Ambilight, ambilight, ambilight - czyli coś czego jeszcze nie widzieliście... (video)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight, ambilight, ambilight - czyli coś czego jeszcze nie widzieliście... (video)
Konferencje Philipsa zawsze spędzają tłumy dziennikarzy i trzeba odstać swoje w kolejce.

Część dotyczącą telewizorów poprowadził CEO Europe And Russia - Nico Vernieuwe

Udało się zająć miejsca aby wkrótce po praz pierwszy obejrzeć nową twarz Ambilightu.


Teraz będzie widać na ile Philips przekształci typowy ambilight.









W zbliżeniu wygląda to jeszcze lepiej.




[youtube]zKJ2-CCwBHs[/youtube]
 

psiaja

Member
No.. w końcu coś, co urywa jaja i powoduje opad szczęki.. Teraz Ambi w przypadku Phila to jest rzeczywiście COŚ!
Oby teraz jeszcze więcej produkowali modeli z matrycami VA a problemy z wolnym menu jak i "fochatym" działaniem telewizora odeszły w niepamięć!
Ciekawe, ile dzięki takiemu wynalazkowi, Phil każe sobie dopłacać do swoich modeli, względem konkurencji?
 

collider

New member
Bez reklam
Czy ta funkcja powielania obrazu na ścianie to tylko jedna z opcji czy tak będzie na stałe? Bo akurat nie jestem w jej przypadku do końca przekonany. O ile w filmikach reklamowych robi wrażenie o tyle już na normalnym seansie może odwracać uwagę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raczej na pewno będzie możliwość przełączania się na typowy Ambi.
Myślę że to teledysków, czy też lużnych programów idealnie się sprawdzi, ale na typowe nocne seanse filmowe, już nie koniecznie.
 

boggio

Member
Patent od Microsoftu jest lepszy, bo pokazuje obraz którego nie ma na ekranie, takie rozszerzenie poza ramy TV, a od Philipsa powiela co już jest na ekranie i go powiększa, wtedy mamy na ścianie wszystko to co jest na krawędziach TV.

Dla mnie to złe rozwiązanie, powinno być tak, że to co widzę na TV + ambilight, to jest całość oryginalnego obrazu który jest dostarczany do TV.
Tutaj prawie jest, ale jeszcze nie tak jak być powinno:
1.PNG


A tutaj ten z Microsoftu, zrobić aby ambilight wyświetlał to co jest w niebieskiej ramce i było by idealnie.
Illumi_Room_by_Microsoft.PNG


Pewnie ciężko jest to zrobić, dlatego nie ma jeszcze nigdzie. :D
 

tomato10

New member
Myślę że można to co Microsoft wymyślił jest możliwe bez problemu . Kwestia oprogramowania w przypadku komputerów np. plugin do jakiegokolwiek odtwarzacza video (przeskalowanie obrazu do tego co na ekranie widać a co poza.) Logiczne jest że program nie będzie tworzył dodatkowego obrazu niż taki jaki jest zapisany . Jak dla mnie za dużo szczegółów . Co innego ambilight , wygląda świetnie i niezły efekt . Wypas .
 
Do góry