Brać Vt50 czy czekać na VT60?

YsH

New member
Witam,

Po przeprowadzce od niemal miesiąca jestem bez TV. Jutro biorę (mam nadzieję) NC+. W każdym razie zamierzam kupić plazmę Panasonica 50". Brać VT50, czy czekać na VT60? A może czekać ale i tak wziąć VT50 bo jeszcze stanieje? A może coś innego zamiast plazmy?
Myślałem jeszcze o Philipsie z ambilightem, ale odpowiedni model kosztuje już fortunę...

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2 (3,37x5,78m)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? niemal na wprost; najbardziej niekorzystny kąt to ok. 30st.; moje ulubione miejsce to ok. 10st.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? okna na południe, delikatnie odchylone na wschód; telewizor ma być naprzeciw południowego okna (na drugim, dłuższym końcu pokoju); są rolety i będą zasłony
7.Jaki masz obecnie telewizor? żaden, miałem jakieś 42" LCD od LG
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? czerń!, YouTube, TVN Player, DLNA itp.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI
10.Jakie urządzenia? NC+, XBox (wszystko przez amplituner)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? idealny byłby półmat; ewentualnie błysk z dobrą niwelacją odbić
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? popularnonaukowe (HD), sport (tenis, motorowe)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? z TV tylko okazjonalnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? kilka razy w miesiącu po kilka godzin na raz
16.Preferencje co do marki? w sumie brak
17. Wielkość? 50-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? buczenie, brak czerni, sztuczne kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? głównie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5-7 tys. zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D? - tak, obojętnie jakie


Help :blagam:
 

digitalus

Banned
Tylko jaka bedzie roznica w cenie pomiedzy vt50 i vt60?
VT50 to przeciez bardzo dobry telewizor.Czy moze byc jeszcze lepszy?
Na tym filmie obok vt50 pioneer kuro .Niech kazdy sam oceni czy widac roznice.Nawet lepiej prezentuje sie vt50, napisy bardziej ostre.Takie jest moje zdanie. Wszystko ladnie plynnie dziala, pod koniec tego filmu transmisja meczu
Film najlepiej oczywiscie ogladac w hd lub pobrac na dysk.
Pioneer Kuro vs Panasonic VT50 - YouTube
Zaraz przygotuje obrazek:)
vt50-kuro_xqqqqss.JPG
 
Ostatnia edycja:

fluid

Banned
Jasne ze czekaj na vt60 no i licz sie z doplata :d a jak zdecydujesz sie na vt50 to bierz vt30 - praktycznie to samo w jakosci ale wtedy masz opcje wiekszej przekatnej ;)
 

dream4you

New member
50vt60 cena 7500zl ,
v50 przy nim to okazja :) kwastia co zrobili z obrazem, bo jeśli tylko dodali bajery internetowe a obraz taki sam to nie warto płacić tyle
 

fluid

Banned
Modele z serii ZT60 i VT60 - " zawierają ponadto mechanizm przetwarzania obrazu Hexa, dzięki któremu podczas oglądania filmów, wydarzeń sportowych lub korzystania z gier z grafiką o wysokiej jakości wyraźnie widać każdy szczegół. " , technologia Focused Field Drive (FFD) 3000 Hz ...

To juz cos znaczy prawda ?! i raczej tylko pozytywnie wplynie na poprawe jakosci w stosunku do serri vt50 :D
 

LukeSky

Member
Bez reklam
VT60 ma dwa tunery, oraz różni się designem od VT50, ma z prawej i lewej strony na całej długości w pionie głośniki. Małe, ale jednak ma :) Podobno jakiś super surround :) i wbudowaną kamerę do Skype.
 

fluid

Banned
Moim zdaniem przy zakupie tego typu tv jakim jest model vt60 dzwiek jaki oferuje to sprawa 4 to rzedna a moze nawet dalej ...Naistotniejszy jest obraz ! Dzwiek jest niewazny ! Sprawa oczywista jest ze do tego typu zakupu nalezy dolozyc konkretny system kina domowego !Tv ma Generowac jak najlepszy obraz , takie jego zadanie ! , o dzwiek ma zadbac "kto " inny :)
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Modele z serii ZT60 i VT60 - " zawierają ponadto mechanizm przetwarzania obrazu Hexa, dzięki któremu podczas oglądania filmów, wydarzeń sportowych lub korzystania z gier z grafiką o wysokiej jakości wyraźnie widać każdy szczegół. " , technologia Focused Field Drive (FFD) 3000 Hz ...

To juz cos znaczy prawda ?! i raczej tylko pozytywnie wplynie na poprawe jakosci w stosunku do serri vt50 :D
Jestem raczej sceptyczny do widocznej różnicy między nimi dzięki temu czemuś zwanym Hexa;) raczej oczekuje po vt60 większej jasności w isf pro, dzieki możliwości wyboru jasności panelu, którego nie ma vt50:!:a cenę vt60 55 cali dowalą na dzień dobry min 10500 zł:D a teraz 55vt50 można kupić za 6100 zł:lol:.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Witam,

Po przeprowadzce od niemal miesiąca jestem bez TV. Jutro biorę (mam nadzieję) NC+. W każdym razie zamierzam kupić plazmę Panasonica 50". Brać VT50, czy czekać na VT60? A może czekać ale i tak wziąć VT50 bo jeszcze stanieje? A może coś innego zamiast plazmy?
Myślałem jeszcze o Philipsie z ambilightem, ale odpowiedni model kosztuje już fortunę...

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2 (3,37x5,78m)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? niemal na wprost; najbardziej niekorzystny kąt to ok. 30st.; moje ulubione miejsce to ok. 10st.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? okna na południe, delikatnie odchylone na wschód; telewizor ma być naprzeciw południowego okna (na drugim, dłuższym końcu pokoju); są rolety i będą zasłony
7.Jaki masz obecnie telewizor? żaden, miałem jakieś 42" LCD od LG
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? czerń!, YouTube, TVN Player, DLNA itp.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI
10.Jakie urządzenia? NC+, XBox (wszystko przez amplituner)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? idealny byłby półmat; ewentualnie błysk z dobrą niwelacją odbić
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? popularnonaukowe (HD), sport (tenis, motorowe)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? z TV tylko okazjonalnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? kilka razy w miesiącu po kilka godzin na raz
16.Preferencje co do marki? w sumie brak
17. Wielkość? 50-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? buczenie, brak czerni, sztuczne kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? głównie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5-7 tys. zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D? - tak, obojętnie jakie


Help :blagam:
Za 7000 zł bierz TX-p65st50, 65 cali i ten model w super cenie tak jak i obraz o wiele jaśniejszy od vt50.65 cali to na taki pokój idealny rozmiar, 55 cali to ciut za mało.
 
Ostatnia edycja:

YsH

New member
Kino będzie, chociaż znośny dźwięk ma jednak znaczenie. Nie będę włączał żrącego kolejne setki watów amplitunera by obejrzeć pogodę na TVN24 ;)
Muszę poczytać o VT30.

Nie wierzę też, że będzie kosztował 7500. Tzn. wierzę w taką cenę sklepową, ale realnie obstawiam, że da się go dorwać za ponad tysiaka mniej.
 

YsH

New member
Dzięki za sugestię o VT30, ale odpada.
1. Najtańszy kosztuje zaledwie 500zł mniej niż VT50
2. Ten sam jest dostępny tylko w Saturnie we Wrocławiu
Nie to więc sensu.
 

fluid

Banned
Telewizor jako sam w sobie daje calkiem dobry dzwiek tak wiec bez obaw jezeli tylko nie nastawiasz sie na rewelacje , mam na mysli vt50 - z vt60 pewnie bedzie podobnie .Ja sam nastawiam sie na zakup zt60 - czekam tylko na testy ktore utwierdza mnie w tym przekonaniu,ale nie o tym .Tobie rowniez bym polecil wstrzymac sie jeszcze chwile , zobaczyc jak wypadnie w testach vt60 i wtedy podjal bym decyzje , choc z gory wiadomo ze Obraz jakosciowo wypadnie lepiej niz na poprzednikach serri vt . Na stracie ceny beda za hoho , trzeba troche odczekac i dopiero bawic sie w zakupy bo tak na szybko zwyczajnie sie nie opyla ;) Co do ceny vt30 to chyba cos slabo poszukales ,jest min tanszy o tysiaka , kiedys cos wasnie tak spr i wydaje mi sie ze tak to wygladalo .
 
Ostatnia edycja:

YsH

New member
VT30 szukałem dość krótko i na łatwiznę: google -> skąpiec -> 4 oferty (z czego już druga droższa od aż 17. ofert VT50)
Chętnie się zastanowię nad nowym VT30 za ~4500
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
VT 60 naprawdę robi wrażenie. Tych głośników z boku wcale nie widać dopiero jak się podejdzie naprawdę blisko na kilka centymetrów.
Vt 60 ma zdecydowanie poprawiona płynność pionową. Świetna jest czerń i biel.
 

YsH

New member
Czekałem na Twój komentarz, kiki ;)
Jasność jest jednym z parametrów, którego szukam. Przez pierwsze tygodnie pozwolę się jej oczywiście dotrzeć, ale później za dnia będę czasem wolał podkręcić jasność, zamiast zamykać się w "roletowym" bunkrze.
Brak telewizora uniemożliwia mi montaż szafki, niech się ten Pan Sonic pospieszy :)
 
Do góry