Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria E6.

firekage

New member
Bez reklam
Kiki, zaskoczę Cię.
W tej same cenie co Panasonic TX-L42ET60E jest "bestseller" Panasonic AS600 tj. 2200 zł.
Panasonic E6 kosztuje 1700 zł, ale nie odważyłbym się go kupić z powodu smużenia.

Z ciekawości, seria E6 miała matryce VA, ale one nie były 100Hz, dobrze pamiętam? Seria ET miała 100Hz, ale na IPS?

BTW. AS nie ma matrycy 100Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rott319-
Nic nie zrozumiałem.
Napisałem do tych potrzeb o 42Et60 - ten ma natywne 100Hz.
Wsłuchaj się proszę zawsze w potrzeby i klasę cenową.
 

rott319

Member
Czy jest jakiś budżetowy TV, który ma 39-40 cali, jakość podobną do Panasonic E6 i natywne 100HZ ?

Tylko nie mówcie, że takiego też nie ma ...
 

sudzio87

New member
Dzięki Digitalus za linki ale, nie polecam tych ustawień przynajmniej dla modelu 42E6E.
Trochę zabawy i uzyskałem obraz akceptowalny dla TV analogowej i cyfrowej, jednak do ideału brakuje. Poniżej moje ustawienia, może komuś się przydadzą.

TV Cyfrowe

Tryb obrazu : Ustawienia własne
Podświetlenie : 70
Kontrast : 80
Jasność : 0
Kolor : 50
Odcień : 0
Ostrość : 60
Temperatura barwowa : Normalna
Intensywne kolory : Wyłączony
Sterowanie adapt. podśw. : Wyłączony
Czujnik otoczenia : Włączony
Redukcja szumów : Auto
Redukcja szumów MPEG : Auto // (PS. co to jest ?)

Ustawienia zaawansowe:
Korekcja czerni : 8
Usuwanie efektu bieli : 0

Strojenie szczegółowe:
Wzmocnienie : 30

TV Analogowe

Tryb obrazu : Ustawienia własne
Podświetlenie : 70
Kontrast : 80
Jasność : 0
Kolor : 46
Odcień : 0
Ostrość : 84
Temperatura barwowa : Normalna
Intensywne kolory : Wyłączony
Sterowanie adapt. podśw. : Włączony
Czujnik otoczenia : Włączony
Redukcja szumów : Auto
Redukcja szumów MPEG : Auto

Ustawienia zaawansowe:
Adaptacyjna kor. gamma : 8
Korekcja czerni : 8
Usuwanie efektu bieli : 8

Strojenie szczegółowe:
R-Wzmocnienie : 20
G-Wzmocnienie : 20
B-Wzmocnienie : 20

Strojenie szczegółowe:
Wzmocnienie : 36





Potwierdzam - te ustawienia dla tego tv są niemal idealne. Idealne pewnie by były gdy zainwestować w profesjonalną kalibrację....
 

sudzio87

New member
Witam,

czy ktoś z was doświadczył problemów z odtwarzaniem filmów o bardzo wysokim bitrate z dysku usb ?? Ostatnio odpaliłem Avatara 1080p i pierwszy raz zaobserwowałem, że obraz nie był całkowicie płynny. Tak jakby kilka fps za mało.

pozdrawiam


Ja mam podobny problem. Próbuję odtworzyć film nagrany telefonem - Sony XperiaZ2 i... no tragedia. Obraz przeskakuje z klatki na klatkę niezależnie czy puszczam odtwarzanie przez wi-fi z telefonu, czy zrzucę materiał na laptopa i odtwarzam go przez hdmi. Efekt taki sam. Wcześniej odtwarzałem swoje filmiki z XperiaJ i działało dobrze. Oczywiście gorsza jakość filmiku, ale przynajmniej się nie cięło. Dodam, bo zaraz pewnie ktoś mnie zhejtuje - nie nagrywam w 4K i nie próbuję odtworzyć tego na 42E6EK :p
 

iras_gt

New member
Witam,
mam takie pytanie: podłączyłem głośniki do Panasonica E6E i okazało się, że standardowe przyciski do podgłaśniania na pilocie działają tylko na wbudowane głośniki :/ aby zmienić głośność na wyjściu muszę wchodzi w menu w opcję Słuchawki co jest śmieszne.

Czy wie ktoś jak to obejść?

Pozdrawiam


witam z tym podgłaśnianiem i wchodzeniem w menu - słuchawki aby zwiększyć głosność jest irytujące ! może wgranie nowego menu by pomogło
 
Do góry