Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce!22-24.10.2010 WARSZAWA EXPOXXI

Wróć HDforum > Początek > Relacje > ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce! > ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce."Ślepy test"-wyniki.
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
18-12-2010, 11:36
Domyślnie

staniakos - miał jeśli ktoś nie zauważył, prezentację w domu i również plazma w jego odczuciu zagrała najgorzej ( podobnie jak w ocenie użytkowników targów) . Więc warto sprawdzić również własne preferencje aby być oczarowanym a nie rozczarowanym.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

Meldunek: Jun 2010
25-12-2010, 22:21
Domyślnie

Witam wszystkich!
Na początku chciałem zaznaczyć że nie mam zamiaru w jakiś sposób negować tego testu. Tym bardziej, że niedawno zakupiłem sony 46HX800 i wynik nie jest dla niego zbyt dobry. Jednak jak we wstępie KIKI napisał, że test jest na parametrach standardowych wiedziałem, że wynik będzie słaby. Tu jednak trzeba zaznaczyć, że zwykły użytkownik ma do dyspozycji w tym TV (podobnie jak w innych) kilka scen : czyli oprócz sceny "OGÓLNEJ" jest np. "KINO" , "MUZYKA" itd. Scena "OGÓLNA" w tym tv jest po prostu porażką :/ Nie zniósłbym jednego dnia na takich ustawieniach. Najbardziej rażą zbyt zimne kolory. Nie potrafię zrozumieć w ogóle jak specjaliści z SONY mogli tak dać ciała (od razu rzuca się to przecież w oczy). Dlatego też nie mogę się zgodzić w tym przypadku z ludźmi, którzy twierdzą, że w większości klientów będzie oglądać ten TV w tej scenie , ponieważ wystarczy przerzucić na tryb "KINO" (która też nie jest oczywiście idealna - znalazłem lepsze ustawienia, jednak jak już ktoś zauważył, każdy z tych tv można było lepiej ustawić) i nie jest to związane z kalibracją. Niestety ten TV miał w tym teście trochę pecha, że był ustawiony w scenie "OGÓLNEJ" no ale SONY sam jest sobie winien w tym przypadku. Mogę jedynie tym , którzy zastanawiali się wcześniej na tym tv powiedzieć, że HX800 ma naprawdę duże możliwości szczególnie w kanałach HD ( dla mnie ideał) a SD było dla mnie dużym zaskoczeniem na plus.
PS. Zanim kupiłem ten tv, ponad rok czasu czytałem to forum i cały czas moim faworytem były Philips 9704 i właśnie Panas VT20. Wypadło na Sony HX800, o którym mało się jak na razie tutaj pisze ale myślę, że znajdzie jeszcze swoich zwolenników
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem
dzidaj jest offline
Junior Member

Meldunek: Nov 2010
31-12-2010, 00:16
Domyślnie

Cytat:
Wyniki oficjalne głosowania:
1. Philips 46 PFL 9705 (NR3) - 26,4%
2. Samsung 46C 8000 (NR5)- 14,4%
3. Sharp 46LE 925 (NR7)- 14,3%
4. Thomson 46 FS 646 (NR2)- 13,4%
5. JVC 46 S 90 (NR- 10,3%
6. Toshiba 46 WL 768 (NR1)- 10,1%
7. Panasonic 46VT20 (NR6) - 7,9%
8. Sony 46HX800 (NR4) - 3,2 %
A ja bym te wyniki nieco uprościł :

1.Philips
2.Samsung/Sharp (róznica 0.1 więc praktycznie bez znaczenia ) Thomsona też tu dołączam
3.JVC/Toshiba
4.Panasonic
5.SONY

(oczywiście szczegółowo modeli nie przepisywałem)

Tekst o "spamerach Panasa" traktuję jako świetny żart, bo w przeciwnym razie zacząłbym się martwić o Bluray'a że się tak zaburza jak ktoś Panasonic'a pochwali i ma jakiś problem...

Ideałów nie ma i każdy niech sobie wybiera co się komu podoba.
hojlo1 słusznie okreslił że każdy oecnie dostępny tv to "niedoróbka" - w pewnym sensie.
Dyskusję że PLAZMA jest gorsza/lepsza od LCD(LED) uważam za bezprzedmiotową bo to tak jakby porównywać "benzyniaka" i diesla.
Dla każdego typu TV można znaleźć wady i zalety.

Na marginesie uważam,że prezentacja w domu jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku gdy ma się wątpliwosci jaki TV kupić.

Do Staniakos :
Jakiego Samsunga testowałeś?
Odpowiedź z Cytatem
misterpawel jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Feb 2007
01-01-2011, 15:29
Domyślnie

Cytat:
Wyniki oficjalne głosowania:
1. Philips 46 PFL 9705 (NR3) - 26,4% 9500PLN
2. Samsung 46C 8000 (NR5)- 14,4% 5800PLN
3. Sharp 46LE 925 (NR7)- 14,3% 7700PLN
4. Thomson 46 FS 646 (NR2)- 13,4% 4000PLN
5. JVC 46 S 90 (NR- 10,3% 5500PLN
6. Toshiba 46 WL 768 (NR1)- 10,1% 6800PLN
7. Panasonic 46VT20 (NR6) - 7,9% 6000PLN
8. Sony 46HX800 (NR4) - 3,2 % 5500PLN
Biorąc pod uwagę cenę tych telewizorów obecnie najlepszym wyborem jest Thomson, z prawie tak samo wysoko ocenianym obrazem jak w Samsungu (2 miejsce), ale o 1800PLN tańszym.

Kiki, oczekuje że zdobyte doświadczenia z Targów Elektroniki ON/OFF będziesz, jako dobry sprzedawca uczciwie wykorzystywał i wszystkim „Kowalskim” polecał rewelacyjnego Thomsona, a nie Sony, Toshibę, Sharp, JVC czy Samsunga.

Ostatnio edytowane przez slimak ; 01-01-2011 o 15:38
Odpowiedź z Cytatem
slimak jest offline
Junior Member

Meldunek: Mar 2011
22-03-2011, 15:50
Domyślnie

Cytat:
Napisał bluray Zobacz post
Zaraz po wizycie pisałem na forum:
" czytając teraz listę modeli to moje typy:
[1] Philips 9705
[2] Sam C8000
Panas , pewnie drugi od lewej odpadał w przedbiegach. Za ciemny i brak bieli.
Mój wybór to (chyba) nr. 3. Ciekawe co to było "

Nie bez dumy powiem tak:
Głos oddałem w ankiecie na tv nr 3 - Philips
Krytycznie wypowiedziałem się "w ciemno" na forum o PDP Pansas VT20 - miejsce przedostatnie.
Bardzo, ale to bardzo cieszę się z decyzji ogółu, jako całkowiciee zbieżnej z moimi odczuciami.
No i ten xxxxxxxxx od SONY .... Jak cieszy.

MITY OBALONE !!!
Przeczytałem cały wątek, ale najbardziej rozbawił mnie ten wpis
Odpowiedź z Cytatem
Bob Budownic jest offline
Junior Member

Meldunek: Mar 2011
23-03-2011, 09:09
Domyślnie

Cytat:
Napisał kiki Zobacz post
Wszystkie ustawione były na ustawieniach fabrycznych.
To inżynierowe producenta ustawiają parametry w poczuciu że to najlepsze możliwe ustawienie dla ich sprzętu.
Tak też wszystkie model zostały ustawione na ustawieniach fabrycznych w standardzie (normal).
Kiki, czy to ci sami inżynierowie programowali ustawienia fabryczne, we wszystkich TV ? Nie !
Czy miejsce jakie zajął Panasonic mozna uznać za adekwatne do jego możliwości, biorąc pod uwagę fakt że na tym panelu nie było prawie nic widać, w tym oświetleniu ? Gdyby zrobić totalną ciemność to Panasonic zająłby pewnie miejsce pierwsze, bo reszta testowanych oślepiłaby publiczność.
Czy któryś z nas używa ustawień fabrycznych do oglądania TV i jest z nich zadowolony ?
Czy porównanie kilku LCD i tylko jednej plazmy jest do końca uzasadnione ?

Wg mnie test jest bardzo nierzetelny i nie świadczy absolutnie o niczym, no chyba ze dotyczył poprawności ustawień fabrycznych danego producenta, to zrozumiem.

Nie tak dawno porównywałem bezpośrednio dokładnie tego samego Panasonica z jego odpowiednikiem LED, w róznym oświetleniu i oczywiście przy ustawieniach własnych.
LED'a nie kupiłbym.
Odpowiedź z Cytatem
Bob Budownic jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
23-03-2011, 17:05
Domyślnie

Każdy ma swoje zdanie.
Ty robisz zdjęcia i ktoś inny robi zdjęcia .
Teraz porównujemy czy Twoje zdjęcia są lepsze czy kogoś innego.
A Ty chcesz żeby przyszedł inżynier za Was dwóch zrobił zdjęcia i teraz je oceniać . Ocenia jest myśl techniczna producenta.
To jakaś paranoja !!!

Czy miejsce jest adekwatne? - pytaj tych co to oceniali . Ich nie da się przekupić wszystkich. Pytanie nie do mnie co komu się podoba i dlaczego. Każdy ma swój rozum i swoją wolę i niech tak zostanie

Z badań wynika że zdecydowana większość korzysta z ustawień fabrycznych zarówno w plazmach i w lcd i lamentu zbiorowego nie ma.

Pozostałe rzeczy bez komentarza.
Wolę rozmawiać z tymi którzy byli na targach bo widzieli co widzieli i z przyjemnością można rzetelnie z nimi porozmawiać.
Ale tak jak poprzednio zasada nie widziałem a wiem króluje.
Ja widziałem i szanuję wybór ludzi - w końcu to dla nich produkowane są telewizory plazmowe i lcd
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania