Philips 50PFH6550/88 czy opłaca się brać

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jak najbardziej. Jest to część zestawu, który kupiłeś. To tak jak byś kupił telefon w salonie i ładowarka by nie działała ;)

"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching"
 

Szympo

New member
Jestem od niedawna posiadaczem tego TV i brałem go pod ps4. Poprzednio miałem lg37lh2000 i nie wyrabiał z detalami w full hd za bardzo. Niestety ten philips cierpi na to samo i tutaj moje pytanie. Jak nazywa się profesjonalnie to migotanie obrazu podczas wyświetlania drobnych szczegółów? Pomaga lekko zejście z ostrością, ale to wiadomo. Mam nadzieje, że będziecie wiedzieć o co chodzi. Czy można liczyć na poprawę tego efektu w jakiejś aktualizacji?
 

kooks

New member
Telewizor zakupiłem. Wrażenia estetyczne bardzo pozytywne. Solidna podstawa i ogólnie sama kontrukcja robi wrażenie. Design menu bardzo przejrzysty i atrakcyjny (może to wydać się dziwne ale zawsze zwracam na to uwagę bo duże ikony czy kolorowe kafelki nieproporcjonalne do ekranu zawsze mnie drażniły). Teraz minusy:
1. Matryca po uruchomieniu ale jeszcze przed wyświetleniem obrazu (gdy mamy zupełnie czarny ekran) ujawnia okropnie nierównomierne podświetlenie ekrany, cały jest dosłownie w jasnych plamach ... raczej nie widać tego w trakcie oglądania tv ale jednak bardzo przy uruchamianiu denerwuje
2. Obraz - podczas oglądania telewizji jest ok ale jak uruchomiłem PS4 to kontrast był tak duży, że Wiedźmin Geralt na okładce gry posiadał jedynie oczy a reszta to biała plama. Trochę pogrzebałem w ustawieniach i jest lepiej ale chyba na Sony były bardziej realne kolory. Tutaj mam po prostu wszystko podkręcone (tak mi się wydaje)
3. Ipla - nie działa .... wchodzę w aplikację, wybieram film, pojawia się napis "Reklama" i zabawa się kończy. Nic dalej się nie dzieje. Oj jak to mocno irytuje .... jest na to sposób? Tylko nie piszcie bym sobie Kodi skonfigurował (o tym dalej).
4. TVN Player, nie działa ...
5. Podczas puszczania filmików YT z tabletu na tv bardzo często nie nadąża dźwięk za obrazem. Miałem też tak, że nie było w ogóle obrazu i jedynie wyłączenie tv z prądu pomogło ... mam nadzieję, że to bardzo rzadkie jest w tym tv ..
6. Youtube tak przy okazji pokazuje co innego na moim koncie niż na komputerze czy tablecie (w Sony tego nie miałem, mogłem sobie odtworzyć historię z pracy i obejrzeć na spokojnie w domu.. też irytuje).
7. Koodi - wszyscy się tym tak jarają ale ciężko to skonfigurować. Robiłem zgodni z instrukcjami faceta z YT i chciałem dograć wtyczkę weeb.tv ale bezskutecznie. Wchodzę przez przeglądarkę na stronę weeb.tv, odnajduję dodatek i chcę go ściągnąć ale niestety pojawia się ikonka wgrywania, która stoi i nic dalej się nie dzieje ... Wtyczki nie można znaleźć przez Kodi (poprzez szukaj). Chyba spróbuję jakoś to zgrać na pendrive ... może się uda ..
8. No i ostatnia rzecz na tę chwilę to właśnie przeglądarka internetowa. Przeglądanie netu bardzo ciężkie. Niby bajerancki pilot ale połowa rzeczy znów nie działa. Np. na cda.pl nie da rady w ogóle uruchomić filmu a na Sony działało (Sony dość budżetowy model dodam).

Także jak na tę chwilę nie jestem do końca zadowolony. Człowiek chciał obejrzeć "Chłopaków do wzięcia" na ipli a tutaj zwis, coś innego na TVN Player - zwis. I pogarda w oczach dziewczyny, która nic nie mówiąc powiedziała "Coś Ty za badziew kupił" -_-

// Może komuś to pomoże przy wyborze tv (na Ambilight już nie zwracam uwagi ale fajna rzecz - głównie tym i Androidem kierowałem się)
 

Ponadton

New member
Byłem praktycznie na wyciągniecie ręki do kupna tego Philipsa, ale widzę, że dobrze zrobiłem wybierając inną firmę. Chciałem go kupić z racji dobrej czerni i dobrych paramentów obrazu. Android oraz Ambilight był również kuszący.
Ponownie postawiłem na LG-ka, za takie samie pieniądze co Philips. Tam wszystko śmiga jak na laptopie. Filmy YT 4K, inne playery- zero zacięć aż miło.
 

