Panasonic HDC-SD600 czy Sony HDR-CX305E

PawełG

New member
...przy odtworzeniu strasznie kratkują, przycinają się i głoś zanika(system xp a komputer w miarę nowy).
Jeśli nowy, to nie szukałbym problemu w wydajności sprzętu. Ja mam Pentium 4 3GHz i prawie wyrabia - trochę szarpie. A to przecież 3-4 generacje wstecz, więc cokolwiek dwurdzeniowego powinno wystarczać do płynnego odtwarzania.
Proponuję uruchomić odtwarzanie i sprawdzić w "Menedżerze zadań" w zakładce "Procesy" jak się rozkłada obciążenie procesora (kolumna CPU). Odtwarzacz nie powinien zabrać więcej niż 50% nawet na słabym sprzęcie. Na moim 50-60% ale odtwarza szarpankę dwa razy wolniej niż powinien.
Może coś mocno obciąża system (np. antywirus lub wirus :shock:). Dalej - instalacja kodeków, K-lite rzeczywiście jest dobry, co więcej - instalator K-lite odinstaluje niepotrzebne/uszkodzone kodeki. Warto zainstalować Media Player Classic (jest w pakiecie K-lite). Nie jest zapchany zbędnymi duperelami, stabilny, mało obciąża system.
 

31052305

New member
Witam wszystkich.

Po przeczytaniu całego tematu zdecydowałem się na kupno Panasonic SD600.
Jak dla mnie kamerka super, ale jestem tylko laikiem (moja pierwsza kamera).
Chcę zapytać o hałas, który wydobywa się z wewnątrz kamery, ale tylko gdy jest wyłączona.
Coś jakby luźnego było w tylej-górnej części kamery, a gdy włączę ją i obiektyw się otworzy, to hałas-luz znika.
Czy jest to normalne??? To, że obiektyw, chyba obiektyw, jest luźny na wył.???
Sprzedawca powiedział, że tak. Kamera jest nowa i mogę ją oddać, ale chciałbym wiedzieć, co Wy o tym sądzicie???
Proszę o odp.

Michał
 

31052305

New member
Panowie!!! I Panie...

Mam jeszcze jedno pytanie.
Kupiłem kartę 32Gb SdHC Class 10 firmy TRANSCEND i mogę nagrywać 2min30sek i po tym czasie zostaje wyświetlony komunikat: "zapis zakończony, trwa zapisywanie nagrania", które trwa kilka sekund, następnie wyświetla się komunikat: "Karta może być nieodpowiednia, sprawdź kartę". Mogę nagrywać bardzo dużo takich krótkich filmików i je odtwarzać z karty bez problemu.
O co chodzi???
Proszę o jakąś podpowiedź.
 

PawełG

New member
Kupiłem kartę 32Gb SdHC
Raczej 32GB SDHC :)
i mogę nagrywać 2min30sek i po tym czasie zostaje wyświetlony komunikat: "zapis zakończony, trwa zapisywanie nagrania", które trwa kilka sekund, następnie wyświetla się komunikat: "Karta może być nieodpowiednia, sprawdź kartę".
Po pierwsze sformatuj kartę w kamerze i spróbuj jeszcze raz.
Przetestuj szybkość karty w czytniku - zapis (koniecznie) dużego pliku - kilkadziesiąt MB. Transcend to dobra marka więc powinno być w okolicach 10MB/s albo i więcej. Mam Sandiska Ultra II - opisany jako Class 2 (dwa!) więc powinien nie wyrabiać na 1080/50p (strumień 3.5MB/s), a jednak działa bez problemu. Testowałem ją - zapisuje kilkanaście MB/s więc dużo więcej niż Class 10 - może udał mi się egzemplarz. Jeśli Twoja w teście okaże się dużo wolniejsza niż wg. specyfikacji to albo podróbka, albo wadliwa. Ważne by przetestować z jednym dużym plikiem - z serią małych transfer może być wielokrotnie mniejszy!
 

