Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

111kris

New member
Ja mam czerń w ciemnych scenach także nie Wiem o co chodzi z tą czernią, oczywiście nie taką jak na OLED-ach ale dla Mnie jest "black" , do tego ambilight i co chcieć więcej, natomiast co do clouding i banding to po aktualizacjach oprogramowania i na kanałach HD o dobrym sygnale praktycznie teraz nie występuje, nawet na meczach piłki, trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zauważyć takie zjawisko, jest tak w minimalnym stopniu że dla Mnie to nie problem, najczęściej występują te zjawiska na niszowych kanałach, słabej jakości, choć Wiem że niektórzy tu pisali że mam pewnie wadę wzroku że tego nie widzę. Gdyby ten Mój Philips miał takie problemy i wady jak tu niektórzy piszą to pewnie oddałbym go z powrotem do sklepu gdyż kupowałem w sieci ale na szczęście widocznie mam dobry egzemplarz i obawiam się że w tej cenie nie ma nic lepszego.
Świetnie zatem, że ten problem nie dotyczy jakiejś części tych telewizorów, choć to dziwne. Ja miałem model wyższy - czerni to on nie miał - taka szarość powiedzmy, clouding straszny a bandingu nie zdążyłem uraczyć, gdyż poziom mojej frustracji osiągnął apogeum i telewizor wrócił do sprzedawcy. Żona nie bardzo wiedziała o czym mówię dopóki jej nie pokazałem w czym rzecz. Nie każdy zatem widzi ewidentne wady tego tv. Niestety obraz z tego tv okazał się gorszy niż z mojego 8-mio letniego tv. I nie pomogło ani 4k, ani android, ani ambilight jeśli tv miał gorszy obraz. Fakt ambi potrafić niestety zakłamywać rzeczywistość w odbiorze, ale mówienie, że to super tv nie jest raczej w porządku wobec ewentualnych nabywców czytających te wszystkie opisywane problemy z tym tv.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy kto kupił w każdym wpisie ocenia jakość wg siebie.
I zadowoleni i nie zadowoleni.
 

iambrg

New member
400+ stron o jednym modelu i jest cały czas to samo tołkowane. A wystarczyłoby jakiś czas temu zrobić sondę, wyróżnić największe za i przeciw, forumowicz oddałby głos i każdy kto się nim interesuje raz dwa by wiedział co i jak z grubsza. Do tego changelog z aktualizacjami i co wniosły oraz moderator i każdy post z powtórką do usunięcia. A tak wałkuj ta epopeje. To tak patrząc okiem kogoś kto tego telewizora nie ma a jest zainteresowany :) (to nie ja btw)
 

miet55

Member
Bez reklam
Wprawdzie założyłem oddzielny temat, aczkolwiek widziałem tu osoby znające się trochę na tych TV (6561 i 7101) więc pomyślałem, że może ktoś tu piszący i posiadający któryś z wymienionych modeli - pomoże.

Chodzi mi o brak płynności obrazu nagranego na zewnętrzny nośnik. Nie wiem czy dzieje się tak od początku czy miała na to wpływ jakaś aktualizacja. Od pewnego czasu zaobserwowałem brak płynności obrazu po nagraniu lub w trakcie użycia timeshift'u. Zamieniałem nośniki (pen 3,0 na dysk 2,5") ale to nie pomogło. Obraz który poprawnie idzie z TV po nagraniu potrafi się przycinać. Są to milisekundowe przycinki ale ja to zauważam. Żona np. nie zwraca na to uwagi, praktycznie nigdy nie powiedziała, że w tek kwestii jest coś nie tak. Mam trochę materiału własnej produkcji zrealizowanego w MP4 60fps po encoding'u H.264 HD 1080p 29,97 i tam jest wszystko płynnie. Mam kilka sampli i też nie zauważyłem większych problemów. Może ktoś tu z forumowiczów chciałby się przyjrzeć problemowi i opisać jak wygląda u niego nagranie. Dodam, że moje nagrania/timeshift są z wewnętrznego tunera SAT.
 

Rokko32

New member
Grunt, że jesteś zadowolony, ale do jednej rzeczy się muszę przyczepić, a mianowicie:
"co do clouding i banding to po aktualizacjach oprogramowania i na kanałach HD o dobrym sygnale praktycznie teraz nie występuje"

to nie jest możliwe, aktualizacja żadna nie usuwa takich kwestii jak clouding i banding, może po prostu w czasie gdy była mowa o bandingu bardziej na to zwracałeś uwagę żeby zaobserwować u siebie, a teraz nie zwracasz na to uwagi, nie rzuca się tak w oczy.

Clouding to akurat fakt, że różnie zależnie od sztuki może bardziej lub mniej przeszkadzać i nie jest zależny od panela, może być i na VA i na IPS, można trafić dobrze, jak i źle pod tym akurat kątem.

Chociaż pewnych barier takich jak np. kontrast w okolicach 1000:1 na tym IPSie się nie przeskoczy, a więc generalnie poziom czerni nie będzie taki jak na VA.
IPS vs VA: Comparing LCD types found in TVs
Być może masz rację, nie znam się aż tak na tym czym to jest spowodowane to są tylko Moje odczucia, wiem jedno że na początku był bardziej widoczny teraz praktycznie nie mam takich zjawisk zniekształcających obraz, Mnie się wydaje że są osoby które oczekują od telewizora idealnego obrazu jak na zdjęciu profesjonalnym ale te zakłócenia bardzo często nie są winą samego urządzenia tylko jakości sygnału który dociera do TV, zobaczcie że najczęściej w programach HD nadających na żywo obraz jest wręcz idealny.
 

miet55

Member
Bez reklam
... zobaczcie że najczęściej w programach HD nadających na żywo obraz jest wręcz idealny.
Nie do końca masz rację. Dla przykładu kwestia bandingu najbardziej objawia się widowiskach sportowych transmitowanych na żywo. Tam wszędzie gdzie jest szybki najazd kamery da się to odczuć. W studiach kamery pracują w innych warunkach, bardziej doświetlonych z mniejszym zoomem i mniejszą ilością jednolitego tła.
 

Rokko32

New member
Nie do końca masz rację. Dla przykładu kwestia bandingu najbardziej objawia się widowiskach sportowych transmitowanych na żywo. Tam wszędzie gdzie jest szybki najazd kamery da się to odczuć. W studiach kamery pracują w innych warunkach, bardziej doświetlonych z mniejszym zoomem i mniejszą ilością jednolitego tła.
Powiem tak, żeby telewizory za 3 tyś.wyświetlały idealny obraz bez żadnych zakłóceń nikt by nie kupował urządzeń z wyższej półki bo jaki to miało by sens. Dużo oglądam sportu i jak dla Mnie ten Philips idealnie nadaje się do tego typu spędzania czasu, myślę że w każdym TV w podobnej cenie banding będzie występował w mniejszym czy większym stopniu i na dzień dzisiejszy nic z tym nie zrobimy, gdzieś przeczytałem kiedyś że to jest skutek uboczny nowych technologii, coś za coś. Ciekaw jestem jak nowe modele 2017 Philipsa się sprawują pod tym względem czy producent coś poprawił na plus czy tylko kosmetyka.
 

miet55

Member
Bez reklam
... myślę że w każdym TV w podobnej cenie banding będzie występował w mniejszym czy większym stopniu i na dzień dzisiejszy nic z tym nie zrobimy, gdzieś przeczytałem kiedyś że to jest skutek uboczny nowych technologii...
I ponownie się nie zgodzę. Mam Philipsa 42PFL6007K i bandingu nie ma. TV w podobnej cenie w chwili zakupu. Ale ten TV ma całkiem inną (inny producent) matrycę.
Po jego zakupie śledziłem bacznie to forum i jakoś nie przypominam sobie zeby ktoś narzekał na banding.

Szukając dziury w całym, przed chwilą obejrzałem sobie jedną z ostatnich swoich produkcji i nie był to mecz a prowadzenie kamery za poruszającą się postacią na tle błękitnego nieba. Nie jakiś mega ale jest tam banding.
 

arcpl

Member
pół roku mineło a oni dalej o tym bandingu.
O boshe to mój 55PUS6561 to pewnie nie philips skoro nie ma skaz (partia czerwiec 2016)
 

Rokko32

New member
I ponownie się nie zgodzę. Mam Philipsa 42PFL6007K i bandingu nie ma. TV w podobnej cenie w chwili zakupu. Ale ten TV ma całkiem inną (inny producent) matrycę.
Po jego zakupie śledziłem bacznie to forum i jakoś nie przypominam sobie zeby ktoś narzekał na banding.

Szukając dziury w całym, przed chwilą obejrzałem sobie jedną z ostatnich swoich produkcji i nie był to mecz a prowadzenie kamery za poruszającą się postacią na tle błękitnego nieba. Nie jakiś mega ale jest tam banding.
Dlatego Ja na Phlipsie nie narzekam na banding, gdyż praktycznie go nie ma albo inaczej jest tak niezauważalny że go nie widzę i mi nie przeszkadza.
 

miet55

Member
Bez reklam
Zaprzeczasz temu co wcześniej napisałeś

... myślę że w każdym TV w podobnej cenie banding będzie występował w mniejszym czy większym stopniu i na dzień dzisiejszy nic z tym nie zrobimy, gdzieś przeczytałem kiedyś że to jest skutek uboczny nowych technologii, coś za coś.
 

miet55

Member
Bez reklam
Wprawdzie założyłem oddzielny temat, aczkolwiek widziałem tu osoby znające się trochę na tych TV (6561 i 7101) więc pomyślałem, że może ktoś tu piszący i posiadający któryś z wymienionych modeli - pomoże.

Chodzi mi o brak płynności obrazu nagranego na zewnętrzny nośnik. Nie wiem czy dzieje się tak od początku czy miała na to wpływ jakaś aktualizacja. Od pewnego czasu zaobserwowałem brak płynności obrazu po nagraniu lub w trakcie użycia timeshift'u. Zamieniałem nośniki (pen 3,0 na dysk 2,5") ale to nie pomogło. Obraz który poprawnie idzie z TV po nagraniu potrafi się przycinać. Są to milisekundowe przycinki ale ja to zauważam. Żona np. nie zwraca na to uwagi, praktycznie nigdy nie powiedziała, że w tek kwestii jest coś nie tak. Mam trochę materiału własnej produkcji zrealizowanego w MP4 60fps po encoding'u H.264 HD 1080p 29,97 i tam jest wszystko płynnie. Mam kilka sampli i też nie zauważyłem większych problemów. Może ktoś tu z forumowiczów chciałby się przyjrzeć problemowi i opisać jak wygląda u niego nagranie. Dodam, że moje nagrania/timeshift są z wewnętrznego tunera SAT.

Niestety nie mam dobrych wiadomości dla użytkowników KODI
Po wielu testach znalazłem sprawcę przycinek na zarejestrowanych materiałach jak również podczas używania timeshift'u. Nie wiem tylko dlaczego nie zauważyłem wcześniej tego zjawiska. Być może na v.16 było dobrze i nawet na v.17.1
 

uwencjusz

New member
jeśli możesz.., sprawdź jeszcze SPMC.

changelog
SPMC by koying
download
Index of /spmc/android-arm

Z tym, że instalując to jako "nieznane źródła", nie będziesz mieć dostępu do aplikacji z głównego menu. Jeśli nie korzystasz z Netflixa to można to rozwiązać poniższą aplikacją i uruchamiać SPMC przyciskiem Netflix na pilocie TV
https://play.google.com/store/apps/details?id=at.pytek.apps.bravia.netflixbuttonchanger


W Kodi/SPMC możesz sprawdzić też procentowe wykorzystanie rdzeni CPU w tv (przycisk "+" na pilocie). Przytrafiały mi się przycinki podczas oglądania meczy w wysokiej rozdzielczości. Winowajcą były aplikacje uruchomione w tle. Wystarczyło wymusić zamknięcie poszczególnych procesów, obciążenie CPU się zmniejszało i przycinki ustawały
 
Ostatnia edycja:

snoopers

New member
panowie bylem wlasnie w media i jest tam 55pus6561 , obok stoi jakis model Grundiga w podobnej cenie ca 3500 i wiaodmo leci demko sklepowe, piekne obrazki , filmiki w 4K.

ogladam ogladam i 55pus6561 wypada duzo gorzej , obok jakis samsung serii 6 i tez lepiej

przesuwam sie w lewo , w prawo zeby zmienic kat patrzenia i robi sie mleko , ogolnie obraz caly czas jakby za lekka mgielka

po przestudiowaniu tego forum w temacie 55pus6561 odnioslem wrazenie ze polecacie ten tv i ze za ta cene dostaje sie calkiem sporo ale dzisiaj to po prostu mi oczy wychodzily z orbit , szczegolnie ze za chwile mialem skladac zamowienie na ten tv

o co chodzi ? kwestia ustawien ?

pozdrawiam
 

charlineo

New member
Witam.
Panowie pomocy dziś nie miałem dzwieku w tv i zrobiłem twardy reset czyli odłączyłem wtyczkę z prądu.Po włączeniu tv mam logo Philipsa i nic się nie dzieje, zawsze po logo był napis android i tv grał teraz cisza ciągle logo jest.
 
Do góry