Co wybrać, lcd 32 czy plazma 37?

konradgda

New member
HD-DVD wmv-hd

Wczoraj padl moj stary TV kinesk. i gosc od reanimacji stwierdzil ze nie oplaca sie nic z nim robic. Postanowilem nie kupowac kolejnej banki i zdecydowalem sie na zakup czegos plaskiego. Ostatnio przegladam to forum i dzieki wam wiem juz mniej wiecej ktore modele wchodza w gre. Obecnie mam kablowke UPC, odleglosc od ekranu 4 m, ale w przyszlym roku wprowadzam sie do domu i biore cyfre+, odleglosc od sciany bedzie ok. 4,5-5 m, wiec chcialbym zeby to byl wybor przyszlosciowy. Mam dvd, ktore chodzi ok 30-40% czasu pracy TV.
Mam kwote 5500 pln, to juz jest kwota z ewentualna "gorka", nic ponadto nie jestem w stanie dolozyc.
Prosze poradzcie co mam wybrac:
plazma Panasonic 37pa50 - ok. 5400
lcd Panasonic TX 32LX50 - ok. 5000
lcd Sharp LC-32Ga6E - ze sprowadzeniem z niemiec ok. 5100
lcd Samsung LE 32R51 - ok. 5200

z gory dziekuje za porade
 

szarp

New member
Re: Geometria SAMSUNG WS-32Z308P

masz problem ...

wg mnie z tego co wymieniłeś to brałbym Samsunga, Polska gwarancja, sporo możliwości ustawień i znakomita współpraca z PC po d-sub. Ale to tylko moje zdanie, a najlepiej sam obejrzyj jak grają. Z tymi modelami nie powinno być kłopotu, stoją wszędzie, przynajmniej w 3mieście.
 

Możej

New member
Mam identyczny problem

U mnie odleglosc od ekranu 4m, polowa czasu kablowka UPC i polowa dvd

Kupowac bede w styczniu (mam nadzieje ze beda promocje) i chyba zdecyduje sie na Panasa 37Pa50

Albo poczekam az otworza w Gdansku tego brytyjskiego odpowiednika Media Markt

Aha czy ktos moze porownywal jakosci sygnalow UPC i Cyfry na plazmie?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w tych przypadkach z podanych ekranów najlepiej zgra - Panasonic 37 Pa 50
Ma najwiekszą płynność.
pozdrawiam
Krzysztof
 

dzieju

New member
Jaki telewizor CTR 28'' panoramiczny do 3500 PLN zł

Witam ...

Jestem nowy ale powiedzmy sobie z branzy rtv ...

Nie wiem ktory wam najbardziej pasuje ale radze wziac Sharpa najlepsze matryce....

Jesli chodzi o PLazme to jest ok ale na max 3lata potem zobaczycie co bedzie sie dzialo z matryca :|

Doslownie bedzie miec explozje na ekranie :)

To jest jedyna wada PLAZM sa na krotka mete ....

Najladniejszy obraz uzyskacie na matrycach Sharp ma ja tez JVC ...

LCD beda chodzi nie nagannie do okolo 7LAT plazma max 3lata
 

awujotka

New member
Bez reklam
Jaka statka z HDTV nie patrzac na cene...

Nie liczyłabym zbytnio na brytyjski odpowiednik MM (electroworld się piknie nazywa). U nas w W-wie są dwa. Co prawda byłam 2 razy tylko w jednym z nich, ale badziew totalny. Sprzęt tani a i owszem, ale i marki jakieś nieznane. To co firmowe drogie jak jasna pogoda. Np. mój tv w MM 16999 a w EW - 17999. Bałagan organizacyjny, sprzęt promocyjny owszem w niskich cenach, ale ilości to pojedyczne sztuki. Chcieliśmy kupic aparat foto, to w promocji było 20 (dwadzieścia) sztuk, które rozeszły się błyskawicznie (i to nie w dniu otwarcia, tylko gruuuubo później). Zdecydowanie odradzam tę siec sklepów :x
 

Możej

New member
Teraz to juz kompletnie zglupialem i nie wiem co robic!

Bylem prawie zdecydowany na plazme 37Pa50 a Ty dzieju wszystko zepsules :evil:

Powiedz mi w takim razie czy przy odleglosci od ekranu 4m jest sens brac lcd 32"? Bo majac 6 tys. zl. jestem skazany na taki sprzet, skoro plazmy nie oplaca sie brac na dluzsza mete :roll:
Chociaz podobno zywotnosc plazm to 60000h... Mozesz cos na ten temat powiedziec?

