Ariva HDplayer 110

dider

New member
kaszpir napisał:
Mnie jedno zastanawia :) Czemu to takie drogie ? Przecież najatńszy odtwarzacz DVD/DIVX z czytnikiem DVD kosztuje dużo poniżej 200zł a te taka Ariva , WD TV to jeszcze tańsze w wytworzeniu odtwarzacze bo bez czytnika i bez wyświetlacza ... Więc cena adekwatna powinna wynosić z max 100zł ... Ale widać za "nowość" się płaci :-< PS. A czy jest jakiś taki odtwarzacz jak Ariva HD110 ale z czytnikiem DVD ? Nie ukrywam że mam trochę filmów na DVD i bez sensu było by zawsze je kopiować na HDD aby obejrzeć :(
Nowość to był Popcorn i to prawie dwa lata temu co było trzeba sprowadzić sobie samemu od chinoli za 700zł a to to już któraś z kolej zabawka i chyba naj tańsza w kraju jak dotychczas więc nie narzekaj .
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Najprostszy odtwarzacz DVD z funkcją DivX nawet nie umywa się funkcjonalnie do tego sprzętu. Każdy chciałby, aby to kosztowało 100 zł, ale bądźmy realistami.

ArtS :)
 
zastanawialem sie nad X badz WD... a tu chyba bedzie trzeba zdecydowac sie na trzecia ewentualnosci czyli Ferdka, a jesli soft pojawiac sie bedzie tak jak w przypadku tunerow, to nie ma sie chyba nad czym zastanawiac?! Poza roznica cenowa zauwazyl ktos jakas inna, na niekorzysc Ferdka?!
 

sudione

New member
Ustawienie rodzielczości

Witam!
Ja mam następujący problem. Podłączam Arivę za pomocą kabla HDMI i niestety w ustawieniach rodzielczości dostępne opcje to tylko [480p] oraz [HDMI Auto]. Przy ustawieniu [HDMI Auto] i sprawdzeniu działającej rozdzielczości przyciskiem [TV-SYS] na pilocie pojawia się niestety cały czas [480p]. Niestety inne opcje są NIEAKTYWNE.:( Jak zmienić to ustawienie?
POZDRAWIAM SERDECZNIE i proszę o jakąkolwiek pomoc.
EDIT:
Okazało się, że winny jest kabel HDMI "firmy NoName".;)
 
Ostatnia edycja:

maiesky

New member
Zapowiada się na niezły sprzęt.
Dzięki życzliwości kolegi rombi12345 wiem już, że radzi sobie z naganiami, które stanowiły problem dla odtwarzaczy dvd z HD (manta 056 i Ferguson dvd868)- strumień mpeg2 o przepływności 15Mbit/s
Odtworzył nawet .wmv o rozdzielczości 1440 x 1080i- mam w takim formacie GP F1 2007 w Japoni.

Martwi mnie jednak odtwarzanie płyt dvd- mam małą kolekcję, będę też wypożyczał i przegrywanie na dysk za każdym razem nie jest na dłuższą metę wygodnym rozwiązaniem.
Pytanie: czy poprzez złącze LAN można odtwarzać płyty dvd (oraz zwykłe, z nagranym filmem divx itp) z udostępnionego napędu w komputerze z sytemem Windows XP?

Czy do takiego typu odtwarzaczy można podłączyć napęd dvd poprzez przejściówkę IDE<->USB za 15zł czy niestety trzebaby dokupić zewnętrzny napęd działający z USB (koszt ok 200zł)?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Teoretycznie przejściówka powinna działać. Co do udostępniania też, z działającym w tle AnyDVD, które zdejmuje "w locie" zabezpieczenia z płyty DVD.
 

grzesch

New member
do Maiesky:
Mogę to sprawdzić ale musisz poczekać, bo Ariva dopiero zakupiona. Spodziewam się przesyłki koło środy.
Ale wzorując się na tym, iż moja Manta Lord na USB 1.1 prawidłowo czytała dysk 3.5 cala 160 GB SATA podpięty przez taką przejściówkę to myślę, że powinno działać.
 

miwen

New member
ariva i dvd z folderu

Witam, też przymierzam się do zakupu tego sprzętu. Została jedna kwestia która mnie nurtuje, czy da się odtworzyć nagranie dvd z folderu (pliki vob jak na płycie). Asus O!Play nie daje tej możliwości, a mnie na tym zależy. Wiem że kilka postów wcześniej pytanie było zadane ale nie zauważyłem odpowiedzi.
 

