37PA50 czy 37PA60

Maniolo

New member
Witam wszystkich.

Szukałem i nie znalazłem konkretnych odpowiedzi.
Chodzi mi o różnice pomiędzy tymi dwoma modelami.

Mój pokój ma 15m2, na ekran będę patrzył z odległości 2-3m. Żródło obrazu to kablówka i DVD.

Czy któryś z w/w ma lepszy obraz od drugiego ? Według opisów znalezionych na www PA60 ma lepszy kontrast i więcej kolorów niż PA50. Czy ma to bezpośrednie przełożenie na to co się widzi ? Czy są to tylko zabiegi marketingowe ? Często się zdarza, że starsze produkty są lepsze od nowych ale ta technologia cały czas się rozwija.


Czy te telewizory mają wiatraczki ? A może któryś z nich nie ma ? Wiatraczek strasznie mnie wkurza.
 

kojot

New member
WITAM
pa60 ma nowsza matryce to chyba powinno miec wplyw na obraz mysle ze na lepsze wiatraki sa ale z tego co sie orientuje to nie przeszkadzaja to znaczy nie sa glosne mysle ze lepiej dolozyc pare zl i kupic pv 60 ma zdecydowanie ladniejszy obraz widzialem oba i pa jest zdecydowanie slabszy a z tego co pisza na forum pv 60 doskonale radzi sobie z sygnalem pal moze to pomoze ci w decyzji
pozdrawiam
 

Maniolo

New member
Dzięki za odpowiedź, na PV60 po prostu nie mam kasy. Dla mnie pomiędzy PA60 a PV60 to 1000zł różnicy. Z kolei pomiędzy PA50, a PA60 mam 500zł różnicy, z tąd moja niepewność.
 

Maniolo

New member
Panowie, 157 osób to przeczytało i tylko jedna osoba mogła coś napisać ???
Może ktoś jeszcze wie coś konkretnego ? Może Kiki ?
Czy obraz 37PA50 jest gorszy niż 37PA60 ? Czy warto do PA60 dołożyć 500zł ?
Czy PA50 ma wiatrak ?
 

gad7

New member
37PA50 kupiłem siostrze i jej docierałem, na pewno ma wiatraczki, czy je słychać nie no chyba że jest absolutna cisza i specjalnie będziesz się wsłuchiwał, w dzień nic nie słychać ponieważ masz różne szumy wokoło. Różnica w jakości obrazu napewno jest tu nie chodzi przedewszystkim o parametry ale o zastosowaną w środku elektronikę pomyśl pa50 był pomyślany 2 lata temu a wypuszczony na rynek niewiem może 1-1,5 rok temu, zobacz jaka przepaść technologiczna w elektronice. Ceny się zmieniają różnice między pa50 a pa60 to 300 zł, pa60 a pv60 to 500, ja bym przemyślał sprawę nad pv ale nie namawiam. Na pewno te plazmy godne polecenia stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry.
 

Maniolo

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnie cen to dzisiaj sytuacja znowu się zmieniła i to na korzyść 37PA50.
Teraz do 37PA60 muszę dołożyć 1000zł a do 37PV60 2000zł.

Odnośnie elektroniki to mając spore doświadczenie w obcowaniu ze sprzętem elektronicznym nie byłbym taki pewien, że co nowsze to lepsze. Wiem, że z roku na rok postęp jest szalony ale tak samo szalona jest chęć zysku, a co za tym idzie minimalizacja kosztów produkcji.

Jeżeli chodzi o telewizory kineskopowe to aktualnie posiadam 10 letniego Philipsa, dość wysoki model. W ciągu kilku ostatnich lat niejednokrotnie pomagałem w doborze telewizora dla znajomych czy rodziny i wierzcie mi nie oddałbym swojego za nic.

Natomiast monitor LCD przy komputerze mam już któryś z kolei, bo rzeczywiście są coraz lepsze.

Z plazmą nie mam doświadczenia i jeszcze nie widziałem 37PA60, a tym bardziej stojących obok 37PA50 i 37PA60.
 

gad7

New member
Powiem szczerze zabardzo nie rozumiem twojego toku myślenia??? 37pa50 kupisz za 4700, 37pa60 5200 a 37pv 5700 to z kąd takie różnice u ciebie? Nie rozumiem toku twojego myślenia nowe jest takie samo co stare? Chyba jakaś pomyłka? Skoro jest w ofercie napisane iż nowa matryca którejś tam generacji jest w nowym modelu to logiczne iż nie mogli wstawić starej elektroniki do nowej matrycy NO CHYBA że masz ograniczony budżet to nie ma nad czym debatować.
 

Maniolo

New member
Przeczytaj uważnie co napisałem.
Często się zdarza, że nowsze produkty home entertainment są gorsze od starszych. Są gorsze, bo są coraz tańsze i nie dlatego, że ja tak mówię. Kiedyś kino domowe to kilka kolumn zrobionych z mdf'u, stojących na podłodze. Dzisiaj to plastikowe zestawy, powieszone na ścianie, za kilkaset zł, ja nie chciałbym ich słuchać ;) Te drewniane też można kupić ale wcale nie są tańsze niż 10 lat temu i napewno nie grają lepiej niż te z przed dziesięciu lat.
Kiedyś wzmacniacz miał kilka-kilkanaście tranzystorów na kanał, był duży ciężki i sporo kosztował, dzisiaj to cyfrowy układ elektroniczny, mały tani i g.... warty, mimo ogromnego postępu w tej dziedzinie :)
Dzisiaj można kupić telewizor kineskopowy, 100Hz itd, itd, tylko popatrz jak na nim wygląda przedmiot w ruchu, jakie ma krawędzie, jaka jest głębia obrazu. Nie ma to nic wspólnego z obrazem na moim 10 letnim kineskopie, gdzie też mam 100Hz itd, itd. U mnie widać kto biegnie, widać np. twarze ludzi siedzących na trubunach na jakimś tam meczu.
Na przełomie ostatnich dziesięciu lat tak działo się ze sprzętem audio i telewizorami kineskopowymi, gdzie spore znaczenie ma wlaśnie nowoczesna elektronika.

Z monitorami lcd dzieje się odwrotnie, im nowsze tym lepsze. Lepsze kąty widzenia, lepsze czasy reakcji, lepsze odwzorowanie kolorów ...

Z plazmami nie mam doświadczenia dlatego pytam na forum, gdzie powinni być doświadczeni w tej materii użytkownicy.
Nie interesują mnie dane z katalogu, bo je znam. Interesują mnie faktyczne spostrzeżenia i wnioski.

Na dzień dzisiejszy mogę kupić 37PA50 za 4000, 37PA60 za 5000 i 37PV60 za 6000.
PV60 jest dla mnie za droga, dlatego pytam o 2 pozostałe.
 

maszek

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

gad7

New member
37pv60 widziałem już za 5900 i to pewnie do negocjacji ale nie o tym, myslę iż w plazmach też nastepuje postę jak w lcd no i nowe to nowe miałem 37pa50 i mam 37pv500 oraz 42pv60 a więc mam jakie takie porównanie ja bym się nie zastanawiał 37pa60! A ceny dobre!
 

Maniolo

New member
O tego typu odpowiedź właśnie mi chodziło, dzięki. Miałeś 37PA50 i masz 42PA60. Jeżeli mówisz, że nie zastanawiałbyś się nad wydaniem 1000 zł więcej na 37PA60 to znaczy, że jest naprawdę dużo lepsza od 37PA50.

Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto miał doświadczenia z tymi modelami to bardzo proszę o wypowiedzi, jeszcze radz dzięki.


-> maszek
Jeszcze raz powtarzam: nie biorę pod uwagę 37PV60, różnice pomiędzy PA i PV są dość zasadnicze. Ja pytam o PA50 i PA60. W takich porównaniach można zauważyć tylko HDMI w PA60, którego nie potrzebuję i większy kontrast (cytuję: "maksymalnie") oraz większą ilość kolorów (cytuję: "w ciemniejszych partiach obrazu"), w które nie bardzo wierzę do póki nie zobaczę lub nie przeczytam kilku zgodnych opinii o ich rzeczywistym występowaniu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sam z ciekawości jutro sprawdzę 37 Pa 50 i Pa 60
zobaczymy - jaki będzie wynik.
 

Maniolo

New member
Pojeździłem po sklepach i mam pewne spostrzeżenia:
1. ani 37/42PA50 ani 37/42PA60 nie ma widocznych z tyłu obudowy wiatraków w przeciwieństwie do większych modeli
Natomiast przy tych samych ustawieniach obrazu według paska w menu OSD
2. na płycie testowej DVD lepszy obraz mają PA60, lepiej widać pod dużym kątem, i kolory są jakby "żywsze"
3. przy kablówce te "żywe" kolory działają na niekorzyść, bo wszystkie twarze są pomarańczowo-różowe co takie naturalne znowu nie jest

kiki, jak tam Twoje testy ??? pomóż chłopie, bo już mam totalny mentlik w głowie :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
było dużo pracy .
Jutro , a raczej dziś ./ w sobotę / zaatakuję
Sam jestem ciekaw.
 

