Ferguson Ariva 210

janusz

New member
Bez reklam
Przeprasza, ale sprawdzę flac. troszkę później, jakąś płytę bez przerw chyba znaję na laptopie, ale nie jestem pewien, dotychczas po wypaleniu audioCD usuwałem.
Co do dysku to po prostu cena jest szkokująca 101 zł za 640 GB? w innych sklepach cena około 200 żł. Zamówiłe, jeszcze nie zapłaciłem.
 

pkomp

New member
aha - mi się twój link nie otworzył - wyskoczył błąd...ale jak przeglądałem ofertę na samego samsunga to nie ma tego dysku więc pewnie jakiś bubel mieli bo owszem cena byłaby rewelacją....
 

janusz

New member
Bez reklam
Niestety są przerwy przy utworach flac. (Jak dla mnie nie ma problemu, dotychczas wypalałem płytki z przerwami, choć można wypalić bez, ale każdy ma swoje prioritety, więc nie dyskutuję)
Ten dysk to po prostu nie nowość, ale jeszcze w innych wyszukiwarkch nawet w tym sklepie kosztował 220 zł, zaryzykuję, w końcu gwrancja, a Neo 24 to chyba największy sklep internetowy, więc nie ma wielkiego ryzyka.

Dysku już nie ma w ofercie Neo24, więc to była chyba jkaś pomyłka sklepu. Dokonałem zamówienia, otrzymałem mail, że mam wpłacić, więc chyba będą musieli zrealizować?
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
przyszedł sprzęcik - bardzo szybko no i tanio :)

Wykonanie w porządku ale to aluminium tylko na wierzchu - reszta zwykły plastik nie najwyższej jakości ale spasowane ok.Design też mi pasuje.
Po odpaleniu startuje w miarę szybko - świeci się lekko paskudna zółta dioda(pewnie była zielona ale jako że jest za różową szybką czujnika IR to kolor mamy żółty paskudny :).
od spodu jest wentylatorek - jak podniesiemy sprzęt to go słuchac ale jak stoi na płaskiej powierzchni to jest cicho - obroty wentylatora spadają z racji mocno utrudnionego przepływu powietrza ale generalnie ok.
Pilot taki sobie i sterowanko nieco mało logiczne w paru przypadkach - słabo łapie pod kątem(wręcz nie łapie wcale - kicha w porównaniu do pilota od starej wieży sony który i spod kołderki sterował)
Dysk podłączyć żaden problem - format szybki do tego następuje tez instalacja Samby BT i czegoś tam jeszcze.

Menu ładne - skromne ale ładne - niestety zdażają się zamułki - klikasz na chwilę przycinka a za moment przeleci pare opcji dalej.

Muzyka - gra elegancko szczególnie flac....niestety taki tylko dla mp3 i to w dodatku bez okładek(ani z pliku ani folder.jpg) - to lipa
jak juz klikniemy to graja kawałki do końca listy - niestety brak przycisków next /previous - trzeba przejśc kursorem i klikac ok by dac na inny - lipa z deka
Oczywiście brak jakiegokolwiek analizatora widma czy coś - tylko widac utwory i jak leci czas - no chyba że odpalić pokaz slajdów z muzyką....
Zanim wystartuje flac to mija z 2 sekundy więc start też natychmiastowy nie jest.

Filmy - narazie wszystko perfekt - hdmi na auto i jak film pasuje to puszcza go w 24 klatkach i miód :) nie to co z kompa - wreszcie nie ma juddera
Kiepsko wybiera się ścieżki dźwiękowe - klikamy na pilocie audio wyświetla sie oktualna i którą jest na liście (np. 1/2) - kliknąć musimy dwa razy żeby zmienilo na inną
Podobnie z napisami - tez trzeba się troszkę naklikać niestety
apropo napisów - nie są białe tylko szare :) - lubię białe - cóż trzeba się przyzwyczaić ale widocznośc dobra i zasadniczo nie przeszkadzają.Można ustawić je pod filmem(jeśli jest w 21:9) - czcionka na start duuuża ale zmniejszenie nie jest problemem.
Przewijanie pauzowanie zmiany rozdziałów wszystko pieknie - lipa tylko że nie mamy info w jakim momencie filmu się znajdujemy bez wciskania "display" by je wyświetlił
Narazie nie miałem problemu z żadnym filmem mkv,xvid(avi), divx(avi) ,mpeg, m2ts
Iso bd nie czyta - same foldery bd nie wiem jeszcze nie wrzuciłem

Zdjęcia wyświetla ładnie w dodatku troszkę się poruszają więc nie wkurza to oka statycznym obrazem - różne efekty przejść plus muzyka ....

kanały rss - no to zalerzy od serwisu - wp.pl wysyła chyba mega gówno bo po 3 linijkach info mamy komentarze.....
Wpisywanie tragedia bo klepać trza z pilota(mam nadzieję że klawka by zadziałała) co przy rss jest strasznie uciążliwe

Youtube - wyświetla klasyk listę skrótów typu most recent ale jest opcja wyszukiwania klipów - z nowym firmware wszystko śmiga ładnie(połączenie po kablu do gigabitowego routera)
Nie wiemy ile sie zbuforowało i w sumie nie sprawdzałem czy jest przewijanie :)

Resztą się nie bawiłem ale działa

BT - prosty na maksa - wrzuciłem torrenta ale marnie z odświeżaniem i widziałem jak ten syf zamula sprzęcik - w sumie sie to przydaje ale na transfery jakie oferuje i w jakim stopniu zamula łącze to jest to niepotrzebna porażka - już wolę skorzystac z jakiegoś serwisu hostingowego - będzie kilkaset razy szybciej i pewniej
Samba - cóż gówno - bo tylko tak moge nazwac coś co ma problem z przerzuceniem filmu i do tego potrafi zwiesic i upload i sprzęt
Transfery po sieci to jakaś pomyłka - 6 MB/48mbit to wszystko co widziałem

Cóż załatwiłem sprawe krótko - BT i samba wyłączone bo z badziewia pozytku żadnego - wolę podłączyć dysk przez esata i zgrać w mgnieniu oka
Sprzęt formatuje dysk w ext2 - też tylko kłopot jak zawsze z tymi linuksowymi wynalazkami - fakt potrzebny jak się korzysta z samby i bt - u mnie będzie na 1000% NTFS i nie będę się bawił w te bzdety

Aktualizacja kompletnie bezproblemowo i szybko
Są jeszcze aktualizacje jakiś dodatków ale takowych nie znalazłem..Aktualizacja przez neta zgłasza brak aktualizacji więc ferguson dał tyłka z serwisem

Apropo hdmi raw - DD i dts pieknie - flac wypluwa pcm o parametrach pliku (dla nuty 44.1/16) - pięknie
Nie wiem jak dts ma bo gdzieś mi wcięło sampla za to dd true hd tylko zdekodowane do lpcm - nie sprawdziłem jeszcze do jakiego - raw daje ciszę

odpinanie pena bezproblemowe - czy to podczas odtwarzania czy coś - bezstresowo odtwarzacz powraca do głównego menu

Współpraca z udostęnianiem visty z hasłem bezproblemowo - niestety nie mam nic większego niż 18mbps które to działa płynnie(przy każdym odpaleniu pliku z sieci pokazuje się aktualny transfer)
Współpraca z siecia naprawdę ok - szybko bez zamułki

Najwiekszym minusem to brak mozliwości stworzenia głównej biblioteki bez grzebania po folderach napędach itp

To tak z grubsza jak na pierwsze 3 godziny :)
Nadzieja w nowym sofcie na sdk 3 realteka - może cos dadzą extra :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Iso bd nie czyta

Dziwne, bo w specyfikacji stoi explicite: "BD (struktura folderów lub obraz ISO) - odtwarzanie uproszczone, bez menu, z możliwością zmiany ściezki dźwiękowej i napisów". Sprawdzalem na mojej Arivie 150DVD i BD ISO poszedł... Co prawda nie był to normalny film, ale jakaś reklamówka... Muszę sprawdzić obraz pełnej płyty, bo gdyby faktycznie nie odtwarzał BD ISO to kicha i zwracam player...
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
jeszcze posprawdzam - nowy firmware beta okazał się kiblem - player nie uruchamiał się z pilota i samba straszliwie sie wieszała przy przesyłaniu plików i wieszała też playerka

za to znalazłem w pierwszym firmware bubla - jak się wyłączy tego zakichanego BT i sambę(potrzebny restart playera z telnetu czy też pstryczkiem z tyłu wy przestawienie zadziałało) to przestaje widziec dysk twardy......
 

power111

New member
"Sprzęt formatuje dysk w ext2 - też tylko kłopot jak zawsze z tymi linuksowymi wynalazkami - fakt potrzebny jak się korzysta z samby i bt - u mnie będzie na 1000% NTFS i nie będę się bawił w te bzdety"


Witam ! U mnie dysk przez arive został sformatowany na NTFS .
(hdd został wyjęty z arivy i włożony do obudowy na dysk i podpięty pod kompa z win7)
pozdrawiam...
 

janusz

New member
Bez reklam
Potwierdzam kłopoty z pilotem, pomaga ... poprawienie ułożenia baterii. Miejsce na baterie jest źle zaprojektowane, bateria mają zbyt dużo luzu i potrafią się przesuwać, a wtedy pilot działa prz co druim naciśnięciu co jest denerwujące (spróbuję jeszcze z nowymi bateriami może te z zestawu są zleżałe). Poprawa ułożenia baterii powoduje zdecydowaną poprawę, choć do ideału dużo brakuje.
Co do torrenta to mam odwrotne odczucia. Może to zależy od potrzeb użytkownika. Szybkośc jest u mnie taka jak w komputerze czyli około 250 kb/s (od grudnia mam mieć internet 14 Gb zamiast obecnych 2 Gb, więc będzie dużo lepiej), wadą jest natomiast iż torrent z kolejki do pobierania ustawia tylko cztery, więc gdy trafią się pliki o małej ilości źródeł transfer może być mały. Nie zauważyłem jakiegoś strasznego zamulenia, Ariva odtwarza w tym czasie każdy film w HD, może nieco internet w sieci spowolnił, ale tak mam i w komputerze (fakt, że najlepiej działa mi w laptopie, ale laptopa żałuję do torrentów). Biorąc pod uwagę niższe zużycie energii Ariva będzie u mnie służyła do torrentów.
 

pkomp

New member
racja formatuje w ntfs - mój błąd bo nie sprawdziłem :)

z pilotem kombinowałem ale on przedewszystkim ma bardzo słabe kąty działania - raczej na wprost nie zauważyłem żeby mulił

dzis i wczoraj obejrzałem kilka filmów i wszystko bardzo ładnie śmiga - nawet po lanie

co do torrentów to niestety jak więcej połączeń to ładnie potrafi zmulić sieć - ja mam 25megabit więc transfery zazwyczaj dla popularnych plików są ok - zmulenie następuje:) - stronki wolno chodzą i pingi na cs ponad 250 :)
wolę hostingi - znacznie szybciej i z małym obciążeniem


hmm...210 grzeje się - po dwóch filmach mocno ciepła a jak naraze tylko z dyskiem od lapka
jak z 3.5" dyskiem?
mógłby mieć tworzenie swoich skrótów czy jakiejś biblioteki bo troszke trzeba się naklikać - przy odtwarzaniu również.
Znalazłem jeden mkv w którym mogę video przewijać tylko x2 i bez skoków
miałem też dwa strzały na głośniki przy starcie filmu z dts - musze sprawdzic na kompie czy tez wystąpią bo zdecydowanie za głośne to było(cos pewnie jak ta bomba dts czy jakoś tak :))
jako player muzyki...gra ale menu lipaaaaa..żadnych okładek, tagi tylko z mp3

znalazłem tez jakiś opis do testów firmware ale słabo trybię linuxa niestety nic nie ruszyło

wiecie może jak hd audio w arivie 150?w sumie te same bebechy :)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
rapidshare hotfile megaupload itp - trzeba wykupic niestety dostęp
ściągam jdownloaderem

może i płatne ale prędkości łącza masz praktycznie zawsze
zasadniczo ściąganie z torrenta też kosztuje niemało gdy trzeba zostawić komputer na kilka dni :)
z ariva może być taniej ze względu na nikłe zużycie energii ale i tak wolę mieć film hd w godzinę niż w 5 dni.....
 

janusz

New member
Bez reklam
Teraz rozumiem czemu narzekasz na torrenta w Arivie i oczywiście muszę się zgodzić. Dla mniej wymagających klientów, jak ja (nawet mkv ciągnę czesto filmy o rozmiarze tylko 2-3 GB, a nie oglądam więcej niż 3-4 w miesiącu), wszystko jest OK po prostu jak torrent w kompie, nieznacznie gorszy ale za to mniej prądożerny. W 10 godzin może być kilka GB.
 

jgx

New member
Bez reklam
rapidshare hotfile megaupload itp - trzeba wykupic niestety dostęp
ściągam jdownloaderem

może i płatne ale prędkości łącza masz praktycznie zawsze
zasadniczo ściąganie z torrenta też kosztuje niemało gdy trzeba zostawić komputer na kilka dni :)
z ariva może być taniej ze względu na nikłe zużycie energii ale i tak wolę mieć film hd w godzinę niż w 5 dni.....

no dobrze sam ściągam rózne rzeczy z tych uploadów ale jak ściągnąć filmy mkv z nich (nawet z wykupionym łaczem) - skąd linki??
 

pkomp

New member
widzisz janusz - mam łącze 25 megabit - dla hostingu to masakra - 2 pliki jednocześnie po jednym połączeniu na plik i transfer 3 megabajty na dwa pliki....
na torrencie bez szans chyba ze w tych kilku połączeniach trafia się seedy bez limitu wysyłania - naprawdę niewiele jest torrentów szczególnie hd w których transfer dochodził mi do 2 megabajtów a często się trafia że ściągniesz 3/4 pliku w kilka godzin a koncówka ściąga się 2 tygodnie(albo nikt jej nie ma)
z hostingu jestem w stanie ściągnąć 10 giga w godzinę i to bez zamulenia łącza jak w przypadku torrenta

ja ściagam tylko 1080p - i nie trawię bubli typu m720 czy m1080 jak to ludzie potrafią wymyslic...śmieci typu rmvb też nie tykam - czasem tylko jakiś 2 płytowy divx

jgx sprawa prosta - wpisuje w google "1080p rapidshare" "1080p hotfile" itp
zawsze jakies forum się trafi na początku i wystarczy
 

pkomp

New member
właśnie zrobiłem flasha na firmware z arivy 150

inne menu:) - jest coś takiego jak browser i dopiero tam mamy wybór czy filmy muzyke zdjęcia czy wszystko

nie widzi mi dysku twardego(bo w sumie 150 go nie ma)
karta to jest usb - juz myślałem że wogóle nie zobaczy usb to miałbym problem z przywróceniem oryginalnego firmware :)

dolby true hd działa ale tylko downmix do pcm stereo - ale normalnie mam 96kHz próbkowanie
youtube nie działa ale jest tam jakaś opcja w tych dodatkach "media library" - to chyba na ściągnięte pliki z youtube...

no nic wracam do oryginałka - i chyba nie będę kombinował bo nie ma narzedzia recovery :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
zasadniczo ściąganie z torrenta też kosztuje niemało gdy trzeba zostawić komputer na kilka dni :)

Na kilka dni!!?? Obawiam się, że provider tnie ci pasmo na portach torrentowych. Warto więc zrobić awanturę (uczyniłem to), bo to nie jest pełny dostęp do Internetu, albo bawić się w częste losowanie portów.

Torrenty ściągają mi się z fizyczną prędkością do 3,8 MB/sek., czasem nawet bywa powyżej 4 MB. Nic nie przesadzam, poniżej zrzut ekrany sprzed kilku minut. Jak rzucisz okiem, połączenie z seedem ze Szwecji przekracza 2 MB/s.

Z drugiej strony: na tym samym łączu przez playera transfery są ślimacze.
 

Attachments

  • Bez_tytułu_1.jpg
    Bez_tytułu_1.jpg
    178,7 KB · Wyś: 336

pkomp

New member
kirek50 kilka szczegółów
1.ściągasz serial który jest mocno popularny
2.trafiłes tylko jednego szweda(tam telia juz kilka late temu oferowała takie transfery że kopara opadała) z którego leci jak z cebra - spójrz na resztę seedów - biiida

niestety nie zawsze jest tak różowo a przy wielu plikach bywa i tragicznie - zazwyczaj bywa tragicznie :)
divx najnowsze i seriale to coś co sie super ściąga - gry na przykład juz sporo gorzej a muzyka w lossless czy jakies mniej popualrne filmy to załamka w wiekszości wypadków
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
kirek50 kilka szczegółów
1.ściągasz serial który jest mocno popularny
2.trafiłes tylko jednego szweda(tam telia juz kilka late temu oferowała takie transfery że kopara opadała) z którego leci jak z cebra - spójrz na resztę seedów - biiida

Nie widać na zrzucie reszty "kontrahentów", ale zza Oceanu było kilku seedów powyżej 500 kb/s. Ale masz rację, błyskawiczne transfery dotyczą z reguły nowości (duża liczba seedówi i peerów) lub starszych rzeczy, ale zrobionych na nowo w HD. Ostatnio chciałem sobie nagrać w HD wszystkie części "Jurassic Park" i ściąganie trwało tydzień. Na szczęście na firmowym serwerze :)
 

doprze

New member
mam pytanko panowie: czy można podłączyć bezpośrednio arivkę z komputerem np. przez skrosowany kabel lan???? bez pośrednictwa routera? tak, żeby można było bez dodatkowych nośników przenosić dane pomiędzy nimi???
 
Do góry