Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

krzychooo

New member
szybkie pytanko :)
Ten tv ma 3d pasywne - czy jesli ogladam w wiekszosci filmy z BD i sport w rozdzialce 1080p to czy powinienem kupic aktywne 3d czy pasywne ? mysle o rozmiarze 55 cali. :)
Jednym slowem chodzi mi o to czy brac ET5 czy DT50 przy moich wymaganiach

Pasywne to niższa rozdzielczość pionowa. Za to okulary za grosze i nie męczy wzorku tak jak aktywne (migawkowe).

Jeśli o sport chodzi to pewnie masz na myśli konwersję z 2d do 3d. A jesli chodzi o konwersję, to moim zdaniem, lepszy efekt jest na pasywnym. Ale ja laikiem jestem więc się moim zdaniem zbytnio nie sugeruj, opisuję jedynie swoje wrażenia z oglądania i testowania jednego i drugiego rozwiązania.
Musisz sam się udać do sklepu, wziąść ze sobą na penie jakiś film w pełnym 3d i obejrzeć na jednym i drugim TV, to samo z konwersją. Testami, porównaniami i danymi technicznymi z netu się nie sugeruj zbytnio, takie moje zdanie.
 

gipsmen

New member
tzn myslalem o filmach 3d w pelnej rozdzialce a sport to z jakieejs telewizji cyfrowej czyli 720p pewnie maxymalnie - i to w 2d tylko

Gdzies mi sie obilo o uszy ze niby jak ktos ma zamiar czesto ogldac filmy 3d w najwyzszej mozliwej rozdzialce to lepiej dolozyc do aktywnych ... ale to tak jak mowisz chyba lepiej bedzie jak w sklepie to oblukam..
 

flooder

New member
A czy problem z ze zbyt czarną czernią występuje tylko przy wyświetlaniu obrazu po HDMI

Ps. Cóż za dziwne zjawisko. Większość użytkowników obecnych telewizorów LCD/LED narzeka na niską jakość czerni w swoich odbiornikach. Natomiast dla flooder'a czerń jest zbyt czarna :p

Rzeczywiście tak jak zauważyłeś problem istnieje jedynie podczas wyświetlania z laptopa przez HDMI. Co więcej z poprzednim laptopem nie miałem takich problemów jak sobie dobrze przypominam.

Obecnie mam wbudowaną kartę intela więc wydaje mi się że to może być problemem. Bo 23bitowa jakość kolorów jest ustawiona
 

krzychooo

New member
tzn myslalem o filmach 3d w pelnej rozdzialce a sport to z jakieejs telewizji cyfrowej czyli 720p pewnie maxymalnie - i to w 2d tylko

Gdzies mi sie obilo o uszy ze niby jak ktos ma zamiar czesto ogldac filmy 3d w najwyzszej mozliwej rozdzialce to lepiej dolozyc do aktywnych ... ale to tak jak mowisz chyba lepiej bedzie jak w sklepie to oblukam..


Jak chcesz często oglądać filmy w 3D to musisz się też liczyć z tym że wzrok się może męczyć przy aktywnym 3D. Oglądając kilka minut w sklepie oczywiście możesz tego nie odczujesz, ale juz po pełnej, 1,5godzinnej projekcji może być różnie. I zobacz czy oglądając w aktywnym widzisz migotanie - jeśli tak może to być uciążliwe. Poza tym, może być tak że lepszy efekt będzie na dobrym TV z pasywnym niż na słabym z aktywnym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że aktywne mają pełną rozdzielczość.
Przy pasywnych zbyt blisko ekranu i się obraz rozjeżdża.
A przecież efekt rewelacyjny jest dopiero gdy siadasz blisko telewizora.
 

benolek

New member
Hej dokonało się panas w domku. szerokość pokoju 3,95 m rozmiar 47... jest w sam raz

Bawie się i nie moge się polaczyc z kompem win7 w celu udostępnienia plików

Wam się udało?

pozdro
 

wiesiol

New member
Macie jakąś ściągę jak podłaczyć kompa wifi z win 7 pod tv bo coś nie moge sobie poradzić

pozdo
Jeśli chodzi o filmy ,zdjęcia czy muzę to należy ściągnąć z sieci jakiś darmowy program-serwer np. serviio i zainstalować na kompie..Ja np. takowy mam i sprawuje się całkiem nieżle(pomijając czasami zrywanie połączenia przez tv, przy wymagających plikach).Korzystać z tv jako monitor przez wifi,to zdaje się nie można,chyba że ktoś cos na ten temat wie więcej.
 

dario-

New member
hej,
od paru użytkuje ET5E i wczoraj skorzystalem z opcji konwersji obrazu z 2D na 3D. No i własnie jak to jest bo przelaczylem 2D na 3D obraz jakby nie wiele sie zmienil, jedyne co sie widocznie zmienilo to logo stacji (bylo podwójne), ale jak załozyłem załączone okulary to nie bylo róznicy zadnej.
Wiec jak to działa - czy do takiego skonwertowanego obrazu nie uzywa sie tych okularów czy jak ? O co w ogole chodzi z tą konwersją bo dla mnie szału nie ma , chyba ze cos mi nie dziala albo cos zle robie.
Jakieś pomysły ?
 

skylla1

Member
Bez reklam
hej,
od paru użytkuje ET5E i wczoraj skorzystalem z opcji konwersji obrazu z 2D na 3D. No i własnie jak to jest bo przelaczylem 2D na 3D obraz jakby nie wiele sie zmienil, jedyne co sie widocznie zmienilo to logo stacji (bylo podwójne), ale jak załozyłem załączone okulary to nie bylo róznicy zadnej.
Wiec jak to działa - czy do takiego skonwertowanego obrazu nie uzywa sie tych okularów czy jak ? O co w ogole chodzi z tą konwersją bo dla mnie szału nie ma , chyba ze cos mi nie dziala albo cos zle robie.
Jakieś pomysły ?
A byłeś w odpowiedniej odległości od telewizora? Efekt nie jest jakiś rewelacyjny, ale na pewno widoczny. Oczywiście okulary są konieczne inaczej widzisz podwójnie (choćby to logo).
 

speed18

New member
hej,
od paru użytkuje ET5E i wczoraj skorzystalem z opcji konwersji obrazu z 2D na 3D. No i własnie jak to jest bo przelaczylem 2D na 3D obraz jakby nie wiele sie zmienil, jedyne co sie widocznie zmienilo to logo stacji (bylo podwójne), ale jak załozyłem załączone okulary to nie bylo róznicy zadnej.
Wiec jak to działa - czy do takiego skonwertowanego obrazu nie uzywa sie tych okularów czy jak ? O co w ogole chodzi z tą konwersją bo dla mnie szału nie ma , chyba ze cos mi nie dziala albo cos zle robie.
Jakieś pomysły ?

Niestety muszę kolegę zmartwić - konwersja nie daje tak samo dobrych rezultatów jak odtwarzanie filmu, który wykonany jest w 3D. Efekt może się pewnie częściowo różnić w telewizorach różnej marki ze względu na różne algorytmy, ale na pewno nie będzie tak zadowalający jak ten obserwowany przy odtwarzaniu "normalnego" 3D. Konwersja zawsze pozostanie tylko konwersją...
Efekt jest, ale słaby. Nie widać "wychodzenia z ekranu" przedmiotów/osób, które są na pierwszym planie, a jedynie da się dostrzec głębię tła w porównaniu do pierwszego planu - przynajmniej takie mam odczucie. Tak jak kolega wspomniał przy korzystaniu z konwersji największy efekt widać na logo programu a także na pasku informacyjnym telewizora :p
 

dario-

New member
wracajac do mojego posta, juz wiem dlaczego nie widzialem roznicy - po prostu patrzylem w TV pod zlym kątem, z góry . TV mam na dosc niskiej szafce RTV a siedzac na kanapie nie bylem na wprost ekranu. Wystarczylo usiąść na podlodze i juz efekt był i rzeczywiscie jak pisał tu kolega speed18 ten efekt to ta głębia obrazu.
W kazdym razie sprawe wyjasnilem i dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi.
 
Do góry