Panasonic TX-P65ST50 - test otwarty. Kto mnie nie docenia robi duży błąd !

Pingu

New member
Maniek po co ten atak, zapytałeś czy warto, to Ci grzecznie odpowiedziałem. Obecnie mam VT50, a ST50 znam z kilkugodzinnego testu. Do tego dodam, że ST, GT i VT to bliźniacze modele o tej samej matrycy różniące się dodatkami.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Maniek po co ten atak, zapytałeś czy warto, to Ci grzecznie odpowiedziałem. Obecnie mam VT50, a ST50 znam z kilkugodzinnego testu. Do tego dodam, że ST, GT i VT to bliźniacze modele o tej samej matrycy różniące się dodatkami.
nie kumam,jeśli różnica jest tylko w dodatkach to znaczy że zakładając że skalibrujemy każdy z nich to będą świeciły identycznie,miałem do czynienia tylko z g20 i obraz w thx mi pasi jeśli st50 świecił będzie dużo lepiej od g20 to bym kupił,potrzeba jest 55cali,bo przemeblowanie było i 46 jest mało a bajery są mniej istotne,żadne wifi,żadne gry,tylko ntv i same programy hd nic więcej
 

robertos80

New member
nie kumam,jeśli różnica jest tylko w dodatkach to znaczy że zakładając że skalibrujemy każdy z nich to będą świeciły identycznie,miałem do czynienia tylko z g20 i obraz w thx mi pasi jeśli st50 świecił będzie dużo lepiej od g20 to bym kupił,potrzeba jest 55cali,bo przemeblowanie było i 46 jest mało a bajery są mniej istotne,żadne wifi,żadne gry,tylko ntv i same programy hd nic więcej

skalibrowane będą świeciły podobnie, ale gdy nie będzie jasno w pokoju, bo w jasnym pomieszczeniu VT bedzie swiecil lepiej z racji lepszego filtra
 

SULIx

Member
LG50PM680S vs TX-P50ST50

Ciekaw jestem co kol. kiki sądzi o takim porównaniu. Może macie jakieś poglądy. LG50PM680S skromnie stoi sobie obok ST50.Podobno model z końca 2012 r. Na sygnale po przewodzie antenowym jak to w "MM" tłumienie drgań obrazu w "kratkę" na duży + dla LG względem Panasa. Płynność ruchu identyczna jak w Panasonicu. Czarny wydaje się lepszy w Panasie ale tylko ze względu na oświetlenie sklepowe i brązową matrycę w LG. Cena LG ok.3050 zł. z pilotem LG Magic Motion. Cena Panasa 50" na dziś to ok. 3900 zł. Cena wzrosła na przestrzeni dwóch miesięcy o 200 zł ... :?: LG dodatkowo certyfikat THX 3D i tuner satelitarny. Zero testów tego tv. Chyba, że jest to to samo co PM670. A może jednak nie to samo. To TV LG ma perfekcyjną eliminację judder dokładnie tak jak i Panas. Z kolei Panasonic żle radzi sobie z tłumieniem zakłóceń. Oczywiście ktoś powie po co komu jakiś sygnał reklamowy po przewodzie antenowym. Jednak trzeba to odnotować bo wszystkie Panasy w danym MM na tym samym sygnale zwyczajnie źle tłumiły zakłócenia. Nad zakupem ST50 zastanawiałem się dopóki nie porównałem go właśnie z PM680S.
 

Yacko

Member
Oglądałem dzisiaj 50 calową st50.

Dlaczego obraz "drży?
Puściłem sobie fragment batmana w HD, w momencie gdy kamera przemieszczała się nad dachem w kierunku okna wieżowca, na dachu znajdują się elementy blachy falistej. Cały ten obszar drży. Jest to niezmiernie męczące i upierdliwe.

To samo ma miejsce gdy następuje zbliżenie na gościa stojącego z torbą na ulicy to cała powierzchnia torby wpada w drgania. Dlaczego tak się dzieje?

Czy jest jakiś sposób na zniwelowanie tego czy tak te plazmy mają?

Udało ci się zniwelować ten efekt?
 

yogurcik

New member
Pytanko jaki dysk w jakim formacie podlaczyc aby można było zgrywać z tv . Narazie tv wykrywa usb ale nie mogę go sformatować.
 

SULIx

Member
Napisał Turturum
Oglądałem dzisiaj 50 calową st50.

Dlaczego obraz "drży?
Puściłem sobie fragment batmana w HD, w momencie gdy kamera przemieszczała się nad dachem w kierunku okna wieżowca, na dachu znajdują się elementy blachy falistej. Cały ten obszar drży. Jest to niezmiernie męczące i upierdliwe.

To samo ma miejsce gdy następuje zbliżenie na gościa stojącego z torbą na ulicy to cała powierzchnia torby wpada w drgania. Dlaczego tak się dzieje?

Czy jest jakiś sposób na zniwelowanie tego czy tak te plazmy mają?



Udało ci się zniwelować ten efekt?


Panasonic ma nadal, nawet w serii 60 problem z drganiami linii pionowych.
Niestety te plazmy tak mają ...
Również nic nie zrobiono w kwestii szeroko opisywanego problemu 50 Hz.
Te dwie wady cały czas potrafią irytować i psuć całokształt.
Tutaj ocena kol. Kiki'ego modelu P50ST60E
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
 

majacek1960

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Mam zamiar zakupić Panasonika 65" i w związku z tym mam pytanie do was jako speców w temacie. Jaka jest różnica między modelem PANASONIC TX-P65ST50E 3D a PANASONIC TX-P65VT30E 3D i PANASONIC TX-P65VT50E. Między pierwszym modelem a dwoma pozostałymi jest duża różnica cenowa.
 

digitalus

Banned
Witam
TX-P65VT30E to najwyzszy model plazmy panasonic ale z 2011 roku. VT50 to model z 2012 roku. st50 to nizszy model od vt50 z 2012 roku.Oczywiscie starszy model wcale nie znaczy ze jest gorszy.Przykladowo(na zdjeciu) gt33 - odpowiednik gt30, model z 2011 roku.TX-P65VT30E to wyzszy model od gt30 .VT30 ma lepszy poziom czerni od gt30 i wiekszy kontrast.Czyli jakosc obrazu na bardzo dobrym poziomie.
Kolega armanig znowu pewnie napisze ze niepotrzebnie wklejam zdjecia:)
W linku nizej porownanie kuro i vt50
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/96726-brac-vt50-czy-czekac-na-vt60.html

ST33jpg_xpnxnsq.jpg
 
Ostatnia edycja:

noka81

New member
Potrzebuję informację jak wejść w tryb serwisowy i sprawdzić ilość przepracowanych godzin w modelu TX 65ST50. Pozdrawiam.
 

F670ES

New member
Panasonic ma nadal, nawet w serii 60 problem z drganiami linii pionowych.
Niestety te plazmy tak mają ...
Również nic nie zrobiono w kwestii szeroko opisywanego problemu 50 Hz.
Te dwie wady cały czas potrafią irytować i psuć całokształt.
Tutaj ocena kol. Kiki'ego modelu P50ST60E

Czy ten problem występuje tylko w Panasonicach ? W Samsungach tego nie ma ?
Jeżeli tak to nie chciałbym zakładać niepotrzebnie nowego wątku więc jakbym mógł tutaj prosić o nakierowanie : jakie Samsungi 46"-50" są zbliżonej jakości do ST50 ?
 

digitalus

Banned
Problem 50 Hz nie wystepuje nawet w najnizszym modelu panasonica ktory posiadam.Pewna grupa osob dostrzega migotanie i uwaza ze kazda inna osoba tez musi zauwazyc migotanie.
Mozesz sprawdzic w sklepie.
W niemieckim tescie TX-P50STW50, to odpowiednik st50 otrzymuje bardzo wysokie oceny za jakosc obrazu
Mozesz skorzystac z translatora,Kliknij na drugi link
TEST: Panasonic Plasma TX-P50STW50 mit Display Basic Check (16.10.2012)
TBumacz Google
 
Ostatnia edycja:

noka81

New member
Potrzebuje info na temat wieszaka ściennego do tego TV (jaki najlepszy) oraz okularów 3D, które wybrać bo jest ich dość sporo. Jaka jest wasza opinia brać ten model (ok.7000) czy lepiej ST60.
 

F670ES

New member
Byłem dzisiaj w sklepie obejrzeć na żywo Panasonica UT50E i przy szybszym ruchu głowy tancerki na teledysku zostawał kontur twarzy (ghosting). Czy to jest związane właśnie z tym problemem 50Hz ? W Samsungach chyba tego nie widziałem, ale ręki sobie uciąć nie dam.
 

hugo7777777

New member
Witaj Kiki
Przepraszam, że nie do końca w temacie. Mam dylemat nad wyborem telewizora z modeli niżej podanych:
Panasonic TX-P50GT50E-999 euro
Panasonic TX-P50STW50- 849 euro
Wcześniej miałem G20 i G30.
Który z tych modeli lepszy jest w obsłudze 3D? Który z tych modeli ma lepszy konwentor 2D-3D i który z nich ma lepszy obraz w tradycyjnej technologii 2D
Czy warto dopłacać do wersji 60 czy zainwestować, w którąś z tych wersji 50.
Proszę o pomoc . Dziękuję.
 

Tanhauser

New member
Problem 50 Hz nie wystepuje nawet w najnizszym modelu panasonica ktory posiadam.Pewna grupa osob dostrzega migotanie i uwaza ze kazda inna osoba tez musi zauwazyc migotanie.
Mozesz sprawdzic w sklepie.
W niemieckim tescie TX-P50STW50, to odpowiednik st50 otrzymuje bardzo wysokie oceny za jakosc obrazu
Mozesz skorzystac z translatora,Kliknij na drugi link
TEST: Panasonic Plasma TX-P50STW50 mit Display Basic Check (16.10.2012)
TBumacz Google

Jezeli grupa ludzi widzi migotanie, to ono występuje. I to jest największy mankament Panasa. Jak ktoś ma starszą plazmę z serii PV, to może sobie w menu przełączyć z 100 na 50 Hz i zobaczyć różnicę. Dla mnie jest to wada dyskwalifikująca. Moje oczy tego nie zdzierżą.
 
Do góry