Panasonic SD90 vs. SD700

misiek979

New member
Mam pytanie:
Stoję przed zakupem i w zasadzie już wybrałem... ale niestety 2 modele.
Użytkowanie domowe, szybkie dziecko, wakacje, plaża w dzień i imprezki wieczorem + troszkę zabawy z obrazem to to już mniej istotne.

z moich przemyśleń:
za SD90:
cena
1080 50P
28mm obiektyw
nowy model (z katalogu wynika iż jakaś lepsza stabilizacja, i coś w elektronice poprawione i jakaś lepsza redukcja szumów wiatru) - to syf marketingowy czy realnie możliwe parametry

za SD700
3 przetworniki
jaśniejszy obiektyw
leica obiektyw
1080 50P

Cenowo SD90 będzie się kształtować ok 2200-2300 za SD700 trzeba dać 3400. Czy początkujący user zobaczy różnicę. Ważne jest także aby dźwięk był niezgorszej jakości. Chodzi tylko o filmowanie zdjęcia nieistotne, więc Mpixy mnie nie kręcą. Nie planuję wymiany kamery przez najbliższe 6-10 lat.

=======================
W zasadzie to pytanie powinno być zadane tak: Czy jest sens aby amator dopłacał do obiektywu Leica i 3 przetworników tracąc fajny szeroki kąt (28mm)?
 
Ostatnia edycja:

marder

Member
Mam pytanie:
Stoję przed zakupem i w zasadzie już wybrałem... ale niestety 2 modele.
Użytkowanie domowe, szybkie dziecko, wakacje, plaża w dzień i imprezki wieczorem + troszkę zabawy z obrazem to to już mniej istotne.

z moich przemyśleń:
za SD90:
cena
1080 50P
28mm obiektyw
nowy model (z katalogu wynika iż jakaś lepsza stabilizacja, i coś w elektronice poprawione i jakaś lepsza redukcja szumów wiatru) - to syf marketingowy czy realnie możliwe parametry

za SD700
3 przetworniki
jaśniejszy obiektyw
leica obiektyw
1080 50P

Cenowo SD90 będzie się kształtować ok 2200-2300 za SD700 trzeba dać 3400. Czy początkujący user zobaczy różnicę. Ważne jest także aby dźwięk był niezgorszej jakości. Chodzi tylko o filmowanie zdjęcia nieistotne, więc Mpixy mnie nie kręcą. Nie planuję wymiany kamery przez najbliższe 6-10 lat.
Panasonic SD707 to praktycznie ten sam model co SD700 a 300 zł tańszy. I już masz trzecią opcję za 2900-3000 zł. ;-)
PS. 3 przetworniki, które mają SD700/SD707 są warte tych dodatkowych pieniędzy. Sam mam SD700 i polecam z czystym sumieniem.
 
Ostatnia edycja:

misiek979

New member
Panasonic SD707 to praktycznie ten sam model co SD700 a 300 zł tańszy. I już masz trzecią opcję za 2900-3000 zł. ;-)
PS. 3 przetworniki, które mają SD700/SD707 są warte tych dodatkowych pieniędzy. Sam mam SD700 i polecam z czystym sumieniem.

Dzięki, bardzo ciekawa propozycja, tylko w tych cenach coś nie ma dostępności. Z tego co zauważyłem, model 707 to to samo co 700 tylko na rynek niemiecki. Jeżeli "internetowi" potwierdzą mi cenę poniżej 3k to na 99% padnie na 707kę.
 

misiek979

New member
Dobrym rozwiązaniem na polepszenie stabilizacji jest to urządzonko :
[ciah]
Polecam, jest wiele filmików pokazujących jego skuteczność :) Do mnie dotarło z Anglii w 2 dni kurierem. Trochę kosztuje, ale warto :)

Spoko, tylko nie dla mnie. Podobny sprzęt widziałem w akcji, ale raczej w domu lub na wakacjach... mało poręczny.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dzisiejsze kamery maja dosc dobra stabilizacje w porownaniu z kamerami SD, jak dla mnie nie warto, lepiej kupic dobry statyw z pilotem
 

Marek.x

Member
A ten SD90 vs SD600 ?? Którego wybrać ceny podobne.

