Panasonic GT50 wszystko o serii (TX-P50GT50 TX-P42GT50)

wojo4

New member
SULIx - napisałeś, że na zagranicznym forum ludzie piszą, iż problem 50Hz występuje sporadycznie. I jest to zgodne z prawdą, ale w 50ciu procentach. Każdy użytkownik odrobinę inaczej odbiera obraz. Jeden widzi to bardziej 2gi sporadycznie, a 3ci zupełnie nie wie o czym mowa.
Podobnie ma się z wydobywającym dźwiękiem z TV. Jedni piszą, że ich TV brzęczy i słychać to nawet z odległości 3 metrów , a inni nie słyszą tego nawet po przystawieniu ucha do TV. Problem znany z ubiegłorocznej serii.
W moim GT50 ja słyszę syczenie przy jasnych obrazach natomiast moja żona nic nawet w nocy - bardziej hałasuje turbo-dekoder eNki lub nagrywarka Panasonica DMR-EH58.

Tv może oceniłem surowo, ale PANAS sam sobie jest winien. Jeśli jest jakiś postęp to powinien być widoczny gołym okiem np; częstotliwość odtwarzania klatek na sekundą 50hz a 100hz wszyscy zauważą, a 600 Hz Focused Field Drive vs 2,500 Hz Focused Field Drive już nie koniecznie. Podobnie sprawa się ma z liczbą odcieni koloru gradacji 24,576 stopni gradacji vs 6,144 przy porównaniu GT50 z VT30 (bo je przy zakupie porównywałem).
Widzę również delikatne migotanie obrazu przy jasnych obrazach czego inni wcale nie muszą widzieć.
Opinie dziennikarzy traktuje z przymrużeniem oka bo cóż innego oni mogą napisać? Ja widzę co mam.

Nie zniechęcajcie się do nabywania nowej serii "50" po przeczytaniu mojej opinii - lepiej się w domu miło rozczarować niż przykro zawieść. Jeśli ktoś jest wyczulony na wady o których mowa to przynajmniej nabędzie produkt świadomie.
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
We wcześniejszy wpisie zauważasz efekt jak to nazwałaś "krzaków". A może mówisz też o tak zw. efekcie judder. Bo fałszywe kontury to jak wiemy co innego. Judder występuje na wszystkich telewizorach niezależnie od ceny, systemów i marki. Powiem, że nie słyszałem dotychczas aby Panasonic taki problemik jak "50 Hz bug" emitował. Ale pewnie ma tę przywarę skoro się o tym mówi. Mam jeszcze pytanie. Jak oglądasz tv w nocy czy obraz np. na końcówce filmu gdzie idą napisy na czarnym tle jest wygaszony w 100% dla oka czy też coś tam sobie świeci. Moja własna ocena wygaszania matryc w Panasonicu stanęła na serii TX-P50G10B. To było dawno temu a telewizor nie wygaszał luminoforu w zadowalający idealny sposób.
Kiedyś miałem 50 calowego Samsunga. Niestety po jakimś czasie okazało się, że wpakowałem się w serię z "efektem" flicker. Nie było to dostrzegalne zaraz po zakupie. Gdy opadną pierwsze wrażenia wtedy na chłodno można podsumować daną zabawkę.
 

wojo4

New member
Kolejna pozytywna recenzja z 11 kwietnia.
TEST: Panasonic Plasma TX-P42GT50 mit Display Basic Check
reklama 600 Hz Focused Field Drive
VIERA _600Hz sub-field - YouTube
ciekawe jak zareklamują 2,500 Hz Focused Field Drive - zamienią obrazki?
Smart TV from Panasonic
VIERA TV 2012 - the latest Smart TV from Panasonic - YouTube
SULIx - pytałeś czy 50Hz dyskwalifikuje TV ? Oczywiście, że NIE.
Ja rozszczepienie kolorów, Green Ghosting (zielone duszki-poświata za białym), color banding, etc, widzę i nic na to nie poradzę, ale nie występuje to w sposób rażący! Poruszyłem ten temat ponieważ nie zostało to usunięte w sposób niezauważalny. Np;
HDTV BASICS , UPDATES, NEWS AND DEALS!: COLOR BANDING ON AN HDTV DISPLAY
GT50 bliżej do obrazka trzeciego, ale idealnie nie jest.
Co do cytatu "totalne badziewie które razi ich zmysły" związanego z 50Hz ja na pewno się nie podpisze. Może wypowiedzą się w tym temacie osoby , które posiadały serię "30" i opiszą czy i w jakim stopniu zostało to poprawione.
Po zakupie TV na początku byłem wściekły ponieważ po przesiadce z ponad cztero-letniego LCD spodziewałem się "ideału", dziś mogę napisać iż "ideału nie ma" a TV w sposób pozytywny naprawdę daje rade. Brakuje mi tylko matowej nic nie odbijającej matrycy (niestety w tej technologii to nierealne)
Co do wygaszenia matrycy to choć czarnej smoły nie ma to uważam , że jest znakomicie! Widać co prawda bardzo delikatna jasną mgiełkę, ale jest ona naprawdę delikatna.
Cieszę się, że nie mam czegoś takiego jak na załączonych zdjęciach.
 

Attachments

  • E5vsWT.jpg
    E5vsWT.jpg
    190,3 KB · Wyś: 1484
  • E5Y.jpg
    E5Y.jpg
    163,5 KB · Wyś: 4152

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Migotanie plazm widzi 1% użytkowników. Ale nawet jeśli widzą i im przeszkadza to kupują taką technologię bo uważają że dla nich nawet taka wada nie stanowi problemu.
 

kazik74

New member
Kiki, czy można liczyć ( a jeśli tak to ewentualnie kiedy ) na test GT50?
Jeśli tak, to z góry wielkie dzięki.
 

Osato

New member
Czy na tym pierwszym obrazku to jest plazma Panasonica ? Nie sądziłem, że takie rzeczy występują w tych telewizorach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model GT 50 - nie jest podany w cenniku Panasonic Polska więc nie wiem czy będzie dostępny.
Jeśli będzie tylko dostępny to oczywiście że będzie test.

Górne zdjęcie jest na zbyt długim czasie . Nie ma tak nierównego podświetlenia.
 

Okane

New member
Model GT 50 - nie jest podany w cenniku Panasonic Polska więc nie wiem czy będzie dostępny.
Jeśli będzie tylko dostępny to oczywiście że będzie test.

Górne zdjęcie jest na zbyt długim czasie . Nie ma tak nierównego podświetlenia.

Jest już w sprzedaży - np w Media@Markt 42GT50 kosztuje 5200zł.
 

wojo4

New member
TV nie jest po kalibacji, a czerń jest na poziomie zdjęć zamieszczonych w teście otwartym modelu VT50.
 

micmus

Member
Bez reklam
GT50 nie posiada tafli na całości, ale tradycyjną ramkę. Ogólnie konstrukcja podobna do ST50, jednak zamiast przeźroczystej pleksi wokół jest stalowa ramka, sama ramka jest też chyba ciut węższa.
 

SULIx

Member
W Saturnie 42GT50 można nabyć za 4989zł
No tak 42 cale pojawia się na porównywarkach cen typu Ceneo.
Na szczęście kapitalizm nie znosi niedoborów. Jeśli polski oficjalny dystrybutor nie dostarczy 46" i 50" zrobi to kto inny w Polsce. Na razie ceny zbyt wysokie w porównaniu do wersji GT30.
 
Do góry