oled, wypalenia matrycy

RHJG

New member
Bez reklam
Witam małe sprostowanie nie ma takiego czegoś jak model LCD z podświetleniem OLED.Pewnie przejęzyczenie i chodziło o LCD z podświetleniem LED....
 

Gelerth

New member
Witam !

Przeczytałem cały ten wątek i jestem troszeczkę zdziwiony obawami o wypalanie matrycy w OLED'ach. Jestem użytkownikiem plazmy Samsunga PS50B850, która pracuje u mnie 6 albo nawet 7 rok. Bardzo dużo grałem i gram. Wielokrotnie były to sesje jednej gry przez dłuższy okres np. 3-4 miesięczna przygoda z Destiny czy przechodzenie Wiedźmina na Platynę na PS3 (czyli ponad 120 h grania) i wiele innych. Wiedźmina katowaliśmy z synem wspólnie jak i inne gry i nie zauważyłem permamentnego efektu wypalenia. Owszem, po takich sesjach powidoki były zjawiskiem częstym i normalnym ale albo ustępowały samoistnie albo wykorzystywałem opcje Przewijanie obrazu i problem znikał. Sporo też oglądałem filmów w formacie , który generował czarne pasy na dole i u góry i również z tego powodu nie powstały żadne trwałe zmiany.

Gdy kupowałem plazmę to mankament powidoków był jednym z głównych argumentów na NIE. Teraz po tylu latach użytkowania , mogę stwierdzić , że obawy te były mocno przesadzone. Czy rzeczywiście w OLED'ach to zjawisko jest bardziej widoczne i ma bardziej destruktywny wpływ na matrycę , czy też mamy powtórkę z pojedynku Plazma vs LCD ?

pozdrawiam
 
Do góry