miwen

New member
ariva i dvd z folderu

Witam, też przymierzam się do zakupu tego sprzętu. Została jedna kwestia która mnie nurtuje, czy da się odtworzyć nagranie dvd z folderu (pliki vob jak na płycie). Asus O!Play nie daje tej możliwości, a mnie na tym zależy. Wiem że kilka postów wcześniej pytanie było zadane ale nie zauważyłem odpowiedzi.
 

maiesky

New member
grzesch napisał:
do Maiesky:
Mogę to sprawdzić ale musisz poczekać, bo Ariva dopiero zakupiona. Spodziewam się przesyłki koło środy.
Ale wzorując się na tym, iż moja Manta Lord na USB 1.1 prawidłowo czytała dysk 3.5 cala 160 GB SATA podpięty przez taką przejściówkę to myślę, że powinno działać.
Spoko, tyle wytrzymam :)
Zastanawiam sie tylko czy przypadkkiem nie korzystales z przejściówki SATA<->USB, ja myślę o IDE<->USB- szeroka taśma, 40 lub 80 żyłowa od strony napędu.
 

takelick

New member
miwen napisał:
Witam, też przymierzam się do zakupu tego sprzętu. Została jedna kwestia która mnie nurtuje, czy da się odtworzyć nagranie dvd z folderu (pliki vob jak na płycie). Asus O!Play nie daje tej możliwości, a mnie na tym zależy. Wiem że kilka postów wcześniej pytanie było zadane ale nie zauważyłem odpowiedzi.

Raczej tylko z iso ale to nie powinno być problemem, zmiana folderu w iso to prosta i szybka sprawa.
 

cangre

New member
Lan

Witam,

mam pytnie jak się sprawdza Ariva w sieci, czy nowi użytkownicy tego sprzętu przetestowali funkcjonalnośc?

W tej chwli rozważam opcje X i ariva stąd każda informacji mile widzana:)

pozdrawiam
 

grzesch

New member
maiesky napisał:
Spoko, tyle wytrzymam :)
Zastanawiam sie tylko czy przypadkkiem nie korzystales z przejściówki SATA<->USB, ja myślę o IDE<->USB- szeroka taśma, 40 lub 80 żyłowa od strony napędu.
Miałem na myśli coś takiego:
nokaut.pl akcesoria adapter-usb-do-ide-sata-combo-2-5-i-3-5.html

musisz wkleić link w google bo dalej nie mogę dodawać linków :confused::confused::confused:

Do admina - czy możesz zdjąć te głupie zabezpieczenie (bo mnie nerwy ponoszą jak je widzę kolejny raz). Nie jestem spamerem !!!
UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.
... a mam 8 wypowiedzi !!!
 

maiesky

New member
Cóż, byłoby zbyt różowo. Muszę sprstować wypowiedź po przeprowadzeniu dodatkowego testu z tym mpeg:
maiesky napisał:
Zapowiada się na niezły sprzęt.
Dzięki życzliwości kolegi rombi12345 wiem już, że radzi sobie z naganiami, które stanowiły problem dla odtwarzaczy dvd z HD (manta 056 i Ferguson dvd868)- strumień mpeg2 o przepływności 15Mbit/s
Podesłałem rombi12345 trzykrotnie dłuższy fragment, ot wynik:
Odnośnie tego materiału wszystko działa,no niby jest ok.ale jednak wydaje się że całkiem płynny to ten obraz nie jest,akby to powiedzieć wszystko działa ale szarpie minimalnie z dużą częstotliwością
wygląda tak jakby obraz troszkę zwalniał,może nie przeszkadza to tak bardzo no ale jednak.Trudno to tak opisać słowami.Avik hd,super bez żadnych wizualnych kłopotów.
Grzesh, tak- o takim adapterze myślałem. Więc super!
PS: Ja również mimo 12 postów nie mogę wklejać linkówc :(((
przesada
 
Ostatnia edycja:

grzesch

New member
Odnośnie tego materiału wszystko działa,no niby jest ok.ale jednak wydaje się że całkiem płynny to ten obraz nie jest, jakkby to powiedzieć wszystko działa ale szarpie minimalnie z dużą częstotliwością wygląda tak jakby obraz troszkę zwalniał, może nie przeszkadza to tak bardzo no ale jednak.
Ażeby to potwierdzić trzeba zrobić test przynajmniej na 2 różnych dyskach i jakimś szybkim penie. Może się okazać, że dysk jest za wolny (u mnie 320GB Toshiba 2,5 cala jest wolniejsza od pena Patriot XPorter 8GB) przez złacze USB. Szarpanie zaczyna się w momencie jak USB nie wyrabia z transferem (tu raczej odpada) lub USB nie wyrabia prądowo z zasilaniem dysku (raczej też odpada - Ariva podaje 1A na USB).
Ale to teorie - trzeba by sprawdzić ten plik odtwarzając z kilku źródeł ;)

A czy ktoś już sprawdzał fotki w rozdzielczości HD - jak kolory ?

cangre napisał:
Witam,
mam pytnie jak się sprawdza Ariva w sieci, czy nowi użytkownicy tego sprzętu przetestowali funkcjonalnośc?
W tej chwli rozważam opcje X i ariva stąd każda informacji mile widzana:)
pozdrawiam

Na razie chyba nie bardzo, skoro na stronie ferdka pisze:

Trwają prace nad dodaniem obsługi w nadchodzących wersjach oprogramowania: UPnP, playlist, serwisów internetowych (YouTube, internetowe radio, Picasa, ...), dodaniem obsługi napisów z plików TXT.
 
Ostatnia edycja:

cangre

New member
grzesch napisał:
Ażeby to potwierdzić trzeba zrobić test przynajmniej na 2 różnych dyskach i jakimś szybkim penie. Może się okazać, że dysk jest za wolny (u mnie 320GB Toshiba 2,5 cala jest wolniejsza od pena Patriot XPorter 8GB) przez złacze USB. Szarpanie zaczyna się w momencie jak USB nie wyrabia z transferem (tu raczej odpada) lub USB nie wyrabia prądowo z zasilaniem dysku (raczej też odpada - Ariva podaje 1A na USB).
Ale to teorie - trzeba by sprawdzić ten plik odtwarzając z kilku źródeł ;)

A czy ktoś już sprawdzał fotki w rozdzielczości HD - jak kolory ?



Na razie chyba nie bardzo, skoro na stronie ferdka pisze:
W takim razie jak z praca w otoczeniu sieciowym?
 

Bobok

New member
Pierwszy raz przez przypadek spotkałem się dziś na forum i wogóle z takim playerkiem , niewiedziałem że coś takiego nawet jest. Niezła zabaweczka i bardzo mnie to zainteresowało, mam tylko jedno pytanie jeśli może ktoś to sprawdzić.W opisie danych techniczny podane jest że nie obsługuje plików txt , a jeśli przekonwertuje się plik txt do srt to pójdzie bez problemu , próbował juz ktoś ?
 

grzesch

New member
cangre napisał:
W takim razie jak z praca w otoczeniu sieciowym?
Myślę, że to powinno działać w zakresie odtwarzania/kopiowania plików przez sieć.

Dostęp do zasobów sieciowych:
- SAMBA (klient) - obsługa sieci Windows
Możliwość podłączenia dedykowanego adaptera USB-WiFi:
- wersja 802.11g/n - rzeczywiste transfery do 10 Mbps.
Złacze LAN (RJ-45):
- standard 10/100 Mbit - rzeczywiste transfery do 30 Mbps
Adaptery wifi, które powinny współpracować z Arivą:

hercules/com/us/wifi (oczywiście te na USB)

wklejcie w google bo podobno po 15 postach można dopiero dodawać linki :(
 
Ostatnia edycja:

iboy

New member
Ariva w trakcie testów

Witam !
dzis kurierem przyszła Ariva z pyrchla.pl
na gorąco:
podłączony HDD 3.5 z zasilaczem 500 GB Segate FreeAgent - wykrywa bez problemu.
Pierwszy film :
Format: H.264/MPEG-4 AVC
Bitrate: 1486 kbs
Encoding: 2 Pass
Resolution: 1280 x 544
Quality Factor (QF): 0.088
Frame Rate: 23,976 fps
Size: 1.27 GB (1,368,140,882 bytes)
Display Aspect Ratio: 2.353
wszystko bez problemu odczytuje, brak skoków animacji.
nie są to wygórowane parametry, ale bedziemy testowac dalej.
działa jak narazie bezgłośnie, pilot wbrew opiniom całkiem fajny z metalowymi ramkami po bokach.
obudowa metalowa, boki z tworzywa, wyglada wykonczony starannie.
menu czytelne, bez zbednych bajerów.
po bardzo dobrym odtwarzaczu DVD/DivX nastepny strzał w dziesiatke ????
zobaczymy po kolejnych testach.
odczytuje pliki srt - przeformatowanie txt na srt to dosłownie kilka sekund polskim programem srt v.1.1 - wiec brak obsługi txt to żadna wada.
czcionka czytelna, możliowść płynnej zmiany położenia napisów w trakcie ogladania.

to tyle na gorąco.
pozdro

czyżby konkurent dla Xtreamer-a ???? brak wtopy z wentylatorem jak u konkurencji - to już plus na starcie, a poza tym lepiej wspierać polską firmę a nie koreańczyków.
 
Ostatnia edycja:
Do góry