Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

stasiek2

New member
Na wyposażeniu są na pewno 4 pary okularów i wszelkie "promocje" typu "2 pary okularów" są niedopuszczalne. 3D w technologi pasywnej więc mogą sobie pozwolić na taki "zbytek".
Wszelkie wątpliwości odnośnie ilości okularów sprzedawca może rozwiać przeglądając początkowe strony instrukcji obsługi.
 

Javier

New member
Chciałbym podłaczyć ten TV do internetu. Mam internet bezprzewodowy, TV wykrywa modem (livebox), ale sieci już nie (?). Być może problemem jest nie podanie przeze mnie klucza sieciowego (klucza szyfrującego). Wpisywałem hasło dostępu, dzięki któremu komputer "loguje się" do internetu, ale TV mi go nie przyjmuje. Co robię źle?
 

sipap

New member
Na 90% jestem zdecydowany na ten TV(tylko w rozmiarze 42").
Mam pytanie do osób które go kupiły,czy są zadowolone i czy nie żałują zakupu?
Do czego będę użuwał tego TV:
Telewizja-kablówka UPC z cześcią kanałów HD: 70%
Gry:10%
Filmy z BR i kompa : 20%
3D nie jest dla mnie jakieś najważniejsze,ale chcę trochę liznąć tej technologii(mam pare gier w 3D i kilka filmów)
Odległość od Tv około 2.5m (wiem na pewno że będziecie zachecać do większego ekranu,ale nie mam miejsca i budżet ograniczony).
Pokój niezbyt nasłoneczniony,okna prostopadle do ekranu.
Zależy mi na WiFi(mam dość szybki internet) a ruter stoi w drugim pokoju(odległość około 5m). Tu się trochę martwię,bo wyczytałem,że trafiały się jakieś problemy z połączeniem przez WiFi. Czy to już się poprawiło?
Będę bardz wdzięczny za opinie,bo na pewno nabywcy tego telewizorka mają już jasny obraz co do jego zalet i wad.
Oczywiście czytałem cały ten temat i test Kolegi Kikiego,ale dawno już nie było wpisów o działaniu i ewentualnych problemach z ET5E.
 

Tookast

New member
Wybaczcie, jeżeli to pytanie się już pojawiło, ale przy tak dużym temacie/forum ciężko to wszystko zlokalizować.

Mam problem z napisami do video, wszystko znajduje się na usb i chociaż obraz/dźwięk działa okej, to literki po prostu się nie wyświetlają. Próbowałem i txt/srt, nazwa pliku identyczna jak mkv, czy długa czy jedno znakowa, bez różnicy.

Jeżeli idzie o kodowanie to pliki były w utf8 z bom czy bez. Nie wiem w czym problem? Naciskając guzik na pilocie (bodajże pod zielonym kwadratem?) wyskakuje menu, gdzie mogę wybrać konfiguracje audio/video, lecz nic poza tym.

Na razie sprawdzałem tylko na 1 porcie usb, korzystając z tego samego pendrive. W czym problem?
 

Javier

New member
Przypominam swoją wypowiedź i ponawiam pytanie:
Chciałbym podłaczyć ten TV do internetu. Mam internet bezprzewodowy, TV wykrywa modem (livebox), ale sieci już nie (?). Być może problemem jest nie podanie przeze mnie klucza sieciowego (klucza szyfrującego). Wpisywałem hasło dostępu, dzięki któremu komputer "loguje się" do internetu, ale TV mi go nie przyjmuje. Co robię źle?
Kolejne pytanie. TV mam podłączony do dekodera CP HD 5000 za pomocą przewody HDMI. Niezależnie od tego, czy oglądam programy w zwykłej rozdzielczości, czy w HD, po nacisnięciu przycisku "I" na pilocie wyświetla się informacja, że oglądam obraz o parametrach 720p/50 Hz. Parametr 720p dotyczy chyba jakości HD Ready? Co ogranicza jakość obrazu?
Ostatnie pytanie, sprawdzając ilość godzin pracy TV natrafiłem na opis "USB HDD CHECK" i przy nim
"00". Do tego TV można podłączyć dysk twardy?
 

