Jaki Oled w połowie 2020

joello

New member
10 lat temu dzięki forum zakupiłem plasmę Panasonica, która bardzo dobrze mi służyła idącej służy - przez 10 lat, bez żadnego wypalenia ;). Ale przyszedł czas na zmianę telewizora na większy. Wiem, że było już wiele tematów na temat wyboru odpowiedniego tv, ale ceny się zmieniają, są promocje, niektóre telewizory znikają. Szukam Oleda 65 cali.
Kiedy zacząłem myśleć o nowym Tv, zdecydowałem się na LG C9.
Niestety praktycznie zniknął z rynku i szans by go dostać już nie ma.
Ale są inne telewizory:
Panasonic gz950/960 - 7999zl
Panasonic gz 1500 - 8999
LG E 9 ~ 9000 -10000
Pojawił się tez LG CX - 10900 (+ obecnie promocja z Xboxem - ja nie używam, ale można odsprzedać)
Zrezygnowałem z Philipsów, po przeczytaniu o słabym serwisie.
Miejsce telewizora to dobrze oświetlony salon , oglądanie z 3metrow. Telewizor ma być do filmów i seriali z netflix i sportu - piłka nożna ( dość mocno oglądana)
Czy polecicie któryś z tych telewizorów ? A może coś innego? A może warto poczekać na inne w lepszej cenie? Tylko ile wtedy czekać ?
Dziękuję z góry za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś mowy masz tylko 65CX.
Dla Ciebie bardzo ważne , to to że ma najjaśniejszy ekran.
Najlepsze sterowanie, współpraca przez dashboard.

Czy jest w lepszej cenie ?
Jest w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
Ja będziesz niebieski , to masz jeszcze dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł i oczywiście Xbox gratis, dwa pady i gra ( wartość 500 zł )
Jako kontynuacja palmy to będzie jeszcze niż miałeś pod każdym względem.

Masz wówczas jeszcze Oleda Philipsa 65 854 również w programie i z pakietem.
 

joello

New member
Dziękuję za odpowiedz. Aż tak jaśniejszy jest ten CX w porównaniu z E9?
Rozumiem, że te Panasoniki to gorszy wybór niż LG?
 

M@riusz

Member
Cześć,


Stałem przed identycznym problemem jak Ty - tylko że 55cali.


Z mojej perpektywy :

- ogólnie LG najlepszy serwis, zabezpieczenia przeciw wypalaniom - ale mam tylko z info z neta
- Panaś gz1500 - najlepszy obraz bezapelacyjnie + dodatkowe głośniki

- Panaś gz950 - wg mojej oceny obraz trochę ciemniejszy i przyjemniej mi się oglądało gz1500
jednak to jest subiektywne odczucie

- LG E9 - bezapelacyjnie najjaśniejszy obraz, jednak do Panasia mu daleko jeżeli chodzi o jakość

obrazu - procesor w gz-tach robi robotę. Natomiast wygląd E9 - super

- LG C9 - to samo co E9 tylko ciemniej
- LG CX - nowy procesor robi robotę, wg mojej oceny jakość obrazu bardzo zbliżył się Panasonic-a, który lepszy - wg mnie jeszsze Panasonic, ale różnice dla mnie są znikome.
Nowszy model niż Panasonic, pewnie lepsze zabezpieczenia przeciw wypaleniu.
Dodatkowo cena jest OK. Gdyby gz1500 był w podobnej cenie miałbym problem z wyborem.



I wybór padł na CX-a - z @Kiki finalizuje temat



Uwagi :

- Porównania w większości robiłem TV przy TV w marketach.
- Nie miałem ciśnienia z kupnem - więc się pobawiłem z wyborem
- Jakość obrazu - to są subietywne odczucia, jednak brałem pod uwagę przejścia w szarościach, kolory, jasność.
- Philips - nie brałem pod uwagę, nie lubię tych TV - ot tak :)



Obecnie mam Panasonic 47AS800 - służy 6 lat, jednak już się kończy,

biały obraz robi się lekko różowy, ciemny


Pozdrawiam
Mariusz
 

bielikk

New member
Bez reklam
Kup philipsa to będziesz mega zadowolony - i nie słuchaj bajek, że philips ma słaby serwis - kupisz philipsa nigdy nie będziesz zmuszony do korzystania z serwisu !!!!
 

bielikk

New member
Bez reklam
Cześć,




Uwagi :

- Porównania w większości robiłem TV przy TV w marketach.
- Nie miałem ciśnienia z kupnem - więc się pobawiłem z wyborem
- Jakość obrazu - to są subietywne odczucia, jednak brałem pod uwagę przejścia w szarościach, kolory, jasność.
- Philips - nie brałem pod uwagę, nie lubię tych TV - ot tak :)



Obecnie mam Panasonic 47AS800 - służy 6 lat, jednak już się kończy,

biały obraz robi się lekko różowy, ciemny


Pozdrawiam
Mariusz


"BIAŁY OBRAZ ROBI SIĘ LEKKO RÓŻOWY" - a słyszałeś o balansie bieli ??? Ustaw odpowiednio ten parametr a "biały będzie biały".


"Philips - nie brałem pod uwagę, nie lubię tych TV - ot tak" - kuźwa zachowujesz się jak dziecko, nie lubię - bo nie (ot tak). Chłopczyku TV Philipsa z wyższej półki (nie te najtańsze) są niezawodne, przez co najmniej dziesięć lat nie będziesz potrzebował kontaktu z serwisem !
 

M@riusz

Member
Cześć



@darqman
Pytaj @Kiki-iego, odpowie Ci na pewno szybko :)


Dodam:
Jeszcze że gdyby CX miał jasność E9 - byłoby super.
Mamy GX-a - ale

- cena dość wysoka jak dla mnie, a nie chce czekać do zimy
- szkoda że nie wygląda jak E9
- jeszcze go nie widziałem na żywo aby porównać czy warto dopłacić


Pozdrawiam
 

joello

New member
M@riusz, dzięki za opinię. Czyli wg Ciebie E9 najjaśniejszy, a jak w porównaniu z CX? Bałem się Panasonica, bo czytałem, że są dość ciemne i jednak LG najjaśniejsze Oledy
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Cześć,


Stałem przed identycznym problemem jak Ty - tylko że 55cali.


Z mojej perpektywy :

- ogólnie LG najlepszy serwis, zabezpieczenia przeciw wypalaniom - ale mam tylko z info z neta
- Panaś gz1500 - najlepszy obraz bezapelacyjnie + dodatkowe głośniki

- Panaś gz950 - wg mojej oceny obraz trochę ciemniejszy i przyjemniej mi się oglądało gz1500
jednak to jest subiektywne odczucie

- LG E9 - bezapelacyjnie najjaśniejszy obraz, jednak do Panasia mu daleko jeżeli chodzi o jakość

obrazu - procesor w gz-tach robi robotę. Natomiast wygląd E9 - super

- LG C9 - to samo co E9 tylko ciemniej
- LG CX - nowy procesor robi robotę, wg mojej oceny jakość obrazu bardzo zbliżył się Panasonic-a, który lepszy - wg mnie jeszsze Panasonic, ale różnice dla mnie są znikome.
Nowszy model niż Panasonic, pewnie lepsze zabezpieczenia przeciw wypaleniu.
Dodatkowo cena jest OK. Gdyby gz1500 był w podobnej cenie miałbym problem z wyborem.



I wybór padł na CX-a - z @Kiki finalizuje temat



Uwagi :

- Porównania w większości robiłem TV przy TV w marketach.
- Nie miałem ciśnienia z kupnem - więc się pobawiłem z wyborem
- Jakość obrazu - to są subietywne odczucia, jednak brałem pod uwagę przejścia w szarościach, kolory, jasność.
- Philips - nie brałem pod uwagę, nie lubię tych TV - ot tak :)



Obecnie mam Panasonic 47AS800 - służy 6 lat, jednak już się kończy,

biały obraz robi się lekko różowy, ciemny


Pozdrawiam
Mariusz

Nie opowiadaj głupot, bo jeszcze ktoś się na to nabierze.

Panasonic gz1500 nie generuje tak dobrego obrazu jak.model c9/e9 . Nie świeci jaśniej . Nie posiada również złącze hdmi 2.1 .
Z c9 rywalizować może tylko Panasonic gz2000.
Gz1500 to ten sam tv co gz950 . Ma jedynie lepiej rozbudowany system audio .

Jeśli jestem w błędzie, to przywołaj choć jeden artykuł , test który będzie świadczył o tym , że Panasonic gz1500 generuje lepszy obraz od modelu c9/e9 . Może stuningowany model gz2000 ((choć w ślepym teście w uk przegrał z c9), ale napewno nie gz1500.
 

pantomima

Banned
10 lat temu dzięki forum zakupiłem plasmę Panasonica, która bardzo dobrze mi służyła idącej służy - przez 10 lat, bez żadnego wypalenia ;). Ale przyszedł czas na zmianę telewizora na większy. Wiem, że było już wiele tematów na temat wyboru odpowiedniego tv, ale ceny się zmieniają, są promocje, niektóre telewizory znikają. Szukam Oleda 65 cali.
Kiedy zacząłem myśleć o nowym Tv, zdecydowałem się na LG C9.
Niestety praktycznie zniknął z rynku i szans by go dostać już nie ma.
Ale są inne telewizory:
Panasonic gz950/960 - 7999zl
Panasonic gz 1500 - 8999
LG E 9 ~ 9000 -10000
Pojawił się tez LG CX - 10900 (+ obecnie promocja z Xboxem - ja nie używam, ale można odsprzedać)
Zrezygnowałem z Philipsów, po przeczytaniu o słabym serwisie.
Miejsce telewizora to dobrze oświetlony salon , oglądanie z 3metrow. Telewizor ma być do filmów i seriali z netflix i sportu - piłka nożna ( dość mocno oglądana)
Czy polecicie któryś z tych telewizorów ? A może coś innego? A może warto poczekać na inne w lepszej cenie? Tylko ile wtedy czekać ?
Dziękuję z góry za pomoc

Poważnie zastanöw się nad modelem e9 . To telewizor kompletny pod wzgl. jakości generowanego obrazu jak i multimediów. Cena również jest przyjemna . Jeśli nie e9 to cx.

Profesjonalnie skalibrowany e9 to genialny obraz ,ani troszkę gorszy od modelu gz2000, zdecydowanie lepszy od gz1500. Co ciekawe , lepiej świecący model gz2000 ma jakieś przekłamania w hdr i to na papierze sprawia, że obraz generowany przez ten model nie jest tak idealny . Jak powiedziałem wcześniej - c9/ e9 to tv kompletny . Poczytaj test z konkurencyjnego forum .
 
Ostatnia edycja:

M@riusz

Member
@joello
E9 i CX porównywałem bezpośrednio, wraz ze sprzedawcą ustawiliśmy
jeden koło drogiego i w naszym przeświadczeniu E9 była jaśniejsza,
natomiast CX obraz był po prostu lepszy.
Razem to stwierdziliśmy

@pantomima
tak jak pisałem - to są moje subiektywne odczucia, czasami sprzedawca podpowiadał - ale wiadomo jak to ze sprzedawcami.
W moim przypadku kupuję telewizor pod siebie, taki który jest moim odczuciu najlepszy.

Jeżeli dla Ciebie C9/E jest równy GZ2000 - super że nie przepłaciłeś.

Pozdrawiam
Mariusz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też bym wybrał LG CX - masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Widziałeś na własne oczy , więc sam wybierasz dla siebie.
 

joello

New member
Dzięki za podpowiedzi. Też coraz bardziej myśle o CX. Choć zwrócił moja uwagę teraz również GX, trochę droższy,ale ładniejszy. (Przynajmniej na zdjęciach za żywo nie widziałem) . Nie spotkałem porównani 1:1 tyg modeli. Czy ktoś się noże natknął ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam są dostępne od ręki do sprawdzenia i porównania.
Pamiętaj , że GX nie ma podstawki w komplecie i ma uchwyt do zawieszenia.
Świetnie licuje się ze ścianą.
Ma lepszy dźwięk i jest jednolicie gruby z tyłu.
 

joello

New member
Juz byłem bliżej wyboru - LG CX to doszły mnie takie oferty:
Panasonic gz 1500 - 7800
LG E 9 9000
LG CX -9350

Patrząc na te ceny, który wydaje się najrozsądniejszym wyborem ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy CX
To co podałeś nie jest z Polskiej dystrybucji.
Z Polskiej masz Xboxa gratis, dwa pady, gra (o wartości 1500 zł)
I w sumie w programie dla niebieskich wyjdzie taniej o 1500 zł .
 

M@riusz

Member
Witajcie,

CX już uruchomiony, poniżej kilka moich spostrzeżeń vs oczekiwania.
Oczywiście moje odczucia
@kiki - dzięki za pomoc i dobrą cenę

W skrócie :
- Obraz - pomimo że wszyscy mówią że przesiadka z LCD na OLED to skok i podświadomie byłem na to przygotowany - było zaskoczenie że tak można :). Czerń co za tym idzie kontrast robi robotę
- Jasność - bałem się że będzie ciemno. Nie ma co się bać :), jeżeli zrobimy na maxa jasność - i tak za jasno ( dzienne warunki )
- Gradacja szarości - ja jej po prostu nie zauważam. W LCD widziałem ją, tu jej po prostu nie ma ( nie zauważyłem ) - brawo
- Efekty HDR ( myślę np. światła samochodu w nocy ) - robi to wrażenie
- Oglądanie filmu w opcji po kalibracji, w zaciemnionym pomieszczeniu - bajka. Mega wciąga. Ehh - Narcos chyba jeszcze raz obejrzę
- Głośniki - no nie jest tak źle jak myślałem. Do normalnej TV bez problemu wystarczą, nawet taki fajny basik jest. Miło się zaskoczyłem.
Jednak do kina używam mojego zestawu ( LX78 + Seria 5.0 Kef serii R + Sumiko S9 ) - pięknie to współgra
- 55 cali w moim przypadku - do filmu idealnie, do TV dużo - może kwestia przyzwyczajenia

Inne :
- obraz ( prócz czerni i kontrastu ) w Pasasonic broni się.
- ciekawy jestem jak by wypadł oled panasia z serii 1500
- no i mam w głowie te wypalenia - jednak używam TV normalnie ze świadomością że trzeba czasami ( raz w mc ) uruchamiać czyszczenia matrycy
- zmieniam TV co ok. 6lat, ( CTR; LCD; LCD LED; teraz oled ) zawsze przesiadka była zaskakująca jeżeli chodzi o obraz - pytania co będzie za kolejne 6 lat :)

Podsumowując :
Napisałem wszystko to co piszą wszyscy po zakupie OLED :)

Pozdrawiam
Mariusz
 
Do góry