31052305

New member
PawełG- oczywiście masz rację co do karty- 32GB SDHC.
Co do testu to zaraz będę sprawdzał.

Seba Fan- nie z Allegro tylko eBay i mam nadzieję, że nie podróbka!
Ps. Made in Taiwan
 

31052305

New member
No dobra. Zrobiłem test na HD Tach i pokazało mi średnią prędkość 5,2MB/s. Co to oznacza? Czy powinno być ok?
Ponadto skopiowałem plik o rozmiarze 660MB i zajęło to 2min45sek- czy to dobrze???
 

PawełG

New member
No dobra. Zrobiłem test na HD Tach i pokazało mi średnią prędkość 5,2MB/s. Co to oznacza? Czy powinno być ok?
Ponadto skopiowałem plik o rozmiarze 660MB i zajęło to 2min45sek- czy to dobrze???
Jak nietrudno policzyć 660MB/165s=4MB/s. Dla kamery wystarczy, ale Class 10 to gwarantowane 10MB/s ciągłego transferu. Więc albo z kartą, albo z kamerą jest coś "nie tak". Pożycz inną kartę, markową, z pewnego źródła, Class 4 (lub lepiej) i spróbuj jeszcze raz. Jeśli objawy nie ustąpią to proponuję telefon do serwisu Panasonica.
Co do HD Tach, to nie wiem po co kombinowałeś - on liczy (jeśli się nie mylę) średni transfer dla plików różnej wielkości, a w kamerze nagrywa się raczej pliki duże - 10 sekund to kilkadziesiąt MB. Dlatego proponowałem pomiar ręczny - taki jak zrobiłeś na końcu.
 

31052305

New member
Dzięki PawełG. Widzę, że masz pojęcie o tym co piszesz- ja raczej nie (nie w tej dziedzinie akurat).
Muszę coś zrobić z kartą lub kamerą, tylko nie wiem co.
Kartę wczoraj sformatowałem programem SD Formatter (bo Windows XP nie mógł dokończyć formatowania) i po tym zabiegu nic się nie polepszyło. Wręcz przeciwnie. Poprzednio mogłem nagrywać 2min30sek a po formacie 1min45sek. Może karta jest walnięta.
Na mniejszej rozdzielczości nagrywania mogę nagrywać normalnie, tzn tak długo, jak chcę.???
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ebay też podróby, kupujesz kamerę za 3tys i szkoda Ci iść do sklepu kupić kartę. Ewidentnie problem leży po stronie karty, a jak wiadomo, bardzo dużo kart to podróby i to wiadomo od dawna, ja używam memory stick i wydajność jest super, choć kupiłem je parę lat temu, to w najnowszych kamerach śmigają pięknie, jedną kupiłem w USA a drugą w sprawdzonym sklepie, choć na alledrogo były tańsze.
Jak można wyczytać na forach dużo ludzi ma problemy z kartami SD to już masowy rytuał.
 

31052305

New member
Masz rację co do tego, że jest to ewidentna wina karty. Kontaktowałem się ze sprzedawcą, opisałem objawy i mam odesłać tą kartę a w zamian otrzymam inną+rabat za problemy. Oby była lepsza...Dam znać.
 

31052305

New member
Jestem ponownie. Problemem okazała się karta. Pierwszą odesłałem (miała 4 MB/s) i w zamian dostałem kartę tej samej firmy tzn Transcend, ale jeszcze gorszą (pewnie podróbki)!!! Obie Class10 (min.10MB/s) a ta druga miała tylko 2,5MB/s.
Odesłałem i kupiłem Kingston ultimateX 120X Class10 32Gb i kamera śmiga, że aż miło. Przepływ danych 15,5 MB/s, a sprawdzałem zawsze na tym samym pliku. Dwa razy droższa, ale warto.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc.
 
Do góry