Jak to ceny podobne? Chyba że sd600 ściągniesz z zagranicy, bo u nas za około 2400zł można
było ją kupić jeszcze 2-3 miesiące temu.W sklepach internetowych brak,zostało allegro za 2800zł
co jest nieopłacalne bo za 3000zł kupisz sd707.
SD600,700,707 ma 3 przetworniki i obraz sporo lepszy niż w sd60,a nie spodziewajmy się aby sd90
dorównało sd600,w sd90 zmienili obiektyw,poprawili stabilizację-a jak wypadnie poczekajmy aż będzie w sprzedaży,ktoś ją kupi,testy,sample....


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Trezor

New member
Tak mam możliwość z zagranicy czyli lepiej brać SD600 bo ma 3 przetworniki. Jeszcze się wstrzymam z jakimiś testami z SD90
 

Marek.x

Member
Tak mam możliwość z zagranicy czyli lepiej brać SD600 bo ma 3 przetworniki. Jeszcze się wstrzymam z jakimiś testami z SD90

Jak masz możliwość to kupuj teraz sd600,kamera wycofana z produkcji, za 2 miesiące
już jej może nie być w sprzedaży.Jeśli się orientujesz to okrojona wersja sd700(brak wizjera,pokrętła przy obiektywie,wejść na mikrofon i słuchawki,ekran nie 3 a 2.8 cala)
Następcą będzie sd900 w której niewiele zmienili a cena około 4000zł.
W niższej serii (sd60- sd90)chociaż dali lepszy obiektyw z rewelacyjnie szerokim kątem 28mm
lecz nie spodziewaj się jakości jak z serii sd600,700.
Oczywiście to są domysły poparte danymi technicznymi nowych kamer.Na ile co poprawili
w nowych seriach nie wiemy.
 

PawełG

New member
Jak masz możliwość to kupuj teraz sd600,....Jeśli się orientujesz to okrojona wersja sd700(brak wizjera,pokrętła przy obiektywie,wejść na mikrofon i słuchawki,ekran nie 3 a 2.8 cala)...
W niższej serii (sd60- sd90)chociaż dali lepszy obiektyw z rewelacyjnie szerokim kątem 28mm<br />
lecz nie spodziewaj się jakości jak z serii sd600,700.<br />
Oczywiście to są domysły poparte danymi technicznymi nowych kamer.Na ile co poprawili<br />
w nowych seriach nie wiemy.
Stanowczo odradzam zakup xx600 i xx800 - wykastrowali je z tego co najlepsze w wyższych modelach (odpowiednio xx700 i xx900).
Czy początkujący user zobaczy różnicę. Ważne jest także aby dźwięk był niezgorszej jakości. Chodzi tylko o filmowanie zdjęcia nieistotne, więc Mpixy mnie nie kręcą. Nie planuję wymiany kamery przez najbliższe 6-10 lat.
.... Czy jest sens aby amator dopłacał do obiektywu Leica i 3 przetworników tracąc fajny szeroki kąt (28mm)?
Planujesz używać kamerę przez 6-10 lat i zastanawiasz się? Przez cały ten czas chcesz być początkujący? Z Twojego wpisu i argumentów widać, że już jesteś dość zorientowany i wiesz czego chcesz. Po roku od zakupu zacznie Ci brakować większych możliwości (np. kontroli manualnych) i będziesz żałował, że nie kupiłeś lepszego modelu. Nie łudź się że będziesz miał tę kamerę tak długo, za 10 lat np. karty SDXC mogą być tak popularne jak dziś dyskietki i stacje do nich :???:. Moim zdaniem na dłuższy okres należy kupować sprzęt, który wolniej się zestarzeje technicznie, a więc ten lepszy - ja kupiłem SD700 i jestem baaaardzo zadowolony (przetwornik jest świetny!). A też nie planuję zmieniać jej w tym roku - i tak nie ma na rynku nic znacząco lepszego :lol:.
Szerszy kąt w xx700/900 uzyskasz np. konwerterem Raynoxa. Przyznam, że kilka razy rzeczywiście te 35mm było mi za mało. Dźwięk jest niezły. Oczywiście gdy mocniej dmucha to każda kamera nagra Ci szum - tu pomoże tylko zewnętrzny mikrofon z "futerkiem" - podepniesz go tylko do najwyższych modeli. Wizjer świetnie się sprawdza przy mocnym słońcu i przy dłuższych ujęciach z długą ogniskową - gdy ręce zacznają "chodzić" masz dodatkową podporę.
Na marginesie: czy "user" brzmi bardziej uczenie niż "użytkownik" ;-)?
 

