Philips 32pf9541 ma to ktos

Wojtiii

New member
Witam
Od jakiegos czasu mam zamiar kupic LCD. Myslalem o Samsungu M lub N ale nie jestem do konca przekonany. Ten philips wydaje sie calkiem niezla alternatywa ale strasznie malo jest o nim informacji. Widzialem go w MM ale obraz byl co najmniej sredni zreszta na kazdym stojacym tam Lcd bylo kiepsko. Moze ktos ma ten TV i jest w stanie poiwedziec jak odbiera z kablówki i cyfry+. Zastanawia mnie rowniez fakt ze w internecie podobny model 32pf9551 jest prawie o 900zl drozszy, a z tego co sprawdzalem wydaja sie identyczne. Bede wdzieczny za jakies sugestie:)
 

madmartigan

New member
witam wszystkich
to mój pierwszy post, więc tym bardziej pozdrawiam.
mam ten tv od jakiegoś czasu i moim zdaniem zakup właśnie tego modelu był trafiony. zanim go kupiłem oczywiście także porównywałem i zbierałem informacje o różnych modelach i markach tv. również brałem pod uwagę wymienione przez ciebie modele, ale w moim przypadku werdykt padł właśnie na philipsa pf 9541/10. co mnie przekonało: jakość obrazu ( ma to oczywiście związek z pixel plus 2HD, ambilight 2 itd ), parametry techniczne, złącza HDMI oraz USB, jakość materiałów i wykonania tv, cena. u mnie telewizor ten odbiera cyfrę+ z db 7020 i jakość obrazu określiłbym w skali 0-10 na 7.
pozdrawiam i życzę powodzenia
 

Tomfis

New member
Cena z MM

Wojtiii napisał:
Witam
Od jakiegos czasu mam zamiar kupic LCD. Myslalem o Samsungu M lub N ale nie jestem do konca przekonany. Ten philips wydaje sie calkiem niezla alternatywa ale strasznie malo jest o nim informacji. Widzialem go w MM ale obraz byl co najmniej sredni zreszta na kazdym stojacym tam Lcd bylo kiepsko. Moze ktos ma ten TV i jest w stanie poiwedziec jak odbiera z kablówki i cyfry+. Zastanawia mnie rowniez fakt ze w internecie podobny model 32pf9551 jest prawie o 900zl drozszy, a z tego co sprawdzalem wydaja sie identyczne. Bede wdzieczny za jakies sugestie:)

Witam. A za ile można go dostać w MM, jeśli w necie jest o 900 zł droższy? Na necie znalazłem od 4390zł, czyli po odjęciu 900zł zostaje 3490! Dobrze liczę?
Pozdrowionka.
 
Ostatnia edycja:

Wojtiii

New member
Miałem na myśli ze model 32p9551 jest o 900zl dorzszy od 9541. W MM w Warszawie widzialem wczoraj po 6500 czy cos kolo tego za oba modele.
Mdmartigan a czy probowales puszczac divx przez USB w tym modelu.
Pozdrawiam
 

madmartigan

New member
witam
w poszukiwaniu i ewentualnym targowaniu ceny każdego sprzętu ( w sklepach jak najbardziej wskazane ) radzę poszukać w wyszukiwarkach np. ceneo, skąpiec itp.
odnośnie twojego pytania to jak na razie używam wyłącznie box sat. , oraz kamera ( jakość dvd ) na usb. - jakość bardzo dobra.
pozdr.
 

ro-mek

New member
Też mam ten tv i jestem z niego zadowolony.
Pisałem już o nim w innym wątku więc powtórze że tv gra tak jak pozwala mu sygnał,nawet lepiej dzięki PixelPlus 2HD.Większość programów średnio,ale oglądanie niektórych filmów na DVD i programów na TVN,TVN7,Canal+ i niemieckojęzycznych to sama przyjemność.Modele 9551 i 9541 różnią się chyba tylko dolną częścią obudowy głośników,divixów według specyfikacji przez USB nie odtwarzają,w sumie to USB,HD i komputera nie testowałem.
 

robert5

New member
Jestem też ainteresowany tym LCD ,mam pytanie do użytkowników co odtwarza przez to USB,czy można podłączyć dysk twardy ?
pozdrawiam
 

robert5

New member
Jestem też zainteresowany tym LCD ,mam pytanie do użytkowników co odtwarza przez to USB,czy można podłączyć dysk twardy ?
pozdrawiam
 

ro-mek

New member
Można podłączyć dysk ale tylko w systemie plików FAT.
Obsługiwane formaty:
dla obrazków:JPEG
dla plików dźwiękowych:MP3,MP3 Pro,LPCM
dla wideo:MPEG1,MPEG2
Tyle według instrukcji,ja USB będę testował dopiero w poniedziałek.
 

ro-mek

New member
Teraz trochę na temat USB,podłączyłem tylko odtwarzacz MP3 512MB dla sprawdzenia
czy warto kupić 4GB Pendriva.
Zdjęcia z telefonu,rozdzielczość VGA 640x480,1280x960 nie wyświetla,pisze "brak
wsparcia", 1,3Mpx 1280x1024 oraz aparat cyfrówka 1600x1200 wyświetla na pełną
wysokość ale zostawia ok.10 centymetrowe marginesy po bokach,możliwość zoomu 1-4
ale przy x4 pisze "czynność nie jest możliwa"
MP3 odtwarza bez problemu,nie sprawdzałem MP3 Pro oraz LPCM.
Video - pliki zgrane kartą DVB w komputerze z VIVY,CANAL+,NRJ 12HQ - ten w DD
odtwarza bez problemu.Sprawdziłem też kawałek ( ze wzgledu na małą pojemność pamięci
)filmu z płyty DVD,właściwie dwóch filmów ale konieczna jest zmiana rozszerzenia z VOB
na MPG i też bez problemu( jakość podobna do DVD),tylko ścieżka językowa jest
odtwarzana pierwsza zapisana w pliku,więc kawałek jedneg filmu odtworzyło w języku
polskim a drugiego w angielskim.
To chyba tyle możliwości Pendriva po USB (wymieniłem jeszcze oprogramowanie w
telewizorze na nowsze ),ale pozostaje jeszcze możliwość podpięcia aparatu, kamery
cyfrowej i oczywiście dysku USB.
Co do czerni to raczej nie ma się czego czepiać,jak coś będzie naprawdę czarne to
napewno to zauważysz.
 

robert5

New member
Wielkie dzięki ,za małą recenzję prawdopodobnie się skuszę na niego,ale na razie brak gotówki.Fajnie że jest możliwosc zmiany oprogramowania ,być może w przyszlości będzie możliwosc czytania divx,bo to wsumie od programu zależy co można odtworzyć z dysku.

pozdrawiam
 

robert5

New member
Wielkie dzięki ,za małą recenzję prawdopodobnie się skuszę na niego,ale na razie brak gotówki.Fajnie że jest możliwosc zmiany oprogramowania ,być może w przyszlości będzie możliwosc czytania divx,bo to wsumie od programu zależy co można odtworzyć z dysku.

pozdrawiam
 

madmartigan

New member
ro-mek jakie zmiany są w nowym sofcie który wgrałeś, w porównaniu do starego. czy są jakieś zmiany polepszające jakość obrazu.
dzięki i pozdrawiam
 

Wojtiii

New member
No i stalo sie dzisiaj kupuje philipsa 32pf9541. Po dlugich przemysleniach i sprwadzaniu chyba ten jest najlepszy w swojej grupie cenowej. Dalej zastanawia mnie duza roznica pomiedzy pf9541 a 9551 mimo ze na stronie philipsa te telewizory parametrami sie nie roznia. Mam nadzieje ze wybor bedzie wlasciwy bo wiem ze zawsze mozna miec cos lepszego za pare stowek wiecej ale niestety. Jak go odbiore to podziele sie wrazeniami.
Pozdrawiam
 

ro-mek

New member
Nie jestem dobry z angielskiego więc nie będę tłumaczył, ale pozwoliłem sobie wkleić info co poprawiono od wersji BX31E_0.48.24 którą posiadałem,zresztą narazie nie mam nic podłączonego po HDMI.

BX31E_0.48.30
• HDMI input of a DVD-player hicks-up and freezes sometimes during low activity
• green line on top of the screen with HDMI 1080i
BX31E_0.48.27
Following problems are resolved :
• Add association mechanism for DVI fallback on HDMI.
The customer in EUR will now be able to process DVI signals.
A new menu item has been added: "Installation - Connections - Analogue Audio In -
AV3/HDMI1/HDMI2.

@Wojtiii
Różnica między 9541 a 9551 jest chyba tylko w kolorze obudowy głośników.W sklepie internetowym gdzie kupowałem swojego cena między nimi wynosiła tylko 7 zł, więc jest to tylko naciąganie klientów.
Pozdrawiam
 

Wojtiii

New member
Tez mi sie tak wydawalo z drugiej strony to niezle naciaganie. Na ceneo 9551 jest duzo drozszy. Ciekawe czy ktos sie skusil. A orientujecie sie moze czy LCD moze miec jakies zaklucenia jak bedzie stal blisko glosnikow kina domowego bo u mnie tak niestety musi byc. Na moim zwyklym CRT jak jest bardzo blisko to jednak widac przebarwienia mimo ze glosniki ekranowane ale zawsze cos przejdzie.
 

madmartigan

New member
dzieki ro-mek. widzę, że na razie nie będę zmieniał softu. a tak na przyszłość to możesz napisać skąd go pobrałeś, bo szukałem troszkę i nic nie znalazłem do tego modelu.
wojtiii apropos zakupu tego modelu to napiszę ci stare polskie przysłowie ( trochę zmodyfikowane do naszego tematu ): nigdy nie będzie tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej, ale nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej. ja podtrzymuję moją opinię, że to bez wątpienia dobry wybór i teraz z krótkiej co prawda ale zawsze perspektywy czasu wybrałbym ten sam tv.
pozdrawiam forum
 

Wojtiii

New member
Oprogramowanie jest na stronie philipsa w dziale pomoc techniczna ma ok 20MB. Jednoczesnie jest opis co zmienia. Co do przyslowia masz swięta racje. Tez uwazam ze podjalem dobra decyzje. Jak przyjedzie to zobaczymy.
Pozdrawiam
 
Do góry