speed18

New member
Przypominam swoją wypowiedź i ponawiam pytanie:
Chciałbym podłaczyć ten TV do internetu. Mam internet bezprzewodowy, TV wykrywa modem (livebox), ale sieci już nie (?). Być może problemem jest nie podanie przeze mnie klucza sieciowego (klucza szyfrującego). Wpisywałem hasło dostępu, dzięki któremu komputer "loguje się" do internetu, ale TV mi go nie przyjmuje. Co robię źle?
Kolejne pytanie. TV mam podłączony do dekodera CP HD 5000 za pomocą przewody HDMI. Niezależnie od tego, czy oglądam programy w zwykłej rozdzielczości, czy w HD, po nacisnięciu przycisku "I" na pilocie wyświetla się informacja, że oglądam obraz o parametrach 720p/50 Hz. Parametr 720p dotyczy chyba jakości HD Ready? Co ogranicza jakość obrazu?
Ostatnie pytanie, sprawdzając ilość godzin pracy TV natrafiłem na opis "USB HDD CHECK" i przy nim
"00". Do tego TV można podłączyć dysk twardy?
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na te pytania odnośnie WiFi ale mogę napisać, że z pewnością telewizor obsługuje dyski twarde. Ja posiadam dysk Segate 1TB i śmiga :)

A jak sprawdzić ilość godzin pracy? Trzeba wejść do trybu serwizowego (to umiem) i co dalej? Który to parametr? Bo ja nie umiem poruszać się po tym menu :/
 

sunnyluk

Member
Mam internet bezprzewodowy, TV wykrywa modem (livebox), ale sieci już nie (?). Być może problemem jest nie podanie przeze mnie klucza sieciowego (klucza szyfrującego). Wpisywałem hasło dostępu, dzięki któremu komputer "loguje się" do internetu, ale TV mi go nie przyjmuje. Co robię źle?
Może problem tkwi w różnych typach zabezpieczeń WiFi obu sprzętów? Np. w liveboxie masz ustawione jakieś WPA/WPA2 a w TV inny typ zabezpieczeń? Spróbuj pozmieniać ten typ w liveboxie. Nie mam ani liveboxa ani TV, ale taka myśl mi pierwsza przyszła do głowy jeśli TV widzi router, a ten nie przyjmuje podawanego klucza.

Kolejne pytanie. TV mam podłączony do dekodera CP HD 5000 za pomocą przewody HDMI. Niezależnie od tego, czy oglądam programy w zwykłej rozdzielczości, czy w HD, po nacisnięciu przycisku "I" na pilocie wyświetla się informacja, że oglądam obraz o parametrach 720p/50 Hz. Parametr 720p dotyczy chyba jakości HD Ready? Co ogranicza jakość obrazu?
A jesteś pewien, że dekoder CP albo konkretniej mówiąc programy nadają w rozdzielczości FullHD? Albo dekoder jest przestawiony w 720p (tak, to jest HD Ready) albo programy po prostu nadają w 720p.
 

ss77

New member
Witam,
Zdecydowalem się na model l55et5e i w związku z tym mam pytanie czy ten tv dobrze (czas przełaczania głównie) wspólpracuje z modułem ncam HD??? może ktoś testował, czy wymaga to odpowiedniego zaprogramowania modułu???
 

Pavlo

New member
kurde kupiłbym juz tego Panasonica ale lg620
ma dekoder s , dual play ,nagrywanie na usb, lepsze fukcje smart tv, mozliwosc podłączenia myszki, kosztem wifi i czytnika kart pamięci panas ma matryce Lg
panasa mogę miec za 2699 lg 2399 300zł różnicy nikt jakoś dobitnie nie wyjaśnia którego lepiej brac
 
Ostatnia edycja:

Pavlo

New member
ale ma gorszy odbiór sygnału antenowego sd i niema dual play co by mi sie bardzo przydało tego lg znalazłem juz za 2280 wiec 400 zł taniej czy naprawdę panas jest wart tej dopłaty i rezygnacji z dual play względem lg 42lm620s? a moze jest szansa na dula play w nowszym oprogramowaniu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry