Jaki obraz preferujesz - zakończenie

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wątek http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13952
o w/w tytule został zamknięty dla głosowania , ale jego echa dźwięczą.

Pierwsza rzecz nagroda .Aparat cyfrowy wylosował dziś - chirkon -
proszę o podanie danych osobowych na priv do wysłania nagrody.

Pierwszy obraz
1d4abed3ac9120aemed.jpg


to obraz dynamiczny ustawiony tak aby zachwycić osobę na sklepie która krótko przebywając musi na telewizor popatrzeć i zapamiętać coś co zaraz albo później wpłynąć może na jej wybór. W każdym razie nie przechodzi obojętnie obok takiego obrazu.


Drugie zdjęcie

d61ae59f557010cdmed.jpg


to obraz po kalibracji plazmy / na obydwóch zdjęciach jest nowa plazma Panasonica 50 PY 700 full hd./ Plazma na tym zdjęciu była kalibrowana :
1. za pomocą płyty Monstera
2. za pomocą kamery full hd JVC GZ HD 7 - to pierwsza nasza taka kalibracja . Kamera wystawiona przez otwarte drzwi pokazywała zieleń na zewnątrz. I patrząc na zieleń bezpośrednio oraz na obraz zieleni rzucony za pomocą kamery full hd na matrycę full hd plazmy , kilka osób starało się ustawić jak najbardziej rzeczywisty obraz na plaźmie.
Czyli taki jak widać było przez otwarte drzwi.
Najkrócej mówiąc parametry ustawienia przypominały jako żywo obraz w ustawieniu kinowym. Zachęcam do sprawdzenia w domu - wybór takiego ustawienia.
Okazało się , że na blisko 1600 osób odpowiadajacych w wątku ok. 80 % osób wybiera właśnie taki obraz / ja również wybrałbym taki obraz dla własnych potrzeb/.
Co to może / nie musi / oznaczać ?
- Że zdecydowanie więcej zwolenników - wolałaby aby porównania telewizorów dokonywane były przy takich parametrach.
- Że kalibracja obrazu powinna uwzględniać gusty i zapotrzebowanie dla tych 80 % a druga kalibracja dla tych 20% powinna uwględniać zupełnie inne zapotrzebowanie.
- Że większość populacji obserwując telewizory na świecie w dowolnym sklepie - wyrabia sobie opinie na podstawie obrazów dynamicznych , które to w postaci plazm , lcd czy tylnej projekcji - prezentują swoje możliwości.
- Że dopiero w domu po pobycie półgodzinnym z różnymi modelami , w spokoju użytkownik nabiera umiejętności obserwacji i wyboru telewizora w swoich warunkach - znacznie odbiegających od naświetlonych światłem sztucznym pomieszczeń.
- Że może to nie taki zły pomysł - co podkreślał również p.Julisz Kornaszewski , że właśnie takie ustawienia telewizorów mają większą zdecydowanie liczbę odbiorców / przypomnę 80 %/.
- Że aparat bez problemu oddaje różnice dwóch czy trzech stojących obok siebie telewizorów. Może nie pokazuje co do jakości - płynność obrazu . Ale pokazuje zdecydowanie różnice.
Jeśli zdjęcia są zrobione prawidłowo dają odzwierciedlenie różnic takich które widziały oczy. Do głównego testu zdjęciowego zaprosimy osoby znaczące /postaramy się/ w fotografii - aby autorytatywnie dały odpowiedź ,czy aparat jest w stanie pokazać różnice które widzą oczy .
I to w jakim stopniu.
Proszę o własne wrażenia.

Kolejny wątek z nagrodą / do wygrania kino domowe Sharpa / za kilka dni.
pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Wątek http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13952
o w/w tytule został zamknięty dla głosowania , ale jego echa dźwięczą.


Pierwszy obraz
to obraz dynamiczny ustawiony tak aby zachwycić osobę na sklepie.....

Drugie zdjęcie
to obraz po kalibracji plazmy / na obydwóch zdjęciach jest nowa plazma Panasonica 50 PY 700 full hd.


Co bardziej bystrzy to zauważyli.;)
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=102012&postcount=13

"18 06 2007 9:31
To jest jeden telewizor Panasonic prawdopodobnie PV7xxx na różnych ustawieniach. Ponieważ na drugim ustawieniu ekran ciemniej świeci, aparat fotograficzny dłużej naświetlał zdjęcie i stąd rozjaśnione otoczenie za telewizorem."

Okazało się , że na blisko 1600 osób odpowiadajacych w wątku ok. 80 % osób wybiera właśnie taki obraz / ja również wybrałbym taki obraz dla własnych potrzeb/.
Co to może / nie musi / oznaczać ?

Że 20% użytkowników nie powinno czytać Twoich testów.;)
A poważnie to jest bardzo dobry przykład jak mogą różnić się preferencje oglądającego i testującego, kłócenie się, próby „nawrócenia” w takim przypadku po prostu nie mają sensu.

- Że może to nie taki zły pomysł - co podkreślał również p.Julisz Kornaszewski , że właśnie takie ustawienia telewizorów mają większą zdecydowanie liczbę odbiorców / przypomnę 80 %/.

Jakby pytanie brzmiało „przychodzisz do sklepu masz 15 minut na wybór jednego z dwóch telewizorów, który wybierasz„ to zamiast 80% do 20% byłoby może 60% do 40%.:-?



- Że aparat bez problemu oddaje różnice dwóch czy trzech stojących obok siebie telewizorów.
Tutaj zdecydowanie się nie zgodzę. Wszyscy zauważyli, że na drugim zdjęciu otoczenie za telewizorem było dużo jaśniejsze, co oznacza dłuższy czas naświetlania. Przy czasie naświetlania dla pierwszego obrazu, drugi obraz został by zarejestrowany jako za ciemny. Czyli nie dałoby się zrobić tych dwóch zdjęci jednocześnie.

Ślimak
 

radzix

Member
Tylko czy Chirkon wziął w ogóle udział w tym konkursie??

Bo niestety nie widzę żadnego postu jego autorstwa??

Mogę się mylić!!
 

prozor

New member
radzix napisał:
Tylko czy Chirkon wziął w ogóle udział w tym konkursie??

Bo niestety nie widzę żadnego postu jego autorstwa??

Mogę się mylić!!
Postu dawać nie musiał - wystarczy, że zagłosował.

A ja i tak wolę obraz skalibrowany pod naturalny. No może ciut jaśniejszy, ale to zależy od warunków oświetlenia pomieszczenia. Te "dynamiczne" sztuczki dla Kowalskiego mnie nie rajcują. Co prawda, o gustach się nie dyskutuje, ale przypomina mi się stary kawał o 100 milionach much - to, że one to (fuj - domyślcie się co) jedzą, nie oznacza, że nie mogą się mylić ;)
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
radzix napisał:
Tylko czy Chirkon wziął w ogóle udział w tym konkursie??

Bo niestety nie widzę żadnego postu jego autorstwa??

Mogę się mylić!!

Nie mylisz się, niejaki Chirkon ma faktycznie konto na tym forum ale nie napisał ani jednego postu:D
ale gratuluję mu wygranej :mrgreen:

prozor napisał:
Postu dawać nie musiał - wystarczy, że zagłosował.

Kiki wyraźnie zaznaczył - nie chcę komentarza tylko jedno słowo (pierwszy lub drugi) a to nie oznacza obowiązku wzięcia udziału w ankiecie;) Może być właśnie tak, że Ktoś napisał post ale nie kliknął na jedną z opcji w ankiecie - i odwrotnie :D To nie wina Chirkona lecz organizatora - źle sprecyzowane warunki konkursu i tyle :p
 
Ostatnia edycja:

mike11

New member
radzix napisał:
Tylko czy Chirkon wziął w ogóle udział w tym konkursie??

Bo niestety nie widzę żadnego postu jego autorstwa??

Mogę się mylić!!

Jak zwykle zazdrość i zawiść.Typowe dla "polaczków i pis-iorków"

Gratulacje dla Chirkona.
 

pandzik

Member
Bez reklam
maszek napisał:
Kiki wyraźnie zaznaczył - nie chcę komentarza tylko jedno słowo (pierwszy lub drugi) a to nie oznacza obowiązku wzięcia udziału w ankiecie;) Może być właśnie tak, że Ktoś napisał post ale nie kliknął na jedną z opcji w ankiecie - i odwrotnie :D

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi.

Kiki napisał :
kiki napisał:
Nie proszę o komentarze , tylko o jedno słowo :
Pierwszy
lub
Drugi.
Wśród osób które sie wypowiedzą - jest do rozlosowania nagroda

Czyli należało utworzyć post i wpisac jedno słowo...

No nic, kolega Chirkon nie dał rady na forum napisać żadnego postu,
a nagrode zgarnął.
Nieźle sie to wpisuje w naszą szarą rzeczywistość. :)
 

maszek

New member
Bez reklam
pandzik napisał:
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi.

Kiki napisał :


Czyli należało utworzyć post i wpisac jedno słowo...

No nic, kolega Chirkon nie dał rady na forum napisać żadnego postu,
a nagrode zgarnął.
Nieźle sie to wpisuje w naszą szarą rzeczywistość. :)

O nic mi nie chodzi drogi Pandziku. Po prostu czytając to co napisał Kiki wywnioskowałem, że należy utworzyć post i napisać: pierwszy lub drugi nie wdając się w komentarze. Ale mogły zaistnieć trzy przypadki mianowicie:
1. napisanie postu i wzięcie udziału w ankiecie
2. napisanie tylko postu
3. wzięcie udziału tylko w ankiecie

Na miejscu Krzyśka sam bym wziął pod uwagę ankietę a nie żmudne czytanie postów. I dzięki temu Chirkon wygrał nie pisząc ani jednego postu na tym forum. Ale to tylko gra więc nie wiem dlaczego od razu budzi to zazdrość innych. Tak jak napisałem powyżej to błąd organizatora bo nie doprecyzował z jakiego źródła będzie brał dane do rozstrzygnięcia konkursu - posty czy ankieta. I tyle:D
Brawo Chirkon
 

pandzik

Member
Bez reklam
maszek napisał:
O nic mi nie chodzi drogi Pandziku. Po prostu czytając to co napisał Kiki wywnioskowałem, że należy utworzyć post i napisać: pierwszy lub drugi nie wdając się w komentarze. Ale mogły zaistnieć trzy przypadki mianowicie:
1. napisanie postu i wzięcie udziału w ankiecie
2. napisanie tylko postu
3. wzięcie udziału tylko w ankiecie

Faktycznie. Jest to prawdopodobne - szczególnie że postów jest mniej niż oddanych głosów w ankiecie.

Jednak uważam, że należałoby uścislić zasady.
Moim zdaniem głos + utworzenie posta z odpowiedzią.

Zresztą myslę, że duża część biorących udział tak właśnie myślała.
A z drugiej strony kolega Chirkon miałby już swój pierwszy post na koncie.

Co do obrazu to głosowałem za drugim. Jest bardziej naturalny. W rzeczywistosci nie ma takiej ostrości.
Podoba mi sie sposób kalibracji z kamerą , dośc prosty do przeprowadzenia laikowi w domu.

Gratuluje wygranej, :)
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jjb

New member
Witam,

jak juz wczesniej mowilem warto by znac ustawienia aparatu dla kazdego z
tych zdjec. Jaki byl czas naswietlania, jaka przyslona.
Ten sam TV z tymi samymi ustawieniami moze wygladac diametralnie roznie na zdjeciach tylko dlatego ze byly inne ustawienia aparatu (tutaj mam wrazenie zdjecia robione automatem).
To w dalszym ciagu prowadzi jednak do wypaczen testow i porownan.

Moim zdaniem w rzetelnym tescie powinno opublikowac sie ustawienia aparatu i wszytskie zdjecia powinny byc robione z tymi wlasnie ustawieniami. Oczywiscie pozostaje ryzyko ze ustawienia aparatu moga mniej lub bardziej "sprzyjac" bardziej jednemu z testowanych telewizorow.
Dlatego najpierw trzeba wypracowac ustawienia aparatu ktore najwierniej beda oddawaly rzeczywistosc w danych warunkach. Dodatkowe znieksztalcenia wnosi oczywiscie roznica w kalibracji monitorow na ktorych kazdy z nas oglada wyniki w postaci zdjec.


pozdrawiam

p.s.
Dyskusja na temat zwyciezcy wydaje mi sie niesmaczna. Ja ze swojej strony gratuluje i mysle ze na tym kazdy z nas powinien poprzestac.
 

anad13

New member
Jak najbardziej gratulacje dla zwycięzcy.

Powiem szczerze, że sam się zakręciłem i napisałem posta z odpowiedzią a nie zagłosowałem w ankiecie.:-?

Pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
losowanie obejmowało wszystkich i tych którzy pisli w postach i tych w ankiecie.
Aparat był tylko jeden. Gratuluję zwycięzcy.
Ale rusza cały cykl wątków z nagrodami . I to nagrody naprawdę extra.

Reklamy na dole uważam że rewelacja . nichaj admin coś z tego ma
.Reklama tego typu nie jest agrasywna , i sama się opuszcza.
Moje uznanie za pomysł :blagam: :blagam: :blagam:

Przecież im więcej kasy - tym więcej nagród dla użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

arosek22

New member
Pietkad napisał:
zwyciezca zapewne byl ustawiony tak jak wszystko w tej polsce heheh

Po co te głupie insynuacje - gdyby Kiki nie chciał, to by nie robił ankiety, poza tym, jezeli z góry zakłada się, ze to jest przekręt to po co brać w nim udział :confused:
 
Do góry