Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

strazakp

Banned
Wiecie co...??? Właśnie byłem na szopingu i wszedłem sobie oczywiście do sklepu że sprzętami RTV ;-) Byłem w euro RTV AGD i oczywiście ogladalem TV. Oczywiście wisiał Philips ale...Rozmawialem z kolejnym już sprzedawca i choć nie negowal że Philips ten jest dobrym wyborem ale zasugerował mi jednak Sony. Wskazał na model który właśnie mają w promocji tj 55xd7005 w cenie 4199zl. Oczywiście sprawdzilem na necie że można kupić już za 3900zl ;-) Telewizor choć matryce ma 60Hz to robi dużo lepsze wrażenie niż Philips a dodam że obydwa wisiały obok siebie. Sony ma lepszą czerń, lepszą biel i żywsze kolory niż pus6561!!!
Myślę że olac tam te 120Hz bo cała resztę to właśnie Sony ma lepsze. Ambilight mi nie jest potrzebny i to zbędny gadżet.
Już wogole mega mi się widzi Sony 55xd8599 który w Euro jest w promocji i kosztuje 5550 zł ale to za drogo.
Od tej chwili myślę że ten model Philipsa sobie odpuszczam i stawiam na Sony 55xd7005 który mam nadzieję za miesiac-dwa spadnie jeszcze trochę z ceny :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale po co porównujesz niższe modele z wyższymi ?
Przecież masz Philipsa w tej klasie 55PUS7101 za 3999 zł i to z kalibracją .
To jest model 100Hz, Hdr, VP9.
A jakie były tryby ustawienia telewizorów które oglądałeś ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet nie chodzi o cenę ale o płynność :

ROZMYTY OBRAZ
Przy częstotliwości odświeżania 50 Hz każda klatka jest widoczna przez 0,02 sekundy. W tym czasie oko przesuwa się, ale obiekt pozostaje w tym samym miejscu. Z tego powodu jego obraz na siatkówce jest niewyraźny.

LEPSZY OBRAZ
Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.
http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/40131-bardzo-dobry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
 

strazakp

Banned
Nie wiem jakie były ustawienia. Wiem że te dwa TV to inne półki ale chyba jakoś zniechecilem się do Philipsa. Gdybym chciał wydać większą kasę to bez wątpienia brał bym Sony 55xd8599 ale to za drogo.
Ciekawe jest to że w żadnym ze sklepów i żaden sprzedawca nie poleca LG i Samsunga (oczywiście w kwocie do 4000zl). Ostatnio mocno polecane są wszędzie a głównie w euro właśnie Sony.
Mam jeszcze czas i pewnie się pozmieniało ale jak na razie Sony góra.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Już wogole mega mi się widzi Sony 55xd8599 który w Euro jest w promocji i kosztuje 5550 zł ale to za drogo. :)

ale przy ratach 50x tego nawet nie odczujesz że kosztuje pare zł więcej

kiki, skoro te cyfry mają coś dawać, a od dawna było wiadomo że 100Hz to minimum to po co nowe tv w 21 wieku mają 50-60 Hz ??
 

strazakp

Banned
Jakoś raty nie wchodzą w grę. Nigdy nic na raty nie brałem i nie lubię mieć długu więc odpada.
Dokładnie, dlaczego są jeszcze 50,60Hz????
Teraz TV mają tzw ulepszaczy że zbliżają zaja się bardzo mocno do tych 100Hz.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Bierzesz i spłacasz szybko. ja tak robie. i zamiast 50 rat czyli zamiast prawie 5 lat, spłacam po kilka rat i rok-półtora spłacam. A jak mam inne wydatki w danym miesiacu to spłacam minimalną ratę. Np w listopadzie miałem ubezp. domu, auta, prąd, gaz, media więc wyszło sporo. a w styczniu nadrobie. Spróbuj to nie boli i nie gryzie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak ale jak ktoś porówna telewizory w różnych trybach specjalnie przygotowanych po to aby promować jeden model to dasz się złapać na średni marketing. Wystarczy sprawdzić czy obydwa modele mają identycznie tryby.
 

jmahorow

New member
Panowie użytkuje telewizor ponad dwa tygodnie. Wczoraj przyjrzałem się podświetleniu. Faktycznie w całym tv nie jest ono równomierne, ale czy ma to znacznie w normalnym użytkowaniu? W sytuacji gdy na ułamek sekundy obraz robi się biały jest to widoczne, ale w trakcie normalnego oglądania wg mnie jest to pomijalne. Czy philips przyznaje sie do tej niedoskonałości? Mój tv był wyprodukowany w sierpniu br czy osoby którym wymieniono na egzemplarz bez tego zjawiska lub małym odchyleniem od ideału z jakiego miesiąca produkcji był tv? Interesuje mnie to z powodu zależności pomiędzy datą produkcji, a nazwijmy to mankamentami obrazu.

