Xbox 360 - pierwsze wrażenia

speeder72

New member
Witam Serdecznie,

Od niedawna jestem posiadaczem xboxa 360 (podłączonego do Pionieera 436 xde.) Wrażenia wizualne niesamowite - ta konsola w pełni zasługuje na miano next gena. Ilość szczegółów, jakość obrazu - porazają - skok jest niesamowity. Obraz może być wyświetlany jako 480p, 720p i 1080 i. Ja na start odpaliłem - wyścigi samochodowe Project Gotham Racing ( to jest już foto-realizm) . Po raz pierwszy w historri konsola - przeskoczyła jakością wyświetlanej grafy - PeCeTy.
 

janunio

New member
Bez reklam
Napisz czy da się i jak odtworzyć filmy HD
(a) z szuflady konsoli,
(b) z dysku kompa po ethernecie i wireless,
(c) a jeżeli masz wersję z 20GB dyskiem wewnętrznym to czy z tego dysku.

(d) Czy obsłuży plki wmvhd zabezpieczone DRM ?
Z informacji wynika, że tylko z twardego dysku przyłączonego PC ale z Windows Media Centrum ( Win XP odpada). Trzeba też najpierw odtworzyć przez chwilę na WMP10 aby uzyskać uprawnienia do odtwarzaznia takiego pliku.

W Saturnie Arkadia W-wa, sprzedają gry na Xbox 360.

(e) Jak wygląda połączenie z ekranem.
Był tu spór o to czy jest output analogowy czy cyfrowy.
Jakim kablem łączysz ekran z konsolą ?
 

speeder72

New member
Jeżeli chodzi o filmy HD to wg mojej wiedzy napewno odpada w chwili obecnej kieszeń - MS przebąkuję coś o wypuszczeniu x-a z typowym czytnikiem HD ( za rok).
Jednocześnie MS otworzył tzw XBOX Marketplace Live i wiem , że np. mogę ( gratis 1 miesiąc subskrypcji) ściągać na twardziela trailery filmów i grywalne dema gier w HD. Niestety dzisiaj wyjeżdzam i nie zdąże do weekendu przetestowac konkretnie sprzętu pod kątem wyświetlania filmów.
Konsole do tunera plazmy podłączam poprzez orginalnie dołączony compozyt.
Dam szersze info w okolicach weekendu.
 

arsenal

Moderator
VIP
No jak podłączasz przez kompozyt to gratuluję uzyskania wysokiej rozdzielczości :wink:
Pewnie masz zestaw X360core czyli golasa bez dysku, kabla component, bezprzewodowego pada, headseta, pilota do filmów i paru innych bajerów. Kompletnie nieopłacalna inwestycja.
Janunio, x360 nie ma cyfrowego wyjścia wideo. tylko component i VGA. Wszystko aby konsola była tańsza. Okazało się ponadto iż oszczędności dotyczą także jakości odtwarzania filmów DVD i gier w 480p. W obu przypadkach jest gorzej niż w pierwszym Xboxie gdzie filmy były tylko z przeplotem. Obraz jest zbyt ciemny i zaszumiony. Dodaj do tego napęd DVD pracujący jak łopatki wirnika w śmigłowcu, monstrualny zasilacz, i temperaturę konsoli zdolną podgrzać herbatę i masz obraz sprzętu nowej generacji. Nie żebym był złośliwy. Kupię nowego X'a, ale za pół roku jak wyeliminują wady wieku niemowlęcego. Teraz po prostu się nie opłaca. Niech pierwsze partie wykupią zapaleńcy i palący forsą w kominku.
 

janunio

New member
Bez reklam
OK pełna zgoda.
Ale chcę usłyszeć od posiadacza, że:
włożył np. Bora Bora (720p) i po komponencie co zobaczył.
A poźniej coś 1080i.
 

arsenal

Moderator
VIP
Z tym pewnie będzie problem bo filmy HD nowy X odtworzy tylko z przyłączonego peceta- wymagany system Windows Media Center 2005. Na XP nie da rady( na razie). Widocznie nikt się w to jeszcze nie bawi bo nie znalazłem opisu z wrażeniami. Widać M$ chce upiec dwie pieczenie na jedym ogniu.
Gdzies jeszcze wyczytałem, że po załączeniu 1080i zaczynają się problemy. Gry gubią klatki, zwalniają, no ogółnie jest nie za dobrze. Można podejrzewać filmy o to samo.
 

janunio

New member
Bez reklam
To ciekawe,
bo jeżeli jest łączenie przez wirless to tak będzie z pewnością przy birate w okolicach 20 gbps. No ale jest na to sposób:
łącze po kablu.
Niestety WMCenter jest tylko w wersji OEM, wyłącznie na nowych kompach ( VOBIS OPTIMUS i w przygotowaniu "full wypas" FORMAT.
Widziałem prototyp. Może zamieszać.
 

arsenal

Moderator
VIP
Problemy z 1080i występują dlatego, że obraz nie mieści się w pełnej ramce. Wina leży podobno po stronie karty graficznej. ATI dało ciała. Tyle mi się udało ustalić. No to sobie nie załącze full HD. Takie stare Playstation 2 nie ma z tym problemu i Gran Turismo 4 w NTSC śmiga w 1080i aż miło. Wireless w X360 służy do chyba do połączenia z netem. Peceta łączy się pewnie po USB bo są aż trzy złącza. Pytanie czy mają wystarczający przesył.
 

gmeru

Banned
X360...sluzy narazie praktycznie do grania. Po pierwsze gratuluje autorowi wysokiej rozdziałki przez kompozyt i takich wrazen. (fajnie tak sciemniac w zywe oczy albo poprostu niewiele widziales;-)))Z tym fotorealizmem (nawet 60fps nie ma;/////// ) to dales czadu:> W niskiej rozdziałce na wielu trasach wrecz niewidze roznicy pomiedzy PGR2 (kibiece 3d plus srodek auta to niewszystko).

"""Po raz pierwszy w historri konsola - przeskoczyła jakością wyświetlanej grafy - PeCeTy.""
hahahaa ; - ) ) ) ) tak tak. Wszystko gra tylko gdy zdanie to zabrzmialo by na odwrot.


Dopiero na componencie widac roznice. Ale czy oto chodzilo? Jest to pierwsza konsola, ktora na wejsciu nie odskoczyla od PC...zawsze bylo tak ze jak konsola wchodzi to PC jest ze 2 lata dotylu. Tym razem M$ sie pospieszyl no i efekt mamy jaki mamy(gry jak z max wypasionego PC typu NFS,COD2 itp). Zero rewolucji a jezeli jest (jak dla kogo) to tylko na componencie. Wiec niewiem jak autor moze pisac to co napisal (wszystko na odwrot). Ale spoko jak mowie niewiele napewno widzial. Sam mam w domu 16 konsol ; ) i jakies tam porownanie mam ; - ).(Rewolucja bedzie ale dopiero jak opanuja konsole czyli gdzies napewno w momencie wyjscia PS3 (marzec,kwiecie... ""pare"" hitow sie szykuje PRAWDZIWYCH NEXT GEN)
Podlaczenia Xa to component oraz optyczne wyjscie. Narazie jak wiadomo konsola nie przerobiona wiec nie ma opcji odtwarzania ts. itp. WMV HD chodzą ale tylko stream z Windows media center. I nic wiecej. Nie ma mozliwosci ogladania zednych plikow HD. Wszystko mozna ogladac ale tylko legalne. Nawet jest problem ze streamem vobow i trzeba zmieniac rozszerzenie. Niestety z ts. to niedziala.

Poczekajmy z pół roku.....wtedy sie zacznie :))))) moze krocej
 

k9driver

New member
FILMY

Xbox360 rewelacją jest ....
Nie che tu rozpoczynać rzadnej wojny konsolowej bo tylko dzieci tak robią....
Przytocze tylko kilka faktów zauważonych podczas męczenia konsoli od tygodnia.
Grafika w grach jest sprawą indywidualną lecz nie ma obecnie żadnej łądniejszej platformówki,wyścigów,koszykówki,footbolu i golfa...na innym sprzęcie
Pierwsze gry rzeczywiście przycinają w 1080i za to w 720p(czyli rozdziałce dedykowanej)chodzą płynnie i bez najmniejszych zgrzytów
Odpalane filmy trailery hd 720p ściągnięte z internetu poprzez xbox llive chodzą rewelacyjnie i dają ostry i płynny obraz(testowałem na vga adapter i component).
Pamiętajmy ,że do zwykłych tv są udostepniane poprzez live te same filmy 480p...
co do gier poprzez zwykły kabel na zwykłym tv to róznica w grafice jest znaczna i w znaczącym stopniu poprawia ją kabelek 'av advance'
zajełem się importem kosolek z niemiec więc miałem możliwość przeprowadzenia kilku testów konsoli na plazmach i lcd, obraz powala jakością nawet na tv nie 'hd ready' np panasie ' 37pa50
 

gmeru

Banned
""że do zwykłych tv są udostepniane poprzez live te same filmy 480p...""

zwykle TV i 480p? hm ;-)

Niema zadnej wojny konsolowej bo nie ma z czym porownywac (z PCEtem mozna hehehehehehehe) . Chodzi oto ze wszystko jest ladne i fajnie wrecz pieknie. Tylko moja opinia jest taka ze jak widze kogos kto daje za sprzet taki 3tys O_____O (znam takiego pozdro) to rece opadaja. Zeby tak halo3 bylo na starcie yh.... ale jak mowie REWOLUCJA BEDZIE ide grac ;-) kudosy trza trzaskac.

PS. jak ty widzisz znaczna roznice od PGR2 to .....hm chyba dawno nie widziales 2 czesci ; - ) zeby chociaz dali 60fps....na to liczylem i jednak NIE DALI;/ dobrze ze jest te 720p...
Zreszta kto chce to gra:> bo liczy sie grywalnosc a PGR3 rozwala grywalnoscia. Ale mowienie ze to przełom to khm...smieszne..
 

arsenal

Moderator
VIP
W sprawie grania na zwykłym tv. Nie ma się co oszukiwać. Większość grających bedzie używac maksymalnie CRT w 16/9. Może za 3-4 lata proporcje PAL-HD trochę się wyrównają. Microsoft dał ciała z zestawem Core wrzucając zwykły kompozyt. Mogli dorzucić tego dolara do sztuki i dać chociaż S-video czy Euro, aby różnica w jakości nie była tak ogromna.
 

speeder72

New member
Upscaling - jakosc.

Arsenal,Gmeru,

Piszę z wyjazdu, bo do weekendu z odpowiedzią nie wytrzymam.
Niestety "płacę frycowe " z słabą znajomośc tematu HD. Dzięki za rewolucyjną czujność - mój błąd ( zamiast component napisałem kompozyt) :oops:
W kwestii sprostowania mam wersję PREMIUM (hd, pad bezprzewodowy, orginalny kabel komponent,przejściówka na RGB, pilot, headset)-----. allegro 2tys. Z komputerową rozrywką mam do czynienia od czasów ZX Spectrum - i powiem to z całą odpowiedzialnością - po raz pierwszy jest tak duzy przeskok graficzny.( oceniam pod kątem HD) Project Gotham - odpalam w rozdziałce 720p i naprawdę "zbieram szczęke z podłogi".
Takiej ilości szczegółów i takiej jakości textur jak w Perfect Dark - na PeCeCie nie widziałem. Na wielu forach pojawiły się komentarze, ze Call of Duty 2 - bije na głowę wersję z pieca, zarówno po względm grafy jak i si. ( ja nie mam tej gry)
Jako ciekawostke dodam, że na kablu componentowym jest przełącznik tv/hdtv. Sorry za zamieszanie, ale pierwsze komentarze pisałem mocno podekscytowany tematem.
 

janunio

New member
Bez reklam
[1] Właśnie od początku podejrzewałem, że chodzi Ci o komponent a nie kompozyt. Masz więc wersję X-a z pełnym uzbrojeniem i okablowaniem.

[2] Mam ogromną nadzieję, że jednak 1080i pójdzie bez problemów.
Szukamy wsparcia hardwarowego dla takiej sytuacji. Więc trzeba by szukać czy ono jest gdy:
- odtwarzamy materiał HD z przyłączonego PC ( XP lub WMC) lub external HDD po USB
- zawsze łączymy się z takim żródłem kablem, nigdy Wireles
- na koniec szuflada

Napisz do mnie wiadomość to spróbujemy zrobić wspólnie test i obalić kolejne mity.
Warto bo raczej mało kto będzie drążyć temat Xbox 360 jako HD player.

A to ważny argument dla zakupu bo "tatuś" jak mu dziecko pozwoli albo zaśnie to sobie jakiś film jeszcze obejży.
Jeżeli to odpali to co kupować jakiegoś KISS-a czy inne Bizonki !?
I konsola Xbox 360 będzie kosztować wynikowo :
2 000 - 1500 = 500 zł.

Wracając do historii to pamiętam pierwsze konsole ATARI z magnetofonem ale także "rewolucyjny" na PC "Książę Persji 1987r.".
Ale to poszło !!!
 

arsenal

Moderator
VIP
Może by tak kolega speeder72 załączył tryb 1080i i testował czy widać jakąś różnicę w płynności gier. Jeśli masz tv tylko w 720p to i tak dokona on konwersji w dół a konsola będzie podawać 1080i. Możliwe, że i jakośc obrazu Ci jeszcze podskoczy. Na 100% nie mam pewności czy zadziała ale chyba warto sprawdzić.
 

TOmeKK

New member
Za Komputer Świat:

2005-12-16
Oddadzą się za Xboksa?
Na forach dyskusyjnych dla graczy zapanowało spore zamieszanie, spowodowane ogłoszeniem dwóch młodych kobiet, które zadeklarowały, że oddadzą się za Xboksa 360. Większość czytelników szybko dostrzegła ogłoszenie, bo nieczęsto spotyka się przecież słowa seks, kobiety i Xbox 360 w jednym zdaniu :). Kontrowersyjny anons (zresztą usunięty już ze strony, na której się ukazał) pochodził od 22-letniej kobiety, która tak wytłumaczyła swój krok: „I ja, i moja współlokatorka jesteśmy zapalonymi fankami gier, a nasze dotychczasowe desperackie próby kupienia Xboksa 360 spełzły na niczym.”W obliczu tak desperackich kroków Microsoft musi chyba zwiększy jak najszybciej zwiększyć produkcję swoich nowych konsol, żeby nie dopuścić do ogólnego upadku obyczajów...
Informacje: www.theinqiurer.net
 
Do góry