) i w końcu trafiłem na swój idealny TV, ale u konkurencji.
SERWIS - Philips może wam naprawiać TV nawet rok i gówno możecie zrobić...
Dla porównania przeczytajcie sobie warunki gwarancji u Sonego - zupełnie inny świat.
Jak kontaktowałem się z serwisem Philipsa w sprawie pasów w 6561, to gościu mnie dosłownie wyśmiał i kazał zaznajomić się z technologią edge led... hehe dobre. Takie mają podejście do swoich bubli.

Nie opierajcie się tylko na danych producenta czy też opiniach naganiaczy. Pendrive i do sklepu.
DSE test, Banding test, plansze testowe, meczyk (ocena jakości ruchu) i wybierzecie co będzie wam odpowiadać. Na podstawie tylko testu (z tego jak i konkurencyjnego forum) zakupiłem w sumie 3sztuki 6561 z nadzieją, że każdy kolejny będzie lepszy od poprzedniego. Straciłem tylko nerwy i masę czasu i bardzo tego żałuję. NIGDY więcej Philips.

I teraz najważniejsze wg mnie motto - niekiedy warto dopłacić i być w pełni zadowolonym.
 
Ostatnia edycja:

cytak

New member
Od ponad miesiąca posiadam 49XD8005 i generalnie bajka. Nie mam z nim najmniejszych kłopotów. ANI RAZU andek się nie zawiesił. Obraz przepiękny - żadnych pasów jak w 6561. TV posiada szeroki gamut, HDR 10bit (niecałe 400 nitów).
Matryca 60hz, ALE działa o niebo lepiej niże te całe "marketingowe" 120hz w 6561. Żadnych artefaktów, "gorąco powietrza" czy tych zasranych pasów na całej matrycy.
Meczyki ogląda się wyśmienicie, a głównie do sportu szukałem TV.
Jakość wykonania poezja - cudna aluminiowa ramka, każdy detal perfekcyjnie wykończony.
To co przeszedłem z Philipsem i PUS6561 to bania mała. Takiego szrotu dawno nie widziałem.
3 sztuki oddałem do sklepu (zwrot 14dni) i w końcu trafiłem na swój idealny TV, ale u konkurencji.
SERWIS - Philips może wam naprawiać TV nawet rok i gówno możecie zrobić...
Dla porównania przeczytajcie sobie warunki gwarancji u Sonego - zupełnie inny świat.
Jak kontaktowałem się z serwisem Philipsa w sprawie pasów w 6561, to gościu mnie dosłownie wyśmiał i kazał zaznajomić się z technologią edge led... hehe dobre. Takie mają podejście do swoich bubli.

Nie opierajcie się tylko na danych producenta czy też opiniach naganiaczy. Pendrive i do sklepu.
DSE test, Banding test, plansze testowe, meczyk (ocena jakości ruchu) i wybierzecie co będzie wam odpowiadać. Na podstawie tylko testu (z tego jak i konkurencyjnego forum) zakupiłem w sumie 3sztuki 6561 z nadzieją, że każdy kolejny będzie lepszy od poprzedniego. Straciłem tylko nerwy i masę czasu i bardzo tego żałuję. NIGDY więcej Philips.

I teraz najważniejsze wg mnie motto - niekiedy warto dopłacić i być w pełni zadowolonym.
na co dokładnie zwróciłeś te 3 sztuki? Jakie wady? Masz fotki?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Ja wczoraj upatrzylem sobie sony 55xd7005 który wisiał właśnie obok 6561 i obraz na mega korzyść dla sonego!
Fakt że model xd7005 vs 8005 jest ciut gorszy ale też tańszy. Funkcje i parametry chyba zbliżone tyle że 7005 ma lekko grubsze ramki. Cena w euro teraz 4190zl więc chyba ok ale w necie można wyrwać za 300zl mniej.
Też chyba bardziej jestem za Sony choć niestety trochę ponad budżet który już sobie zawyzylem do 4000zl.
Mega wrażenie robi Sony 55xd8599 który teraz w esuro jest po 5550zl !!!!

Od ponad miesiąca posiadam 49XD8005 i generalnie bajka. Nie mam z nim najmniejszych kłopotów. ANI RAZU andek się nie zawiesił. Obraz przepiękny - żadnych pasów jak w 6561. TV posiada szeroki gamut, HDR 10bit (niecałe 400 nitów).
Matryca 60hz, ALE działa o niebo lepiej niże te całe "marketingowe" 120hz w 6561. Żadnych artefaktów, "gorąco powietrza" czy tych zasranych pasów na całej matrycy.
Meczyki ogląda się wyśmienicie, a głównie do sportu szukałem TV.
Jakość wykonania poezja - cudna aluminiowa ramka, każdy detal perfekcyjnie wykończony.
To co przeszedłem z Philipsem i PUS6561 to bania mała. Takiego szrotu dawno nie widziałem.
3 sztuki oddałem do sklepu (zwrot 14dni) i w końcu trafiłem na swój idealny TV, ale u konkurencji.
SERWIS - Philips może wam naprawiać TV nawet rok i gówno możecie zrobić...
Dla porównania przeczytajcie sobie warunki gwarancji u Sonego - zupełnie inny świat.
Jak kontaktowałem się z serwisem Philipsa w sprawie pasów w 6561, to gościu mnie dosłownie wyśmiał i kazał zaznajomić się z technologią edge led... hehe dobre. Takie mają podejście do swoich bubli.

Nie opierajcie się tylko na danych producenta czy też opiniach naganiaczy. Pendrive i do sklepu.
DSE test, Banding test, plansze testowe, meczyk (ocena jakości ruchu) i wybierzecie co będzie wam odpowiadać. Na podstawie tylko testu (z tego jak i konkurencyjnego forum) zakupiłem w sumie 3sztuki 6561 z nadzieją, że każdy kolejny będzie lepszy od poprzedniego. Straciłem tylko nerwy i masę czasu i bardzo tego żałuję. NIGDY więcej Philips.

I teraz najważniejsze wg mnie motto - niekiedy warto dopłacić i być w pełni zadowolonym.
 

jacek2707

New member
Ja mam problem z artefaktami przy 4k. Ponad 2 tygodnie pisalem maile z supportem oraz 2 razy dzwonilem na infolinie. Dzisiaj konsultant stwierdzil, ze ostatnio mieli sporo zgloszen tego problemu ale nie znaja rozwiazania. Jego znalezienie moze potrwac kilka dni a moze kilka tygodni... po prostu jakas parodia. Ktos sie orientuje czy po pol roku uzywania moge jakos zwrocic ten zlom do sklepu ?
 

cytak

New member
Ja mam problem z artefaktami przy 4k. Ponad 2 tygodnie pisalem maile z supportem oraz 2 razy dzwonilem na infolinie. Dzisiaj konsultant stwierdzil, ze ostatnio mieli sporo zgloszen tego problemu ale nie znaja rozwiazania. Jego znalezienie moze potrwac kilka dni a moze kilka tygodni... po prostu jakas parodia. Ktos sie orientuje czy po pol roku uzywania moge jakos zwrocic ten zlom do sklepu ?
mozesz jako niezgodny towar z umowa

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

xgrey

New member
Od ponad miesiąca posiadam 49XD8005 i generalnie bajka. Nie mam z nim najmniejszych kłopotów. ANI RAZU andek się nie zawiesił. Obraz przepiękny - żadnych pasów jak w 6561. TV posiada szeroki gamut, HDR 10bit (niecałe 400 nitów).
Matryca 60hz, ALE działa o niebo lepiej niże te całe "marketingowe" 120hz w 6561. Żadnych artefaktów, "gorąco powietrza" czy tych zasranych pasów na całej matrycy.
Meczyki ogląda się wyśmienicie, a głównie do sportu szukałem TV.
Jakość wykonania poezja - cudna aluminiowa ramka, każdy detal perfekcyjnie wykończony.
To co przeszedłem z Philipsem i PUS6561 to bania mała. Takiego szrotu dawno nie widziałem.
3 sztuki oddałem do sklepu (zwrot 14dni) i w końcu trafiłem na swój idealny TV, ale u konkurencji.
SERWIS - Philips może wam naprawiać TV nawet rok i gówno możecie zrobić...
Dla porównania przeczytajcie sobie warunki gwarancji u Sonego - zupełnie inny świat.
Jak kontaktowałem się z serwisem Philipsa w sprawie pasów w 6561, to gościu mnie dosłownie wyśmiał i kazał zaznajomić się z technologią edge led... hehe dobre. Takie mają podejście do swoich bubli.

Nie opierajcie się tylko na danych producenta czy też opiniach naganiaczy. Pendrive i do sklepu.
DSE test, Banding test, plansze testowe, meczyk (ocena jakości ruchu) i wybierzecie co będzie wam odpowiadać. Na podstawie tylko testu (z tego jak i konkurencyjnego forum) zakupiłem w sumie 3sztuki 6561 z nadzieją, że każdy kolejny będzie lepszy od poprzedniego. Straciłem tylko nerwy i masę czasu i bardzo tego żałuję. NIGDY więcej Philips.

I teraz najważniejsze wg mnie motto - niekiedy warto dopłacić i być w pełni zadowolonym.



Znów wracamy do podstawowej kwestii, porównujesz modele z zupełnie innej półki cenowej, różnica w cenie to ok 900 zł!
Jeżeli kogoś stać na kupno Sony to lepszym wyborem będzie Sony, ale jeżeli ktoś nie chce tyle płacić to najlepszym wyborem w TYM PRZEDZIALE CENOWYM będzie Philips, koniec i kropka.
Ja że swojego jestem bardzo zadowolony i mogę go szczerze polecić, a gdybym chciał wydać 900 zł więcej to też bym kupił pewnie Sony.
 

Lionel

New member
na co dokładnie zwróciłeś te 3 sztuki? Jakie wady? Masz fotki?
Banding (pionowe pasy na całej matrycy, szczególnie widoczne w...meczach) + artefakty w szybkich scenach np. meczach...
Fotek już nie mam, ale w tym temacie jest pełno filmików przedstawiających ten problem. Odszukaj i oceń sobie sam ;)

Znów wracamy do podstawowej kwestii, porównujesz modele z zupełnie innej półki cenowej, różnica w cenie to ok 900 zł!
Jeżeli kogoś stać na kupno Sony to lepszym wyborem będzie Sony, ale jeżeli ktoś nie chce tyle płacić to najlepszym wyborem w TYM PRZEDZIALE CENOWYM będzie Philips, koniec i kropka.
Ja że swojego jestem bardzo zadowolony i mogę go szczerze polecić, a gdybym chciał wydać 900 zł więcej to też bym kupił pewnie Sony.
Te 3szt 49PUS6561 zakupiłem w okolicach 3.2tys, zaś tego 49XD8005 wyrwałem na promo za... 3.5tys ;) Nie wiem gdzie ta inna półka cenowa. Trzeba śledzić internet i być czujnym :)
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Do xgrey
Zdaje się, że to ta sama półka - powiedziałbym średnio ekonomiczna. A patrząc na cenę to pewnie np. Manta byłaby najlepsza cenowo ale chyba nie to chodzi. Ja też już odpuściłem sobie Philipsa. Kupię w przyszłym roku serię xe Sonego 😊

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
A ja trochę zmienie temat..w trybie 'Game' niestety znowu pojawiają się te felerne artefakty przy grze na PS4 Pro, co jakieś 15-20 sekund taka kreska czerwona z artefaktami nad nią / pod nią przez 0.5 sec.

Poza 'Game' tego nie ma, ale z drugiej strony input lag na 'Game' właśnie jest niski, na innych trybach naturalnie wyższy.

Stąd też moje pytanie:
Rozumiem, że 'Game' wyłącza całkiem (ustawia na szaro) upłynniacze, tj. Perfect Natural Motion oraz Clear LCD.

Jakieś funkcje oprócz tego spełnia?

Czy jeśli podczas gdy przełączę się z 'Game' na ISF Day i wyłącze tam obydwa ww. upłynniacze, to czy nadal tracę względem 'Game'?

Nie wiem czy jest sens zapytanie słać do Philipsa o artefakty w 'Game' biorąc pod uwagę odpowiedzi jakie tu wstawialiście na różne kwestie. Pewnie powiedzą i tak, że kwestia zewnętrznego źródła. :D

A sprawdzałem na innym HDMI żeby nie było. Przełączyłem też specjalnie tę PS4 z HDMI 2 na HDMI 1 i bez zmian.

Było chwilę dobrze po przywróceniu ustawień fabrycznych i restarcie TV, ale z powrotem dupa, nie wiem, może miał dobry dzień po prostu i tak się złożyło.
 

xgrey

New member
Banding (pionowe pasy na całej matrycy, szczególnie widoczne w...meczach) + artefakty w szybkich scenach np. meczach...
Fotek już nie mam, ale w tym temacie jest pełno filmików przedstawiających ten problem. Odszukaj i oceń sobie sam ;)


Te 3szt 49PUS6561 zakupiłem w okolicach 3.2tys, zaś tego 49XD8005 wyrwałem na promo za... 3.5tys ;) Nie wiem gdzie ta inna półka cenowa. Trzeba śledzić internet i być czujnym :)



Nie no fajnie, że Ci się udało wyrwać taniej w jakiejś promo, na philipsy też bywały promo, ale promo to promo, a nie regularna cena :)
Aktualnie jednak wyglada to tak:

http://www.ceneo.pl/46368620
http://www.ceneo.pl/44176053

Różnica oczywista :)
 
Do góry