Send by HTC 10
 

ziemian

New member
Kurde tak piszecie o tym Philips'ie 55PUS6561 i teraz to już przyznam się mam solidny mętlik w głowie. Szukam czegoś do 4000zł na, na pewno ponad 5 lat użytkowania, a znając mnie to pewnie do momentu aż się TV całkiem posypie także pewnie dłużej jak te 5 lat i już sam nie wiem. Coś na pewno 4K, odległość oglądania ok. 2,5m i już sam nie wiem na co się zdecydować.

Czy właśnie ten Philips 55PUS6561- tutaj dodatkowo dochodzi koszt jakiegoś dobrego uchwytu na ścianę bo TV poprzez te nogi które ma Philips mi na stolik nie wejdzie czyli ok 500zł. Stolik ma 1m szerokości.
Kwota za Philips'a z uchwytem to ok 4200zł

Czy może wziąć Sony KD-49X8309C- zmieści mi się na stolik z tego co widzę jaka jest podstawa. Tyle, że korci mnie trochę wziąć 55 cali bo 49 czy 50 cali wydaje mi się za mało jednak.
Cena 3700zł

A może iść w Sony KD55XD7005 które mógłbym kupić za 3900zł ???

Albo dopłacić te kilka stówek i wziąć Sony KD-55XD8005 za 4800zł ???

Co powiecie ???
 

strazakp

Banned
Hehehe :) Powodzenia w dokonaniu wyboru ;-) Moja sytuacja jest niemalże identyczna , z tą różnicą że ja 4800 zł to nie dam za TV. Obecnie zastanawiam się nad Sony 55xd7005 bo pus6561 trochę mnie zniechęcił do siebie.

Kurde tak piszecie o tym Philips'ie 55PUS6561 i teraz to już przyznam się mam solidny mętlik w głowie. Szukam czegoś do 4000zł na, na pewno ponad 5 lat użytkowania, a znając mnie to pewnie do momentu aż się TV całkiem posypie także pewnie dłużej jak te 5 lat i już sam nie wiem. Coś na pewno 4K, odległość oglądania ok. 2,5m i już sam nie wiem na co się zdecydować.

Czy właśnie ten Philips 55PUS6561- tutaj dodatkowo dochodzi koszt jakiegoś dobrego uchwytu na ścianę bo TV poprzez te nogi które ma Philips mi na stolik nie wejdzie czyli ok 500zł. Stolik ma 1m szerokości.
Kwota za Philips'a z uchwytem to ok 4200zł

Czy może wziąć Sony KD-49X8309C- zmieści mi się na stolik z tego co widzę jaka jest podstawa. Tyle, że korci mnie trochę wziąć 55 cali bo 49 czy 50 cali wydaje mi się za mało jednak.
Cena 3700zł

A może iść w Sony KD55XD7005 które mógłbym kupić za 3900zł ???

Albo dopłacić te kilka stówek i wziąć Sony KD-55XD8005 za 4800zł ???

Co powiecie ???
 

strazakp

Banned
A czy 7101 jest pozbawiony wad które ma (opisywane tutaj) 6561??? Jezeli nie to nie widzę sensu by dokładać 400zl a na pewno nie będzie konkurentem dla Sony.

Ale po co porównujesz niższe modele z wyższymi ?
Przecież masz Philipsa w tej klasie 55PUS7101 za 3999 zł i to z kalibracją .
To jest model 100Hz, Hdr, VP9.
A jakie były tryby ustawienia telewizorów które oglądałeś ?
 

ziemian

New member
Kurde boje się, żeby poprzez tego Philips'a nie wpierniczyć się tylko w kłopoty. Chyba pójdę w Sonego jednak, tylko którego, co myślicie ???
 

cytak

New member
Kurde boje się, żeby poprzez tego Philips'a nie wpierniczyć się tylko w kłopoty. Chyba pójdę w Sonego jednak, tylko którego, co myślicie ???
Słuchaj,

Kup to co uważasz. Sony solidna firma. Cenowo wyższa ale jak Tobie nie robi różnicy ;) i nie zależy Ci na ambilight to spoko.
Zawsze jak weźmiesz tv i coś Ci nie pasuje to możesz zwrócić do 30 dni jak zamówisz przez internet.
Nie ma co się szczypać...
Brat ma Sony KDL-807C i jest zadowolony. TV działa obraz ok, po pierwszej aktualizacji android działa ok
Z kolei znajomych dwóch mam co mają philipsa np. pft6550 i bez żadnych problemów po aktualizacji :)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

cytak

New member
Jak oglądałem modele Sony to najlepiej wychodzily te z 2015 tylko teraz to one sa powystawowe...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Do góry