Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

ali69

New member
Panowie,
kupilem tego panasa jednak ogladajac film w nocy zauwazylem spory clouding przy gornej ramce tv. Widac ze to od edge led. Dopiero wczoraj obejrzalem w nocy caly film i rano zupelnie przez przypadek zauwazylem ze na obudowie w miejscu cloudingu mam wgniecenie. Plastikowa ramka jest nietknieta a kqrton rowniez byl caly.

Zglaszac to do panasa na gwarancji czy do rtv euro gdzie kupilem? Nie ukrywam ze satysfakcjonowalaby mnie wymiana na ten sam model ale bez uszkodzen. :/ tez nie chcialbym sie pozbywac tv na dluzszy okres bo to bez sensu.

Jak kupiłeś przez internet pakuj i odsyłaj masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny( wiec nawet nie pisz że znalazłeś jakieś wgniecenie). Jak kupiłeś w stacjonarnym to już nic nie zrobisz, bo mogłeś obejrzeć tv przed zakupem i takie wgniecenie zauważyć, gwarancja tego nie obejmuje :-( , no chyba że dokupiłeś ubezpieczenie od "wszystkiego" to możesz próbować.
 

Hermes121

New member
Jak kupiłeś przez internet pakuj i odsyłaj masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny( wiec nawet nie pisz że znalazłeś jakieś wgniecenie). Jak kupiłeś w stacjonarnym to już nic nie zrobisz, bo mogłeś obejrzeć tv przed zakupem i takie wgniecenie zauważyć, gwarancja tego nie obejmuje :-( , no chyba że dokupiłeś ubezpieczenie od "wszystkiego" to możesz próbować.

Gość w Euro poradził dzwonić do serwisu Panasa. Wgniecenie jest na tyle nietypowe, że niemożliwe jest, bym mógł je spowodować samemu bądź w trakcie transportu (plastikowa ramka, która leży na tej części obudowy jest cała, natomiast obudowa pod nią ma wgniecenie). Dlatego tego nie zauważyłem, gdy zdejmowałem folię. Zresztą zaraz zrobię zdjęcie i wrzucę.

Update (zdjęcia):
http://i.imgur.com/fBH1i.jpg
http://i.imgur.com/nDLxS.jpg
http://i.imgur.com/sK7Xw.jpg
 
Ostatnia edycja:

javjaff

New member
Witam.

Mam dwa pytanie do posiadaczy Panasonica TX-L55ET5 - z mniejszą przekątna może to być niezauważalne.

1. Jak wypada skalowanie obrazu z SD na tym modelu? W sklepie kiedy testowałem ten TV wyszła zauważalna pixeloza i nie wiem czy jest to kwestia jakichś ustawień i czy można to poprawić.

2. Jak TV sprawuje się po podłączeniu do konsoli? Czy są jakieś większe lagi, zarywania itp. czy raczej wszystko jest ok?
 

Bri

New member
Witam wszystkich,
tydzień temu kupiłem 37-calowego E5E. Z rozmysłem zrezygnowałem z wi-fi, bo do chodzenia po sieci mam zdecydowanie wygodniejszego kompa, a trójwymiar w telewizorze średnio mnie rajcuje. Co innego kino. Łyknąłem go w Euro za 1950, więc chyba za dużo nie przepłaciłem ;).
Ale do rzeczy.
Dopiero wczoraj miałem czas przy nim usiąść i pobawić się kalibracją ekranu. Po kilku wariantach podpowiedzianych przez moich poprzedników pozostałem przy naturalnym, balans bieli zimny, trochę tylko zmiękczyłem obraz kontrastem i lekko zjechałem nasycenie, bo kolory były strasznie żarówiaste. Zdaję sobie sprawę z tego, że sprzęt musi się wygrzać, widzowie muszą się do niego przyzwyczaić i dopiero po kilku tygodniach fascynacji można zacząc dostrzegać pewne niedostatki obrazu, więc spodziewam się dalszych korekt.
W kwestii cloudingu: podczas kalibracji zarzuciłem kilkanaście obrazów ściagniętych z jakiejś strony, do której link był podany wcześniej i zauważyłem, że tylko na jednolitym szarym polu są wąskie poprzeczne chmury u góry i dołu ekranu. Jeśli się wie, czego szukać, do łatwo można je dostrzec, ale powtarzam, tylko na jednolitym szarym tle. Czerwone, zielone, niebieskie i jednolite białe nie mają tej przypadłości. Podczas oglądania telewizji, nie mówiąc już o płytach, jest to absolutnie niezauważalne, więc nie robię z tego zagadnienia.
Podczas szybkiej akcji, np. w sporcie wszystko jest cacy, ale przy ruchomych napisach sunących po ekranie trochę pływają litery. W związku z tym mam do Was pytanie: gdzie jest w menu regulacja IFC? Szukałem, szukałem i jakoś nie mogłem znaleźć.
 

ali69

New member
Gość w Euro poradził dzwonić do serwisu Panasa. Wgniecenie jest na tyle nietypowe, że niemożliwe jest, bym mógł je spowodować samemu bądź w trakcie transportu (plastikowa ramka, która leży na tej części obudowy jest cała, natomiast obudowa pod nią ma wgniecenie). Dlatego tego nie zauważyłem, gdy zdejmowałem folię. Zresztą zaraz zrobię zdjęcie i wrzucę

Fotografem to ty nie zostaniesz ;-) pała za ostrość :lol:
Rozumiem że w stacjonarnym kupiłeś. Mam nadzieję że uda ci się wymienić bo faktycznie nietypowo to wygląda.
Pochwal się jak już zadzwonisz co tam panasonic zadecydował.
 

Hermes121

New member
Fotografem to ty nie zostaniesz ;-) pała za ostrość :lol:
Rozumiem że w stacjonarnym kupiłeś. Mam nadzieję że uda ci się wymienić bo faktycznie nietypowo to wygląda.
Pochwal się jak już zadzwonisz co tam panasonic zadecydował.


Wybacz, spieszyłem się, a nie ogarniam ustawień aparatu w telefonie. Chciałem dzisiaj to zgłosić, ale ich strona leży i nie bardzo wiem gdzie :)
 

maro2

New member
Po pierwsze dzięki kiki za recenzję na pierwszych stronach wątku.
Później pojawiło się trochę bardziej krytycznych wątków, ale zaryzykowałem.

Po ponad miesiącu użytkowania dołączam się do pozytywnych opinii (wer. 42) :) .
Bardzo dobre kolory - po kalibracji jestem zadowolony (jestem średnio zaawansowanym amatorem fotografii). HD moim zdaniem super, SD - bardzo dobre skalowanie. Oczywiście dużo zależy od materiału SD, jeżeli jest dobry to nawet czasem zaskakuje pozytywnie jak HD. Dobre skalowanie Analogu (kablówka). Dobre skalowanie przydaje się też przy YOUTUBE.
Dobre kąty, czyli przypadłości LED w miarę wyeliminowane. Trochę jest problemu z jednolicie czarnym obrazem - jest trochę jaśniejszy u góry, ale jest to akceptowalne. Przy kolorowym obrazie OK.
Miał problem z przejściami tonalnymi niebieskiego (nie były ciagłe) ale ostatnio jakoś nie zauważam (albo taki materiał był, albo soft zmienili).

Jestem pozytywnie zszokowany YOUTUBE + 3D - jest mnóstwo materiału w 3D (trailery, przyroda) i to w HD i FULLHD - kwestia szybkiego łącza. Do tego stopnia mi się spodobało, że zastanawiam się nad kamerą 3D.

Czego mi brakuje - szkoda, że nie ma nagrywania na usb. Może coś polecicie? Pewnie Panasonic Diga?

Brakuje mi też TVP VOD. Wprawdzie na IPLI są seriale z TVP, ale nie wiem czy jest wszystko z TVP VOD. No i widać, że na samsunga jest więcej aplikacji smart TV.

Ogólnie ocena bardzo dobra z leciutkim minusikiem.


Co do wifi (zacięcia, słabsza prędkość, problemy z nawiązaniem połaczenia) to problemem możne być, że na kanale routera może ktoś jeszcze nadawać - warto wybrać ręcznie pusty kanał.

Co do problemów wifi z łączeniem z Livebox'a - może filtrowanie macadresów jest włączone?

Pozdrawiam,

maro2 :)
 

Hermes121

New member
Ma do mnie przyjść serwis, ale już na starcie gość zapowiedział, że daje mi małe szanse na pozytywne rozpatrzenie reklamacji. Na co dzień pracuję od 9 do 17, więc pewnie na piątek się umówię. Zobaczymy...
 

Budrys77

New member
Nadal nie mogę dojść do ładu z tym internetem u siebie. Tzn po kablu mam bez problemu, ale po WiFi za chol.. nie chcę działać.
Nie zawsze chce mi nawet znajdować moją sieć (chociaż najczęściej znajduje), mimo, że od TV do Liveboxa nie ma nawet 2 metrów.
W menu stan sieci mam napis połączenie w toku, ale mimo to internetu nie mam. Ciągle mam "błąd uwierzytelnienia" przy próbie łączenia. Poza tym próba łączenia trwa u mnie dość długo.
"Co do problemów wifi z łączeniem z Livebox'a - może filtrowanie macadresów jest włączone?"
Wyłączyłem i nic to nie dało.
Skoro TV ma wbudowane WiFi, to chyba nie ma potrzeby używać adaptera, który był dołączony do Liveboxa (zgubiłem)?
Co do podświetlanego pilota, to wydaje mi się, że autor wątku testował model przeznaczony na Europę Zachodnią. My musimy się po prostu zadowolić pilotem bez podświetlenia.
Ps. Też tak macie, że np: w Eurosport HD obraz jest super jakości (naprawde żyleta), niż np Polsat, TVN, czy TVP HD- już tylko wyśmienity (na kolana nie rzuca-troszkę mu brakuje do Eurosport HD)?
Jak pokonam te problemy z WiFi, to powiem, że to naprawdę świetny odbiornik.:smile:
Troszkę denerwuje mnie błyszcząca matryca i ramka w tym TV, ale w sumie wiedziałem na co się decyduje, więc nie powiem, że to wada tego Panasonica.
 

mystaloba

New member
Na tym transponderze 12 265 (V) kanały są nadawane ze zmiennym bitrate tzw.VBR więc może dlatego widzisz słabszą jakość. Zresztą nie od dzisiaj wiadomo, że polscy operatorzy ze względu na niskie nakłady na emisje, stosują , tzw. VBR.
 

maro2

New member
Jak pokonam te problemy z WiFi,
Ja bym potestował ustawienia routera.
Najpierw protestowałbym kanały. Zwykle jest na auto, ale np mój upierdliwie się na 1 ustawiał, a tam było już 2 kolesi (w routerze mogę podglądnąć, ale są też specjalne programiki) i jeden komp miał problemy. U siebie przetestowałem 12 kanałów i u mnie najlepiej na 4 chodziło, na sztywno ustawiłem i mam nadzieję, że nikt nie będzie próbował z niego korzystać.
Jeżeli dalej kiszka, to zdjąłbym chwilowo szyfrowanie i dalej testy z kanałami.
Jeżeli dalej kiszka, dla odległości ok 2 metrów w 1 pokoju, to jednak jakiś problem z wifi w TV.

A i jeszcze coś - dla pewności wyjąłbym wszystko z usb w TV, bo czasem są konflikty z adapterem wifi w TV.

Powodzonka
 

Budrys77

New member
No więc tak. Zarówno zabawa Macadreasmi, jak i żonglerka kanałami w Liveboxie nic nie dała. Powróciłem na 10 kanał.
Jest jednak postęp, ale nie taki jak bym chciał(chyba ja coś knocę przy konfiguracji połączenia).
Po kolei;
1. Panasonic nie chce się łączyć z żadną ze znalezionych sieci (mowa o niezabezpieczonych-błąd uwierzytelnienia).
2 Do zabezpieczenia stosuje WPA, następnie wpisuje klucz z LiVboxa i wciskam REG w routerze. Teraz próbuje się łączyć. Trwa to chwilkę i znowu komunikat błąd uwierzytelniania. klucz z Liveboxa prawidłowo wpisuje na 100% (wielkimi literami)
3. Wyłączyłem zabezpieczenie sieci w routerze i wówczas moja Neo ruszyła w Panasonicu-czyli jest Internet.,ale niczym nie zabezpieczony. Po włączeniu zabezpieczeń znów nie ma sieci.
4. Jest jeszcze jedna rzecz. Nie wiem jak tu wstawić fotki-więc opiszę. Na stronie routera, tam gdzie jest edycja listy filtrów MAC, przy numerze karty WiFi mojego Panasonica jest czerwony napis Niedostępne (niezależnie od włączonego/wyłączonego zabezpieczenia.) Czyli jak jest prawidłowe połączenie, to tam również pisze Niedostępne.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, żeby to ruszyło z włączonym zabezpieczeniem, to ja bardzo poproszę o sugestię.:)
 

espaniol

New member
Hdmi-cec

Meczę się od początku po zakupie..z tą opcją...chciałbym za pomocą jednego pilota dokładnie z dekodera a mam VuSolo2..włączać i wyłączać tv,z tunerem jednocześnie..w opcjach tunerach wszystko co możliwe pozmieniałem,a w tv również uruchomiłem tryb hotelowy.I obojętnie czy wyjście będę miał hdmi1 czy hdmi2...nie ma to znaczenia ,bo muszę i tak włączyć przycisk av wtedy wszystko gra.Ale moje pytanie brzmi czy są może jeszcze jakie opcje w telewizorze odpowiedzialne za te funkcje????hdmi-cec???I jeszcze jedno czy ktoś może wie kiedy pojawi się nowe oprogramowanie do naszego tv,czekam na to aby zagościł flash w przeglądarce:x...
 
Do góry