Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Zieminiak

New member
rychu napisał:
dla zainteresowanych zakupem modelu 42S ma się pojawić w piątek w MM w akcji bez VAT za 2999zł;)

Prorok czy co? :mrgreen: Bylem wczoraj w MM we Wrocku i stalo z 10 szt ale jeszcze bez ceny - widac czekaly na obnizke vat-u. Ja juz nie sprawdzam cen tylko ciesze sie tym co wisi na scianie:) . Plazma ma juz 80 godzin za soba, wiec juz niedlugo ....
 

Rivam

New member
Spoko. Właśnie chciałem porównać ceny w innych miastach, ale tylko w B-stoku ładuje się gazetka, a w pozostałych pokazuje, że jej brak.
 

fisper

New member
a ma ktoś 46s10 albo 50s10

Chciałem zapytać czy jest ktoś może szczęśliwym posiadaczek któregoś z w/w modeli? Jakie wrażenia. Miałem th 46py80 ale odmówił posługi co już opisałem w moim poście. Mają mi wymienić na 46s10e albo zwrócą gotówkę to wtedy wezmę 50s10e. Dodam że z 46py80p byłem b. zadowolony. Dzięki z góry za odpowiedź.
 

zibi01011968

New member
s10 g10 a polsat cyfrowy

witam jestem zdecydowany na jeden z tych modeli jedyną moją obawą jest to że po podłączeniu polsatu przez eurozłącze okarze się że na zwykłym samsungu miałem leprzy obraz czy ktoś może wyprowadzić mnie z błędu
 

yaneq

New member
Bez reklam
rozważam zakup plazmy.
czytając ten post powoli się przekonuje jednak do "eski". bo G faktycznie swoje kosztuje. powiedzcie jak się ten tv ma jeśli chodzi o skalowanie obrazu SD? widziałem wczoraj obraz ze starszego modeli LCD panasonica, nie byłem zbyt zadowolony z tego co widziałem. mocno zastanawiam się nad 37G10, jednak plazma 42 cale w tej cenie wypada całkiem całkiem. do tej pory byłem nastawiony na LCD only, jednak nie mam nasłonecznionego pokoju więc plazma może była by dobrym rozwiązaniem. jednak chce mieć obraz dobrej jakości, już przy SD z cyfrowego polsatu. więc? jak to jest z wami? zadowoleni z tej plazmy panasa jesteście? ale obiektywnie!
 

gorylla

New member
Bez reklam
@ zibi01011968

Plazmę 42S10E mam podłączoną z tunerem Polsatu HD Samsunga 370G po HDMI i po eurozłączu (bo telegazeta nie działa po HDMI). I powiem ci, że obraz po Euro jest naprawdę super. Po HDMI jednak lepiej, ale według mnie nie za dużo. Także możesz bez stresu brać, będziesz bardzo zadowolony.

@ yaneq

Mam Eskę Dziesiątą zapiętą z Cyfrowym Polsatem ze wszystkimi kanałami HD. Skalowanie czy SD czy HD bajkowe. Obraz ogólenie przepiękny, chociaż muszę przyznać, że w zależności od jakości kanału, bo niektóre lepiej, niektóre gorzej. Według mnie S10 za tę cene to rewelacja.
 

yaneq

New member
Bez reklam
gorylla: mam identyczny dekoder więc tym bardziej jestem zainteresowany twoją opinią. nie rozumiem podłączenia przez euro!!! masz wszystkie kanały HD a jedziesz na euro bo telegazeta. dziwne...
powiedz lepiej jak wygląda obraz polsatu. tylko bądź obiektywny! normalny kanal nie hd, powiedzmy tvn... z daleka jaki masz obraz, płynność itp.
napisz jaki miałeś poprzedni tv i czy widzisz tą różnicę?
samsung po euro z telewizorem crt ma zdecydowanie gorszą jakość niż poprzednie dekodery np. echostary. zastanawiam się czy fakycznie kupić lcd, czy S10 a może dołożyć na G10. chciałbym lcd jednak w pana nie mam lcd w 42 calach, jedynie 37g10. no mam dylemat straszny.
 

gorylla

New member
Bez reklam
yaneq
spróbuj włączyć telegazetę przy podłączeniu po HDMI, a wtedy zrozumiesz czemu mam też po Scarcie. Dodam, bo może nie doczytałeś, plazmę mam podłączoną I PO HDMI I PO SCARCIE! Normalnie oglądam po HDMI (zapodałem tryb hotelowy, żeby darmo nie przełączać przy włączeniu), lecz jak chcę coś pogrzebać w telegazecie, to przełączam się na scart.

Według mnie obraz na kanałach typu polsat, polsat sport, polsat2 jest super (ale np. polsat cafe i polsat play nieco gorzej- są według mnie wyraźnie gorszej jakości). Jedynka, dwójka i TVN-y po prostu bajecznie. Naprawdę nie ma się czego doczepić. Według mnie obraz jest wyraźny, ostry, miły dla oka i bez jakiegokolwiek mydła. Mydłowate kanały to takie jak różne Manga, Sranga, ITV-y, Pulsy i inne dziadostwo. Przyznam, że TVN Turbo również trochę rozczarowuje, według mnie jest w dość słabej jakości. Ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Miałem do tej pory Triluxa 21', naprawdę dobry TV na podzespołach Philipsa. Jednak po przesiadce na S10 nie czuję ABSOLUTNIE żadnego dyskomfortu, a raczej radość oglądania TV.

Nie zwlekaj, nie zawiedziesz się.
Odpuść G10, szkoda pieniędzy. To co prezentuje S10 naprawdę każdemu wystarczy, a za resztę kup żonie czy dziewczynie (możesz i żonie i dziewczynie :D ) np. pierścionek. I wilk i owca będą całe. I noc upojna gwarantowana. :eek:k:
Pozdr.

@ zibi01011968

Czemu będziesz podpinał po eurozłączu, przyjacielu? Nie stać na HDMI, daj spokój!
 

Zieminiak

New member
Moj 42s10 podlaczony jestdo dekodera n kablem hdmi. Obraz ogladam z odleglosci ok 2,5m. Kanaly hd: nie mozesz oderwac wzroku od tv. Kanaly sd: tutaj bardzo wiele zalezy od jakosci przesylanego syganlu: 1,2, TVN i jeszcze pare innych wygladaja dobrze, czasami nawet b.dobrze ale zdarza sie ze z winy nadawcy obraz jest kaszna. Wczesniej uzywalem Sony Trinitron CRT 25" ustawionego w rogu pokoju tylem do wielkiego naslonecznionego okna i powiem tak: nieraz musialem spuszczac rolety bo nic na tv nie bylo widac (n-ka podpieta byla po euro). Teraz plasma wisi na scianie przylegajacej do tego wielkiego okna i jak na razie nie musialem wahlowac roletami. Z moich spostrzezen wynika, ze na starym tv wszystkie programy wygladaly dobrze a na nowym bywa roznie (jak pisalem wczesniej, zalezy od jakosci nadawanego sygnalu sd). Generalnie jestem b.zadowolony ze zmiany tv, wczesniej planowalem 42-50x10 ale decyzje zmienilem w ostatniej chwili i nie zaluje... pewnie tez nie zalowalbym x10 albo g10. Wybralem moze i "zloty srodek" i nie bede polemizowal, ktory z tych modeli bylby lepszy, bo kazdy z nich ma jakies "za i przeciw" i kazdy z wlascicieli bedzie chwalil swoj wybor.
Cena obecnie zdecydownie przemawia za s10 w MM ale kupno tv to teraz tak samo jak kupno nowgo samochodu w salonie... masz sie cieszyc tym, ze jezdzisz a nie stresowac sie tym, ze gdzies mozna bylo kupic taniej.
Dzsiaj plasma konczy sie wygrzewac i nalezaloby ja poprawnie skalibrowac, wiec jakby ktos mial namiary na to jak poprawnie ustawic obraz to mile widziane linki:) .
 

darekn12

New member
hejka,
no i kupilem wkoncu po 4 miesiacach czytania 42s10e w media za 2999zl:)
:D :D :D

poki co wszystko na polowe zoom3 i niech robi swoje.
jednak obraz z kablowki sredni jedynie na niektorych programach super obraz o dvd nie wspomne bo rewelacja.
co mnie zastanawia jak podlaczylem kablowke na niektorych programach nie mam glosu a jak puszcze sygnal przez nagrywarke to glos jest.
co to moze byc?
pozdrawiam
darek
 

zibi01011968

New member
tx42s10

gorylla owszem stać ale w tej chwil jestem w słonecznej itali i nie mam możliwości zmiany dekodera mam tylko nadzieję że po euro ze zwykłego czy z hd jest tak samo mam jeszcze kino yamaha ikamerkę sd9 ful hd prawdopodobnie jutro ocenię sam dzięki za podpowiedż
 

Pawel70

New member
W menu strojenie ręczne powinna byc dostepna opcja system dźwieku.W PV70 są po kolei opcje SC1,SC2..Myślę ze nie ma aż tak dużych zmian w tej wersji telewizora.
Sprawdź moze na którejś z nich pojawi sie dźwięk.
 

weslee

New member
Witam

Właśnie od wczoraj jestem posiadaczem pierwszej plazmy 46s10. Cały czas kombinuję czy faktycznie "wypalać" ją czy mimo wszystko jechać na takich ustawieniach jakie mnie i mojej rodzinie odpowiadają. Czytając forum w tym temacie można odnieść wrażenie, że "na dwoje babka wróżyła"...
Obecnie mam CP podłączony przez HDMI i zauważyłem, że na Discovery HD po jakimś czasie obraz mi klatkuje... czy to wina dekodera, sygnału... mam nadzieję, że nie nowego nabytku...
Proszę jeszcze o podpowiedz czy w naszym tv jest też możliwość sprawdzenia czasu pracy telewizora i ilość włączeń...
Pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry