Google Chromecast 4.0

lukasz9401

New member
Udało mi się zlokalizować w przeglądarce ustawianie netflixa limitów jakości, z automatycznej dałem na wysoka jakość niestety tez nie pomogło.
 

lukasz9401

New member
problem się rozwiązał, odczekałem kilka godzin odpaliłem netflix i pojawiło sie 4k, w między czasie zmieniłem też port w którym wpięty był chromecast, wcześniej był wpięty pod MEDIA PLAYER i blurey które też powinny by 4k, myślę że jednak zmiana z automatycznej jakości na wysoką i odczekanie było rozwiązaniem. Acz kolwiek PS4 pro nie miało problemu z wyświetlaniem treści przed zmianą z auto na wysoką jakość.
 

Alvin75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć. Chciałbym podpiąć do takiego Chromecasta dysk zewnętrzny. Potrzebny mi Hub USB C. Ktoś ma doświadczenie i może mi podpowiedzieć jakiś konkretny kompatybilny model?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Cześć. Chciałbym podpiąć do takiego Chromecasta dysk zewnętrzny. Potrzebny mi Hub USB C. Ktoś ma doświadczenie i może mi podpowiedzieć jakiś konkretny kompatybilny model?

Sprawdzony i polecany jest Vemont Premium 5-in-1 Type-C Hub. Jednak dość ciężko go obecnie dostać. Wersja 7-in-1 nie do końca się sprawdza. Ponoć działa też Anker PowerExpand 6-in-1 USB C PD Ethernet Hub, ale podkreślam słowo p o n o ć. Testując inne huby (zakup-sprawdzenie-zwrot do 14 dni) trzeba też wziąć pod uwagę fakt, iż zasilacz Chromecasta może być za słaby i trzeba dodatkowy.
Trzeba też pamiętać, że zewnętrzny dysk USB zostanie obsłużony, gdy będzie na nim system plików FAT32, co ogranicza wielkość plików. Przy NTFS trzeba się bardzo mocno nakombinować i rezultaty mogą być kiepskie.

Tutaj można można coś podczytać: https://www.androidcentral.com/best-usb-c-hub-chromecast-google-tv
 

pawelfans

New member
Witam ,mam taki problem posiadam sześcioletni tv Philips 48PFH5500/88
nie mogę połączyć się np z HBO GO czy player tv za pomocą chrome w aplikacji w telefonie. Gdy łączę się z tv ,wyświetla sie np logo player tv na telewizorze i dalej nic sie nie zmienia.
nigdy nie korzystalem z tych aplikacji. o co chodzi? czy to tv jest za stary?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Korzystasz z urządzenia Google Chromecast 4.0 (to o nim jest ten wątek), czy masz na myśli usługę chromecast wbudowaną w TV?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam ,mam taki problem posiadam sześcioletni tv Philips 48PFH5500/88
nie mogę połączyć się np z HBO GO czy player tv za pomocą chrome w aplikacji w telefonie.

To wątek dotyczący Chromecast 4, więc raczej nie miejsce na ten post, ale...

Chyba nie tędy droga, raczej poprzez castowanie obrazu z konkretnych aplikacji na smartfonie (Player, HBO GO), o ile jest to sprzęt na Androidzie. O ile telewizor jest wyposażony w aktywny Chromecast nie powinno być problemów; pojawi się z lewej strony u góry aplikacji na smartfonie znaczek castowania, wystarczy go stuknąć i działa. W innych przypadkach trzeba szukać w Google Play innych aplikacji do przesyłu i testować.

Być może smartfon ma jakąś natywną funkcję typu prześlij obraz, jak "SmartView" lub ich ekwiwalent. Smartfon podlączony do tej samej sieci co telewizor wyświetli okno z listą dostępnych telewizorów ‒ wybierz ten, z którym chcesz się połączyć, poczekaj na wyświetlenie się komunikatu na ekranie telewizora, postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Tutaj kilka porad: https://www.benchmark.pl/testy_i_rec...efon-z-tv.html
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć. Chciałbym podpiąć do takiego Chromecasta dysk zewnętrzny. Potrzebny mi Hub USB C. Ktoś ma doświadczenie i może mi podpowiedzieć jakiś konkretny kompatybilny model?

U mnie działa HUB USB-C FITFORTE UCN 3265 używany kupiony za 50 zł. Należy pamiętć o innym zasilaniu przypadku HUBów, np. szybkiej ładowarce telefonicznej i z kablem od tej samej ładowarki. Niestety po podłączeniu oryginalnej wyskakuje błąd połączenia, w moim przypadku tak się to przedstawiało:

Ładowarka Chromecast i oryginalny kabel - HUB nie działa
Telefoniczna ładowarka i kabel z Chromecasta - HUB nie działa
Telefoniczna ładowarka i kabel od telefonu - HUB działa.

i tak jak pisał kolega wcześniej Chromecast czyta format plików FAT 32, a więc maksymalny pojedynczy plik to raptem 4GB. Ja w tej chwili używam Huba tylko i wyłącznie do połączenia internetowego LAN. Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem zamiast Huba jest jakiś domowy serwer plików lub udostępnienie ich z komputera.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdy łączę się z tv ,wyświetla sie np logo player tv na telewizorze i dalej nic sie nie zmienia.
nigdy nie korzystalem z tych aplikacji. o co chodzi? czy to tv jest za stary?

Niestety to wina TV, mam Philipsa mniej więcej z tego samego okresu "PUS7600" i co z tego, że telewizor zdobył EISA Award jak Android ciągle się wiesza jest wolny i ma problemy z przesyłaniem Chromecast. Problem TV definitywnie rozwiązał właśnie Chromecast 4, posiadam również Himedia Q5Pro i szybkość działania Google bije na głowę Q5.
 
Ostatnia edycja:

Fatboy01

New member
Witam mam pytanie. Posiadam chromecasta 4 ale nie mam do niego pilota. Mozna w jakis sposob polaczyc sie za pomoca telefonu z androidem albo moze pad od ps4?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Panowie, czy Google Chromecast 4 będzie śmigał kiedy go podłącze do soundbara bezpośrednio pod hdmi np:zamiast bluraya. Teoretycznie powinno wszystko śmigać, co?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam mam pytanie. Posiadam chromecasta 4 ale nie mam do niego pilota. Mozna w jakis sposob polaczyc sie za pomoca telefonu z androidem albo moze pad od ps4?

Instalujemy na smartphonie Google Home, dokładamy Chromecasta i tam można znaleźć wirtualnego pilota. Jeżeli odbiornik tv obsługuje HDMI-CEC (tu i tu włączony) to można próbować pilota od telewizorka.
 
Do góry