kooks

New member
Nie jest to najwyższa póła ale SmartTv, który jest upośledzony to rzecz nie do pomyślenia. Teraz uruchamianie połowy rzeczy z Kodi wraz z koślawymi wtyczkami albo poprzez smartfona to chyba trochę żart. Może ktoś poradz jak sobie poradzić z coniektórymi niedogodnościami (Tak, Android najnowszy)
 

marjos

Member
Cześć.
Ja kupiłem wczoraj ten tv a dzisiaj już go oddałem z powrotem do sklepu. Po aktualizacji softu tv zaliczył zwieche i już się nie włączył. Nie polecam. Gówno i tyle :-(
 

Sssebo

New member
Cześć.
Ja kupiłem wczoraj ten tv a dzisiaj już go oddałem z powrotem do sklepu. Po aktualizacji softu tv zaliczył zwieche i już się nie włączył. Nie polecam. Gówno i tyle :-(

u mnie było podobnnie, ale po jakimś czasie się włączył i od tamtej pory jest super - obraz i smart tv, ogólnie mogę go polecić
 

marjos

Member
u mnie było podobnnie, ale po jakimś czasie się włączył i od tamtej pory jest super - obraz i smart tv, ogólnie mogę go polecić


Mój wylądował w sklepie i tam też go nie potrafili uruchomić. Tv pojechał do serwisu. Na podstawie rękojmi będę starał się odzyskać pieniądze. Mam nadzieję że mi się uda. Na pewno Philipsa juz nie wezmę. Pierwsze wrażenie z firmą Philips mam nie najlepsze. Ciężko będzie to zmienić.
Zobaczymy jak to się zakończy.
 

bartson2

New member
Nie jest to najwyższa póła ale SmartTv, który jest upośledzony to rzecz nie do pomyślenia. Teraz uruchamianie połowy rzeczy z Kodi wraz z koślawymi wtyczkami albo poprzez smartfona to chyba trochę żart. Może ktoś poradz jak sobie poradzić z coniektórymi niedogodnościami (Tak, Android najnowszy)
Z jakimi niedogodnościami??

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

bartson2

New member
Telewizor zakupiłem. Wrażenia estetyczne bardzo pozytywne. Solidna podstawa i ogólnie sama kontrukcja robi wrażenie. Design menu bardzo przejrzysty i atrakcyjny (może to wydać się dziwne ale zawsze zwracam na to uwagę bo duże ikony czy kolorowe kafelki nieproporcjonalne do ekranu zawsze mnie drażniły). Teraz minusy:
1. Matryca po uruchomieniu ale jeszcze przed wyświetleniem obrazu (gdy mamy zupełnie czarny ekran) ujawnia okropnie nierównomierne podświetlenie ekrany, cały jest dosłownie w jasnych plamach ... raczej nie widać tego w trakcie oglądania tv ale jednak bardzo przy uruchamianiu denerwuje
2. Obraz - podczas oglądania telewizji jest ok ale jak uruchomiłem PS4 to kontrast był tak duży, że Wiedźmin Geralt na okładce gry posiadał jedynie oczy a reszta to biała plama. Trochę pogrzebałem w ustawieniach i jest lepiej ale chyba na Sony były bardziej realne kolory. Tutaj mam po prostu wszystko podkręcone (tak mi się wydaje)
3. Ipla - nie działa .... wchodzę w aplikację, wybieram film, pojawia się napis "Reklama" i zabawa się kończy. Nic dalej się nie dzieje. Oj jak to mocno irytuje .... jest na to sposób? Tylko nie piszcie bym sobie Kodi skonfigurował (o tym dalej).
4. TVN Player, nie działa ...
5. Podczas puszczania filmików YT z tabletu na tv bardzo często nie nadąża dźwięk za obrazem. Miałem też tak, że nie było w ogóle obrazu i jedynie wyłączenie tv z prądu pomogło ... mam nadzieję, że to bardzo rzadkie jest w tym tv ..
6. Youtube tak przy okazji pokazuje co innego na moim koncie niż na komputerze czy tablecie (w Sony tego nie miałem, mogłem sobie odtworzyć historię z pracy i obejrzeć na spokojnie w domu.. też irytuje).
7. Koodi - wszyscy się tym tak jarają ale ciężko to skonfigurować. Robiłem zgodni z instrukcjami faceta z YT i chciałem dograć wtyczkę weeb.tv ale bezskutecznie. Wchodzę przez przeglądarkę na stronę weeb.tv, odnajduję dodatek i chcę go ściągnąć ale niestety pojawia się ikonka wgrywania, która stoi i nic dalej się nie dzieje ... Wtyczki nie można znaleźć przez Kodi (poprzez szukaj). Chyba spróbuję jakoś to zgrać na pendrive ... może się uda ..
8. No i ostatnia rzecz na tę chwilę to właśnie przeglądarka internetowa. Przeglądanie netu bardzo ciężkie. Niby bajerancki pilot ale połowa rzeczy znów nie działa. Np. na cda.pl nie da rady w ogóle uruchomić filmu a na Sony działało (Sony dość budżetowy model dodam).

Także jak na tę chwilę nie jestem do końca zadowolony. Człowiek chciał obejrzeć "Chłopaków do wzięcia" na ipli a tutaj zwis, coś innego na TVN Player - zwis. I pogarda w oczach dziewczyny, która nic nie mówiąc powiedziała "Coś Ty za badziew kupił" -_-

// Może komuś to pomoże przy wyborze tv (na Ambilight już nie zwracam uwagi ale fajna rzecz - głównie tym i Androidem kierowałem się)
No cóż... Ja spod Kodi odpalam Playera i inne wtyczki i mam wszystko na wyciągnięcie ręki. Łącznie z filmami w HD. Może jednak warto zaprzyjaźnić się z tym Kodi. [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak, tylko trzeb wgrać wtyczki które się nie zakłócają i wówczas zabawa na wiele , wiele, wiele lat.
 

kooks

New member
Co do wtyczek to wierzę, trzeba posiedzieć i poczytać/poszukać bo trochę tego jest.

A odnośnie 5 punktu czyli przy przesyłaniu filmów z yt na tv po wifi dźwięk nie nadąża zauważyłem tylko w filmach, których jakość jest full hd albo wyższa (np. 4k). Wifi czy neta to raczej nie jest wina bo by dogrywało film po prostu. Czy telewizor nie daje sobie rady z wyświetlaniem filmów w jakości powyżej full hd z internetu? Ktoś miał taki przypadek i poradził sobie z nim? Bardzo to irytuje ...
 

badam

New member
Telewizor wczoraj pobrał aktualizację datowaną na 5 stycznia.

Ze zmian jakie dostrzegłem to telewizor nie reaguje na pilota przez kilkadziesiąt sekund po włączeniu...
 

Maiki-_

New member
Jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy z oprogramowaniem w Philipsie 50PFH6550? Zastanawiam się czy go kupić, ale mam trochę mieszane uczucia. Albo ten TV albo SONY W809.
 

Cavallino

Banned
Obydwa mają ten sam system.

Ale nie mają tego samego oprogramowania.
A problem nie jest z systemem jako takim, tylko z niestabilnym oprogramowaniem produkcji Philipsa.

Przynajmniej u mnie, na 7170 to jakiś koszmar - dzień bez resetu dniem straconym.
EPG z kablówki po prostu nie działa, nie nagrywa z timera, gubi zaplanowane nagrania, resetuje telewizor.
EPG z internetu - brakuje co drugiego programu, albo wyświetlają się kanały w innych językach, przewijanie to jakaś tragedia.
Pliki avi - nie odtwarzają się.
Połowa zainstalowanych aplikacji z nie działa (szczególnie tvn player, ipla), a nie można pobrać nowszych wersji bo Philips ograniczył listę aplikacji w sklepie, do sztywno ustalonych linków do starych wersji aplikacji. Te same aplikacje w Sony działają.
Brak wskaźnika i obsługi myszy w przeglądarce internetowej - co za tym idzie przeglądarka jest totalnym śmieciem, nie da jej się używać, bo przewijając kursorami nie wiadomo gdzie się jest na stronie.
 

Cavallino

Banned
Twoja wiadomość uświadomiła mi, że Philipsa nie wezmę.

Niestety, nikt inny nie oferuje funkcjonalności którą ma Philips, więc nie zdecydowałem się na oddanie swojego.
Wolę poczekać na dopracowanie softu niż rezygnować z kilku funkcji dla których go kupiłem (dwa tunery z dwoma gniazdami CI - a więc w pełni niezależne nagrywanie i PIP, ambilight itd).
 

bartson2

New member
Niestety, nikt inny nie oferuje funkcjonalności którą ma Philips, więc nie zdecydowałem się na oddanie swojego.
Wolę poczekać na dopracowanie softu niż rezygnować z kilku funkcji dla których go kupiłem (dwa tunery z dwoma gniazdami CI - a więc w pełni niezależne nagrywanie i PIP, ambilight itd).
Podpisuję się pod tym jedną ręką (w drugiej mam pilota) :)

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja też wybrałem Philipsa z wielu,wielu innych telewizorów i jestem bardzo zadowolony. Dziś odpaliłem Netflixa i działa aż miło !

12717319_1010462655682192_4971977513075767635_n.jpg


12688078_1010462672348857_8377329821918908258_n.jpg



12744169_1010462722348852_4507143447319275553_n.jpg


12717665_1010462782348846_4054105466492484988_n.jpg


12705280_1010462869015504_570790910734954585_n.jpg


12742536_1010462885682169_7115367078054724054_n.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry