Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Panasonic > Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Mar 2013
19-03-2013, 22:40
Domyślnie

Cytat:
Napisał a1067660 Zobacz post
No nie powiem, że jestem skołowany. Zastanawiam się na tak całkiem poważnie między ET50, ET5 no i właśnie najnowszym ET60 wszystko w rozmiarze 47". Sam już nie wiem który z nich będzie najlepszy. Są między nimi jakieś różnice. Który z nich wybrać?
Są różnice, opisane na forum. Wszystko zależy od tego co preferujesz.
Odpowiedź z Cytatem
Riv11 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

Meldunek: Apr 2011
19-03-2013, 22:42
Domyślnie

One wszystkie są w podobnej cenie. Różnica przy ponad 3tyś rzędu 100zł jest żadna. Funkcjami też się w zasadzie nie różnią. Pewnie są jakieś szczegóły, których na pierwszy rzut oka sam nie zauważam, a cały wątek prześledziłem od początku i również stąd moje skołowanie. Różnicą jest niby 800 a 600Hz. To rzeczywiście jest aż tak widoczne? Same kosmetyczne zmiany typu inny pilot, inne rozmieszczenie smarta w ogóle mi nie przeszkadzają. Chodzi głównie o jakość wyświetlanego obrazu. W modelu et60 jest lepsza matryca niż w et50? Bo rozumiem, że et60 jest następcą et50. Kwestia tego ile jest gniazd usb, hdmi, też nie ma znaczenia. Może gdyby któryś z nich miał możliwość nagrywania na hdd to bym się nawet nie pytał, ale żaden nie ma. Chcę po prostu oglądać filmy sport itp.

Ostatnio edytowane przez a1067660 ; 19-03-2013 o 22:45
Odpowiedź z Cytatem
a1067660 jest offline
Senior Member

Meldunek: Feb 2013
19-03-2013, 23:12
Domyślnie

Cytat:
One wszystkie są w podobnej cenie. Różnica przy ponad 3tyś rzędu 100zł jest żadna. Funkcjami też się w zasadzie nie różnią. Pewnie są jakieś szczegóły, których na pierwszy rzut oka sam nie zauważam, a cały wątek prześledziłem od początku i również stąd moje skołowanie. Różnicą jest niby 800 a 600Hz. To rzeczywiście jest aż tak widoczne? Same kosmetyczne zmiany typu inny pilot, inne rozmieszczenie smarta w ogóle mi nie przeszkadzają. Chodzi głównie o jakość wyświetlanego obrazu. W modelu et60 jest lepsza matryca niż w et50? Bo rozumiem, że et60 jest następcą et50. Kwestia tego ile jest gniazd usb, hdmi, też nie ma znaczenia. Może gdyby któryś z nich miał możliwość nagrywania na hdd to bym się nawet nie pytał, ale żaden nie ma. Chcę po prostu oglądać filmy sport itp.
Moim zdaniem to ET60 jest następcą ET5 a nie ET50 o czym świadczą i parametry i cena w momencie pojawienia się na rynku.
Co do nagrywania na HDD to ET50 taką funkcję posiada, ma też aktywne a nie pasywne 3D, choć dla mnie to akurat minus a nie plus.
Z kolei ET60 ma nowszego i dla mnie lepszego smarta, no i nową matrycę z lepszym kontrastem, martwi mnie tylko to jednostronne podświetlenie.
Ja bym wybierał pomiędzy ET50 i ET60
Odpowiedź z Cytatem
martinus123 jest offline
reklama

Wspiera forum

19-03-2013, 23:16
Domyślnie

Cytat:
Et 60 to następca ET 5. ET 50 to inna seraia. ET 50 ma aktywne 3 D, dwa pozostałe pasywne. Co do skanowania tylnego podświetlenia wszystkie mają je w technologii BLB, różnic w czestotliwości nie zauważysz. Wszystkie mają sterowanie podświetleniem poprzez wykorzystanie podziału na obszary. Matrycę najlepszą ma ET 50. Co do jakści obrazu subiektywnie, moim zdaniem to ET50, ET5 i na końcu ET 60 ( trochę gorzej jest u niego niż w ET50 i ET 5, z rownomiernym podświetleniem matrycy) ale każdy powinien kierować się własnym gustem. Jeżeli nie przeszkadza Ci aktywne 3D z koniecznością dokupienia dość drogich okularów to polecałbym ET 50. Jeżeli zależy ci na pasywnym 3D to polecałbym ET 5.
Odpowiedź z Cytatem
Riv11 jest offline
Junior Member

19-03-2013, 23:24
Domyślnie

47ET60 stoi już u teściów- naczytałem się dużo i tak w końcu nie wiem co do siebie wybrać. Obraz leci z cyfry + z jakiegoś dekodera starego bo on nawet nie ma hdmi tylko samo euro złącze może mnie dlatego nie widzę różnicy pomiędzy CRT philips ( z górnej półki) jaki tam stał wcześniej. Poprosiłbym o wskazówki jak jakie parametry ustawić i jakie funkcje włącz/wyłacz w nowym ET60 żeby uzyskać najlepsze efekty.

zauważyłem efekt cieni na ekranie i jakby obraz czasem się przycinał jeżeli to dali plan.
Odpowiedź z Cytatem
chabera jest offline
Wspiera forum

19-03-2013, 23:31
Domyślnie

Cytat:
Napisał chabera Zobacz post
47ET60 stoi już u teściów- naczytałem się dużo i tak w końcu nie wiem co do siebie wybrać. Obraz leci z cyfry + z jakiegoś dekodera starego bo on nawet nie ma hdmi tylko samo euro złącze może mnie dlatego nie widzę różnicy pomiędzy CRT philips ( z górnej półki) jaki tam stał wcześniej. Poprosiłbym o wskazówki jak jakie parametry ustawić i jakie funkcje włącz/wyłacz w nowym ET60 żeby uzyskać najlepsze efekty.

zauważyłem efekt cieni na ekranie i jakby obraz czasem się przycinał jeżeli to dali plan.
Jak masz podłączony przez eurozłącze, to niewiele Ci pomorze, a HD nie odbierzesz, tzn obraz ci się wyświetli, ale w SD a nie HD.
Odpowiedź z Cytatem
Riv11 jest offline
Junior Member

19-03-2013, 23:42
Domyślnie

Cytat:
Napisał Riv11 Zobacz post
Jak masz podłączony przez eurozłącze, to niewiele Ci pomorze, a HD nie odbierzesz, tzn obraz ci się wyświetli, ale w SD a nie HD.
czy lepszy obraz będę miał z naziemnej cyfrowej??
chyba podstawowe zadanie to wymień w dekoder na hdmi
Odpowiedź z Cytatem
chabera jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania