Docieranie plazmy a czarność czerni

Im dalej w las tym robi się ciemniej?


  • Total voters
    0

bogdan_kr

Member
Bez reklam
digitalus napisał:
chcialem uzyskac obiektywna, bezstronna odpowiedz jak wyglada czern z tych plikow w plazmie panasonic.
plik z muzyka powazna powinien powalac na kolana, mam na mysli kolor czarny:) muzyka tez:)
Sprytnie dodawane edycje ale nie prowadźmy rozmowy w ten sposób, bo ktoś później może się nieco zagubić.
Odpaliłem ten plik przez usb mojego dvd podłączonego componentem - nie otworzył się do końca poprawnie, szarpie i jest jakby przyspieszony ale to mały problem. Definicje kolorów są bardzo ładne moim zdaniem, chciałbym mieć taki sygnał na wszystkich programach telewizyjnych. Ciemne i czarne elementy też bardzo ładne - nie wiem czy wzorcowe bo nie mam porównania z porządnym sygnałem podanym przez hdmi porządnym kablem. Jak również nie robiłem mocnej kalibracji a jedynie korektę kontrastu, jasności, ustawienia kolorów i balansu bieli z opcji dostępnych w menu. Czy choć trochę pomogłem? :)

Pozdrowienia!
 

ivf

New member
no właśnie!

żeby porównać czerń TV na jakimś materiale filmowym, należałoby podłączać różne TV do TEGO SAMEGO ŹRÓDŁA

najprościej zobaczyć o co mi chodzi na komputerze z jakimkolwiek materiałem wideo. wystarczy odpalić cokolwiek i zmieniać filtr odpowiedzialny za dekodowanie materiału lub renderowanie

niby jeden monitor, a czerń po każdej zmianie kodeka/renderowania inna..

tak samo będzie zapewne z odtwarzaczami DVD czy BD.. inny odtwarzacz, sposób połączenia itp = inna czerń

z ciekawości w domu zobaczę cóż to za czerń w prezentowanych materiałach ;) (kiedyś bawiłem się jakimś filmem i zmiana sposobu renderowania najbardziej mnie zadziwiała.. jak czerń robiła się dobra, to szczegóły cieni zanikały i na odwrót.. tak więc najpierw trzeba sprawdzić możliwości sprzętu do odtwarzania, a później ustawiać TV ;))
 

szachu_pl

New member
Sprawdziłem te dwa pliki testowe na 37PV80. Ciekawa sparawa. Na PC nie mogłem dodtworzyć obrazu z "Pink" (był tylko dzwięk). Co to za kodek? Próbowałem Subeditem i VLC, efekt ten sam. Z ciekawości nagrałem na pena i zapodałem na DVD (Ferguson D-780HX - ostatnio z dobrych Ferdków :D). Jakość jak dla mnie rewlacja. Czerń głęboka (a jestem na tym punkcie wyczulony). Dzwięk też bardzo dobry. Ogólnie obrazem szarpało, ale to przez USB (w Ferdku tylko 1.1) a pewnie materiał z jest z wysokim bitrejtem. Ogólnie materiał fajny. Co to jest za kanał? Nadawany jest w HD, czy też to bardzo dobre SD?
 

digitalus

Banned
to stream z karty dvb, bez konwersji do innego formatu,nagrany tak jak "leci" z satelity.kodeki kaaza lite codek pack powinny otwierac ten plik bez problemu. korzystam z wersji K-Lite Codec Pack v2.52 Full bo nie ma przeklamania czyli podawany jest wlasciwy czas trwania pliku.
kanal nrj hits to francuski kanal muzyczny sd z astry.zostal juz zakodowany nadaje w formacie 16/9 ale z bardzo dobra jakoscia.
nrk 2 to skandynawski kanal sd .nadaje w formacie 16/9 .tez bardzo dobra jakosc.
postaram sie i wysle dluzszy fragment pink,najlepiej wypalic na plytke dvd-rw lub cd-rw wtedy nie powinno byc szarpania obrazu
plik bedzie wieczorem . mam maly transfer wysylania pliku.
bitrate wysokie. 4 minuty koncertu 120 mb.
 
Ostatnia edycja:

szachu_pl

New member
Czy kiedyś u nas będą nadawać z taką jakością? Tylko pomażyć.

Co do kodeków, to mam jakieś stare, pewnie dlatego są problemy. Z chęcią obejrzę dłuższy fragment.
 

digitalus

Banned

Attachments

  • czarny.jpg
    czarny.jpg
    15,7 KB · Wyś: 911
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
link do teledysku
http://www.sendspace.com/file/m0oqmv
teledyski dzialaja poprawnie na dvd pioneer dv-300 i manta, na tym sprzecie sprawdzalem. wyzsze modele pioneera moga wcale nie czytac plikow mpeg2.podobnie moze byc z dvd panasonic
w komputerze najlepiej ogladac na Media Player Classic tym ktory jest w kazaa.w czasie instalacji kazaa trzeba zaznaczyc mpeg 2 lub cyberlink .player ktory jest w windowsie moze przycinac.wlasnie sprawdzalem w windows media player jest ok ale musi byc zainstalowany kodek mpeg2 lub cyberlink.plik z muzyka powazna to tez mpeg2
jesli dalej nie bedzie obrazu to pobierz ten plik,zaraz wkleje link
http://www.sendspace.com/file/897zn8
w czasie instalacji zaznacz cyberlink
moge jeszcze cos wyslac. ale calego koncertu nie moge bo mam transfer wysylania pliku tylko 8kb:)
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Najlepiej byłoby, gdybyś założył osobny wątek np. "Teledyski od digitalusa" - jestem przekonany, że przy takiej jakości materiału jaką podajesz byłoby spore zainteresowanie i bardzo pozytywny odzew :)
Może tylko sprawdź kodowanie, bo mnie te teledyski tną zarówno na dvd (poprzez usb) jak i na komputerze - nie wiem niestety co jest tego przyczyną.

Pozdrowienia!
 

szachu_pl

New member
digitalus, świetny materiał, poproszę więcej :) Masz może cały koncert Pink?
Jeśli chodzi o odtwarzanie na stacjonarnym DVD to w moim przypadku (DVD Ferguson D-78HX) po nagraniu na płytę CD-RW, materiał z PINK (oba fragmenty) odtwarza bez problemu (znakomita jakość). Natomiast ten z muzyką poważną, obraz delikatnie przycina, a dźwięk jest cały czas "rwie". To jest kodowane tym samym kodekiem?
Zainstalowałem polecany przez Ciebie kodek, ale nadal na PC nie am obrazu :(
 

setaur137

New member
te wasze crtki o ktorych mowicie to chyba byly z innej planety ja ma th 42 pv 80 i jakiegos jvc 29cali z 2006 roku i obraz w porownaniu z panasem to koszmar i wszystkie inne crtki jakie widzialem to bieda w porownaniu z ta plazma wiec albo jestescie slepi albo ktos wam placi za te klamstwa:(
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Skoro offtop na calego, to ja poproszę całe koncerty, może Stinga, Roda Stewarta, Bryana Adamsa i żeby nie być wybrednym Marka Knopflera, tylko sprawdź proszę to kodowanie ;) ;p

Pozdrowienia!
 

digitalus

Banned
witam.
koncertow Stinga, Roda Stewarta, Bryana Adamsa nie bylo na nrj hits. calego koncertu nie moge wyslac bo transfer wysylania pliku to 8kb i plik o rozmiarze 140 mb wysylam przez 4 godziny. postaram sie , dzis lub jutro wysle jakis plik, gdy bede mial troche czasu.
wysylam plik, widze jaki jest czas do konca wysylania pliku, 10 godzin, jesli zerwie sie polaczenie to trzeba wysylac jeszcze raz.
jesli chodzi o kodowanie to aby nie bylo problemu z ogladaniem plikow w komputerze trzeba zainstawlowac cyberlink lub mpeg 2 decoders , w czasie instalacji wybrac cyberlink, wtedy powinno byc ok.
plik z fragmentem koncertu rihanny bedzie za godzine. jakosc obrazu tez bardzo dobra.
link do pliku
http://www.sendspace.com/file/2ateld
 
Ostatnia edycja:

salvador

New member
czas odkurzyć temat;-)
od kilku dni jestem posiadaczem P50VT20:D.
w necie dowiedziałem się o docieraniu plazmy przez OK 330godz....
jaki obraz najlepiej dotrze moja plazmę?
śnieg czyli odłączona antena czy może inny obraz...
:niewiem:
 
Do góry