Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

telanis

New member
Kupiłem ostatnio L55ET60E i dopiero wczoraj miałem okazję się nim trochę pobawić. Mam drobny problem z DLNA. Mianowicie mam laptopa z systemem Windows 7 i przy uruchamianiu filmów z komputera odtwarzane są tylko te które widzi Windows Media Player a pliki np. .mkv (które odtwarzam sobie programem VLC) nie pokazują opcji wyświetlenia na tv. Czy ktoś z was miał podobny problem i sobie z nim poradził? Chętnie skorzystam z każdej rady.

Ja zmieniam rozszerzenie pliku na np. .avi i też działa. Spróbuj u siebie.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalk
 

krrrycha

New member
swoja droga tez bylem zainteresowany kupnem tego tv 42" ale widze ze to niezly kibel i mysle teraz nad kupnem pfl6008 ktory tez jest sztruclem ale wydaje sie lepszy niz ten
jestem nawet w stanie dolozyc 1000zl do samsunga 42"f7000 ale nie wiem czy jest wart tej ceny i czy naprawde jest duzo lepszy od et60 i 6008
naprawdenie wiem co robic
 

tomasz.k

New member
Ale co jest kibel? To ze komuś nie ruszył pen z ntfs (nie wiedząc co na nim było)? U mnie wszystko działa, mkv z usb na exfat lub przez dlna z routera tomato. Niestety nie ma jak ustawić gorzej jakości obrazu na yt wiec przy moim słabym internecie jest czkawka.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

krrrycha

New member
tzn chodzi mi o całoksztalt tego tv nierówne podświetlenie ciecie obrazu lipny smart trzeba kombinowac zeby wogole czytal polskie znaki mega lipny dzwiek konwersia 3d slabiutka nie wiem jak z filmem 3d jak podlaczylem dysk przenosny w sklepie to tv raz go widzial raz nie to samo z dyskiem jak juz widzial to pliki wczytywaly sie strasznie dlugo
 

tomasz.k

New member
Konwersja do 3d to nei wiem - nie bylem nigdy tak pijany zeby z tego skorzystac...
Smart dziala - czy lipny nie wiem, bo korzystam tylko z wyswietlania filmow/zdjec ze smartfona, odtwarzania filmow z dlna/pen/sd a na wiecej mi net nie pozwala za bardzo.
Na mkv 10+GB potrzeba kolo 10s zeby ruszylo.
Co do dysku, to jezeli potrzebuje wiecej niz 500mA to duza szansa ze bedzie dzialac w kratke (podpowiem, ze nie tylko tv maja z tym problem i bez zasilacza sie moze nie obejsc), ale to z zasady urok urzadzen ktore sa przesadnie zgodne ze standardami (tutaj Panasonic jest przesadnie zgodny).
3D - jak dla mnie bajka, nie meczy, jest ostro i wyraznie, crosstalku brak.
No i nie mam problemu z jasnoscia, choc lewa strona tv sie mocno grzeje w dzien jak ekran jasniej swieci.

Pamietaj tez, ze sklepy zapewne maja jakis stary firmware w telewizorach (czy panasonic, czy philips) - ja jak ogladalem tego drugiego, to byl problem zeby w ogole cos po hdmi wyswietlic :(


Moja propozycja - wez nagraj film na jakiegos pena 16/32GB z exfat lub ntfs. Sprawdz jakie sa najnowsze wersje softu do danego tv i w sklepie popros o prezentacje na najnowszym oprogramowaniu. Jak sie nie uda, to dzwon do Kikiego - on jest dystrybutorem Philipsa i na pewno taka prezentacje zalatwi, panasonica itp tez mysle bedzie w stanie zorganizowac z nowym softem.

Sam pracuje przy urzadzeniach odtwarzajacych z SD/USB i niestety to co u nas w sklepach sie sprzedaje to badziewie w duzej ilosci, a zewnetrzne dyski twarde 2,5" z cieniutkimi chinskimi kabelkami to juz jest masakra. Choc w przypadku et60 to producent chyba podaje aby uzywac zasilacza do dyskow.
 

tomasz.k

New member
Wiec po co zmieniać jak stary działa lepiej?
O jakie cięcie Ci chodzi? Bo zbytnio skracasz swoje myśli :)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

krrrycha

New member
sam nie wiem jakie ciecie chodzi chyba o sport i dynamiczne sceny kilka osob o tym pisalo wiec ten problem istnieje
stary jest naprawde stary i mysle ze czs na zmiane ale widze ze ciezko co kolwiek wybrac
 

tomasz.k

New member
Ciezko bedzie na pewno wybrac - takie czasy, nie tylko w przypadku TV :(
Jezeli chodzi o panasonica, to kumpel mnei przestrzegal, ze ostro trzymaja sie specyfikacji. U niego w kinie domowym jest max 500mA na USB i koniec. W przypadku et60 jest chyba lepiej, ale nie spodziewalbym sie 1A. Z exFat tez jest ciekawie - w przypadku kart SDXC dziala (32GB i wiecej) ale jak wlozysz SDHC (wedlug specyfikacji system plikow to FAT32) sformatowane na exFat to juz nei zadziala - wkladajac ta karte w czytnik usb i podpinajac do TV juz dziala... Troche paranoja, ale da sie z tym zyc.
Ja z doswiadczenia zawodowego omijam szerokim lukiem Philipsa, wiec zostala mi tylko japonska lub koreanska mysl techniczna.
No i jak masz dylemat, to juz pisalem - albo test w sklepie ze najnowszym softem, albo prezentacja Kikiego lub innej firmy. Ew zadzwon do Kikiego/jego wspolnika i sobie pogadaj - choc osobiscie nie skorzystalem z oferty, to milo (i dosyc rzeczowo) wspominam i mysle ze warto ich rozwazyc powaznie przy zakupie.
 
Ostatnia edycja:

krrrycha

New member
tomasz k czemu omijasz philipsa?
kiki ja nawet nie wiem co to bitrate szczerze to wiesz mam stary tv lcd i on dziala bez zadnych przyciec i nigdy nie zwracalem uwagi na bitrate myslalem ze w tv za 3 4 tysiace po prostu wszystko dziala a tu okazuje sie ze trzeba miec kase i czas zeby zobaczyc byle jaki film w przecietnej jakosci
 

tomasz.k

New member
tomasz k czemu omijasz philipsa?
kiki ja nawet nie wiem co to bitrate szczerze to wiesz mam stary tv lcd i on dziala bez zadnych przyciec i nigdy nie zwracalem uwagi na bitrate myslalem ze w tv za 3 4 tysiace po prostu wszystko dziala a tu okazuje sie ze trzeba miec kase i czas zeby zobaczyc byle jaki film w przecietnej jakosci


Czy Ty w ogole czytasz co sie do Ciebie pisze? Proponuje przeczytac od poczatku do konca to co ludzie napisali, to unikniesz polowy swoich pytan (jak nie wiecej).
 
Do góry