Jak Połączyć pliki AVCHD w jedną całąść

Marta_76

New member
Jak Połączyć pliki AVCHD w jedną całość

Witam wszystkich

Niedawno zakupiłam kamerę Panasonic SDT-750, do owej kamery dostałam program HD Writer AE 2.6T, gdy próbuje łączyć w nim sceny w jedną całość to niby jest wszystko ok, poza tym że owy program dzieli mi film na 2 części, tak jak by dzielił film co określoną wielkość pliku około 4,2GB. Czy da się to jakoś przestawić żeby zrobił tylko jeden film a nie dzielił mi na 2 części. A może jest jakiś program który to zrobi dobrze i połączy mi w całość te sceny. Nie chodzi mi o żadne efekty, ani też o konwersje, zależy mi na formacie wyjściowym-takim jak z kamery bez żadnych konwersji do innych formatów, zwykłe połączenie scen w jedną całość.. Proszę was mądrzy ludzie o pomoc
 
Ostatnia edycja:

Marta_76

New member
Format plików FAT32? Ale jakich plików? No więc pliki prosto z kamery o formacie AVCHD, cały dysk sformatowany w formacie NTFS. Nie wiem czy to oto chodzi
 

Marta_76

New member
Dodam że prób łączenia dokonuje na laptopie, z kamery zgrywam pliki przy pomocy HD Writer AE 2.6T, po zgraniu otrzymuje sceny AVCHD + plus jakieś pliki informacyjne tego programu, potem w owym programie łącze owe sceny poprzez zaznaczenie ich wszystkich i wrzucenie, no i po tym etapie otrzymuje film a raczej filmy połączone, ale niestety nie w jedną całość tylko w dwa filmy(zależy od wielkości filmu,-jeśli nie przekracza ok.4,2gb jest w jednej całości powyżej 4,2gb zaczyna się dzielić
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Były już wątki na ten temat. Nie znam HD Writera, ale świetnie z tym zadaniem radzi sobie Sony Picture Motion Browser.
 

Marta_76

New member
No niestety program PMB jest programem dostarczanym do kamer Sony, na necie nie jest dostępny. Może jest jakiś darmowy który tylko łączy owe pliki w całość?
 

ted123

New member
Zobacz jaki masz format plików w laptopie. Jak jest sformatowany. Jeśli to FAT32 to nie przeskoczysz problemu a jak zrobisz plik wiekszy jak 4 giga to go nie odczytasz
 

slimak

New member
Bez reklam
Witam wszystkich

Niedawno zakupiłam kamerę Panasonic SDT-750, do owej kamery dostałam program HD Writer AE 2.6T, gdy próbuje łączyć w nim sceny w jedną całość to niby jest wszystko ok, poza tym że owy program dzieli mi film na 2 części, tak jak by dzielił film co określoną wielkość pliku około 4,2GB. Czy da się to jakoś przestawić żeby zrobił tylko jeden film a nie dzielił mi na 2 części. A może jest jakiś program który to zrobi dobrze i połączy mi w całość te sceny. Nie chodzi mi o żadne efekty, ani też o konwersje, zależy mi na formacie wyjściowym-takim jak z kamery bez żadnych konwersji do innych formatów, zwykłe połączenie scen w jedną całość.. Proszę was mądrzy ludzie o pomoc

Tak działa standard AVCHD między innymi w Panasonicach (plik do ~4,2GB) ograniczenie to obowiązuje również kamerę. Połącz dwa pliki jakimkolwiek programem np. TSMUXER, ale pliku większego od 4,2GB nie odtworzysz na kamerze lub w czytniku kart SD w telewizorze Panasonic.

Tsmuxer 1.10.6 - program do łączenia plików M2TS
 
Ostatnia edycja:

Marta_76

New member
Połączyłam pliki programem Transport Stream Spliter v1.2, niby wszystko świetnie się połączyło z tym że film pokazuje błędny czas (1mn 23 sec a ma ponad 30 minut) mimo że film odtwarza się od początku do końca, i tak na przykład odtwarzany na media playerze po owe 1,23sec ta kreska stanu zatrzymuje się a film biegnie dalej. Co to może być czy to jakiś błąd?
 

slimak

New member
Bez reklam
Tsmuxer 1.10.6

Pierwszy plik m2ts [add]
Drugi plik m2ts [join]
Kropka przy [m2ts muxing]
[Start muxing]


Po połączeniu plik odtwarza się prawidłowo w media playerze.
 

Marta_76

New member
Dziękuje wam wszystkim, wreszcie się udało i wszystko działa prawidłowo. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Kamera nagrywa dźwięk 5.1, a gdy kliknę na film(nieprzerobiony, bo wiem ze niektóre programy przy łączeniu zamieniają 5.1 na stereo) i we właściwościach tego pliku jest napisane 2 kanały stereo nie powinno być że 5.1?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Tak działa standard AVCHD między innymi w Panasonicach (plik do ~4,2GB) ograniczenie to obowiązuje również kamerę. Połącz dwa pliki jakimkolwiek programem np. TSMUXER, ale pliku większego od 4,2GB nie odtworzysz na kamerze lub w czytniku kart SD w telewizorze Panasonic.

Tsmuxer 1.10.6 - program do łączenia plików M2TS

Nie bardzo mogę się z tym zgodzić. Na mojej kamerze SONY zdarzyło mi się kilka razy nagrać pliki AVCHD (*.m2ts) o wadze około 6 GB i nigdy nie były podzielone przez kamerę. Dodam, że bez problemu są odtwarzane przez PS3.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Dziękuje wam wszystkim, wreszcie się udało i wszystko działa prawidłowo. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Kamera nagrywa dźwięk 5.1, a gdy kliknę na film(nieprzerobiony, bo wiem ze niektóre programy przy łączeniu zamieniają 5.1 na stereo) i we właściwościach tego pliku jest napisane 2 kanały stereo nie powinno być że 5.1?

Powinno być 5.1. Oczywiście SONY PMB łącząc pliki także zachowuje dźwięk 5.1
 

PawełG

New member
Kamera nagrywa dźwięk 5.1, a gdy kliknę na film(nieprzerobiony, bo wiem ze niektóre programy przy łączeniu zamieniają 5.1 na stereo) i we właściwościach tego pliku jest napisane 2 kanały stereo nie powinno być że 5.1?
A na pewno nagrywa 5.1? Tzn. mikrofon nie jest przypadkiem przełączony w tryb "stereo"?
 
Do góry