Jerry1959

New member
Wiadomość do Kikiego;
Niecierpliwie czekamy na wynik porównania obu modeli panasoników. Obiecałeś w poprzedni weekend przeprowadzić porównanie, a tu nic.
Z mojej obserwacji w MM wynika, że lepszym modelem jest PA60, dużym plusem HDMI, któe można kiedyś wykorzystać.
Na dzień dzisiejszy wybieram 37PA60. Żonie też się podoba:)
 

Maniolo

New member
Ja przeprowadziłem kolejną wizję lokalną na modelach 42PA50 i 42PA60. W Euro kosztują odpowiednio 4990 i 5490.
Na sygnale z kablówki różnice są znikome, przy tym samym ustawieniu nasycenia kolorów na pasku w menu OSD w PA60 wydaje się, że obraz jest bardziej nasycony kolorami ale jest to mniej naturalne !!! (różowe twarze itp.) i należy zmniejszyć troszkę wartość nasycenia kolorów. Po tym zabiegu kablówka na obu wygląda tak samo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś wreszcie trochę czasu.
Mimo meczy MŚ w między czasie sprawdzałem 37 Pa 50
i 42 pa 60. Lepsza biel była po stronie 37 Pa 50 i tylko z obrazów statycznych.
W dynamice mimo usilnych chęci nie widziałem różnic.
Za to 37 Pa 50 - wyglada bardziej dostojnie.
Do kablówki, dvd - 37 Pa 50 - to extra wybór szczególnie uwzględniając cenę - 4799 zł.
pozdrawiam
 

Jerry1959

New member
Witam ponownie.
Przez tydzień mialem problemy z internetem, ale już wszystko w porządku.
Wreszcie kupiłem plazmę 37PA60 i po kilku godzinach działania(!!!) nagle obraz zniknął i za Chiny ludowe nie można było go uruchomić. Po przybyciu serwisu panowie stwierdzili, że powodem usterki był spadek napięcia w gniazdku. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. Sprzedawcy (w innym sklepie) byli zaskoczeni taka informacją. Mam pytanie; w jaki sposób uchronić telewizor przed spadkami napięcia (jeśli to było rzeczywistym powodem awarii): czy wystarczy listwa antynapięciowa, czy też potrzebny jest ups jak do komputera? Jednocześnie chciałem zaznaczyć, że w pokoju nie mam gniazdka z bolcem. Czy można przebudować gniazdko. Słyszałem od fachowca, że w razie jakieś awarii napięcie może pójść na obudowę telewizora. Proszę o fachowe rady do czasu, kiedy telewizor wróci z serwisu (najwcześniej w środę?)
 

dnc

Moderator
VIP
Jerry1959 napisał:
Witam ponownie.
Przez tydzień mialem problemy z internetem, ale już wszystko w porządku.
Wreszcie kupiłem plazmę 37PA60 i po kilku godzinach działania(!!!) nagle obraz zniknął i za Chiny ludowe nie można było go uruchomić. Po przybyciu serwisu panowie stwierdzili, że powodem usterki był spadek napięcia w gniazdku. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. Sprzedawcy (w innym sklepie) byli zaskoczeni taka informacją. Mam pytanie; w jaki sposób uchronić telewizor przed spadkami napięcia (jeśli to było rzeczywistym powodem awarii): czy wystarczy listwa antynapięciowa, czy też potrzebny jest ups jak do komputera? Jednocześnie chciałem zaznaczyć, że w pokoju nie mam gniazdka z bolcem. Czy można przebudować gniazdko. Słyszałem od fachowca, że w razie jakieś awarii napięcie może pójść na obudowę telewizora. Proszę o fachowe rady do czasu, kiedy telewizor wróci z serwisu (najwcześniej w środę?)

Zasadniczo to UPS może byc. Ale musiałby byc conajmniej 350-400W tak by utrzymać na kilka minut napięcie. Ja mam UPS 600W, do którego był podpiety prócz kompa i amplitunera takze stary TV Thomsona. W momencie kiedy nie było pradu zasilacz wytrzymywał około 8-10 minut. Teraz juz nie mam podpietego Tv, bo plazma musiałaby mieć swój osobny zasilacz, albo musiałbym kupić coś większego, tak z 1kW. A po za tym, UPS zabezpiecza nietylko przed spadkami napięcia ale także przed nagłym wzrostem napięcia, np wtedy gdy sobie fachowcy z ZE pomylą :fool: kabelki i puszczą dwie fazy do sieci (występuje wtedy 400V!!!).

Sama listwa tylko blokuje zakłócenia sieci energetycznej i filtruje zakłócenia poszczególnych podpiętych urządzeń. Niemniej i tak np. na wyładowania atmosferyczne to nie pomaga. Jeśli chodzi o uziemnienie to jesli dane urządzenie ma wtyczkę z trzema bolcami to rzeczywiście dobrze jest mieć ją podłaczoną jak sobie wymyślił producent. Zresztą większość urządzeń elektronicznych, gdzie występuje wysokie napięcie i/lub duża moc pobierana tam gniazdka muszą mieć "fazę zero" zainstalowaną.
Tak więc jesli mieszkasz w miejscowości, w której często zdarzają się awarie sieci, ja bym proponował prócz listwy także UPS z mocą ok. 400W (można podpiąć wtedy kino domowe, DVD itp.).
 
Do góry