Panasonic DMP-BDT100EG

rhaston

New member
Jako osoba względnie zielona - kilka pytań odnośnie odtwarzacza Panasonic DMP-BDT100EG:
1. Jeśli chodzi o obraz (i puki co dźwięk, bo głośniki tylko z telewizora, dodatkowy sprzęt dopiero w planach) warto inwestować w kabel HDMI 1.4a czy pomiędzy nim a 1.4 nie ma tu żadnej różnicy (plazma FULL HD 3D, chce oglądać z tego odtwarzacza filmy BD 3D w możliwie najlepszej jakości).
2. Czy ten blu-ray czyta pliki MKV z zewnętrznego dysku (pendrive)? Nic o tym formacie nigdzie nie ejst wspomniane, ale to chyba od kilku lat standard?
3. Czy gdybym oglądał MKV z dysku zewnętrznego bezpośrednio przez USB telewizora a nie odtwarzacz, będzie jakakolwiek różnica jakościowa? Telewizor ma wejście USB i czyta MKV, mógłbym z powodzeniem podpiąć dysk bezpośrednio. Chodzi o MKV 1080p nie tylko 720p!
4. Czy ten blu-ray ma Polskie menu (instrukcji w języku ojczystym nie ma, stąd pytanie) i czyta wszystkie formaty napisów (wiem, że dużo odtwarzaczy nie radzi sobie z *.idx a to dla mnie dość ważny format).
5. Czy jest wi-fi ready? Tzn. czy adapter sprawi, że będę mógł go podpiąć pod domową siec wi-fi? Większość modeli obsługuje to od dawna, ale tu wszyscy milczą.
Tańszy (i zdawałoby się lepszy, nawet pod względem wyglądu) Samsung jeszcze nie wygrał u mnie z tym modelem ze względu na wart ponad 200zł film Avatar 3D. Mogę odbić sobie cenę na Allegro albo mieć już coś w kolekcji. Ale szczerze, jeśli okaże się, że odpowiedzi na wszystkie z moich pytań okażą się dla Panasonica negatywne raczej sobie odpuszczę ten konkretny model. Będe wdzięczny za odpowiedzi na którekolwiek z pytań. Z góry dziękuję za okazaną pomoc :).
 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member
Mam ten odtwarzacz i mogę odpowiedzieć na część twoich pytań, tj.
ad. 1 warto, lepszy kabel to zawsze lepiej,
ad. 2 nie wiem nie oglądam filmów z pendrive,
ad. 3 nie będziesz odtwarzał filmów z dysku zewnętrznego tylko nagrane przez telewizor - innych nie odtworzy - ochrona autorska,
ad. 4 Blu-ray nie ma polskiego menu ale jest ono bardzo proste, a instrukcja jest po polsku (do ściągnięcia ze strony Panasonic.pl),
ad. 5 obsługuje Wi-fi ale musisz albo podpiąć kabel albo adapter bezprzewodowy (nie ma w zestawie).

Czyta format DivX Plus HD
Na temat MKV masz tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/55413-panasonic-dmp-bdt300-3d.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry