Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przede wszystkim najpierw poczekaj na przesylke. Moze nie dojdzie albo bedzie cos nie tak (odpukac).

Nie, nie. To nie Polska - "Płać i żegnaj". Ja od 20 lat mam z tym styczność, zresztą sam wiesz jak jest.
Właśnie pisał do mnie gość. W opisie wspominał coś o Kodi i o tym, że może zostawić "ciekawe" wg. niego oprogramowanie, czyli generalnie swoją konfigurację (Kodi, swoje ulubione skórki, ES Manager, Sideloader pod torrent itp.)
Napisałem, żeby zostawił co uważa za stosowne i skonfigurował "pod siebie", bo dlaczego nie.
Chętnie z ciekowości zobaczę.

Dziś się rozpisał trochę nt. apek, swoją drogą bardzo sympatycznie.
To jest właśnie to o czym piszemy w kilku wątkach od paru dobrych dni.
Chce się robić z takimi ludżmi interesy.
Także grzecznie czekam.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie, nie. To nie Polska - "Płać i żegnaj". Ja od 20 lat mam z tym styczność, zresztą sam wiesz jak jest.
Właśnie pisał do mnie gość. W opisie wspominał coś o Kodi i o tym, że może zostawić "ciekawe" wg. niego oprogramowanie, czyli generalnie swoją konfigurację (Kodi, swoje ulubione skórki, ES Manager, Sideloader pod torrent itp.)
Napisałem, żeby zostawił co uważa za stosowne i skonfigurował "pod siebie", bo dlaczego nie.
Chętnie z ciekowości zobaczę.

Dziś się rozpisał trochę nt. apek, swoją drogą bardzo sympatycznie.
To jest właśnie to o czym piszemy w kilku wątkach od paru dobrych dni.
Chce się robić z takimi ludżmi interesy.
Także grzecznie czekam.
Ja mialem na mysli to, ze przesylka moze zaginac, a nie to ze nie zostanie wyslana.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od 14 lat na ebayu nie zdarzyło się. Na szczęście. Tyle, że nie leci na PL, a na UK.
Bo to generalnie kluczowa różnica, ale sprawdzona firma transportuje potem do PL w 2 dni, więc omijam typową "pocztę".
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
A mnie w ciagu 11, 2x paczka nie dotarla, a te ktore dochodzily z Amazonu przed swietami i nawet dzisiejsza, nosily slady otwierania, wiec ktos do nich zagladal.
Poza tym zawsze jest szansa na uszkodzenie. W koncu to kruchy plastik.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Moze, ale po co? Z Shielda mozesz wypuscic dzwiek albo po HDMI, albo po USB. do streamowania nie potrzebujesz KODI, bo sa inne aplikacje. Szczegolowo nie doradze, bo nie uzywam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli wpinam zewnętrzny HDD pod Shielda.
W PC mam HDD z filmami (kopie BR).
Wszystko spięte kablem w sieci domowej (router).
Co dalej. Ile trwa procedura odpalenia.
Bo rozumiem, ze mogę też te same filmy z PC skopiować na HDD podpięty pod Shielda? Nie piszę tu przepięciu HDD pod PC i przeniesieniu, bo to oczywiste.

Druga sprawa, gdybym chciał coś ściągnąć za pośrednictwem PC, to czy mogę to zapisać, ale (bezpośrednio) na HDD podpiętym pod Shielda?
 

ApaczoS

New member
Czyli wpinam zewnętrzny HDD pod Shielda.
W PC mam HDD z filmami (kopie BR).
Wszystko spięte kablem w sieci domowej (router).
Co dalej. Ile trwa procedura odpalenia.

Czyli Ty mówisz o streamie z kompa filmów w takim razie. Możesz, w kodi masz do tego różne serwery, aj tego nigdy nie robiłem więc w tej kwestii nie pomogę. tylko wtedy powstaje pytanie, po co Ci dysk podpięty pod shielda skoro chcesz jechać filmy z kompa na shieldzie?

Bo rozumiem, ze mogę też te same filmy z PC skopiować na HDD podpięty pod Shielda? Nie piszę tu przepięciu HDD pod PC i przeniesieniu, bo to oczywiste.
Oczywiście, że możesz. Możesz też na kompie skopiować wszystko na dysk usb, podpiąć pod shielda i oglądać. Cała zasadność możności podpinania dysków pod shielda na tym polega. Żebyś całą bibliotekę miał na shieldzie a nie na kompie.

Druga sprawa, gdybym chciał coś ściągnąć za pośrednictwem PC, to czy mogę to zapisać, ale (bezpośrednio) na HDD podpiętym pod Shielda?

Nie widzę przeszkód. Nawet jak urządzenie jest uśpione(można albo uśpić albo wyłączyć) dysk shielda z poziomu PC jest cały czas widoczny.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja wszystko streamuje, poza 4k i zapewniam Cie, ze nie bedziesz mial z tym trudnosci. Jeden kilk i film dziala, ewentualnie 2 kliki jesli ISO i chcesz pozostawic sobie wybor playlisty.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jeszcze jaką rolę to urządzenie u mnie spełni.
Być może, że przeniosę urządzenie w inne miejsce np. do drugiego pomieszczenia.
Wówczas interesuje mnie strumień z PC i to co na nim jest, a jest sporo.
Samo skopiowanie na HDD urządzenia, to oczywiste, tyle, że czasochłonne.
W zasadzie to dublowanie tego co już mam.

Ale skoro piszesz, że na podpięty wew. lub zew. HDD Shielda mogą strumieniem skopiować lub odpalić to co jest na PC, to gra. O to mi właśnie chodzi.

Druga sprawa, to widoczność HDD Shielda z poziomu PC i możliwość wrzucenia na niego dowolnej treści, ale i tu rozwiałeś wątpliwości.

Jak wspomniałem, mam PC spięte z KD. Więc jestem innym targetem, a Shield to bardziej moja ciekawość, tudzież serwisy typu YT, Netlix itp.

Jak u Ciebie wygląda sprawa pilota, też korzystasz z pada/smarta?
Tu widzę największą bolączkę i chciałbym mimo wszystko coś mieć pod ręką.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Tyle, że po streamie nie puścisz atmosa, X'a i 7.1. Jak dla mnie dyskwalifikacja na starcie.

O czym Ty mowisz czlowieku?
Streamuje BD-ISO, lub remuxa z NAS-a i dla formatu sciezki audio nie robi to zadnej roznicy.
4K HDR tez u mnie przez siec spokojnie idzie bez czkawki (jakies zaciecia sie zdarzaja czasem), ale chodzi o to ze trzymam je na dysku podrecznym, bo tak jest latwiej operowac z innymi urzadzeniami jak TV czy BDUHD i bezzwlacznue przelaczac celach porownawczych.
Nie rozmawiamy o internetowych streamach
Kolega bedzie sobie mogl streamowac z LAN-a (tu konkretnie PC) i to jest najlepsza imho opcja.
 
Ostatnia edycja:

ApaczoS

New member
Jak u Ciebie wygląda sprawa pilota, też korzystasz z pada/smarta?
Tu widzę największą bolączkę i chciałbym mimo wszystko coś mieć pod ręką.

Pad do 2015 jest do dupy. Wymieniam go na nowego bo jednak brak wibracji to żaden fun. No i trochę kobyła w porównaniu z nowym.
Pilota od razu dokupiłem, jednak w pierwszym tygodniu sobie plułem w brodę, że dałem dwie stówy na takie gówno ale po jakimś czasie Panie... nie wyobrażam sobie życia bez tego maleństwa, heh

Wyszukiwanie głosowe działa ekstra, leciutkie to to, całkiem nieźle trzyma.

Także pilota nie żałuję i nie mogę narzekać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i gra, dobrze, że wyjaśnione.

Co do pilota i pada, to już mnie nie dobijaj uwa mać.
Poniosło mnie jak nigdy, wiedziałbym, to wziąłbym 2016.
Teraz okazuje się, że i pad jest dużo gorszy, a mam to gdzieś ;)
 
Do góry