Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

konstant

New member
ten w ogóle nie działa nie chce się łączyć i nie tylko mi też mam problem z tym miracast, skąd to wziąć ? nowszy android ma jakąś funkcje dwóch ekranów niestety na mojej xperii S tego nie ma.

Podobny problem mam z drugim ekranem z tabletu Asus Win. 8.1, widzi drugi ekran bo pokazuję nazwę tv lecz jest napisane 'ekran niecertyfikowany do windows' i nie mogę się połączyć.


Ktoś pomoże ??

Uruchomiłeś aplikację na TV ? U mnie 'ekran bezprzewodowy' działa.
 
Ostatnia edycja:

rott319

Member
Ja nie jestem zadowolony z Panasonic 48AS640 mimo, że TV był profesjonalnie skalibrowany.
O połowę tańsza plazma Panasonic Viera TX-P42X60E ma ewidentnie głębszą czerń, wyższy kontrast i lepsze kąty widzenia i to na fabrycznych, dedykowanych ustawieniach.
Mój egzemplarz nie wyświetla czerni sensu strice, tylko kolor, który imituje czerń. Podczas wieczornych seansów jest to irytujące do tego stopnia, że unikam filmów z ciemnymi sceneriami.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to dwie różne technologie, ale jednak niesmak pozostaje i to duży.
W zasadzie TV najlepiej się prezentuje gdy jest wyłączony, przynajmniej na nowoczesny design.

PS

Polecam zakup telewizorów u użytkownika KIKI, ponieważ profesjonalne doradza i oferuje produkty w atrakcyjnych cenach.
 
Ostatnia edycja:

konstant

New member
Ja nie jestem zadowolony z Panasonic 48AS640 mimo, że TV był profesjonalnie skalibrowany.
O połowę tańsza plazma Panasonic Viera TX-P42X60E ma ewidentnie głębszą czerń, wyższy kontrast i lepsze kąty widzenia i to na fabrycznych, dedykowanych ustawieniach.
Mój egzemplarz nie wyświetla czerni sensu strice, tylko kolor, który imituje czerń. Podczas wieczornych seansów jest to irytujące do tego stopnia, że unikam filmów z ciemnymi sceneriami.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to dwie różne technologie, ale jednak niesmak pozostaje i to duży.
W zasadzie TV najlepiej się prezentuje gdy jest wyłączony, przynajmniej na nowoczesny design.

PS

Polecam zakup telewizorów u użytkownika KIKI, ponieważ profesjonalne doradza i oferuje produkty w atrakcyjnych cenach.

AS640 należy konfrontować z innymi LCD'kami a nie z plazmą.
 

rott319

Member
Zrobiłem zdjęcia pokazujące równomierność podświetlenia matrycy.
Użyłem do ich zrobienia jednorodnych, jednokolorowych planszy w rozdzielczości identycznej jak rozdzielczości TV, zatem był podświetlony każdy piksel. Dzięki tej metodzie zbadałem również matrycę na obecność bad pixeli. Zdjęcia były robione w nocy.
Generalnie 48AS640 ma widoczne, ale mało irytujące, względnie równomierne niedoświetlone rogi.
Uważam, że równomierność podświetlenia matrycy 48AS640 jest akceptowalna w przeciwieństwie do 47AS650 i 48H6400.

Dodać jednak trzeba, że 48AS640 z uwagi na matrycę VA ma kiepskie kąty widzenia, więc nieznaczna zmiana kąta patrzenia na TV powoduje widoczną degradację jakości obrazu, więc nie zalecam 48AS640 do rodzinnego oglądania TV. Teoretycznie 47AS650 na matrycy IPS powinien lepiej nadawać się do oglądania TV w gronie bliskich. Co więcej, powinien mieć lepsze kolory niż recenzowany model z wyjątkiem głębi czerni i poziomu kontrastu.

Co ciekawe moja jednoznacznie negatywna ocena głębi czerni ewoluuje. Aktualnie odnoszę wrażenie, że problem raczej nie tkwi w samej głębi czerni, tylko w szczegółowość obrazu/detali mających odcienie koloru czarnego. W konsekwencji czerń, czasami stosunkowo głęboka z uwagi na brak szczegółowość wyświetlanego obrazu/detali na ciemnych przedmiotach itd. jest nienaturalnie jednorodna. Powoduje to brak głębi obrazu. Podejrzewam, że dobrałem zbyć słaby jakościowo materiał filmowy do testu TV lub poziom kontrastu jest zbyt niski.
Na pocieszenie napiszę, że teoretycznie 47AS650 na matrycy IPS powinien mieć jeszcze gorszą głębię czerni niż recenzowany model. Nie wiem nic na temat głębi czerni w modelu 48H6400.

Co do kolorów innych niż czerń w 48AS640 na razie nie wypowiadam się.

Chciałbym podkreślić, że oglądam TV tylko w noc, więc ww. mankamenty obrazu są o wiele bardziej widoczne w nocy niż w dzień. Jeżeli ktoś ogląda TV częściej w dzień niż w nocy, to moją recenzję powinien potraktować z przymrużeniem oka.
Co więcej, mój TV został profesjonalnie skalibrowany, więc celowo nie zmieniam parametrów obrazu - szanuję cudzą pracę.

Jeżeli chcecie kupić TV z w atrakcyjnej cenie, to polecam członkostwo w klubie HDTV i PW do Kikiego.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Napiszcie mi jak zamieścić zdjęcia do postu, to pokażę wam jak wygląda podświetlenie matrycy.

Pod tym linkiem macie kolorowe plansze 1920x1080 do testowania podświetlenia matrycy.
Solid Color Backgrounds

zdjecia jako zalacznik (dodatkowe opcje nizej masz) lub adres url czyli ta ikonka pod strzałka obrotu w lewo jak pocztówka. u góry.

powie mi ktos czy da rade zmienic widok w alikacji otwierajacej filmy z dysku,mwybieram wideo i mam kafelki jak w zdjeciach a wolalbym liste i w muzyce to samo.
 

sebba

New member
Witam.

Jestem świeżym posiadaczem 48AS640 i generalnie jestem zadowolony.
Na razie kombinuję z różnymi ustawieniami obrazu.
Z tego co zauważyłem tv ma jak dla mnie prawie idealną czerń i szczegóły w ciemnych scenach. Dobrze na tym panasie prezentuję się koncerty w HD. Miałem wcześniej Philipsa 6008 IPS z wygaszaniem które pomagało na lepszą czerń, lecz w ciemnych scenach nic nie było czasem widać.
Nie mogę se jednak poradzić z ustawieniami jasnych scen. Cały czas wydają mi się takie mdłe, szare, jakby bez bieli.


Ale z innej beczki.

Podłączyłem ostatnio do TV dysk 1,5TB Samsung Story Station i przy próbie włączenia jakiegokolwiek pliku wideo, nie ważne czy HD czy SD, TV się restartuje!
Wcześniej dysk bez problemu współpracował z TV Philipsa i LG. Obecnie jest podłączony do Blu-rey-a LG gdzie też bez problemu działa.

Z uwag co do multimediów, to menu Video jest beznadziejne. Wszystko pomieszane, zamiast prostej listy katalogów i plików. No i ten widok kafelkowy!
 
Do góry