Co sadzisz o Samsung LE32M51B? Cena 5840zl. Chyba ze by dolozyc (nie wiem skad) 1400zl i przymierzyc sie do SAMSUNG LE37R41B za 7150zl :? Sharpa nie biore pod uwage bo czytalem na tym forum, ze P50 ma jakas wrodzona wade w pilocie. Wole nie ryzykowac.

awujotka - dzieki za info. Electroworld skreslam z listy "wielce oczekiwanych rzeczy" w Nowym Roku :D

Pozdrawiam!
 

ANDREW

New member
dzieju napisał:
Witam ...


LCD beda chodzi nie nagannie do okolo 7LAT plazma max 3lata


to ciekawe ten temat byl tutaj troche omawiany i podobno LCD po wymianie lamp będzie dalej działal jak nowy ale co z plazma? czy po 3 latach jest do wyrzucenia? troche to krotki okres jak na pieniazki ktore trzeba wylozyć?
 

TheMichal

New member
Możej napisał:
Mam identyczny problem

U mnie odleglosc od ekranu 4m, polowa czasu kablowka UPC i polowa dvd
...

u mnie przy 3m, kablówce UPC i DVD przez EURO obraz jest świetny, a mam Panasa 42" P50. Jak oglądam Star Wars to dosłownie jakbym widział sygnał HD na telewizorach z MM...
 

Możej

New member
TheMichal - czy przypadkiem nie chodzi Ci o Panasa 42Pa50?

Ja sie zastanawiam nad jego mniejszym bratem - 37Pa50. Tylko wlasnie nie wiem czy nie kupic jednak lcd 32" z HDMI... ale w sumie czy bedzie mi to az tak bardzo potrzebne?

Jak wyglada jakosc UPC na Twoim tv?

Pozdrawiam!
 

TheMichal

New member
Pa - pomyłka

A jakość z kablówki jest bardzo dobra. To zależy oczywiście od stacji (np. TVP ma tylko niektóre programy nagrane dobrze, inne słabo, ale np. TVN odbiera świetnie). Patrzyłem kablówkę (nieco wzmocnioną) na LCD w centrum Sony - bez porównania gorzej odbiera niż Panas.

Polecam 37Pa50 - na pewno nie będziesz zawiedziony...
 

Możej

New member
Świetnie - dzieki wielkie, pocieszyles mnie :D

Ale nie sadzisz ze za pare lat brak zlacza HDMI da sie we znaki?

Odtwarzales na swoim tv cos ze stajni HDTV?

I co sadzisz o "wypalaniu sie" plazmy? Na ile lat myslisz starczy Ci ten tv? Chce kupic tv, ktory bedzie mi sluzyl ok 10 lat. 6 tys zl to dla mnie nie malo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jakież extra informacje - ciekawe skąd wzięte . Bo niby skąd
DZIEJU wząłeś owe szalone 3 lata. Z doświadczenia ?
Pierwsze plazmy sprzedawaliśmy pięć lat temu. Grają do dziś i zapewniam cię ,że mają się bardzo dobrze.
LCd po 7 miu latach - to możliwe jeśli sprzet włączysz i wrócisz po 7-miu latach . Da to 60.000 godzin.
Jeśli gra telewizor 8 godz. dziennie daje to 21, 5 roku.
Plazma odbiera extra po komponencie. Czy bedziesz załowal zakupu z braki HDMI?
A co powiesz jeśli za 7 lat będą zupełnie inne nowe złącza ?

Jeśli masz nie spać z powodu rozterek - poproś o pokaz w domu.
Przecież tylko Twoja wrażliwość jest najważniejsza
.
pozdrawiam
 

dzieju

New member
Jestem z serwisu gwr. i naprawde nie mam ochoty tlumaczyc skad moje negatywne nastawienie do plazm .... poprostu tak jest .... jak komus chodzi jakims cudem 4 czy 5 rok !!! to ma duuze szczescie ...
Ale naprawde napatrzylem sie juz na plazmy i nikomu nie polecam .... chyba ze ma kase zeby za 2-3 latka sprzedac i kupic nowa ....

Jesli chodzi o HDTV to mysle ze kupno dzis LCD bez hdtv to pomylka :/
Sprzet leci w dol a HDTV ma jakosc tak realistyczna ze nie mozna tego opisac slowami .... plazmy i lcd mam na codzien i naprawde jesli chodzi o moja opinie to nie polecam plazm .... czhyba ze ktos ma szczescie :/.

ps.prosze nie podwazac moich umiejetnosci bo ja tylko napisalem swoja opinie i rade napewno bardzo dobra ... opinie wziolem z doswiadczenia ... serwis gwr. ma wewnetrzne informacje o usterkach i sposobach ich maskowania.... i to co my czytamy o sprzetach kazdego gatunku to klient by sie zalamal ile sprzety maja wad.. :|
 

Lupus

New member
dzieju a co sądzisz o matrycach lcd Samsunga ?

I co masz na myśli piasząc "Jesli chodzi o HDTV to mysle ze kupno dzis LCD bez hdtv to pomylka :/ "

Przecież lcd dostępne na rynku pracują w rozdzielczości 1366*768 a więc na hdtv sie łapią.
 

S_Mac

New member
Witam, jestem nowy na forum, ale sprzętem rtv interesuję się od paru lat. Chciałem podzielić się swoim doświadczeniem z "wypalaniem" się plazm. Używam plazmy od czterech lat (po 4-5 godzin dziennie). Jest to pierwszy model daewoo :oops: którego żywotność była określona na 20.000 godzin. Nie ma żadnych systemów zmniejszających efekt wypalania się matrycy. Do dnia dzisiejszego duszki są prawie niewidoczne!! Moj brat użytkuje Panasonica th42-pa30 od półtora roku i nie widać na matrycy żadnych duszków (zastrzegam że "zjechał" z kontrastem i jasnością w porównaniu z ustawieniami fabrycznymi). Tak więc wydaje mi się że nie taki "duszek" straszny jak go piszą :) Ja z pewnoscią znów kupię plazmę i nie będę się już ich obawiał. Co do doświadczeń dzieja, może napiszę tak: mam kolegę, który pracował w serwisie Citroena. Zawsze twierdził że są beznadziejne, psują sie itp. Po paru latach przeszedł do Hondy i.... znów to samo. A mi wydaję się, że specyfiką serwisów jet to, że oddaje się tam te zepsute sprzęty, a nikt nie analizuje ilu jest zadowolonych użytkowników.
 

monsudo

New member
S-Mac...powiem krótko trafione jak diabli: zawsze głośno krzyczy niezadowolony klient - klient zadowolony sie nie odzywa...czy sami kiedykolwiek lecieliście do sprzedawcy aby mu powiedzieć jak bardzo dobry zakup zrobiliście :))) nie z pewnością nie

natomiast o "złym" się mówi i to się mówi głośno tak aby wszyscy słyszeli...no cóż to domena człowieka...istoty rozumnej...

pozdrawiam wszystkich homo sapiens
 

dzieju

New member
Panowie tylko nie myslcie ze sie unosze tylko podkresle to co napisze .... jestem calkiem neutralny :)

pracuje w serwisie gwr (gwarancyjnym) firm :
- Samusng
- Thomson
- Daewoo
- Grundig
- Philips
- Beko
- Goodmans
- Braun
- Remington
- Sharp
- Onkyo

Serwisujemy wszystko tych producentow od AGD po RTV i GSM

Wiec jedyne co moge jeszcze powiedziec to to ze miedzy tymi firmami sa spore rozniece w sprzetach ... i ich jakosci a najwieksze roznice to wykonanie .... Nie mam panasonica ale plazma to plazma .. Najlepsze Matryce jesli chodzi o jakosc obrazu szybkosc to wszystkie kladzie matryca produkowana przez SHARPA stosowane sa w produktach samsunga JVC itd. teraz siedze przy LCD Samsunga 27cali i naprawde niebo a ziemia np. z Grundigiem .. pytajcie na pw bede odpowiadal w miare mozliwosci ...

jesli chodzi serwis to wiadomo ze wszystkiego sam nie robie pracujemy tu sobie grupka i kazdy ma co innego do roboty kazdy ma swoje szkolenia kilka razy w roku i rozmawiamy miedzy soba na temat sprzetow wymienionych firm wyzej ...
 
Do góry