misiek979

New member
Niestety po kilku dniach poszukiwań... nie udało mi się zakupić SD700/707 w cenie ok. 3k(są już wycofane). Za 3700pln ktoś ma od ręki, ale za tyle to można sobie w niemczech kupić 909tke.

W związku z powyższym, do końca lutego muszę kupić jakąś kamerę, i sprawa wygląda następująco:

HDC-SD900/909 - wydaje się być idealna - ale jest za droga, a nie mam ochoty na zastaw się a postaw się.

Wybór więc padł między SD90/99 a SD800 i ostatecznie SD900/909

Osobiście jestem fanem szerokiego kąta, i dobrej ceny, dlatego SD90/99
ale czy przypadkiem połączenie 3 przetworników i obiektywu leica nie jest warte tych 600-800 zł więcej(chyba jest), dlatego SD-800?

no i jeszcze pojawiło się gdzieś SD-600 - niemniej czytając w necie fora doczytałem, że lepiej kupić nowszy model, bo przetworniki dość szybko się zmieniają na plus, a 600tka to już 2 generacje wstecz, a nowe kamery panasonica w niemczech, maja niewielki podatek od nowości.

Ważne dla mnie jest:
dobra jakość obrazu w pomieszczeniach
szeroki kąt (w pomieszczeniach, oraz piękne krajobrazy)

Wiem, że gdzie 2 polaków tam 2x2 opinii... jednakże kamerę kupuję pierwszy raz i chciałbym kupić dobrą.

6 la temu kupiłem aparat i nie mam zamiaru go zmieniać, ale dopiero z trzeciego zakupu byłem zadowolony.

1. Canon G3 - za drogi do tego co potrafił (udało mi się go dobrze sprzedać)
2. Minolta Z3 - dobry ale tylko na papierze (tutaj straciłem kupę kasy)
3. Canon 350D - do dziś się nie zestarzał a mam go już ok 6 lat (jak na dziś dzień ma kiepskie parametry ale fotki robi piękne - chyba że fotograf coś spier...)

Szczęście moje, że nie rozważam innych brandów...;)

BTW:
USER - to taki "amerykansky" użytkownik
 

marder

Member
Niestety po kilku dniach poszukiwań... nie udało mi się zakupić SD700/707 w cenie ok. 3k(są już wycofane). Za 3700pln ktoś ma od ręki, ale za tyle to można sobie w niemczech kupić 909tke.

W związku z powyższym, do końca lutego muszę kupić jakąś kamerę, i sprawa wygląda następująco:

HDC-SD900/909 - wydaje się być idealna - ale jest za droga, a nie mam ochoty na zastaw się a postaw się.

Wybór więc padł między SD90/99 a SD800 i ostatecznie SD900/909

Osobiście jestem fanem szerokiego kąta, i dobrej ceny, dlatego SD90/99
ale czy przypadkiem połączenie 3 przetworników i obiektywu leica nie jest warte tych 600-800 zł więcej(chyba jest), dlatego SD-800?

no i jeszcze pojawiło się gdzieś SD-600 - niemniej czytając w necie fora doczytałem, że lepiej kupić nowszy model, bo przetworniki dość szybko się zmieniają na plus, a 600tka to już 2 generacje wstecz, a nowe kamery panasonica w niemczech, maja niewielki podatek od nowości.

Ważne dla mnie jest:
dobra jakość obrazu w pomieszczeniach
szeroki kąt (w pomieszczeniach, oraz piękne krajobrazy)

Wiem, że gdzie 2 polaków tam 2x2 opinii... jednakże kamerę kupuję pierwszy raz i chciałbym kupić dobrą.

