Panasonic C3

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, przestańcie oceniać obraz po oglądaniu w sklepie, wyjdzie Wam to na dobre :)
Też oglądałem C3 w sklepie i obraz był, delikatnie mówiąc, mało zadowalający. Mimo to, zakupiłem bardzo podobny model CX3 (42cale)... całkowite przeciwieństwo od tego co widziałem w sklepie. W domowych warunkach obraz jest po prostu bardzo dobry. Ostrość, kolory, płynność są na bardzo dobrym poziomie. Czerń również jest bardzo przyzwoita. Oglądanie nawet telewizji SD z DVB-t na tej plazmie to czysta przyjemność.


Gdy wieczorem wróciłem do domu i odpaliłem swojego CX3 to... obraz żyleta, niemający nic wspólnego z tym co widziałem w sklepie.
Natomiast jakość obrazu jest bardzo dobra. I myślę, że C3 będzie bardzo podobny pod tym względem.
Podpisuję się pod tym w 100 procentach. Ja nabyłem ten TV chyba w lutym i za cenę nieco wyższą bo za 1790 zł. Jjestem bardzo zadowolony. Ten telewizor posiada wszystkie dobre i złe cechy plazmy a mianowicie: obraz naturalny, płynny, nie męczy wzroku(nie świeci tak jasno jak LCD, dla mnie jes to zaleta, dla posiadaczy LCD wada:)). Minusem C3,CX3 jest brak powłoki antyrefleksyjnej. Na temat jej braku w sklepie w którym kupowałem telewizor pan sprzedawca skwitował powiedzeniem "mnie sie podoba a pan się przyzwyczai":) I tak się stało:) to może jeszcze o złych cechach. Gram namiętnie(ps3), nieraz 5-6 godzin dziennie. Po wyłączeniu telewizora zostają blade ślady po stałych elementach w grach. Natomiast jest to efekt krótkotrwały i jak narazie nie stwierdziłem jakichkolwiek wypaleń. Jeśli chodzi o green-cośtam:) to ja tego nie widzę.
A tak na marginesie, kiedyś pisałem do użytkownika KIKI w dziale testów, że fajnie by było jakby porównał topowy model plazmy z najniższym modelem tego samego producenta. Celem tego testu było by uświadomienie potencjalnych nabywców za co się płaci. Niestety takiego testu nie było i pewnie nie będzie a szkoda.
 

pinochet

New member
Sama jakość obrazu jest całkiem niezła. Wiadomo lustro jest. Jednak w moim przypadku tv wykazuje coraz większą podatność na powidoki. Już po 2h grania zostają na długi czas. Przesuw piksela mam włączony. Wątpię jednak żeby w tej cenie dałĸo się kupić coś lepszego. Sam zastanawiałem się nad TV z USB jednak kiedy zobaczyłem jak to działa u kumpla zrezygnowałem. Nie wiem czy tak w każdym TV ale brak regulacje wielkości, położenia i koloru napisów jak dla mnie jest równoznaczny z bezużytecznością tej funkcji. Wiadomo jest inaczej gdy ktoś ogląda filmy z lektorem. Aha no i minus TV nie wypuszcza po optycznym dźwięku 5.1 z kabla hdmi.
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aha no i minus TV nie wypuszcza po optycznym dźwięku 5.1 z kabla hdmi.

To nie wina telewizora. Poczytaj o tym na odpowiednim forum. Prawdziwy dźwięk 5.1 tylko po optyku i dotyczy to wszystkich urządzeń. Jeśli podłączasz konsolę jako źródło dźwięku ustawiasz wyjście optyczne. Podłączasz do amplitunera lub innego urządzenia z takowym wejściem i cieszysz się 5.1
 

pinochet

New member
To nie wina telewizora. Poczytaj o tym na odpowiednim forum. Prawdziwy dźwięk 5.1 tylko po optyku i dotyczy to wszystkich urządzeń. Jeśli podłączasz konsolę jako źródło dźwięku ustawiasz wyjście optyczne. Podłączasz do amplitunera lub innego urządzenia z takowym wejściem i cieszysz się 5.1


Czyli bez względu na TV nie uzyskał dźwięku 5.1 po podłączeniu urządzeń zewnętrznych? Bo w sumie zastanawiałem się nad zmianą TV ze względu iż brakuje mi już wejść w Amplitunerze i co chwila muszę zmieniać kable? Kumpel ma dźwięk z X360 optycznym z TV więc to jest Dolby Pro Logic?

Wracając jednak do omawianego TV to brak full hd przy tak małym ekranie mi nie robi dużej różnicy. Oglądam TV z około 2.5m i naprawdę ciężko byłoby zauważyć spadek jakość. Jakość z SD DVBT faktycznie bardzo dobra. Duży plus za bardzo cichą pracę. Kolegi samsung pracuje o wiele głośniej tutaj buczenie słyszę może z około pół metra od TV.
 

wicekpl

New member
TV zakupiony w media expercie za 1399 :)Obraz jak narazie dobry mam nadzieje ze jak połączę tv z Nka kablem hdmi będzie bardzo dobry o czym napisze wkrótce:)
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli bez względu na TV nie uzyskał dźwięku 5.1 po podłączeniu urządzeń zewnętrznych? Bo w sumie zastanawiałem się nad zmianą TV ze względu iż brakuje mi już wejść w Amplitunerze i co chwila muszę zmieniać kable? Kumpel ma dźwięk z X360 optycznym z TV więc to jest Dolby Pro Logic?

.
Po HDMI, nie uzyskasz z konsoli dźwięku 5.1. Tak jak pisałem wcześniej, podłączasz optyka bezpośrednio do urządzenia dekodującego np amplitunera. Wtedy masz Dolby Digital.
 

wicekpl

New member
TV zakupiony w media expercie za 1399 :)Obraz jak narazie dobry mam nadzieje ze jak połączę tv z Nka kablem hdmi będzie bardzo dobry o czym napisze wkrótce:)
Witam ponownie-obraz przez hdmi bardzo dobry:)lepiej jak za te pieniądze chyba nie może być-jedynie czerń nie do końca jest czarna jak smoła ale dla zwykłego widza szczegół.
Mam pytania odnośnie tego modelu-napisane jest ze częstotliwość odśnieżania to 600 hz a mogę wybierać miedzy 50 a 100 tylko-dlaczego?i drugie pytanie-jaka rozdzielczość ustawić w nce?1080i czy może 720i?
 

macieqh

New member
Co do odświeżania to taki chwyt z tym 600Hz w plazmach, tak naprawde to 100Hz :) Co do rozdziałki to chyba nie ma znaczenia skoro to nie jest HDTV
 

oczo

New member
To nie wina telewizora. Poczytaj o tym na odpowiednim forum. Prawdziwy dźwięk 5.1 tylko po optyku i dotyczy to wszystkich urządzeń. Jeśli podłączasz konsolę jako źródło dźwięku ustawiasz wyjście optyczne. Podłączasz do amplitunera lub innego urządzenia z takowym wejściem i cieszysz się 5.1

Bujda na resorach! Moj stary philips pfl7332 po zapodaniu mu po hdmi dzwieku 5.1 poslusznie go wypuszcza wyjsciem coaxialnym. Obecnie samsung d6900 NIE przepuszcza dzwieku 5.1 podanego przez hdmi!
 

pinochet

New member
Bujda na resorach! Moj stary philips pfl7332 po zapodaniu mu po hdmi dzwieku 5.1 poslusznie go wypuszcza wyjsciem coaxialnym. Obecnie samsung d6900 NIE przepuszcza dzwieku 5.1 podanego przez hdmi!

No właśnie tak też podejrzewałem. Moja wina bo mogłem dokładniej sprawdzić przed kupnem tv. Przez to nie miałem z pc dźwięku 5.1 i straciłem kolejne kilka stów na zakup hdd playera.
 

pinochet

New member
Już raz wspomniałem o irytujących zakłóceniach obrazu to teraz zapodam przykładowe zdjęcie.

http://img268.imageshack.us/img268/1834/img0048ooc.jpg

Nie jest zbyt wyraźne jednak chodzi mi tylko o linię zakłóceń przy samej krawędzi ekranu Pojawia się i znika. Na overscan znika całkowicie ale tracę sporo obrazu. Na drugim TV nie mam tego problemu nigdy. Da się jakoś zrobić zoom mniejszy niż overscan? Albo przesunąć obraz minimalnie aby uciąć ten fragment?
 

blichas

New member
sądzicie ,ze w tej cenie ten panasonic bedzie najlepszym wyborem.do ps3?czy moze wziasc coś innego pod uwagę?
tv tak czy siak Nie będę oglądać a filmy jak już to przez hdmi z lapka
 

digitalus

Banned
Na stronie panasonica jest wersja softu o numerze Ver. 1.116
Download Information of VIERA for Europe and CIS | Download | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
Mialem 1.113.Zmian nie zauwazylem , czywiscie zmienil sie numer wersji oprogramowania.Kazdy przeprowadza zmiane softu na wlasna odpowiedzialnosc.Komunikaty w czasie zmiany softu sa w jezyku polskim. Procedura prosta, rozpakowac plik, skopiowac na karte sd, wlozyc karte sd do telewizora. Telewizor wykryje nowa wersje oprogramowania, pojawia sie komunikaty co trzeba zrobic.
http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/fw/step3_eu.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry