Panasonic 32lx80

ximal

New member
Witam
Mam zamiar nabyć (w końcu) tv i jak w temacie czy ten panas jest coś wart bo cena strasznie kusi (1431 na agito). Telewizja cyfrowa z Multimedia zadko dvd czy będzie to dobrym wyborem, bo praktycznie nie ma żadnych opinii o tym tv.
Z góry dzięki.
Ewentualnie coś innego w podobnej cenie.
 
Ostatnia edycja:

ximal

New member
Nie takiej odpowiedzi oczekiwałem, chodzi mi o jakość obrazu, czerń...ogólnie czy warto go kupić czy coś dołożyć i kupić lepszego a może do telewizji cyfrowej z Multimediów będzie wystarczający.
>>>------>
 

lopezpb

New member
Ja się zdecydowałem na ten model, bo za tą cenę to nic lepszego się nie znajdzie. Porównywałem go w MM oraz innych sklepach z modelami 8P i LX85 100Hz i o ile 8P wydał mi sie zdecydowanie gorszy to już kolosalnej różnicy między LX80 i LX85 (takiej aby była warta 500zł dopłaty) nie było widać. Sprawdzałem na analogowej antenie.
Mi TV będzie służył do TV analogowej oraz Xboxa1 może w późniejszym czasie X360 oraz DivXów. W piątek odbieram za 1418zł i mam nadzieję że się nie zawiodę :)
 

ximal

New member
Dziki "Lopezpb" daj znać jak odbierzesz jak się sprawuje. A swoja draga dlaczego testuje się tylko telewizory droższe a niskobudżetowe (możne Kiki coś powie w tym temacie) wszyscy zlewają przecież nie każdego stać wywalić parę klocków na tv.
>>>----->
 
Ostatnia edycja:

rpa

New member
Jeżeli nie widzicie różnicy między modelami LX80 i LX85, to nie wiem jak Wy patrzycie :hmm: . Dla mnie różnica jest kolosalna - LX85 ma panel IPS Alpha i 100Hz. Zdecydowanie warto dołożyć te 500zł. Uważam że to najbardziej ludzie bogaci kombinują przy zakupie, byleby tylko najtaniej. Ceny tak bardzo już spadły, że aż ciężko uwieżyć. 3 miesiące temu LX80 kosztował tyle co teraz LX85 - dla mnie to też super wiadomość, bo kupiłem niedawno TX-37LX85P :D
 

lopezpb

New member
rpa napisał:
Jeżeli nie widzicie różnicy między modelami LX80 i LX85, to nie wiem jak Wy patrzycie :hmm: . Dla mnie różnica jest kolosalna - LX85 ma panel IPS Alpha i 100Hz.
...
bo kupiłem niedawno TX-37LX85P :D

No właśnie kupiłeś to najlepszy...
po prostu ja nie widzę różnicy dużej różnicy i już (i nic dla mnie nie znaczy IPS czy inne super hiper nowości skoro nie widzę różnicy wartej dopłaty o 1/4 ceny). Oczywiście pisze o swoich zastosowaniach. Jeśli widzisz różnice i dla ciebie była ona warta 500zł to ok.

Ten TV w swojej klasie cenowej jest IMHO najlepszym wyborem, sygnał TV z analogowej anteny odbiera BDB, jestem mile zaskoczony.
Gry z X-boxa również rewelka, chociaż jednak pikselozę widać, cóż pora sie przerzucić na X360 ;)
Braki to brak prostego dostępu z pilota do zegarka i sleepa (trzeba wchodzić do menu).
Pozatym za tą cenę polecam.
 

rpa

New member
lopezpb - to prawda że jeżeli nie widzisz różnicy, to szkoda przepłacać.
Dla mnie ważny był model LX85, bo często siedzę pod bardzo ostrym kątem do TV.
Obraz z X360 jest naprawdę extra. Gram prawie wyłącznie w wyścigi - Forza2 i PGR4, te 100Hz również naprawdę mi się przydaje. Nie widzę absolutnie żadnego smużenia, a to w wyścigach dosyć ważna rzecz :)
 

zotac

New member
Panasonic 32LX80

Witam sam osobiście posiadam ten TV i muszę przyznać ze jest super,obraz i kolory naturalne nic dodać nic ująć nie jak to jest na przejaskrawionych Samsungach i innego koreańskiego...TV służy mi głownie jako monitor, gry filmy,przeglądanie stronek.TV mam podłączony przez D-SUB i wszystko jest ustawione w rozdziałce 1280x768 obraz jest miazga.Wcześniej miałem przez DVI-HDMI to ikony były zamazane różnica była widoczna tzw.pikseloza.Najlepsze połączenie jest właśnie przez D-SUB i oczywiscie ustawienie w TV ( rozdzielczości wejsciowej,zegara,fazy matrycy zegara i innych niezbednych ocji.Po takim ustawieniu wszystko chodzi jak powinno.

Pzdro
 

ernestus

New member
Słuchajcie, mam ten tv podłączony do liveboxa, wykupiony pakiet cyfry + ale jakość meczy jest strasznie słaba, powtórki na zwolnieniach skaczą niesamowicie, momenty na których jest wielu ludzi ( np rzut rożny ) strasznie rozmywa. Powiedzcie mi czy to wina:

a) telewizora
b) sygnału z liveboxa
c) złej konfiguracji

Jeżeli wybrałeś "c", bardzo prosze o pomoc jak to zrobić !
 

zotac

New member
Panasonic 32LX80

Witam
Na 100% jest to wina sygnału ( livebox + pakiety + cyfra + =lipa)
U mnie ten TV był podłaczony przez SD i byłem pod wrażeniem że taki dobry odbior może być.Z kolei podpiołem n-ke to szczęka mi opadła tak samo obraz z kompa normalnie miazga.TV jest jak majbardziej wporządku.Sprawdz sobie ustawienie anteny, jaka masz siłę a jaką jakość.Jaki kabel zastosowałeś?Najlepiej TRISET 113.

Pzdr
 

ernestus

New member
Wiesz co... Ja sygnał z gniazdka telefonicznego mam doprowadzony do livebox'a ( dwa kable połączone przedłużką ), a potem z liveboxa do dekodera kablem który jest w orginalnym zestawie multipakietu, sygnał z dekodera idzie scartem do TV.

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.

Pozdrawiam
 

krzynek1

New member
Witam, przymierzam sie do kupna 32lx80, czytalem wiele opinii pozywtywnych o tym telewizorze, jednak brak technologii 100 Hz troche niepokoi mnie czy aby w jakichs szybkich scenach nie bedzie to widoczne az nadto :hmm:

tv bedzie uzywany do ogladania filmow / meczy / grania

a u siebie w miescie nie mam jak tego sprawdzic, takie sklepy :(

a moze macie jakas lepsza propozycje telewizora do 1500 zl ?
 
Ostatnia edycja:

tomekd

New member
Z analogowej anteny obraz trochę smuży, ale sygnał w HD idealny, płynny, zero smużenia. Gry z X360 wyglądają zabójczo. Kąty bardzo dobre, matryca równo podświetlona, żadnego cloudingu. Za tę cenę lepszego TV nie ma.
 

DJ6

New member
Pytanie o dane techniczne

Witam

Czy wie ktoś może jaki czas reakcji piksela, oraz jaki pobór mocy ma model
TX 32LX80?
 

were

New member
Problem z głośną praca tv

Witam,
mam problem z głośną pracą telewizora ( Panasonic 32LX80 ). Telewizor mam od kilku dni i od samego początku strasznie "buczy" co jest dosyć męczące w czasie cichego oglądania telewizji. Jedynie w trybie eco jest trochę lepiej. Mam pytanie czy to jest wada tylko mojego egzemplarza? Czy takie coś podlega ewentualnej gwarancji?

Pozdrawiam
 

skylla1

Member
Bez reklam
A co masz podłaczone? Czasem to wynik instalacji antenowej np. kablówki. Wtedy pomaga separator galwaniczny (do kupienia za ok 10-20 zł na allegro).
Sprawdź co się dzieje gdy oglądając np z dvd odłaczysz antenę itp...
Jesli buczy zawsze niezależnie od podłaczeń to pewnie wada fabryczna, więc wymień lub serwis.
 
Do góry