Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

Budrys77

New member
Ja jak próbowałem zalogować się na poczte o2 to nie dało rady. Po naciśnięciu login strona tak jakby się odświeża. Czym to może być spowodowane.
2 pytania:

1. Jesteś pewien, że prawidłowo wpisujesz login i hasło (wiem, że pytanie nieco przygłupie;))?
2. Sprawdź w komputerze- może to akurat wina poczty-to bym obstawiał.
To tyle co przychodzi mi do głowy. Jeżeli masz pocztę na jakimś innym portalu, to zobacz czy z tamtego otworzy się poczta na TV.

Tak się dzieje zawsze, czy czasami?
 

Masta[h]

New member
Od wtorku jestem użytkownikiem ET5 w wersji 42" :) Muszę przyznać, że pierwsze wrażenia jak najbardziej na +. Zarówno jeśli chodzi o jakość obrazu jak i multimedialność TV, czyli to na czym mi najbardziej zależało. 3D, które traktowałem jako dodatkowy gadget też robi wrażenie. Odpukać, ale na razie nie zauważyłem żadnej z różnych przypadłości opisywanych w tym temacie i mam nadzieję, że tak pozostanie ;) Przesiadka ze starego poczciwego Philipsa CRT jest kolosalna :) Pozostało mi jeszcze przetestowanie połączenia bezprzewodowego, bo czekam na router i na razie łączyłem się kablem i sprawdzenie jak będzie funkcjonował serwer medialny, bo nie wiem czy jest sens kupować dysk zewnętrzny jeśli wszystko będzie działało bez zarzutu.

Mam tylko jedno pytanie. Czy fakt, iż automatyczne dostosowanie obrazu nie zawsze działa (czasami zostają po bokach czarne paski, głownie na MiniMini ;) ) jest normalne? Albo inczej, wynika to z tego, że rozciągnięcie na boki powodowałoby nienaturalność?
 

marpom1986

New member
Witam Panie i Panowie,
wiem że gdzieś to już było ale nie mogę teraz znaleźć - jak wyłączyć irytujący dźwięk podczas połączenia internetowego w L47ET5E?
z góry dzięki za odpowiedź.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Oj wiele razy, ale co mi tam... Wchodzisz w internet, później w ustawienia i wybierasz opcje wyłączenia dźwięku. ( tak swoja drogą, gdzie szukać wyłączenia dźwięku jak nie w ustawieniach?)
 

Budrys77

New member
Szukałem u siebie i nie znalazłem. Wydaje mi się, że ten TV nie ma tej opcji. Chyba, że w menu serwisowym ale tam grzebać nie będę.
 
Ostatnia edycja:

sebusw

New member
2 pytania:

1. Jesteś pewien, że prawidłowo wpisujesz login i hasło (wiem, że pytanie nieco przygłupie;))?
2. Sprawdź w komputerze- może to akurat wina poczty-to bym obstawiał.
To tyle co przychodzi mi do głowy. Jeżeli masz pocztę na jakimś innym portalu, to zobacz czy z tamtego otworzy się poczta na TV.

Tak się dzieje zawsze, czy czasami?

1. login i hasło poprawne (sprawdzałem pare razy)
2. próbowałem na gmail i mnie wyrzuciło do okna startowego przeglądarki
 

Budrys77

New member
2. próbowałem na gmail i mnie wyrzuciło do okna startowego przeglądarki
Jeśli próbowałeś na kompie,to masz odpowiedź. Jest jeszcze możliwość, że w samym komputerze masz coś nie tak. Moim zdaniem to nie wina TV. Wątpię, by Gmail gryzł się z przeglądarką tego odbiornika.

Teraz to ja o coś zapytam (sorki, ale wcięło mi gdzieś instrukcję:)). Mianowicie, czy ten TV ma funkcję Picture in Picture (obraz w obrazie). W opisach na internecie nie spotkałem się z tym.
W moim Panasonicu też wygląda, że tego nie ma. Wnioskuje więc, że nie ma tej funkcji, ale skoro jestem przy głosie to zapytam bardziej doświadczonych użytkowników.:)
 

farciarzgilm

New member
Mam tv od 2 dni i ogólnie obraz zabija szczególnie jak się pod siebie ustawi. Jestem mega zadowolony. Oglądałem wczoraj wieczorem Prometeusza full hd z pen drive. Wcześniej musiałem pen drive sformatować w NTFS żeby wszedł cały film (ponad 8GB). Natomiast po ok 40 minutach oglądania film się zatrzymał i pojawił się komunikat że nie można odczytać pliku czy coś takiego i dalej już nie oglądnąłem. To po pierwsze natomiast drugi problem jest taki, że obraz szedł z ok. sekundowym wyprzedzeniem do dźwięku i nie potrafiłem sobie z tym poradzić. Film miałem z polskim lektorem.
Czy ktoś zna odpowiedzi na moje pytania?
Z góry dzięki.
 

Budrys77

New member
Też miałem dwa razy taki przypadek. Raz film mi w ogóle nie zastartował, a za drugim było ok dopóki nie zachciało mi się przewijać. W obu wypadkach miałem ten sam napis co ty a film był full HD.
Nie znalazłem na to recepty.
1. Uruchom film w komputerze i zobacz czy idzie bez problemu-zawsze jest możliwość, ze plik jest uszkodzony. Na komputerze tez masz problem z synchronizacja obrazu z dźwiękiem?
2. Pusc go przez Servio (znaczy bezprzewodowo przez internet-ten TV ma taka możliwość)-nie wiem czy to pomoże.

Moze ktoś napisze coś mądrzejszego i lepiej doradzi.;)
 

farciarzgilm

New member
Sprawdziłem to przed chwilą i na kompie jest ok. Dźwięk idzie równo z obrazem i film jest cały więc nie wiem co jest grane. Dzisiaj spróbuje inny oglądnąć. Jeżeli ktoś wie w czym może być problem to bardzo proszę o pomoc. Pendrive mam 16GB sformatowany w NTFS. Film full hd z polskim lektorem.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Próbowałeś ponownie film zapuść na TV? Zdarzyło mi się, tak kiedyś po zabawie z przewijaniem, że dźwięk nie był zsynchronizowany ale przy ponownym uruchomieniu filmu już było ok. Co do zatrzymywania to niestety też mi się zdarzyło kilka razy i do dziś nie wiem co było tego powodem. Na kompie oczywiście wszystko OK.
Oczywiście podejrzewam, że plik albo kontener filmu był źle zrobiony a komputer mając bardziej zaawansowane opcje do korekcji i naprawy dawał sobie radę.
 
Ostatnia edycja:

Budrys77

New member
Oczywiście podejrzewam, że plik albo kontener filmu był źle zrobiony a komputer mając bardziej zaawansowane opcje do korekcji i naprawy dawał sobie radę.
Dokładnie tak też może być, że przyczyna tego jest w samym pliku, przy czym komputer jest w stanie sobie z tym poradzić.
U mnie te filmy o których pisałem poprzednio, na komputerze działały bezproblemowo.
Zastanawiałbym się jeszcze nad jakąś awarią samego pendriva, ale to moim zdaniem bardzo mało prawdopodobne. Jak mówiłem, spróbuj jeszcze przez Servio- bez pena. Ja tak próbowałem u siebie, ale nic to nie dało. Może u ciebie będzie inaczej.
 
Ostatnia edycja:

Gypsy

New member
Witam. Zapewne padło już kilka odpowiedzi na moje pytanie, ale nie mogę znaleźć. Zatem w skrócie: dysk zewn - 2 partycje po 1TB w formacie NTFS. Na próbę załadowałem kilka filmów i fotki. Żadnego pliku niestety nie widzi. Zatem w czym problem? Za duże partycje? Z góry dzięki i pozdrawiam.
 

mario 1974

New member
Witam. Zapewne padło już kilka odpowiedzi na moje pytanie, ale nie mogę znaleźć. Zatem w skrócie: dysk zewn - 2 partycje po 1TB w formacie NTFS. Na próbę załadowałem kilka filmów i fotki. Żadnego pliku niestety nie widzi. Zatem w czym problem? Za duże partycje? Z góry dzięki i pozdrawiam.
Witam.Dysk twardy podłączony do odpowiedniego portu usb?Tylko pierwszy z góry obsługuje HDD.
 

mario 1974

New member
Dobrze nie pamiętam, ale gdzieś w tym temacie ktoś chyba pisał że Panasonic nie obsługuje dysków 2,5'' o pojemności 2TB.Ja używam WD 1TB i wszystko śmiga.
 
Do góry