PHILIPS 42PFH6109 - brudna matryca czy taki model ?

Pan-Pikus

Banned
Witam,
Mam do Was panowie pytanie ? Ponad tydzień temu kupiłem w sklepie stacjonarnym PHILIPS 42PFH6109 za 2099 zł i zauważyłem na jasnym tle jak np. murawa, śnieg (skoki narciarskie), kolor biały/pomarańczowy itp zabrudzenia w postaci jakby ktoś od wewnątrz odbił ślady brudnych palców, kurz, ogólnie efekt brudnej matrycy. Zabrudzenia nie zmieniają miejsca zawszę są w tym samym.
Na drugi dzień udało mi się oddać TV do sklepu i wymienić na drugi taki sam model. Skalibrowałem jego ustawienia obrazu i tu ponowna "niespodzianka" ! Takie same zabrudzenia tylko w innym miejscu czyli efekt brudnych odcisków od wewnątrz i kurz. Do jasnej anielki czyli ten model tak już ma ? Dwie sztuki przetestowane i ten sam brudny problem z obrazem.
Rozumiem, że w tej cenie to standard i nie mam co sobie głowy zawracać serwisem, bo jak czytałem podobne przypadki na tym forum z dziale Philips, to serwis kładzie lachę na takie "awarie" i stwierdza, ze wszystko jest w porządku. Myślałem, że to tylko pechowy przypadek przy pierwszym modelu, ale drugi ta sama przypadłość.
Szkoda, ze na forum nie mogę dodać zdjęć.

Czyli trzeba z tym żyć, bo to nie wina matryc tylko tego modelu 42PFH6109 ? Tego syfu na matrycy czy jak to nazwać.
Proszę o jakieś rady panowie.
 

jenson

Banned
W tej cenie to nie standard, wymieniaj do skutku. Jeśli kolejny model będzie taki sam, to daruj sobie philipsa, bo prędzej, czy później będziesz sobie pluł w brodę, że go wybrałeś.
 

Pan-Pikus

Banned
W tej chwili już nie mogę wymienić na kolejny tym bardziej na innego producenta. Pozostaje tylko serwis Philipsa, ale czuje, że oni oleją sprawę, że niby wszystko ok ! Mam już dwa inne modele Philipsa i podkusiło mnie na kolejny. Bardzo tego teraz żałuje, po prawdziwym Philipsie pozostało tylko jego Logo teraz to badziew do kwadratu. Myślałem, że to zwykły przypadek, pech a drugi po wymianie okazał te same usterki w obrazie (na matrycy).
 

kryzys13

New member
Mogę się mylić ale w twoim przypadku to może być efekt bandingu, na forum jest wiele o tym napisane. A co do Philipsa masz racje, straszna padaka.
 

jenson

Banned
Na tych zdjęciach za bardzo nie widać, chyba że mi już oczy siadają. Jeśli na żywo to wygląda mniej więcej tak zdjęcie to nic z tym nie zrobisz.
 

jenson

Banned
Prawdopodobieństwo, że po wymianie będzie podobnie jest spore. Poza tym na jego zdjęciach jakoś nie ma tragedii, chyba że tak to uchwycił jego aparat.
 

Pan-Pikus

Banned
Jedyny aparat, który w ogóle to uchwycił to ten w telefonie. Co za powalony serwis, że trzeba robić im zdjęcia, ujęcia jak pannie młodej bo inaczej obsługa nie wyśle serwisanta do domu. Nie dziwne, że dwa TV miały ten sam problem tylko kilka cm w bok ? Waszym zdaniem jest sens bawić się w reklamowanie ? Bo czuje, ze TV nie będę miał dłuższy czas i notatkę od serwisu "wszystko w porządku brak usterki ".
 

disnemar

New member
Jedyne co usłyszysz od serwisu to "ten typ tak ma" . Wygląda na to, że cała seria ma cholernie duży DSE i tyle. Mnie tez wqrwiaja szare plamy na murawie bop mam ten sam TV.
 

Pan-Pikus

Banned
@disnemar
Czyli już zgłaszałeś podobny problem do serwisu z tym naszym TV i zostałeś spławiony ? Ty również masz plamy a'la odciski brudnych paluchów od wewnątrz na matrycy w tych samych miejscach (na jasnym tle właśnie to widać i nie zmieniają miejsca położenia), a dokładnie prawie w samym centrum ekranu. W pierwszym modelu było bardzo tragicznie w tym drugim odrobinę lepiej, bo te niby paluchy bardziej w bok zostały przesunięte.
Czyli cała seria 42PFH6109/88 "NEW 2014" padaka na maxa.
 

Pan-Pikus

Banned
Dokładnie tak czytałem godzinami o tych podobnych problemach w Philips'ach i u innych producentów. Twój link do YT wypisz wymaluj nasz problem.
PS. Taki z niego dwurdzeniowy jak z wróbla jastrząb. Nowy soft jest z 02.07.2014 ale nic ciekawego nie wnosi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja szczerze to nie wiele widzę na tych zdjęciach.
Możesz zaznaczyć miejsca które masz na myśli.
Ale prześlij pełne zdjęcie na maila.
Przy okazji sprawdzę dokładnie ten element na modelach które mam.
 

Pan-Pikus

Banned
Nadal mam Philips 32PFL3312, a u dzieciaków Philips 32PHH4309. Chciałem sobie polepszyć jakość oglądania w miarę zawartości portfela, więc wybór padł na trzeci tego producenta czyli PHILIPS 42PFH6109 (zmyliły mnie pozytywne opinie na RTV EURO AGD) szybki test w sklepie ... i pozostała tylko ręka w nocniku po jego możliwościach od obrazu po soft.
 
Do góry