Philips 42PFH6109 przyjechał na testy - proszę pytania do testów :

bielikk

New member
Bez reklam
Jaki model TV z tego roku odpowiada modelowi PFL 6008 z roku 2013,
gdyż Philips 42PFH6109 posiada tylko Perfect Motion Rate 200 Hz (czyli "lipa")
 

patryykw

New member
Witam. Szukając tv trafiłem na ten model. Telewizor ma służyć praktycznie w 100% do oglądania telewizji z kablówki. Jak jest z programami hd i sd oraz z szybkością ich przełączania i działania smarta i menu? Czy w tej cenie jest wart uwagi czy może jest jakaś ciekawsza alternatywa? Z góry dzięki.
 

johny_123

New member
Witam. Szukając tv trafiłem na ten model. Telewizor ma służyć praktycznie w 100% do oglądania telewizji z kablówki. Jak jest z programami hd i sd oraz z szybkością ich przełączania i działania smarta i menu? Czy w tej cenie jest wart uwagi czy może jest jakaś ciekawsza alternatywa? Z góry dzięki.



przylanczam sie do pytania
 

Pan-Pikus

Banned
To super i mam prośbę zwróć uwagę dokładnie na tę problemy z matrycami w tym modelu, bo na RTV AGD aż grzmi w komentarzach w tek kwestii.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja szczerze to nie wiele widzę na tych zdjęciach które wkleiłeś - podobnie jak jenson.

Możesz zaznaczyć miejsca które masz na myśli.
Ale prześlij pełne zdjęcie na maila.
Przy okazji sprawdzę dokładnie ten element na modelach które mam.
 

Pan-Pikus

Banned
Jakość matrycy w tym modelu, bo jak widać po wielu już opiniach prawdopodobnie ten model ma porządny problem z DSE, colour banding...wszelkiej maści z ciemnymi plamami na ekranie (na wzór paluchów odbitych, a widać to na jasnym tle, twarzach - fani sportu są wręcz załamani). Jakość matrycy jak z odpadów poserwisowych. Przy okazji możesz też rzucić okiem na soft czy prawidłowe skalowanie obrazu jest tylko dla 1080p, bo 720p w panoramie jest rozciągane tragicznie na full ekran (na filmach z HDD). Mulenie przy przeglądaniu zasobów z dysku twardego pod USB (filmy), jego czkawki przy 3D (myślenie zanim odpali lub pozwoli przejść do innego/kolejnego filmu w 3D).

Obejrzyj dokładnie matryce z od 1.50 m do 2 m, czy tez posiada coś takiego na wzór tych szarych, jasnych obramowań jak na fotce (miałem tak w dwóch egzemplarzach tego modelu). Czyżby złe skalowanie obrazu ? Na murawie idealnie to widać. Taka "gratisowa" szara ramka w odległości 5mm od pierwszych krawędzi wyświetlanego już obrazu.
indekszjz.jpg


Po prostu proszę, abyś skupił się na jakości jego matrycy i szczerze napisał co o tym sądzisz. Chętnie zapoznałbym się z twoimi ustawieniami po jego kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

Pan-Pikus

Banned
Więc tak: spójrz na foto z pewnej odległości na swoim monitorze (na moim LG IPS235 po kalibracji widać tę plamy na fotkach)
Nr.1 pozioma podłużna czarna linia (pas zabrudzenia) na 3/4 wysokości ekranu
Nr.2 czarna plama na wzór odbitego palucha i te strzałki obok.
2testror.jpg
 
Do góry