Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-65EX780 - jeden z pierwszych oglądów tego telewizora - linia 2017.

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jest tutaj ktoś kto posiada ex780 i mógłby podzielić się opinią na temat tv? Spotkać ten tv w sklepie graniczy z cudem a do 6tysi jest to dobra alternatywa dla Sony xe9005 :)

Nie mam tego 780 ale chcę coś wybrać .Na razie wiem że obraz bardzo dobry fajne kolory.System ok lepszy niż w sony.Minus to smart i odtwarzacz .No i ma 3d jak ktoś lubi.Dobrze by było żeby jakiś użytkownik dodał coś więcej.
 

Kris_6

Member
Ja również stoję prze wyborem ex780 lub xe9005 tylko tak jak pisałem na razie czekam bo jest problem z dostępnością Panasonica i nie ma możliwości zobaczyć na żywo jak gra :/ Co w ostateczności wybiorę to jeszcze nie wiem ale na pewno będzie to któryś z tych dwóch modeli. Na razie większa ochotę mam na Panasa ale zobaczę bo trochę trudna decyzja ;) Jak coś wybiorę to na pewno podzielę się opinią :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja wyrównuje ten element.
I obydwa do sportu są znakomite.
Dla niebieskich masz kalibrację gratis.
 

strazakp

Banned
Panasonic ma bardzo dobrą elektronikę jeżeli chodzi o tzw ulepszacze płynności. Ja mam Panasonica 50hz i wcale nie odstaje od wielu 100hz tv innych marek.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dla telewizorów firmy Panasonic serii EX780 i nie tylko , oraz OLED firmy Panasonic w dniu 22 sierpnia 2017 opublikowana została nowa wersja oprogramowania : V3.142 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Greeg58

New member
Może ktoś wie jak skonfigurować w tym modelu ustawienie DVB-S . Mam konwerter monoblok na Astrę i Hot Birda wyjście z jednym kablem.
Chciałbym aby tuner wyszukał kanały z obu satelitów i pozwolił na nagrywanie programów z dwóch różnych satelitów/ transponderów.
Jakie powinny być ustawienia tunera DVB-S w menu telewizora.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Decyzja jest prosta bo XE90 jest lepszy, kwestia funduszy jedynie

Panasonic na pokładzie procesor ten sam co w flagowym oledzie EZ 1000
Sony procesor lepszy ma tylko w oledzie a1 i seri 93
Podwójny tuner w Panasonicu i 3d
Panasonić 8500zeta a sony 9500zł.
Ja Panasonica nie skreślam tak szybko.
 

Pułkownik

New member
Po krótkiej obserwacji mamy w podobnej klasie według forumowiczów tv Sony XE90, Panasonic EX780 i LG Sj850v z czego zdecydowana większość stawia na piedestale XE90 tylko ta cena. Ale wybierając miedzy pozostałymi dwoma to na jaki byście się zdecydowali? Ja stoję właśnie przed takim dylematem.
 

strazakp

Banned
Po krótkiej obserwacji mamy w podobnej klasie według forumowiczów tv Sony XE90, Panasonic EX780 i LG Sj850v z czego zdecydowana większość stawia na piedestale XE90 tylko ta cena. Ale wybierając miedzy pozostałymi dwoma to na jaki byście się zdecydowali? Ja stoję właśnie przed takim dylematem.
Ja bym wybrał zdecydowanie panasonica
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Delikatnie wygrywał sony ale ten nowy panas może być lepszy czemu tak puźno go wypuszczają.Z drugiej strony za chwilę znowu coś będzie nowego i tak w kółko.
 

Denis337

New member
Delikatnie wygrywał sony ale ten nowy panas może być lepszy czemu tak puźno go wypuszczają.Z drugiej strony za chwilę znowu coś będzie nowego i tak w kółko.

Dokładnie. Oszaleć można :D. Człowiek się cieszy zakupem, ale wchodzi na forum i głupieje. Autorze tematu widać, że Panasonic odpowiada Ci bardziej. Sam mam XE9005, ale dostrzegam w nim wady (system). O płynność sportu się nie martw. Dwa suwaki jest miód. Porównywałem z KS9500 brata i płynnością nie ustępuje choć jak wiadomo ks9500 to inna liga cenowa.
 

denbi

New member
No. Dziś dotarł do mnie Panasonic TX-58EX780E. Kurier przywiózł jak byłem w pracy. Siedziałem jak na szpilkach. W końcu doczekałem się, wróciłem do domu i dalejże za rozpakowywanie. Na razie stoi na stojaku, docelowo będzie wisiał na ścianie. Już zarezerwowałem kumpla do pomocy na piątek. Oczywiście podłączyłem go i zaczęły się testy. Najpierw z pendrive'a Big Buck Bunny w 4K 60fps, potem YouTube 4K.

Co się rzuca w oczy od razu to baaaaardzo płynny obraz. Określiłbym go obrazowo "jakby ręką gładzić kształtny tyłeczek odziany w jedwab". Multum ustawień, przez które jeszcze się nie przebiłem. Zapewne nie będę musiał w większości z nich grzebać, ale możliwości są potężne.
Druga sprawa - kolory. Spodziewałem się czegoś niezłego - moje oczekiwania zostały wynagrodzone z nawiązką. Na samplach 4K, jakich na YT jest mnóstwo (niektóre nawet podobno z HDR), obraz wygląda wprost bajecznie. Kolory nie są ani przesycone ani nienasycone. Po prostu w sam raz.
Trzecia rzecz: obraz z kablówki w SD wygląda koszmarnie. :) Przy takiej odległości siedzenia jest po prostu nieostry. Ale nie ma się co dziwić. Kanały HD wyglądają już nieźle.
Krótko podsumowując: jestem cholernie zadowolony z zakupu (no pewnie, za taką kasę niech byłoby inaczej ktoś zripostuje). Kilka dni zejdzie zanim pospinam wszystko za sobą (Zidoo X10 zakupiony na futeko.com już jest w Niemczech) ale już nie mogę się doczekać wrażeń z materiałów w wysokiej rozdzielczości oczekujących na moim NASie.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Gratulacje z powrotu TV i dobrego wyboru. Powiem Ci jedno: mój 65DX750 zyskał ogromnie, po kalibracji. Wiem, ze to kilka stówek kosztuje, ale warto ją zrobić. Kolory i kontrast robią się niemal tak rzeczywiście, jak za oknem ;)
 
Do góry