Lampa do Panasonic TM700?

Michaels1800

New member
Witam czy na przykład lampa do kamery Panasonic LX-15 poprawi jakość obrazu wieczorem w kamerze Panasonic TM700? Czy takie lampy w ogóle coś dają. Nie wiem, czy wydawać pieniądze na TM700 czy kupić Sony CX305E, choć wiem, że tych dwóch kamer nie ma co porównywać. Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

PawełG

New member
Witam czy na przykład lampa do kamery Panasonic LX-15 poprawi jakość obrazu wieczorem w kamerze Panasonic TM700? Czy takie lampy w ogóle coś dają.
Pewnie, że dają/pewnie, że nic nie dają. Dwie wersje do wyboru, zależnie co chcesz uzyskać i w jakich warunkach. Generalnie w zakresie do kilku metrów doświetlisz scenę typową lampką LED lub halogenową. Parę informacji masz na tym forum:
http://www.hdtv.com.pl/forum/pansonic/60729-panasonic-hdc-sd600-czy-sony-hdr-cx305e-3.html
Nie wiem, czy wydawać pieniądze na TM700 czy kupić Sony CX305E, choć wiem, że tych dwóch kamer nie ma co porównywać.
Pewnie, że wydawać :) Ja wydałem na SD700 i jestem bardzo zadowolony, choć teraz kupiłbym pewnie TM700 - mocno staniały. O tych kamerach było trochę na tutejszym forum:
Pansonic - HDforum
więc nie ma sensu powtarzać.
 

Michaels1800

New member
A nie przeszkadza Ci stabilizacja w Panasonicu? Na minus jest też moim zdaniem kręcenie wieczorem. Może się mylę. Ty masz pewnie tą kamerę nie od dziś i możesz powiedzieć o niej trochę więcej. Czytałem chyba 30 stron postu o Panasonicu TM700, powiem szczerze, że nie jestem za bardzo obeznany w temacie, widziałem tylko filmiki porównujące Panasonic TM700 i Sony CX550. Za Sony przemawia do mnie lepsza stabilizacja i kręcenie przy sztucznym świetle. Mam możliwość kupienia Panasonica za ok. 2200 zł , a Sony CX550VE za ok. 3600. Chciałoby się mieć wszystko w jednej kamerze, ale chyba to się nie uda. ;)
 

PawełG

New member
A nie przeszkadza Ci stabilizacja w Panasonicu? Na minus jest też moim zdaniem kręcenie wieczorem.
Stabilizacja w Panasonicu absolutnie mi nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie - bardzo się przydaje. Gdyby przeszkadzała to zawsze można ją wyłączyć :wink:. Podobnie z kręceniem wieczorem - można nie kręcić i będzie "na plus" :wink:.
A tak na serio - w kilku scenach zauważyłem, patrząc z bliska na telewizor, lekkie drżenie przy dłuższych ogniskowych. Nie ma 100 procentowej stabilizacji. Ja byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością obrazu przy słabym świetle - pod tym kątem głównie szukałem kamery. Jakość kamer (zwłaszcza przetwornika) wychodzi najbardziej właśnie przy słabym świetle (szumy, utrata kolorów i szczegółów) i przy bardzo ostrym świetle (skłonność do przepaleń w światłach i niedoświetlenie/całkiem czarno w cieniach). Tu i tu było nieźle. Oczywiście każdej kamerze można "dołożyć", tyle że póki co nawet pełnoklatkowe matryce w lustrzankach mają zakres dynamiczny rząd wielkości mniejszy niż oko. I jeszcze długo tak będzie.
Ty masz pewnie tą kamerę nie od dziś i możesz powiedzieć o niej trochę więcej. Czytałem chyba 30 stron postu o Panasonicu TM700, powiem szczerze, że nie jestem za bardzo obeznany w temacie, widziałem tylko filmiki porównujące Panasonic TM700 i Sony CX550. Za Sony przemawia do mnie lepsza stabilizacja i kręcenie przy sztucznym świetle.
To proponuję jeszcze to przeglądnąć:
Sony Handycam HDR-CX550V Camcorder Review - Flash Memory - CamcorderInfo.com
Portal wygląda raczej na wiarygodny, a nie "sponsorowany". Zwróć uwagę na zakres kolorów i błąd koloru przy słabym i dobrym świetle.
Żaden ze mnie ekspert, kamerę mam od początku wakacji. Wcześniej od kilku lat używałem Sony (SD nie HD) na tasiemki, 3-4 razy większa, jakości obrazu nie ma sensu porównywać. A jeszcze wcześniej JVC VHS-C, analog oczywiście - została po niej torba, świetnie pasuje do lustrzanki ;-).
Mam możliwość kupienia Panasonica za ok. 2200 zł , a Sony CX550VE za ok. 3600.
:shock::shock::shock: Nie pomyliłeś coś z tą ceną? Najtaniej widziałem (Skąpiec, Ceneo) za 3570 zł. Za 2000 kup kilka - odsprzedasz bez problemu i jeszcze zarobisz. Dla mnie 20% zysku za pomysł :)
Przy okazji - jeśli jednak pomyliłeś coś z tą ceną a nie spieszy Ci się, to chyba warto poczekać bliżej wakacji. Panasonic wypuścił nową serię 900 więc 700-ki pewnie trochę spadną. W parametrach 900-ek nie zauważyłem różnic na lepsze - może tylko zmiany kosmetyczne (zbójeckie prawa marketingu).
 

Michaels1800

New member
Nie pomyliłem się, na Allegro, gość sprzedaje 2 sztuki Panasonica TM700 za 3199 zł + 45 zł koszt dostawy. Wysyła ją z USA. A Sony CX550VE widziałem na ebayu od Niemca. Z przesyłką wychodzi ponad 3600 zł. Zastanawiam się czy może nie lepiej kupić aparat Panasonic GH1 albo Canon 550d, ale wiem, że to już nie ten temat :) Pozdrawiam i dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Panasonic lepiej wypada w dzien,
niestety tez stabilizacja slaba jak i slaby w kreceniu wieczorem
za to duzy plus za 50p i dobra jakosc w dzien, oraz manual
Sony dobra stabilizacja, dobrze kreci wieczorem
aparat gh1 albo canon 550d, lepiej gh2 albo 60d ale ze szklami to juz duzy wydatek i brak uniwersalnosc.
Sony czy Panas trudny wybor, na teraz wybral bym sony, ale jesli panas poprawi to w tym roku w nowych modelach wybral bym Panasonic

Sprzet lepiej z gwarancja, kamery nie padaja, ale roznie bywa jak padnie bedzie problem, a lepiej miec serwis obok siebie.

Byly tutaj i necie sample porownujace, i bardzo slabo wyszedl panas wieczrem i stabailizacja

Co do wszczesniej wspomnianego portalu, to ja zauwazylem ze bardzo Panasonica lubia i jest nawet gdzies chyba u nich opis przez kogos, ze sony potraktowali zle w innych warunkch i inne ustawienia, od dawna dawna na tej stronie panas wygrywa, mimo ze na nagraniach wychodzi gorzej.

Ale to kazdy wydaje swoja kase.
 

Marek.x

Member
Nie pomyliłem się, na Allegro, gość sprzedaje 2 sztuki Panasonica TM700 za 3199 zł + 45 zł koszt dostawy. Wysyła ją z USA. A Sony CX550VE widziałem na ebayu od Niemca. Z przesyłką wychodzi ponad 3600 zł. Zastanawiam się czy może nie lepiej kupić aparat Panasonic GH1 albo Canon 550d, ale wiem, że to już nie ten temat :) Pozdrawiam i dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :)

Wolałbym zamiast TM700 ze stanów bez gwarancji ,SD707 (czytaj sd700-to samo)
na ceneo w cenie od 2870zł. Masz gwarancję jedyny minus brak pamięci wewnętrznej.
Co do nowej serii 900 panasa to chwalą się "do 45% mniejsze szumy" poprawili też stabilizację,no ale tak jak zawsze na początku cena będzie wysoka.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Michaels1800

New member
Rozważałem i wciąż rozważam SD707, ale może warto poczekać na tą 900-tkę. Na stronie Pansonica jest reklamowana jako: "The Best-Ever Panasonic Image quality". Jestem ciekaw rezultatów i ceny również.
 

tomek100

New member
ciekawi mnie jak to jest mozliwe zeby seria 900 szumiala mniej od seri 700 skoro te same parametry maja :-?:-? czy nowy soft moze poprawic az tak bardzo do 45% panasonic sie chwali
 

PawełG

New member
ciekawi mnie jak to jest mozliwe zeby seria 900 szumiala mniej od seri 700 skoro te same parametry maja :-?:-? czy nowy soft moze poprawic az tak bardzo do 45% panasonic sie chwali
Jesteś pewien, że te 45% odnoszą do poprzedniej serii (xx700) a nie np. do średniej z kilku(nastu) kamer konkurencji?
Nowym firmwarem też można wiele poprawić - wsadzić nowszy (szybszy) procesor i zastosować efektywniejsze więc i wymagające większej mocy obliczeniowej algorytmy. Zwróć uwagę na analogię do fotografii - RAWy odszumiane w NeatImage lub NoiseNinja są o niebo lepsze niż odszumione w aparacie. Kamera musi odszumić (i nie tylko) do 60 klatek na sek. Rozdzielczość to co prawda tylko ok. 2Mpix, ale procesorek w kamerze to też nie Core Duo. Złożoność algorytmów musi być dobrana do możliwości procesora.
A jeśli chodzi o szumy w xx700 to ta kamerka wypada świetnie.
Porównywałem dostępne parametry przetworników (3MOS) w xx700 i xx900 - były identyczne. Przypuszczam, że to ta sama, świetna z resztą, konstrukcja. To dość kosztowny element, a stosuje go tylko Panasonic więc koszt rozkłada się na mniejszą ilość - musi się zamortyzować zanim wprowadzą nową konstrukcję.
 
Ostatnia edycja:

Irenty

New member
Mam takie pytanie czy duża jest różnica w wielkości kamery TM700 do sony cx350v?? może ktoś miał obie w ręce...
 

PawełG

New member
Mam takie pytanie czy duża jest różnica w wielkości kamery TM700 do sony cx350v?? może ktoś miał obie w ręce...
wys. x szer. x dł [mm], ciężar z akuml.[g]:
TM700 66x69x138, 440
CX350v 52x64x112, 360
inne dane, testy i porównanie masz świetnie podane tu:
HD camcorder reviews/tests and comparison of Sony PMW-EX1R (PMWEX1R),Sony PMW-EX3 (PMWEX3) and Sony PMW-EX1 (PMW-EX1E/ PMWEX1) Best values high
a tu test (chyba to samo, tylko że wersja z dyskiem):
Sony Handycam HDR-XR350V Camcorder Review - HDD - CamcorderInfo.com
Dodam tylko, że to kamery różnej klasy - choć w Sonym widzę dwie zalety: GPS i szeroki kąt (choć ciemniejszy obiektyw). W ręce jej nie miałem, SD700 mam i nie uważam by był niewygodnie duży lub ciężki.
 
Do góry