Xiaomi Mi Box 4K

kolunio

New member
Witam ponownie [emoji23]
Mam tym razem pytanie o możliwość otworzenia obrazów płyt ISO przez mi boxa.
Gdy klikam na plik to niby wchodzę do głównego menu ale już nic poza tym nie mogę zrobić...Zero sterowania.
W jaki sposób można to rozwiązać ? Czy trzeba może zainstalować jakąś wtyczkę?
Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Mi Box S obsługuje DTS MA. ES Eksplorator. MX Player nie obsługuje dts.
KODI odtwarza dts MA. Plik grany z USB.
 

Laylot

New member
MIBOX s 4k i EPSON EH-TW5300 - problem połączenia

Witam,

Zakupiłem właśnie MIBOX S 4k w celu spięcia z moim projektorem EPSON EH-TW5300 (oczywiście przez HDMI).

Wszystko działa ok, jednak bardzo zależało mi na uruchomieniu funkcji, dzięki której mógłbym jednym przyciskiem na pilocie MIBOX'a włączyć samo urządzenie i jednocześnie projektor. Z tego co słyszałem jest to możliwe, niestety moje usilne próby zmian poszczególnych ustawień zarówno na MIBOX'ie jak na projektorze nie kończą się pełnym sukcesem. Raz działa włączanie, raz wyłączanie, raz wszystko, a kolejnym razem nic... istny totolotek.

W ustawieniach MIBOX'a są nastepujące zakładki:
>HDMI CEC
> CEC Control
- CEC Switch (włączone)
- One key play (włączone)
- One key power off (włączone)

W ustawieniach EPSON:
>Łącze HDMI

w zakładce "Włączanie" mam opcje:
- Dwukierunkowe (na tą chwilę zaznaczyłem to właśnie opcję)
- Urządzenie > PJ
- PJ > urządzenie

w zakładce "Wyłączanie" mam opcje:
- włączone
- wyłączone (tą opcję włączyłem)
____________________________________

Przy takich ustawieniach włączanie projektora z poziomu pilota MIBOX działa ok. Wyłączanie już różnie - raz działa raz nie.

Proszę o podpowiedź czy powinienem coś zmienić w ustawieniach?

Pozdrawiam.
 
Witam

Nabyłem TV Sony XF 9005, podpiołem do niego miboxa i jest problem, netfliix nie pokazuje treści które powinny wyświetlać się w dolby vision a są tylko w HD. Na aplikacji Netflix w TV są wyświetlane tak jak powinny. Restartowałem miboxa i nic to nie dało, w czym może być problem
 

radioaktywny

New member
Mi Box 4K wyświetla netflixa w FHD. Wersja S wspiera 4K.
Obydwa urządzenia wspierają Netflix'a w 4K


Bzdury MiBox 4K I Mi Box S to the same urządzenia w innych obudowach :)
Bzdura. To są dwa różne urządzenia.
Poza oczywistymi różnicami w pilocie i obudowie, które są kwestią gustu, lepszym urządzeniem jest starszy Mi Box 4K.
Wynika to z tego, iż:
  • Mi Box 4K obsługuje dźwięk DTS HD MA I DD TRUE HD, a Mi Box S tylko DTS i DD,
  • Mi Box 4K obsługuje podczerwień, a Mi Box S nie. Także do Mi Box S nie podłączysz np. pilota Logitech Harmony.
Pozdr.
 
Obydwa urządzenia wspierają Netflix'a w 4K



Bzdura. To są dwa różne urządzenia.
Poza oczywistymi różnicami w pilocie i obudowie, które są kwestią gustu, lepszym urządzeniem jest starszy Mi Box 4K.
Wynika to z tego, iż:
  • Mi Box 4K obsługuje dźwięk DTS HD MA I DD TRUE HD, a Mi Box S tylko DTS i DD,
  • Mi Box 4K obsługuje podczerwień, a Mi Box S nie. Także do Mi Box S nie podłączysz np. pilota Logitech Harmony.
Pozdr.
Czy ktoś potwierdzi że Mi box S nie puści DTS HD po przez kodi tak jak starsza wersja
 

farben

Member
Mecool M8S Pro L ma do dziś znaczek L1 a na androidzie Netflix o ile działa nie działa w HD (z wyjątkiem wtyczki do Kodi gdzie działa 720p)
 

jacabad

New member
Witam zamierzam kupic Mi Box w tej poprzedniej wersji ponieważ odtwarza więcej formatów dźwięku. Mam pytanko czy ten TV Box odtwarza bez problemu filmy z dysku podpietego przez USB i czy odwarza tez czcionki tekstu do filmów z dysku?
 
Do góry