6 la temu kupiłem aparat i nie mam zamiaru go zmieniać, ale dopiero z trzeciego zakupu byłem zadowolony.

1. Canon G3 - za drogi do tego co potrafił (udało mi się go dobrze sprzedać)
2. Minolta Z3 - dobry ale tylko na papierze (tutaj straciłem kupę kasy)
3. Canon 350D - do dziś się nie zestarzał a mam go już ok 6 lat (jak na dziś dzień ma kiepskie parametry ale fotki robi piękne - chyba że fotograf coś spier...)

Szczęście moje, że nie rozważam innych brandów...;)

BTW:
USER - to taki "amerykansky" użytkownik
Coś słabo szukałeś tych SD700/SD707. Tutaj masz oferte na brytyjskim amazonie: Amazon.co.uk: Used and New: Panasonic SD700 Full HD 1920x1080p Camcorder With 3MOS Sensor, SD Card Recording and Manual Control Ring - Black
Cena 665 GBP czyli ok. 3100 PLN, dostawa do Polski za darmo, gwarancja Panasonica obejmuje całą Unię Europejską. To w tej chwili najlepszy wybór biorąc pod uwagę jakość i cenę. Model SD900 oprócz tego, że nie różni się parametrami technicznymi od modelu zeszłorocznego, jest dużo droższy, no i brzydszy. Ale to Twój wybór.
 

PawełG

New member
Coś słabo szukałeś tych SD700/SD707. Tutaj masz oferte na brytyjskim amazonie:.... dostawa do Polski za darmo, gwarancja Panasonica obejmuje całą Unię Europejską. To w tej chwili najlepszy wybór biorąc pod uwagę jakość i cenę. Model SD900 oprócz tego, że nie różni się parametrami technicznymi od modelu zeszłorocznego, jest dużo droższy, no i brzydszy. Ale to Twój wybór.
Jak to SD900 brzydszy? Przecież wygląda identycznie jak SD700 (z wyj. napisów oczywiście). A że droższy - po to są nowości niewiele różniące się od poprzedniego modelu by były droższe :-D. Za 2-3 miesiące ceny mocno spadną - konkurencja też coś produkuje.
 

Trezor

New member
A może mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica między SD90 a SD99 ?? Szukam i znaleźć nie mogę zbytnio.... Cena prawie ta sama.
 

misiek979

New member
Coś słabo szukałeś tych SD700/SD707.
Cena 665 GBP czyli ok. 3100 PLN, dostawa do Polski za darmo, gwarancja Panasonica obejmuje całą Unię Europejską. To w tej chwili najlepszy wybór biorąc pod uwagę jakość i cenę. Model SD900 oprócz tego, że nie różni się parametrami technicznymi od modelu zeszłorocznego, jest dużo droższy, no i brzydszy. Ale to Twój wybór.

No i stało się, zamówiłem sd600 z UK za mniej niż 2k, myślę, że będzie lepsza niż sd90, niestety po przemyśleniu SD70x poza moim budżetem.. Jako zakończenie posta napiszę swoje pierwsze odczucie po kilku dniach nagrywania.
 

Trezor

New member
misiek979, też myślałem o SD600 ale obiektyw jest od 35mm a SD90 od 28mm. Fajnie jakby był jakiś test porównawczy tych kamer.
 

Marek.x

Member
A może mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica między SD90 a SD99 ?? Szukam i znaleźć nie mogę zbytnio.... Cena prawie ta sama.
sd99 -oznaczenie na rynek niemiecki (to to sama kamera co sd90)
Nie porównuj sd600 do sd90 bo się nie da,to inna półka cenowa i jakościowa.
Cena będzie podobna bo za sd90 płacisz za nowość, a sd600 zeszłoroczna okrojona wersja sd700
a ją raczej można porównać do sd900:grin:
 

Trezor

New member
Marek.x, wiem że sd600 ma trzy przetworniki a sd90 jeden tylko nurtuje mnie ten obiektyw 28mm vs 35mm jednak jest to jakiś atut. Fajnie jakbym miał podgląd filmu z SD600 i SD90.
 
Do góry